1 сентября 1967 года. Пятница
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 29-й тур
«Карпаты» (Львов) — «Днепр» (Днепропетровск) – 2:0




«Карпаты» (Львов) — «Днепр» (Днепропетровск) — 2:0 (2:0).
1 сентября 1967 (пятница). 19:00. Львов. Стадион «Дружба». 20000 зрителей.
Судьи:   
«Карпаты» (футболки зелёные, трусы белые, гетры зелёные): Е. Власенко (В. Турпак), П. Данильчук, В. Валионта, К. Крючков, И. Кульчицкий, Р. Покора, Р. Поточняк, Б. Грещак (В. Данилюк), А. Крощенко, В. Булгаков, Ю. Басалик. 
Старший тренер – В. Васильев.
«Днепр» (футболки, трусы, гетры белые): 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Шнейдерман, 10 Литовченко – 8 Пинчук (Северухин), 9 Кржечевский, 11 Суковицын. 
Старший тренер – Л. Родос. – составы из "Спортивної газети".
Голы: 1:0 Сизов (3, в свои ворота), 2:0 Крощенко (44).
Дублёры – 3:2.

Последний матч за «Днепр» Валерия Северухина (1964-1967, 95 матчей, 4 мяча).

Слева направо стоят: Георгий Кржечевский, Николай Пинчук, в центре – старший тренер Леонид Аркадьевич Родос, за ним – Анатолий Грибенник, крайний справа – Анатолий Сизов.


Слева направо: Георгий Городенко, Анатолий Грибенник, 
Роман Шнейдерман, Георгий Кржечевский, Виктор Литовченко, Анатолий Сизов, Евгений Кузовенков, Николай Пинчук, 
Геннадий Сарычев, Виктор Суковицын. На фото отсутствует 
капитан команды Борис Дановский.

Фотографии из архива Николая Пинчука


«КАРПАТИ» — «ДНІПРО»
«Вільна Україна» (Львов, 02.09.1967)
Вчора на Центральному стадіоні «Дружба» відбувся черговий матч на першість країни з футбола по класу «А» другої групи. «Карпати» приймали «Дніпро». Цікава гра закінчилась з рахунком 2:0 на користь господарів поля.


В ПІДГРУПІ – НОВИЙ ЛІДЕР
«Прапор юності» (03.09.1967)
29-й тур першості СРСР з футбола серед команд другої групи класу «А», який відбувся позавчора, вивів учасників на фінішну пряму. Позаду залишилось три чверті шляху.
«Дніпро» починає заключний етап боротьби четвертим, маючи 35 очок, як і напередодні. Але якщо до зустрічі «Дніпро» — «Карпати» ці колективи розділяло 3 очка, то тепер львівяни відстають від наших лише на очко.
Матч у Львові розпочався драматично. Вже на 3-ій хвилині зустрічі господарі повели в рахунку, хоч атакував «Дніпро». В негострій ситуації Сизов віддавав мяч Городенкові, але той необачно залишив ворота, і наші змушені були розпочати з центра поля. «Дніпро» і надалі значний час володів ініціативою, але гра в дрібний пас давала йому перевагу лише в центрі поля. Пройти захисників «Карпат» не вдавалось.
Господарі поля побудували гру на швидких флангових проривах, де особливо відзначався молодий футболіст Лихачов. На 44-ій хвилині саме його рейд приніс новий успіх «Карпатам». Воротар випустив мяч, захисники розгубились, а Крощенко, центрфорвард львівян, діяв рішуче — 2:0. Десятихвилинний штурм воріт «Карпат» на початку другого тайму і нетривалий спалах активності дніпропетровців перед кінцем зустрічі закінчився безрезультатно.
«Наступають на пяти» «Дніпру» і кіровоградці. Програвши дві гри на виїзді, вони повернулись додому і розгромили горьківську «Волгу» — 5:1. У «Зірки» найрезультативніший напад у підгрупі. На її рахунку 39 мячів. На небезпечну відстань до «Дніпра» наблизилась і «Молдова», яка зуміла з рахунком 2:0 виграти у «Таврії».
Однак, найголовніший результат туру — зміна лідера. На фінішну пряму першими вийшли армійці Львова. Вони здобули важливу перемогу в Калузі, обігравши з рахунком 2:1 місцевий «Локомотив». Їх попередники на посту лідера — кияни — програли ярославському «Шиннику» на своєму полі — 2:3. Перемога «Шинника» навряд чи кого здивує: ярославці у другому крузі з кожним туром поліпшують своє турнірне становище і за його результатами займають з 13-ма очками третє місце після армійців Львова (16 очок) і «Молдови» (14 очок). Не вдалося поповнити запас очок запорізькому «Металургу». Він програв у Воронежі «Труду» — 1:3. Вдалим можна вважати виступ жовтоводського «Авангарду» у Вінниці проти «Локомотива» — 0:0.
Третю зряду перемогу здобув миколаївський «Суднобудівник». Обігравши вдома армійців Києва (1:0) і «Зірку» (4:0), вихованці Ю. Войнова взяли два очка і в Одесі — 1:0. «Сокіл» виграв у «Металіста» — 2:0. Зустріч калінінської «Волги» з тульським «Металургом» перенесено на 15 вересня. А завтра туляки зіграють пропущений у 27-му турі матч з «Металістом».
Отже, після 29 турів попереду армійці Львова і Києва. У них по 38 очок, за кращої у львівян різниці забитих і пропущених мячів. До першої шістки входять також запоріжці і дніпропетровці (по 35 очок), та «Карпати» і «Зірка» (по 34 очка).


НОВИЙ ЛІДЕР
«Зоря» (03.09.1967)
Осінні очки у футболі ціняться на вагу золота. Те, що втратиш зараз, в заключній стадії чемпіонату, вже в цьому році не надолужиш. А ось «Дніпро», вийшовши кілька турів тому на вигідні позиції для завоювання першості в підгрупі, почав розгублювати очки. Слідом за програшем «Молдові» зазнав поразки у Львові від «Карпат».
Щоправда, в цьому матчі рахунок відкрили дніпропетровці, коли на 3-й хвилині гол у власні ворота забив А. Сизов. Допомогли гості «Карпатам» провести і другий мяч. Трапилось це на 44-й хвилині, коли захисники і воротар, розігруючи м’яч, не помітили, як А. Крощенко перехопив його і послав у ворота. Рахунок став 2:0 на користь «Карпат». Він і протримався до кінця матчу, хоч в другому таймі дніпропетровці робили спроби відігратися.
З 35 очками «Дніпро» продовжує утримуватись на 4-му місці, але сусіди по таблиці вже «наступають йому на п’яти». Ми маємо на увазі «Карпати», а також кіровоградську «Зірку», яка позавчора розгромила горьківську «Волгу» (5:1). У «Карпат» і «Зірки» тепер по 34 очка.


СНОВА ПОРАЖЕНИЕ
«Днепровская правда» (03.09.1967)
Футболисты «Днепра» провели позавчера очередной тур во Львове, где встречались с местными «Карпатами». Счёт матча 2:0 в пользу хозяев поля. Оба мяча были забиты в ворота «Днепра» в первом тайме.
Желтоводский «Авангард» встречался в Виннице с «Локомотивом». Счёт матча 0:0.


«НЕЖДАНИЙ ПОДАРУНОК»
«Ленінська молодь» (Львов, 03.09.1967)
Склади команд:
«Дніпро»: Городенко, Кузовенков, Дановський, Саричев, Гребенник, Сизов, Шнейдерман, Пінчук (Северухін), Кржичевський, Литовченко, Суковіцин.
«Карпати»: Власенко (Турпак), Данильчук, Валіонта, Кульчицький, Поточняк, Крючков, Покора, Грещак (Данилюк), Крощенко, Булгаков, Басалик.
Найкращим критерієм визначення цієї гри буде оцінка суперника. Після зустрічі «Карпат» з дніпропетровським «Дніпром» тренер гостей поставив у протоколі своїм гравцям сім двійок! І дійсно, гості почали гру, відверто кажучи, слабо. Вже на 3-й хвилині захисник «Дніпра» Сизов, бажаючи розрядити обстановку на штрафному майданчику, доволі сильно відіграв мяч Городенкові. Останній не чекав «цього подарунка» і м’яч пройшов у ворота.
Атаки гостей будувались правильно, навіть трохи академічно, але захист «Карпат» працював добре. В свою чергу львів’яни, оволодівши м’ячем, йшли на штурм воріт «Дніпра» широким фронтом і діяли більш гостро. На 44-й хвилині мяч від Грещака потрапив до Крощенка. У боротьбі з захисниками м’яч відскочив до Городенка. Однак він випустив його і Крощенку нічого не залишалось робити, як подвоїти рахунок. У другому таймі господарі поля мали можливість кілька разів взяти ворота «Дніпра», в той час як гості лише один раз вийшли на стопроцентну ударну позицію.
І. ЖУХОВИЦЬКИЙ.


ЛЬВОВСКИЕ АРМЕЙЦЫ – ВО ГЛАВЕ ПОДГРУППЫ
«Львовская правда» (Львов, 03.09.1967)
Позавчера состоялись матчи 29-го тура розыгрыша первенства страны по футболу среди команд второй подгруппы (вторая группа класса «А»). Успешно выступили в этом туре обе львовские команды. Армейцы в Калуге со счётом 2:1 обыграли команду «Локомотив» и по набранным очкам сравнялись со своими киевскими одноклубниками, но у львовян лучшая разность забитых и пропущенных мячей, и они возглавили турнирную таблицу.
Интересный матч состоялся на стадионе «Дружба» между «Карпатами» и «Днепром». В турнирной таблице соперники стоят рядом — днепропетровцы на четвёртом месте, а львовяне — на пятом.
Игра началась острыми атаками карпатцев, которые стремились взять реванш за поражение в первом круге. На третьей минуте Басалик прорвался к лицевой линии, сделал прострел вдоль ворот. Мяч перехватил защитник «Днепра» Сизов и... послал его в собственные ворота.
После гола днепропетровцы перехватили инициативу и повели атаки на ворота хозяев поля. Однако защитники «Карпат» своевременно разгадывали направление атак и ликвидировали все угрозы. Попытки гостей достигнуть цели ударами издалека успеха не имели.
Карпатцы атаковали реже, но значительно острее. На 35-й минуте, после розыгрыша углового, Булгаков в высоком прыжке головой направил мяч в верхний угол. И всё же вратарь Городенко в акробатическом прыжке достал мяч и выбил его из штрафной площадки. Через минуту Крощенко вышел к линии ворот и отпасовал мяч к одиннадцатиметровой отметке, но снова Городенко спас свои ворота от верного гола. И всё же на 44-й минуте днепропетровскому вратарю пришлось вынуть мяч из сетки ворот. Гол забил лучший бомбардир «Карпат» Анатолий Крощенко.
Второй тайм прошел в обоюдоострых атаках, но счёт 2:0 так и не изменился.
А вот результаты матчей остальных команд второй подгруппы: СКА (Киев) — «Шинник» — 2:3, «Труд» (Воронеж) — «Металлург» (Запорожье) — 3:1, «Молдова» (Кишинёв) — «Таврия» (Симферополь) — 2:0, «Локомотив» (Винница) — «Авангард» (Жёлтые Воды) — 0:0, СКА (Одесса) — «Судостроитель» (Николаев) — 0:1, «Звезда» (Кировоград) — «Волга» (Горький) — 5:1.
А. НИКИТИН.


На снимке: момент игры «Карпат» с «Днепром». 
Фото В. Силина. (В центре в белой футболке – 
Анатолий Грибенник, слева Юрий Басалик. – Р.Л.)


«КАРПАТИ» — «ДНІПРО» — 2:0
«Спортивна газета» (Киев, 05.09.1967)
«Карпати» не збираються відставати від СКА, іншої львівської команди, яка зараз очолила турнірну таблицю другої підгрупи. Це вони продемонстрували минулої п’ятниці, коли у відмінному стилі переграли дніпропетровський «Дніпро». Якби нападаючі господарів більш вдало завершували атаки, рахунок цієї зустрічі міг бути переконливішим. 



Таблица после 29-го тура

Комментариев нет:

Отправить комментарий