«Днепр» (Днепропетровск) – «Авангард» (Харьков) – 1:2

«Днепр» (Днепропетровск) «Авангард» (Харьков) 1:2 (1:1).
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры красные): 1 Павлеченко (Городенко) – 3 Белолюбский (Дановский) – 2 Кузовенков, 4 Соломатко, 5 Грибенник – 6 Сизов (Шнейдерман), 7 Гринько, 11 Забелин (к) – 8 Пинчук, 9 Кржечевский, 10 Суковицын.
«Авангард» (футболки светлые, трусы белые, гетры тёмные с белой полосой): А. Савченко (М. Лупол), В. Онисько (В. Гунько), В. Аристов (Н. Кольцов), Е. Несмеян, Б. Беляков, А. Кафаджи, Е. Панфилов, Т. Примак, Н. Королёв, И. Панин, В. Садовников (В. Шевченко).
Голы: 1:0 Забелин (27, с пенальти), 1:1 Панин (29), 1:2 Панин (83).

«ДНІПРО» ― «АВАНГАРД» 1:2
«Прапор юності» (08.02.1967)
Який «Дніпро» зразка 1967 року? Це питання зараз хвилює багатьох прихильників команди.
Відповідь на нього в якійсь мірі мала дати недільна зустріч дніпропетровців з харківським «Авангардом». Подивитися матч на стадіоні «Металург» зібралася рекордна для такої пори року кількість глядачів.
«Дніпро» вийшов на поле, вкрите товстим шаром снігу, у незвичайному складі. Свій дебют в колективі робили захисники А. Гребеннік і П. Соломатко, які прийшли після демобілізації з армії, де виступали за київський СКА. В півзахисті зявився молодий А. Сизов колишній гравець московського «Локомотива», учасник юнацької збірної країни. В нападі після тривалої перерви, яка була викликана службою в армії, знову своє місце зайняв В. Суковіцин.
Отже, про склад «Дніпра». За команду виступали: Ю. Павліченко (Г. Городенко), Є. Кузовенков, А. Білолюбський (Б. Дановський), П. Соломатко, А. Гребеннік, А. Гринько, А. Сизов (Р. Шнейдерман), Г. Кржичевський, М. Пінчук, В. Суковіцин, Г. Забєлін.
У гостей теж відбулися зміни. За їх команду грали: О. Савченко (М. Лупол), В. Онисько (М. Гунько), В. Арістов (М. Кольцов), Є. Несміян, Б. Бєляков, О. Кафаджі, Є. Панфілов, Т. Приймак, М. Корольов, І. Панін, В. Садовніков (В. Шевченко).
Матч, який судив Я. Баликін, можливо, й не приніс глядачам великого задоволення, бо глибокий сніг дуже ускладнював дії футболістів. А ось тренерам він дав багатий матеріал.
Перший тайм проходив з перемінним успіхом. Проте господарі за рахунок активності двох молодих півзахисників А. Гринька і А. Сизова створили більше голевих моментів, ніж гості. О. Савченко ніс велике навантаження і кілька разів самовіддано рятував команду. Все ж на 27-й хвилині прорив Г. Кржичевського мав завершитись голом, але в останню мить його збили в межах штрафного майданчика. 11-метровий удар чітко реалізував Г. Забєлін.
Рахунок 1:0 тримався лише дві хвилини. Помилку допускає Ю. Павліченко і харківянин І. Панін спокійно добиває мяч в сітку.
У другому таймі господарі обрали далеко не кращий спосіб ведіння атак, фронт наступу весь час звужувався, на флангах рідко виникали гострі ситуації. Глибокий сніг не давав можливості розігрувати складні і тривалі комбінації. А ось в поєдинку в повітрі, як правило, наші футболісти програвали. Бракувало й завершальних ударів.
За сім хвилин до фіналу гості здійснили єдиний за весь тайм прорив і добилися успіху. Г. Городенко теж проявив необачність, і той же І. Панін вивів свою команду вперед.
Як і минулого року, гості перемогли. Рахунок 2:1 на їх користь.
Невірно буде робити з цієї першої розвідки боєм якісь далекосяжні висновки або прогнози. Наші футболісти показали немало хороших, позитивних якостей. Одна з них — вміння подовгу контролювати мяч, утримувати ініціативу. Господарі були господарями в повному розумінні слова вони диктували гостям свої порядки і свою волю. Все це добре. Але відсутність гостроти в атаках і точних ударів по воротах зводять нанівець зусилля колективу. Думається, що тренери це розуміють не гірше спортивних оглядачів. І працюватимуть над цим.
М. ВОЛЬНОВ.

На знімках:

Останні хвилини зустрічі. Воротар «Авангарду» М. Лупол відбиває відчайдушні атаки «Дніпра»

Атакує «Дніпро» (крайні ліворуч П. Соломатко та А. Гребеннік. Під № 10 – В. Суковіцин)

А. Сизов (№ 6) зустрічає суперника

Всюдисущий А. Гринько рветься вперед

«ДНІПРО» РОБИТЬ РОЗВІДКУ
«Зоря» (07.02.1967)
Зимові зустрічі «Дніпра» з своїми сусідами футболістами харківського «Авангарда» вже стають традиційними. Ось і позавчора гравці обох команд знову вийшли на засніжене поле стадіону «Металург», щоб зробити першу в нинішньому році пристрілку.
Арбітр матчу Я. Баликін викликав команди на поле. Глядачі, які зібралися на стадіоні, зразу ж побачили в обох колективах дебютантів. У гостей в захисті зявився В. Арістов, у півзахисті О. Кафаджі, в нападі І. Панін, В. Садовніков і Т. Приймак. У господарів – в захисті вперше захищали колір «Дніпра» П. Соломатко, А. Гребенник, які після демобілізації з армії перейшли до нашої команди з київського СКА, в півзахисті виступав А. Сизов – колишній гравець московського «Локомотива» і учасник юнацької збірної країни, а в напад після служби в рядах Радянської Армії повернувся В. Суковіцин.
Оскільки тренери розглядали матч як першу пробу сил, вони дали змогу в другому таймі виступити й іншим спортсменам, зробивши значні заміни. В складі «Авангарда» зявилися воротар М. Лупал, захисники В. Гунько, М. Кольцов, у нападі — В. Шевченко. У «Дніпра» зайняв своє місце в захисті Б. Дановський, у півзахисті — Р. Шнейдерман, у воротах стояв Г. Городенко.
Ми подали склад і зміни в командах, бо це буде нашою відповіддю на листи, надіслані читачами тт. Соловйовим та Баран, в яких вони просять розповісти в газеті про підготовку команд до нового сезону.
А як же проходила гра?
У спортивному відношенні вона була не дуже цікавою.
Перший тайм пройшов з перемінним успіхом. Проте за кількістю гольових моментів, створених біля воріт суперника, перевага була на боці господарів. Та лише одного разу на 27 хвилині, коли в межах воротарського майданчика гості збили з ніг Г. Кржичевського, дніпропетровець Г. Забєлін чітко реалізував 11-метровий штрафний удар. Та рахунок тримався лише 2 хвилини. Помилку допустив Ю. Павліченко і харківянин І. Панін спокійно забив гол.
Після перерви відразу ж позначилась трохи краща фізична підготовна господарів. Усі 45 хвилин вони безроздільно володіли ініціативою. Але свою перевагу вони не зуміли реалізувати. Дала себе взнаки стара хвороба звуження фронту атак, значна скупченість гравців у центральній зоні. До того ж було мало завершальних ударів. Харківяни спокійно і мужньо відбивалися і лише за 7 хвилин до фінального свистка зробили спробу перехопити ініціативу. Це їм вдалося. Цього разу помилку допустив вже Г. Городенко і той же І. Панін забив другий гол.
Як і минулого року, перемогли гості. Рахунок 2:1 на їх користь.
Матч дав тренером багатий матеріал для роздумів.
Н. ЯНОВ.

На знімку: момент гри.

«АВАНГАРД» — «ДНЕПР»
«Днепровская правда» (07.02.1967)
Команда «Днепр» настойчиво готовится к новому сезону. Одним из видов такой подготовки являются товарищеские встречи, которые проводятся и в зимнее время. Вот и в прошлое воскресенье наши футболисты пригласили к себе в гости команду «Авангард» из города Харькова.
Почти оба тайма атаковали днепропетровцы, но, как часто бывает в футболе, это ещё не победа. Выиграли гости со счётом 2:1.
В. ГОЛОВАЧ.

На снимке: момент игры. Фото В. Арсирия.

«Красное знамя» (Харьков, 09.02.1967)
Футболисты команды мастеров харьковского «Авангарда» провели на заснеженном поле Днепропетровска товарищескую встречу с местной командой «Днепр». Авангардовцы выиграли с результатом 2:1. Мячи в ворота днепропетровцев забили И. Панин и Н. Королёв.

ПЕРЕМОГА «АВАНГАРДУ»
«Ленінська зміна» (Харьков, 10.02.1967)
Лютий. Сніг мете та й мете, а у футболістів харківського «Авангарду» підготовка до наступного сезону в розпалі. Як відомо, авангардівці виступатимуть в другій підгрупі другої групи класу «А». Свій перший календарний матч на першість країни вони проведуть 2 квітня у Кіровограді, де зустрінуться з місцевою «Зіркою».
А поки що вони проводять тренувальні матчі на засніженому полі. Минулої неділі авангардівці виїздили до міста Дніпропетровська, де зустрічались з місцевим «Дніпром». Це вже був другий матч авангардівців. На жаль, у першій грі вони програли землякам — торпедівцям. Єдиний мяч забив їх колишній гравець Ю. Несміян.
У Дніпропетровську футболісти «Авангарду» почали гру в такому складі: Савченко, Онисько, Аристов, Беляков, Є. Несміян, Садовников, Панфілов, Кафаджі, Примак, Панін, Корольов.
З перших хвилин атакують господарі поля, але самовіддано грає воротар О. Савченко. Він не дозволяє їм відкрити рахунок. На 30-ій хвилині авангардівці порушують правила в штрафному майданчику. Пенальті. Його чітко реалізує капітан «Дніпра» Забєлін.
Незабаром ініціатива вже у авангардівців. На 37-ій хвилині удар Івана Паніна досягає мети — 1:1.
У другому таймі у складі авангардівців сталися зміни. Замість Савченка, Ониська, Аристова та Садовникова виходять Лупол, Гунько, Кольцов і Шевченко.
Гра проходить у гострих взаємних атаках. Нарешті, капітан харківян Микола Корольов вривається до штрафного майданчика і невідпорним ударом забиває другий гол. Перемогли авангардівці – 2:1.
Найближчим часом авангардівці проведуть ще кілька товариських матчів.
Є. ЄГОРОВ.

ФУТБОЛЬНІ НОВИНИ
«Спортивна газета» (Киев, 16.02.1967)
Як повідомляє з Дніпропетровська наш кореспондент В. Вихров, тут відбувся товариський матч між місцевим «Дніпром» і харківським «Авангардом». Вперше в складі харків’ян виступали Аристов, Кафаджі, Панін, Садовников, Приймак. Серед новобранців дніпропетровської команди глядачі побачили Сизова (з московського «Локомотива»), Соломатка, Гребенника і Суковіцина, які торік виступали за київський СКА.
Рахунок було відкрито наприкінці першого тайму, коли Забєлін реалізував пенальті. Однак після перерви харків’янин Панін забив два м’ячі, і «Авангард» виграв 2:1.