2 апреля 1967 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 1-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Сокол» (Саратов) – 1:0

«Днепр» (Днепропетровск) — «Сокол» (Саратов) — 1:0 (1:0).
2 апреля 1967 (воскресенье). 17:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 22000 зрителей. Дождь.
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры красные): 1 Городенко – 3 Дановский – 2 Кузовенков, 4 Белолюбский, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Гринько, 11 Забелин (к) – 8 Пинчук (Кржечевский, 75), 9 Крюковский, 10 Суковицын.
Старший тренер – Л. Родос.
«Сокол» (футболки, трусы, гетры белые): А. Печерский, Л. Прибыловский, В. Горденко, М. Проскурин, М. Семёнов, Ю. Захаров, В. Чернышков, В. Липатов, В. Пашовкин, В. Шпитальный (к), В. Папаев.
Старший тренер – Б. Яковлев. – составы из "Спортивної газети".
Гол: 1:0 Суковицын (2).
Дублёры – 0:0.

ЙШЛА ДРУГА ХВИЛИНА…
«Прапор юності» (05.04.1967)
Тим, хто минулої неділі дивився матч між луганською «Зорею» і московським «Спартаком», а потім спостерігав на стадіоні «Метеор» зустріч «Дніпро» — «Сокіл», могло здатися, що матч у Дніпропетровську чимось схожий на луганський. В обох зустрічах голи були забиті на перших хвилинах, вони й вирішили долю матчів на користь господарів поля. Однак, то була лише зовнішня схожість матчів. Якщо у Луганську «Зорі» протягом 88 хвилин доводилося стримувати відчайдушно-грізний натиск іменитого суперника, і перемога дісталась луганчанам завдяки великій віддачі сил, то «Дніпру» у якійсь мірі просто пощастило.
Щастя всміхається сильним. Так прийнято говорити. Але події на полі свідчать і про інше. Відверто кажучи, «Сокол» не був грізним суперником для «Дніпра». Очевидно, це й позначилось на ході поєдинку. Після першого успіху (гол забив Віктор Суковіцин, скориставшись помилкою захисників), «Дніпро» став явно грати на те, щоб утримати рахунок. Це й дозволило гостям швидко отямитись. Саратовці заграли у нападі чотирма нападаючими, вони подовгу контролюють м'яч, але створюється враження, що вони просто не ризикують йти до воріт. Господарі поля швидко пристосувались до такого тактичного плану. І коли саратовці все ж стали проникати до штрафного майданчика «Дніпра», на захист своїх воріт приходить інколи шість-сім футболістів у червоних футболках. Удари з далеких позицій успіху гостям не принесли. І все ж гості грали технічно й напористо, у високому темпі.
Після перерви гра пожвавішала. «Дніпро» заграв вільно, широко, розтягуючи оборону саратовців. Нападаючі «Дніпра» шукали найменші щілини, аби знайти шлях вперед. Відчувається краща фізична підготовка господарів поля. Кілька голевих моментів упускає центральний нападаючий «Дніпра» А. Крюковський. Саратовці тепер дотримуються іншої тактики. Вони швидше проходять середину поля, намагаються заплутати захист у плетиві атак. Витривалість вони компенсують хорошою технічною підготовкою.
Перед кінцем матчу сподівання «Сокола» відігратись ледве не збулись. Сильно б’є з лицевої лінії капітан саратовців В. Шпитальний, але воротар «Дніпра» Г. Городенко у падінні намертво бере м’яч. Через хвилину він знову виручає команду. Кржичевський, який замінив Пінчука, вніс деяке пожвавлення в гру, взяв на себе ініціативу, але й тільки. Ворота «Сокола», які відмінно захищав голкіпер Анатолій Печерський, вдруге взяти не пощастило.
Ми далекі від того, щоб категорично судити по першому матчу про боєздатність «Дніпра». Тим більше, що зустріч проходила на важкому грунті під дощем. Але ясно одне: слабких команд у другій підгрупі класу «А» немає. Від кожної команди можна чекати сюрпризу. Попереду важкий футбольний марафон. І тільки та команда, яка повністю розрахує свої сили, фізичні й моральні, може досягти успіху. У «Дніпра» великі потенціальні можливості. У команді непогано грають «новобранці», хоч вони ще не завжди знаходять спільну мову зі своїми «колегами». Будемо сподіватись, що зіграність ліній — це питання недалекого часу.
Перемога, звичайно, радує. Але вона й зобов’язує «Дніпро» не тільки забивати голи, а й радувати дніпропетровців красивою грою.
В. КОСТІН.

На фото: воротар «Сокола» А. Печерський відбиває важкий м’яч; атакує А. Крюковський. Фото Ю. Антонця і В. Шульгіна.

ПЕРШІ ГОЛИ, ПЕРШІ ОЧКИ
«Зоря» (04.04.1967)
Великим футбольним днем стала минула неділя, 2 квітня. У багатьох містах країни було піднято прапор XXIX чемпіонату країни.
З цієї нагоди відбулося свято і на дніпропетровському стадіоні «Металург» («Метеор», конечно – Р.Л.). Після урочистого параду футболістів у першій календарній зустрічі схрестили зброю старі суперники — команди другої підгрупи класу «А» — «Дніпро» і саратовський «Сокіл». Погана погода завадила багатьом болільникам прийти на стадіон, зіпсувала настрій і футболістам. Але ті, хто не злякався дощу, були вже на другій хвилині матчу винагороджені за свою відвагу. Завершуючи атаку на ворота «Сокола», господарі поля вміло скористалися з помилки центральних захисників гостей, і В. Суковіцин точно послав м’яч у сітку. Рахунок «Дніпра» в нинішньому сезоні було відкрито.
Очевидно, саратовці не чекали такого початку, і після пропущеного м’яча деякий час не могли налагодити гру. Але, опам’ятавшись, вони все частіше почали загрожувати воротам «Дніпра». Причому гості порівняно легко проходили центр поля, точно передаючи м’яч один одному в ноги. Далі був ривок по лівому краю, де В. Папаєв і В. Шпитальний намагався розхитати оборону господарів. Гості грали в хорошому темпі. Проте завдати прицільного удару вони не змогли, бо натикалися щораз на рішучий опір захисників «Дніпра».
Лише хвилин за десять до кінця першого тайму дніпропетровці знову зуміли надати своїм атакам більш продуманого характеру. На жаль, А. Гринько і А. Крюковський в цей момент пропустили дві реальні можливості взяти ворота.
Після перерви гра змінилася і проходила вже при значній територіальній перевазі дніпропетровців, які показали кращу фізичну підготовленість. Однак господарям слід закинути серйозний докір. Атакували вони негостро, безцільно пасували один одному м’яч, найбільше зловживав індивідуальною грою М. Пінчук. Часто лишався зовсім оголеним лівий фланг «Дніпра». Але ці недоліки не можуть знизити загальний добрий рівень гри наших футболістів у другому таймі. Перші два очка записано на баланс «Дніпра».

На знімку: момент гри «Дніпра» і «Сокола».
Фото Ю. Антонця і В. Шульгіна.

ПОБЕДНЫЙ СТАРТ «ДНЕПРА»
«Днепровская правда» (04.04.1967)

Вместе с мягким весенним дождём пришёл в наш город долгожданный футбол. Флаг XXIX первенства страны на днепропетровском стадионе «Метеор» подняли капитан саратовского «Сокола» В. Шпитальный и капитан «Днепра» Г. Забелин (см. снимок слева). Это была пятая встреча соперников. Знакомство хоть и не длительное, но вполне достаточное для того, чтобы можно было начать игру, не тратя много времени на «прощупывание» боевых порядков друг друга.
Едва секундная стрелка успела пробежать один круг, как трибуны взорвались аплодисментами. Это о своём возвращении в «Днепр» после демобилизации из Армии заявил отлично забитым голом Виктор Суковицын (этот момент запечатлён на нижнем снимке), воспользовавшийся оплошностью центральных защитников «Сокола» В. Горденко и М. Проскурина. Действовал в этой ситуации Суковицын решительно, и гол забил красивый.
Ещё через несколько минут гости ошибаются на левом фланге своей защиты, и вперёд с мячом устремляется Николай Пинчук. В это время в центре хорошо открывается А. Крюковский, но Пинчук не видит его и, настигаемый защитниками, бьёт из невыгодной позиции. Мяч идёт мимо ворот.
Больше защитники «Сокола» не ошибались. Команды начали искать комбинационную игру, перестраивать порядки, согласно сложившейся на поле обстановке.

Саратовцы, несмотря на драматическое для них начало встречи, продолжали игру четырьмя нападающими в передней линии. Они подолгу контролировали мяч, много перемещались, заставив наших полузащитников А. Гринько и А. Сизова оттянуться в свою зону и образовать вместе с крайними защитниками встречный вал. Стопперы А. Белолюбский и Б. Дановский контролировали зону в районе одиннадцатиметровой отметки. Это было, пожалуй, их единственной задачей (поскольку наши крайние защитники в атаку не ходили) и они с ней справились отлично, парировав в конце первого тайма несколько острых выпадов нападающих противника.
В составе «Днепра» тоже значилось четыре футболиста, чья футбольная специализация — нападение. Это Н. Пинчук, А. Крюковский, В. Суковицын и Г. Забелин. Однако только в первые минуты матча Пинчук и Забелин находились в первых рядах атакующих. Остальную же часть времени они вынуждены были отходить назад, чтобы «питать» мячами выдвинутых вперед Крюковского и Суковицына. Обычно место крайних нападающих в таких случаях занимает кто-нибудь из полузащитников или защитников. В первом тайме у «Днепра» это не получалось, а поэтому не получались и мощные атаки.
Игра значительно оживилась, когда после перерыва наши футболисты стали больше перемещаться по полю, использовать для атаки и фланги. В наступление пошли полузащитники и даже защитники. В одном из таких рейдов отлично сыграл Белолюбский, послав опаснейший мяч в ворота, защищаемые А. Печерским. Саратовцев спасла только отличная реакция вратаря. Увереннее почувствовали себя и наши молодые полузащитники. Гринько несколько раз остро подключался в атаку, продемонстрировав свой сильный и опасный удар.
Отказавшись от длительного розыгрыша мяча, острее стали действовать и саратовцы. Несколько сильных ударов Ю. Захарова и В. Шпитального парировал вратарь «Днепра» Г. Городенко, так и не дав гостям возможности отыграться.
«Днепр» победил в этом первом матче сезона — 1:0.
АНАТОЛИЙ БОРИСЕНКО.
г. Днепропетровск.

«ДНІПРО» — «СОКІЛ» — 1:0
«Спортивна газета» (Киев, 04.04.1967)
Вперше в Дніпропетровську відкриття сезону пройшло на незаповненому стадіоні. Що поробиш, злякалися місцеві любителі футбола дощу. А ті, хто прийшов, уже на другій хвилині були нагороджені за «мужність». Як же господарі поля забили гол? Суковіцин, перебуваючи в оточенні захисників саратовської команди, використав їх секундну розгубленість, вискочив віч-на-віч з воротарем і під перекладину забив м’яч. Дніпропетровчани мали ще дві реальні можливості збільшити рахунок. На 31-й хвилині Гринько з ходу пробив вище воріт, а ще через чотири хвилини Крюковський у вигідній ситуації не влучив по м’ячу.
Висока оцінка, на яку заслужили саратовці своєю грою під час весняних зборів (зокрема, про них добре відізвався В. Маслов), була не випадковою. Саратовці показали хороший футбол, вели поєдинок у досить високому темпі. Але їх, як взагалі більшість наших команд, підвела відсутність точних ударів. До того ж, захист «Дніпра» діяв бездоганно. Цього, на жаль, не скажеш про напад. Йому бракувало рішучості.
Я. НОВАК.
Дніпропетровськ (телефоном).

ФЛАГ СЕЗОНА ПОДНЯТ
«Коммунист» (Саратов, 04.04.1967)
Итак, 29-й чемпионат страны по футболу начался. В минувшее воскресенье снова заполнились трибуны стадионов, и на мачтах взвились флаги открытия сезона 1967 года. В девяти городах страны, в частности, был дан старт футбольного марафона командам второй подгруппы второй группы класса «А».
Наши земляки в г. Днепропетровске провели первую официальную игру с местной командой «Днепр». День выдался не совсем футбольным — шёл дождь. Несмотря на это, более 25 тысяч днепропетровцев пришли на стадион.
Игра началась в замедленном темпе. Но сразу же почувствовалось некоторое превосходство «Днепра». Хорошо реализовав угловой удар, хозяева поля открыли счёт.
После отдыха саратовцы стали играть активнее. В. Чернышков, а затем В. Пашовкин создают ряд опасных моментов у ворот хозяев поля, но взять их не могут. Встреча заканчивается со счётом 1:0 в пользу днепропетровских футболистов.
Игра дублирующих составов закончилась вничью — 0:0.
Команда «Сокол» выехала в г. Жёлтые Воды, где 6 апреля проведёт встречу с местной командой «Авангард».

МЯЧ В ИГРЕ
«Заря молодёжи» (Саратов, 05.04.1967)
Итак, футбольная страда началась. Второго апреля поднят флаг чемпионата страны по футболу. В этот день «Сокол» встречался с «Днепром».
Вот что нам сообщили по телефону из Днепропетровска.
— Воскресный день выдался не «футбольным». Накануне прошёл дождь, поле размякло. И всё-таки трибуны заполнены до отказа.
Капитан команды В. Шпитальный вывел на первый матч боевой состав (А. Печерский, A. Прибыловский, В. Горденко, М. Проскурин, М. Семёнов, B. Липатов, Ю. Захаров, В. Папаев, В. Пашовкин, В. Чернышков).
Всё решилось на первых минутах. Грубая ошибка защитника саратовцев Семёнова, и «Днепр» получает право на угловой. Сутолока у ворот, и хозяева поля «распечатывают»» ворота Печерского.
Оставшееся время до перерыва и второй тайм проходили при явном преимуществе гостей. Чернышков и Пашовкин не раз имели реальную возможность изменить результат, но их подводила излишняя поспешность.
Так со счётом 1:0 в пользу «Днепра» закончился этот напряжённый матч.