9 октября 1967 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 36-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Волга» (Горький) – 4:2

«Днепр» (Днепропетровск) — «Волга» (Горький) — 4:2 (2:2).
9 октября 1967 (понедельник). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 14000 зрителей.
Судьи:
«Днепр» (футболки красные, трусы и гетры белые): 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков (Пинчук, 46), 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Шнейдерман, 8 Литовченко – 9 Кржечевский, 10 Крюковский, 11 Сатаев.
Старший тренер – Л. Родос.
«Волга» (футболки и трусы белые, гетры тёмные с белой полосой): Н. Карасёв (В. Терентьев, 80), А. Лунин, Н. Таничев, Ю. Косарев, В. Селивановский (Е. Шекун), В. Журавлёв, А. Краснов, А. Щербаков, В. Филякин, Б. Игнатьев, В. Киселёв.
Старший тренер – В. Крылов. – составы из "Спортивної газети".
Голы: 0:1 Журавлёв (12), 1:1 Кржечевский (17, гп Литовченко), 1:2 Киселёв (18), 2:2 Кржечевский (34, гп Крюковский), 3:2 Крюковский (52), 4:2 Сатаев (64).
Дублёры – 5:3.

ЩАСЛИВОГО ФІНІШУ!
«Прапор юності» (11.10.1967)
Прощальний матч сезону на своєму полі «Дніпро» провів у понеділок проти горьківської «Волги» і порадував своїх прихильників гостроатакуючою і результативною грою, забивши у ворота суперників 4 мячі. Це була найрезультативніша у цьому році зустріч на стадіоні «Метеор», бо й волжани примусили Городенка двічі капітулювати після ударів їх нападаючих. До того ж, обидва рази ці удари виводили «Волгу» вперед, підливаючи «масла у вогонь» боротьби, яка і без цього була гострою з перших хвилин зустрічі.
Гості запропонували в атаці «гру без центра»: тільки-но оволодівши мячем, вони одразу ж посилали його вперед, не вдаючись до посередництва півзахисників, які кидались вперед слідом за форвардами, підбираючи відбиті нашим захистом м’ячі, щоб другою хвилею впасти на ворота.
Саме по цій схемі і було забито ними перший гол.
Захисник Селівановський, перервавши нашу атаку, одразу ж послав м’яч довгою діагональною передачею на лівий свій фланг. У тому, щоб послати мяч саме туди, був свій сенс: Кузовенков, підключившись до атаки, не зумів повернутись у свою зону. Філякін спокійно прийняв мяч і рушив до воріт. Саричев змушений був кинутись йому навперейми, але відбив мяч на півзахисників, що встигли до місця подій. Один з них, Журавльов, підхопив його і увійшов до штрафного по центру, де був і Щербаков. Зігравши з ним «у стінку», він сильно ударив у правий кут воріт. Туди кинувся і Городенко, але мяч рикошетом від когось з захисників влетів у лівий нижній кут.
1:0. Гості зуміли скористатись зі своєї тактики.
«Дніпро» більш ретельно готував свої атаки і гостям на перших порах вдавалось руйнувати їх. Та коли наші почали переслідувати волжан по всьому полю, атакуючи їх в момент прийому мяча, чаша вагів почала схилятись на бік дніпропетровців. Карасьов все частіше почав вступати в боротьбу, демонструючи самовіддану гру. Так, в одній з атак «Дніпра» він тричі зряду рятував свою команду після ударів Кржечевського, Литовченка і знову Кржечевського.
І все-таки на 17-ій хвилині Кржечевський примусив капітулювати воротаря волжан. Він одержав точну передачу з правого флангу від Литовченка і головою послав мяч у дальній кут. Мяч, торкнувшись штанги, опустився в воротах.
Наступної хвилини, знову скориставшись помилкою Кузовенкова, гості вийшли вперед. Це Філякін помітив неприкритого Кисельова на фланзі, своєчасно відкинув йому мяч, і лівий крайній послав його у ворота Городенка, який в цій ситуації зіграв невпевнено.
Це був останній успіх «Волги» у цьому матчі. Надалі ініціатива повністю переходить до «Дніпра». І хоч гості основні свої сили зосереджують в своєму тилу, наші все частіше примушують говорити останнє слово воротаря волжан.
На 26-ій хвилині Кржечевський б’є по воротах з кількох метрів. Карасьов відбиває м’яч. Ним оволодіває Сатаєв і б’є в протилежний кут воріт. І знову голкіпер рятує свою команду, відбиваючи м’яч на кутовий.
Нарешті, на 35-ій хвилині з точної подачі Крюковського Кржечевський головою забиває другий мяч — 2:2.
Після відпочинку на полі зявився Пінчук. Він взяв на себе функції розігруючого, а Шнейдерман зайняв місце Кузовенкова, який залишив поле.
Дніпропетровці ще настирливіше атакують. На 52-ій хвилині Крюковський метрів з 30-ти сильно бє по воротах. Карасьов дотягнувся до мяча, але не втримав його — 3:2. «Дніпро» виходить вперед і не залишає «Волзі» будь-яких надій, продовжуючи наступальні операції.
На 64-ій хвилині свій «фірменний» удар метрів з 35-ти робить Сатаєв. І знову Карасьов безсилий взяти мяч — 4:2. Як завжди, в кінці зустрічі пильність воротаря суперника перевіряв Дановський. Терентьєв, який замінив Карасьова, не зреагував на його удар на 88-ій хвилині, але мяч відбила штанга.
Тепер у «Дніпра» 44 очка. Він зберігає за собою четверте місце у турнірній таблиці і надію на місце в першій трійці. Нашим футболістам у першості країни залишається провести три гри — у Львові проти армійців, у Тулі і в Харкові.
Щасливого фінішу!
А. КОЛОМИЙЧЕНКО.

РОЗСТАВАННЯ З «ДНІПРОМ»
«Зоря» (11.10.1967)
Так любителі футбола, які позавчора зібралися на стадіоні «Метеор», назвали матч між «Дніпром» і горьківською «Волгою». То була остання в нинішньому сезоні календарна зустріч, яку дніпропетровці провадять удома. Три матчі, що лишилися, доведеться грати в гостях — у Львові, Тулі й Харкові.
З перших хвилин гості запропонували швидкий темп і почали раз у раз турбувати воротаря «Дніпра» Городенка. Вони першими добились успіху. На 12 хвилині двоє волжан спокійно обіграли в межах штрафного майданчика шістьох дніпропетровців. В результаті Журавльов безперешкодно забив гол. Господарі тут же могли відігратися, але воротар «Волги» Карасьов не дав це зробити. І все ж через 5 хвилин Кржечевський встановив рівновагу, забивши гол з незручної позиції. Ще лунали аплодисменти на адресу автора гола, як Городенко вдруге виймав мяч із сітки своїх воріт. Забив його молодий, настирливий Кисельов, який зумів звільнитися з-під опіки Кузовенкова.
Знову довелося відіграватись. Атаки «Дніпра» розвивалися з наростаючою силою, а гості, не витримавши високого темпу, поступово почали здавати. Їх захисники ніяк не встигали за переміщеннями форвардів суперника. На 34 хвилині Кржечевський опинився сам-на-сам з Карасьовим. Гол! Причому обидва м’ячі нападник забив головою.
Початок другого тайму відзначився тим, що гості зайняли оборону, намагаючись врятувати очко. Пробитися в межі штрафного майданчика «Волги» було дуже важко. Спроби розтягти оборону суперника теж успіху не давали — гості не йшли на той маневр. Тоді «Дніпро» вдався до єдино вірного шляху: почав гарматний обстріл воріт з далеких позицій, де наші земляки мали здебільшого широкий простір. На 52 хвилині удар Крюковського з 30-метрової відстані застав Карасьова непідготовленим. «Дніпро» вийшов вперед. А через 12 хвилин ще сильніший удар Сатаєва з-за меж штрафного майданчика скінчився четвертим голом у ворота «Волги». Рахунок став 4:2. Характерно, що це поки єдиний матч в сезоні, коли наші земляки зуміли протягом однієї зустрічі забити чотири м’ячі, а загалом за час гри в класі «А» дніпропетровці забили вже 196 м’ячів, пропустивши 163.
Н. ЯНОВ.
Подаємо результати інших зустрічей минулого туру: СКА (О) — «Металіст» — 0:1; «Карпати» — СКА (К) — 1:1; «Молдова» — «Металург» (З) — 1:1; «Локомотив» (В) — «Зірка» — 2:1; «Труд» — СКА (Л) — 1:0; «Таврія» — «Волга» (К) — 4:0; «Суднобудівник» — «Локомотив» (К) — 6:0; «Авангард» — «Шинник» — 0:0; «Сокіл» — «Металург» (Т) — 0:0.
У киян нині 49 очок. У запорізького «Металурга» — 46, у львівського СКА — 45. У «Дніпра» — 44 очка (одна гра пропущена).

НА ПРОЩАНИЕ – ПОБЕДА
«Днепровская правда» (11.10.1967)
Во встрече с горьковской «Волгой», состоявшейся в понедельник на днепропетровском стадионе «Метеор», футболисты «Днепра» установили два своеобразных рекорда результативности: команда забила в ворота соперников 4 мяча, а её лучший форвард Георгий Кржечевский записал на свой лицевой счет шестнадцатый гол. Такой результативностью в классе «А» может похвастаться в нынешнем сезоне только нападающий львовских «Карпат» Анатолий Крощенко.
Волжане начали игру стремительно, стараясь длинными передачами пройти центр поля, не вступая в борьбу с полузащитниками «Днепра». Пока хозяева поля не применили прессинг, гости сумели провести несколько острых атак, одна из которых на 12-й минуте окончилась взятием ворот.
Наши ответили яростной атакой. Уже через минуту Кржечевский, Литовченко и снова Кржечевский опасно атаковали ворота «Волги», но Карасёв сыграл в эти минуты отлично.
И всё же на 17-й минуте Кржечевский сравнял счёт. Он получил навесную передачу с правого фланга от Литовченко и головой послал мяч в дальний угол. Мяч ударился о штангу и влетел в ворота.
Гости начали с центра поля и сразу же послали мяч в штрафную площадку «Днепра». Пока наши защитники вели борьбу с Щербаковым и Филякиным в центре, на фланге открылся Киселёв. Последовал точный пас, и левый крайний «Волги» точно пробил в ближний нижний угол. Городенко находился именно там, но взять мяч не смог.
2:1. Гости снова ведут в счёте. Но наши уже не дают им свободно принять и обработать мяч, точно послать его партнёру. Они атакуют волжан по всему полю и заставляют их чаще ошибаться. Инициатива окончательно переходит к хозяевам поля.
В атаку подключаются даже защитники. Все на половине поля гостей. И на 35-й минуте днепропетровцы добиваются нового успеха. Крюковский хорошо выводит вперёд Кржечевского, и тот головой забивает свой 16-й мяч в сезоне. 2:2.
Наши настолько увлеклись атаками, что оставили без присмотра на правом фланге Щербакова. На 39-й минуте он получил мяч из глубины своей защиты и быстро прошёл к воротам «Днепра». Выманив на себя центральных защитников, он вывел один на один с Городенко Игнатьева. Но тот замешкался с ударом, и защитники сумели выбить мяч у него из-под ног.
Снова это случилось на правом крыле нашей защиты, и после перерыва тренеры «Днепра» заменили Кузовенкова. Его место занял Шнейдерман, а в линии полузащиты появился Пинчук.
Уже в первой атаке Пинчук получил с правого фланга отличный пас от Кржечевского. Он пытался пробить в падении головой, но мяч прошёл рядом со штангой.
На 52-й минуте Крюковский неожиданно пробил метров с 30 в правый нижний от вратаря угол. Карасёв пытался достать его, но не удержал — 3:2.
С этого момента «Днепр» полностью контролирует игру. На 64-й минуте, уже метров с 35, сильно бьёт в тот же угол Сатаев и заставляет Карасёва капитулировать четвертый раз. А на 88-й минуте ворота волжан спасла после удара Дановского перекладина.
Итак, последний матч сезона на своём поле принёс «Днепру» убедительную победу — 4:2. Теперь у него 44 очка и три встречи на выезде с львовскими армейцами, тульским «Металлургом» и харьковским «Металлистом».
А. БОРИСЕНКО.

На снимке: 16-й гол Кржечевского.  Фото Б. Умбраса.

«ДНІПРО» — «ВОЛГА» — 4:2
«Спортивна газета» (Киев, 12.10.1967)
Цей матч господарі провели з натхненням, хоча двічі були в неприємній ролі, коли доводилося відігруватися.
На 12-й хвилині два нападаючих «Волги» опинилися на штрафному майданчику «Дніпра» проти шести захисників. Гості спокійно розіграли м’яч, і після удару Журавльова він влетів у дальній від Городенка кут воріт. Господарі через кілька секунд могли відігратися, але Карасьов двічі рятував свою команду. Ще через п’ять хвилин Кржечевський, прийнявши передачу від Литовченка, відновив рівновагу. Ледве вщухли оплески на адресу найкращого бомбардира «Дніпра», як господарям довелося розпочинати з центра. Це настирливий Кисельов спромігся «втекти» від свого опікуна Кузовенкова, а потім виграти дуель з воротарем.
Безупинно штурмуючи ворота гостей, «Дніпро» ще до перерви зрівняв рахунок.
Другий тайм був цілком за дніпропетровцями. «Волга» провела його в обороні. Господарі за таких умов обрали вірний шлях, почавши обстріл воріт з далеких позицій. Двічі вони досягали успіху. Спочатку Карасьов не зміг парирувати гарматний удар метрів з 30-ти Крюковського, а потім з-за меж штрафного майданчика під гострим кутом забив гол Сатаєв.