«Локомотив» (Винница) — «Днепр» (Днепропетровск) – 1:2

«Локомотив» (Винница) — «Днепр» (Днепропетровск) — 1:2 (1:0).
7 сентября 1967 (четверг). 18:30. Винница. Стадион «Локомотив». 8000 зрителей.
«Локомотив»: А. Востров, С. Балан, С. Решко, А. Грушанский, А. Александров, Влт. Левченко (к), И. Лендел, В. Кондрашкин, Я. Габовда, Е. Снитко, Ю. Кулинич.
«Днепр»: 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Шнейдерман, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 8 Пинчук, 10 Литовченко – 7 Христян, 9 Кржечевский (А. Снитько, 75), 11 Суковицын.
Голы: 1:0 Балан (33), 1:1 Кржечевский (50), 1:2 Суковицын (58).
Дублёры – 2:1.

ТУР ТРИДЦЯТИЙ, ПЕРЕМОЖНИЙ
«Прапор юності» (10.09.1967)
Гра трьох команд другої підгрупи другої групи класу «А» у другому крузі першості СРСР з футбола заслуговує на особливу увагу. Йдеться про армійців Львова, «Молдову» та ярославський «Шинник».
Львівські армійці з 7-го місця, яке вони займали на фініші 1 круга, піднялись нині на найвищу сходинку турнірної таблиці. «Молдова» з 11-го піднялась на 7, а «Шинник» з 16-го на 10-те. В останньому турі львівяни виграли у калінінськоі «Волги» — 2:1, кишинівці зіграли внічию (1:1) з швидко прогресуючим «Суднобудівником», а «Шинник» добився нічиєї в Кіровограді (0:0), де «Зірка» після 16-го туру не втратила жодного очка. Ці колективи за результатами другого круга очолюють турнірну таблицю. СКА (Львів) має 18 очок, «Молдова» — 15, «Шинник» — 14. 14 очок і на рахунку «Карпат», які минулого туру розгромили наших жовтоводських земляків (3:0) і вийшли на перше місце в підгрупі за числом забитих у ворота суперників м’ячів — 40.
Вперше у другому крузі трійку сильніших залишив після нічиєї (0:0) з саратовським «Соколом» запорізький «Металург». Його обійшли «Дніпро» і «Карпати». Найближчими суперниками запоріжців будуть колективи Дніпропетровщини: «Авангард» гратиме там 12 вересня, а «Дніпро» — 19 вересня.
Минулого четверга «Дніпро» здобув важку перемогу у Вінниці в матчі проти місцевого «Локомотива» — 2:1. «Дніпро» вже своїм складом заявив про агресивність намірів. Проти «Локомотива» виступали Городенко, Шнейдерман, Дановський, Саричев, Гребеннік, Сизов, Христян, Пінчук, Кржечевський (Снітько в середині другого тайму), Литовченко, Суковіцин.
Лише в середині тайму господарям вдається врівноважити гру і налагодити взаємозв’язки в передній лінії. На 32-ій хвилині Габовда, центрфорвард «Локомотива», мав відкрити рахунок, але Городенко врятував ворота, відбивши м’яч на кутовий. Однак він нічого не міг вдіяти, коли після подачі кутового правий захисник вінничан Балан у падінні головою послав мяч у ближній кут воріт.
«Дніпро» починає з центра поля, щоб ще більше посилити тиск на ворота залізничників. На 50-ій хвилині Востров відбив сильний удар Суковіцина, але Кржечевський був тут як тут — 1:1. Після того, як центральний захисник вінничан Левченко не зумів відбити мяч на 58-ій хвилині, Суковіцин проштовхнув його у ворота — 2:1.
Про дальший хід поєдинку говорять такі факти: «Локомотив» подавав 9 кутових, в трьох випадках на шляху вінничан залишався лише Городенко. Та все ж зрівняти рахунку вони так і не змогли. «Дніпро» здобув 14-ту перемогу в сезоні.
Дев’ята поразка відірвала «Локомотив» від 6 українських команд, які йдуть на чолі турнірної таблиці. Його випередили «Молдова» і «Труд», який виграв у «Металіста» — 3:1.

ШІСТНАДЦЯТЬ ТУРІВ БЕЗ ПОРАЗОК
«Зоря» (09.09.1967)
Шістнадцятий тур армійці Львова ідуть без поразок, ставши лідерами другої підгрупи. В тридцятому турі вони на чужому полі в Калініні завдали поразки місцевій «Волзі» з рахунком 2:1. Так армійці ще більше зміцнили своє становище, набравши сорок очок. Таку ж кількість очок мають тепер і армійці Києва, які позавчора вдома перемогли горьківську «Волгу» з рахунком 1:0. Та в киян гірша різниця забитих і пропущених мячів, і вони на другому місці.
Слідом за киянами, на третьому місці, йдуть футболісти «Дніпра». В останньому турі вони виступали у Вінниці, де зустрічалися з сильною командою «Локомотив». Матч почався гострими і небезпечними атаками гостей. Проте господарі поля через деякий час зуміли вирівняти гру і навіть відкрити рахунок. Трапилось це так: на 32 хвилині Габовда сильно пробив по воротах. Городенко перевів м’яч на кутовий. Коли його було подано, захисник залізничників Балан у падінні головою переправив м’яч у сітку «Дніпра».
В другому таймі переважали дніпропетровці. На 50 хвилині воротар «Локомотива» Востров парирував сильний удар, але раніше до м’яча встиг Кржичевський, який і забив свій тринадцятий в нинішньому сезоні мяч. Через 8 хвилин дніпропетровець Суковіцин провів другий мяч у ворота «Локомотива». Отже, з рахунком 2:1 важливу для себе перемогу здобули гості. У «Дніпра» тепер 37 очок.
Впевнено крокує за лідерами «Зірка». В останньому матчі вона знову здобула дорогоцінне очко, зігравши з рахунком 0:0 з «Шинником».
У наступному тридцять першому турі «Дніпро» не братиме участі. Його зустріч з «Металістом» перенесено на 22 жовтня. Жовтоводські авангардівці гратимуть у Запоріжжі.

ЛИДЕРАМ ТЕСНО
«Днепровская правда» (10.09.1967)
Футболистам киевского СКА, на протяжении многих туров лидировавшим среди команд своей подгруппы второй группы класса «А», пришлось потесниться. Второй армейский коллектив — львовский СКА, занимавший лишь седьмое место в турнирной таблице после первого круга, отличным спуртом настиг их. А киевляне последние игры провели довольно неудачно: в пяти матчах они записали в свой актив только три очка.
Вслед за одноклубниками идут днепропетровский «Днепр» и запорожский «Металлург». Эти команды отстают от армейского тандема всего на три очка.
Не теряют надежды облачиться в футболки лидера львовские «Карпаты» и кировоградская «Звезда», разместившиеся на ступеньку ниже.
А вот и результаты игр прошедшего тура: СКА (Одесса) — «Таврия» (Симферополь) — 0:3; «Карпаты» (Львов) — «Авангард» (Жёлтые Воды) — 3:0; «Молдова» (Кишинёв) — «Судостроитель» (Николаев) — 1:1; «Локомотив» (Винница) — «Днепр» (Днепропетровск) — 1:2; «Труд» (Воронеж) — «Металлист» (Харьков) — 3:1; «Волга» (Калинин) — СКА (Львов) — 1:2; СКА (Киев) — «Волга» (Горький) — 1:0; «Звезда» (Кировоград) — «Шинник» (Ярославль) — 0:0; «Сокол» (Саратов) — «Металлург» (Запорожье) — 0:0; «Локомотив» (Калуга) — «Металлург» (Тула) — 1:1.  (РАТАУ).

«ЛОКОМОТИВ»«ДНІПРО» — 1:2
«Спортивна газета» (Киев, 09.09.1967)
Щось давненько залізничники не дарували своїм прихильникам красивих перемог. Відчувається, що «Локомотив» переживає якусь кризу, котрої він ось-ось позбудеться.
Гра з дніпропетровцями повинна була в деякій мірі відповісти на питання: коли «Локомотив» вийде, нарешті, зі смуги невдач. Здавалося, що м’яч, забитий у ворота «Дніпра», поставить усе на свої місця. Після розиграшу кутового на 33-й хвилині гол у падінні головою ефектно забив Балан.
І хоча перемога вінничан була близькою, однак дві прикрі помилки захисників дали можливість «Дніпру» вийти вперед. Після цього вінничани провели кілька гострих атак, але кожного разу гостей рятував Городенко. І все-таки, незважаючи на програш, «Локомотив» найближчим часом повинен знову заговорити на повний голос.
М. БРЯНСЬКИЙ.
м. Вінниця.

ПОРАЗКА ЗАМІСТЬ РЕВАНШУ
«Вінницька правда» (Винница, 09.09.1967)
Давно не програвали на своєму полі залізничники Вінниці — ні торік, ні цього року, аж до позавчорашнього дня. Болільники не сподівалися на такий результат зустрічі. У першому колі в Дніпропетровську «Локомотив» зазнав поразки — 1:2. І ось гості повторили свій успіх у Вінниці, де зафіксовано такий самий рахунок.
Отже, реваншу не вийшло, залізничники втратили два важливих очка.
На 33-ій хвилині першого тайму після розиграшу кутового захисник «Локомотива» С. Балан головою спрямував м’яч у сітку воріт «Дніпра». Цю мінімальну перевагу господарі поля утримували до 5-ої хвилини другого тайму. Захист залізничників допустив помилку, і нападник гостей Г. Кржичевський зрівняв рахунок. А ще через вісім хвилин В. Суковіцин вивів свою команду вперед. І другий гол було пропущено внаслідок неузгоджених дій захисників «Локомотива».
Не можна сказати, що вінничани примирилися з поразкою, що вони не прагнули відігратися. І можливостей для взяття воріт було у них безліч. Та удари форвардів «Локомотива» не досягали мети.
Результати інших матчів туру: СКА (Одеса) — «Таврія» — о:3; «Карпати» — «Авангард» — 3:0; «Молдова» — «Суднобудівник» — 1:1; «Труд» — «Металіст» — 3:1; «Волга» (Калінін) — СКА (Львів) — 1:2; СКА (Київ) — «Волга» (Горький) — 1:0; «Зірка» — «Шинник» — 0:0; «Сокіл» — «Металург» (Запоріжжя) — 0:0; «Локомотив» (Калуга) — «Металург» (Тула) — 1:1.
Рахунок 2:1 було зафіксовано і в матчі дублерів, але на користь залізничників.

РІДНІ СТІНИ ЗРАДИЛИ
«Комсомольське плем’я» (Винница, 09.09.1967)
Вже склалось так, що команда, яка виступає на чужому полі, обирає, як правило, захисний варіант гри, залишаючи своєю головною зброєю для взяття воріт суперників контратаки, сольні проходи і удари здалеку. Дніпропетровці відійшли від цього неписаного правила і протиставили наступальним діям вінничан свої атаки. А щоб якось приспати пильність своїх суперників, «замаскували» нападника Шнейдермана в захисті. Однак, він протягом всього матчу разом з півзахисником Сизовим активно підтримував ланку форвардів.
Першими «перевірили» воротаря гості. Вже на 4-й хвилині Вострову довелось двічі підряд рятувати свої ворота від прицільних ударів. У свою чергу вінничани створюють кілька небезпечних моментів біля воріт «Дніпра». На 32-й хвилині центрфорвард «Локомотива» Габовда мав реальну можливість відкрити рахунок, але розгубився і втратив зручний момент. Кутовий. Після його подачі на штрафній гостей виникає гостра ситуація, яку розвязує захисник «Локомотива» С. Балан. У падінні він головою спрямовує мяч у сітку воріт «Дніпра». 1:0 — з таким рахунком закінчилась перша половина гри.
Після відпочинку дніпропетровці посилили натиск. На 50-й хвилині матчу вони здійснюють штурм воріт господарів поля. Ось Востров парирує удар, але тут захисники допускають непростиму помилку. Замість того, щоб швидко вибити мяч подалі від своїх воріт, вони топчуться з ним на штрафній і Г. Кржичевський (№9) встановлює рівновагу — 1:1.
Покарання за недбалість не пішло на користь залізничникам. Ще через вісім хвилин захист «Локомотива» знову припускається тієї ж помилки біля своїх воріт, і тепер вже лівий крайній нападу «Дніпра» В. Суковіцин виводить свою команду вперед. Значна доля вини за цей гол лягає на капітана В. Левченка та голкіпера А. Вострова.
Після цього вінничани доклали чимало зусиль, щоб відігратись. Досить сказати, що вони подавали ще пять кутових, кілька разів штурмували ворота, обстрілювали їх зблизька і здалеку, але захист «Дніпра» і особливо воротар Г. Городенко були насторожі. Фінальний свисток зафіксував першу поразку залізничників на своєму полі в нинішньому сезоні. Рідні стіни на цей раз зрадили їм.