9 мая 1966 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 6-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Локомотив» (Винница) – 1:0

  


«Днепр» (Днепропетровск) – «Локомотив» (Винница) – 1:0 (0:0).

9 мая 1966 (понедельник). 18:00 (в программке матча – 16:00). Днепропетровск. Стадион «Металлург». 35000 зрителей.

Судьи: В. Марченко, В. Ткаченко, В. Дзюба (все – Харьков).

«Днепр» (футболки поперечно-полосатые бело-голубые, трусы голубые, гетры красные с белой полосой): 1 Городенко – 3 Дановский – 2 Канафоцкий, 4 Белолюбский (к), 5 Кузовенков – 6 Забелин, 7 Северухин (16 Крюковский, 77) – 8 Пинчук, 9 Кузяев, 10 Паис, 11 Кротков. 

Старший тренер – А. Зубрицкий. 

«Локомотив» (футболки и трусы белые, гетры белые с тёмной полосой): А. Востров, Е. Корниенко, В. Аристов, А. Грушанский, А. Александров, В. Юн-Чен-Ян (Г. Полшков, 56), Ю. Гильдеев, Я. Габовда, В. Поликанов, Е. Снитко (к), В. Ощепков. 

Старший тренер – О. Макаров. – составы из протокола матча.

Гол: 1:0 Александров (48, в свои ворота, «гп» Пинчук).



АХІЛЕСОВА П’ЯТА «ДНІПРА»

«Прапор юності» (11.05.1966)

У черговому матчі першості країни футболісти «Дніпра» приймали на своєму полі вінницький «Локомотив». Залізничники Вінниці відомі як «гросмейстери» нічиїх. То ж дніпропетровці мали змогу ще раз перевірити свою атакуючу зброю, тактичні ходи її використання.

Наші футболісти мали явну перевагу протягом всієї зустрічі. Значну частину часу вони контролювали мяч, але не вміли поводитись з ним на штрафному майданчику. Пригадаймо хоча б два епізоди, що сталися на початку і в кінці матчу. Перший: Паїс виманює за собою на правий фланг стоперів «Локомотива», пас на воротарський майданчик, першим до мяча встигає Пінчук, але удар не виходить. Другий: Крюковський (він вийшов на поле за 13 хвилин до кінця поєдинку замість Сєвєрухіна) буквально виклав мяч на ногу тому ж таки Пінчуку, але він, знаходячись проти воріт, не влучає в них. Таких епізодів, особливо у другому таймі, було безліч. В жодному з них форварди «Дніпра» не змогли взяти воріт гостей.

«Виручив» їх півзахисник «Локомотива» Александров. На 48-ій хвилині після прострілу Пінчука він, прагнучи вибити мяч, сильним ударом послав його у правий нижній кут своїх воріт. Не дивлячись на таку грубу помилку, слід віддати належне цьому півзахисникові вінничан. Він був найактивнішим на полі з усіх футболістів.

Зустріч з «Локомотивом» ще раз показала, що наші форварди не навчились як слід використовувати перевагу своєї команди на полі. Проблема завершення атаки залишається ахілесовою п’ятою «Дніпра».

А. БОРИСЕНКО.



ТУР НІЧИЇХ

«Зоря» (11.05.1966)

На закінчення великого спортивного свята в Дніпропетровську позавчора відбувся футбольний матч. У календарній грі на першість країни зустрілися «Дніпро» і вінницький «Локомотив».

Арбітр матчу харків’янин В. Марченко дав стартовий свисток, і першими в атаку кинулись гості. Їх півзахисник А. Александров одразу ж узяв на себе місію диригента і зачинателя атак. Та так тривало лише кілька хвилин. А згодом стало очевидно, що заявка залізничників на атаку — «тактичний хід». Тренери «Локомотиву» розставили своїх гравців у розрахунку на те, щоб взяти одне очко. До чотирьох захисників добавився ще й чистильник, якого ми вже давно не бачили в командах другої підгрупи. На передній лінії у вінничан здебільшого залишались Є. Снітко і В. Поліканов.

І в котрий вже раз глядачі стали свідками, коли «Дніпро», маючи ігрову перевагу, не може зламати добре ешелоновану оборону противника. Було так і з «Карпатами». Трапилось і на цей раз. В. Кротков і М. Пінчук занадто зловживали індивідуальною грою, перетримували м’яч, відверто ігноруючи своїх партнерів.

Пробитися на штрафний майданчик «Локомотива» було важко. Та і в цій обстановці дніпропетровці уникали бити з далеких позицій, хоч відомо, що М. Кузяєв і Г. Забєлін володіють точним і далеким прицілом.

Перший тайм закінчився безрезультатними спробами «Дніпра» реалізувати свою безсумнівну перевагу. Нулі на вежах лишались до 48-ї хвилини — аж доки господарі не провели блискавичну багатоходову комбінацію на правому фланзі. Гості в метушні, рятуючись від голу, спрямували мяч... в сітку своїх воріт.

Результат 1:0 не змінився до кінця, хоч сторони мали можливість внести свої поправки.

У «Дніпра» ніяк не йде гра в нападі, хоч він складається з досвідчених футболістів. Солісти добрі, а от єдиного ансамблю бракує. Якщо дуже мало претензій до захисту, то форварди в цьому сезоні нічим себе не проявили.


На фото:  момент гри між «Дніпром» і «Локомотивом».

Фото В. Шульгіна.


7 травня відбулись ігри шостого туру. Ось їх результати: «Карпати» — «Суднобудівник», СКА (Київ) — «Металург», «Труд» — СКА (Львів) — у всіх трьох іграх 1:1. «Волга» (Калінін) — «Авангард», «Динамо» — «Авинтул», «Шинник» — «Зоря» — у всіх іграх 0:0. «Волга» (Горький) — «Таврія» — 1:0, «Сокол» — «Зірка» — 0:1. 



ВОЗВРАЩЕНИЕ В ЛИДЕРЫ

«Днепровская правда» (11.05.1966)



Большая спортивная программа Дня Победы закончилась встречей по футболу. «Днепр» принимал на своём поле винницкий «Локомотив».

Первые сорок пять минут встречи результата не дали, хотя наши футболисты имели возможность открыть счёт.

После перерыва «Днепр» начал игру с атаки. И на сорок восьмой минуте мяч влетел в ворота «Локомотива». Послал его полузащитник винничан Александров. Пытаясь остановить атаку наших нападающих, он сильно отпасовал вратарю. И тот не сумел поймать мяч.

Гости пытались сквитать счёт. Дважды после их прорыва мяч оказывался в воротах «Днепра», но оба раза удары следовали из положения вне игры.

Матч так и окончился со счётом 1:0. «Днепр», набрав 9 очков, вновь возглавил турнирную таблицу.



ЗАПІЗНІЛИЙ ШТУРМ

«Вінницька правда» (Винница, 11.05.1966)

Дніпропетровці після поразки від київського СКА намагалися будь-що реабілітуватись в очах своїх болільниківА вінничан в такій ситуаціїта ще й на полі одного з лідеріввлаштовувала нічиятому й прийняли захисний варіантТа як не оберігали залізничники свої ворота, як віртуозно не брав м'ячі Востров  гол назрівНа четвертій хвилині другої половини гри після удару півзахисника «Дніпра» Забеліна м'яч торкнувся Александрова і потрапив у сітку.

Пропущений м'яч примусив гостей перебудувати свої ряди. До атак підключаються півзахисники й захисники. Гра повністю переміщається до воріт господарів. Центр поля переходить до залізничників. Тут вже захиталась оборона дніпропетровців, які почали грати на відбій. Небезпечно прориваються Ощепков і Снітко. Реальну можливість забити гол мав Поліканов, але завершальний удар не вдався.

Штурм ось-ось мав закінчитись голом. За дві хвилини до фінального свистка захисник Гільдєєв гарматним пострілом з далекої дистанції спрямовує м'яч під планку. Але воротар «Дніпра» Городенко зумів дотягнутись і перевести його на кутовий.

Запізнілий штурм не змінив рахункуЗалізничники перемістилися на одинадцяте місце в турнірній таблиці.

АПОРОЦЬКИЙ.


Результати інших ігор«Динамо»  «Авинтул»  0:0; «Волга» (К) — «Авангард» — 0:0; «Волга» (Г.)  «Таврія»  1:0; «Шинник» — «Зоря» — 0:0; «Труд» — СКА (Л.)  1:1; «Сокіл»  «Зірка»  0:1.



ЗНОВУ «ДВОВЛАДДЯ»

«Комсомольське плем’я» (Винница, 11.05.1966)

Відбувся шостий тур першості країни з футбола серед команд другої підгрупи класу «А». Більшість матчів цього туру закінчилась нічийними результатами. Рахунок 1:1 було зафіксовано у трьох матчах: «Карпати» — «Суднобудівник», СКА (Київ) — «Металург», «Труд» — СКА (Львів). Безрезультатно (0:0) закінчились матчі «Волга» (Калінін) — «Авангард», «Динамо» (Ленінград) — «Авинтул» і «Шинник» — «Зоря». Горьківська «Волга» з мінімальним рахунком 1:0 виграла на своєму полі у «Таврії», а «Сокіл» програв на своєму полі з рахунком 0:1 «Зірці».

Невдало склався у Дніпропетровську матч для вінницького «Локомотива». Команда виступала у такому складі: Востров, Корнієнко, Арістов, Юн Чен-ян (Полшков), Грушанський, Александров, Гільдєєв, Поліканов, Снітко, Габовда, Ощепков.

Перший тайм закінчився безрезультатно — 0:0.

На четвертій хвилині другого тайму м’яч після удару півзахисника Забеліна рикошетом від Александрова влетів у ворота «Локомотива». Цей гол виявився єдиним у матчі. Отже, вінничани, по суті, подарували своїм суперникам два очка, завдяки яким «Дніпро» наздогнав «Зорю», і тепер ці дві команди очолюють турнірну таблицю підгрупи.

Наступну гру вінничани проведуть на своєму полі проти лідера зони — «Зорі». Це зараз єдина команда, яка не має програшу і не пропустила в свої ворота жодного м'яча. Отже, «Локомотив» має нагоду розмочити ворота луганчан.

І. ІЧНЯНСЬКИЙ.



НЕСПОДІВАНИЙ ФІНАЛ

«Спортивна газета» (Киев, 12.05.1966)

Спочатку гості спробували організувати на ворота господарів поля планомірний тиск. Активно діяв півзахисник вінничан Александров. Але швидко залізничники зрозуміли, що взяти ворота «Дніпра» їм буде нелегко. Після цього вони різко змінили тактику, залишивши попереду тільки Снітка і Поліканова.

«Дніпро» грав не кращим чином. Його атаки мали переважно сумбурний характер. Особливо погано діяли крайні нападаючі Кротков і Пінчук. Вони все хотіли зробити самі, і тому ігнорували партнерів.

Все ж матч закінчився для «Локомотива» трагічно. На 48-й хвилині Александров, намагаючись перешкодити розвитку комбінації, яку господарі поля почали на правому фланзі, перехопив м’яч і несподівано сильно пробив по власних воротах. Звичайно, Востров не чекав удару, і м’яч опинився в сітці. Несподіваний фінал.

М. ЯЦКІВ.

Дніпропетровськ (телефоном).



И ЖУРАВЛЯ МОЖНО ПОЙМАТЬ!

«Советский спорт» (Москва, 12.05.1966)

От тура к туру обостряется борьба во второй подгруппе.

Ленинградское «Динамо», замыкающее таблицу, отстаёт от лидеров, «Днепра» и «Зари», всего-навсего на пять очков. Борьба ведётся не только за очки, но и за утверждение новых игровых тенденций. Об этом и пойдёт речь.

Очко на выезде! Этот девиз у многих команд становится едва ли не главной их стратегической идеей. Отсюда обязательная осторожность при игре на чужом поле, порою даже против соперников более слабых. Тренеры предпочитают не гоняться за журавлём в небе.

Нелегко осуждать команду, которая играет в гостях с соперником, превосходящим её по силам, с «чистильщиком» и тремя дежурными впереди форвардами, хотя такая игра не вызывает восторга. Именно таким и был матч винницкого «Локомотива» с «Днепром».

Заслуженный мастер спорта О. Макаров, принявший винницкую команду немногим более двух месяцев назад, отдавал себе отчёт в соотношении сил. Днепропетровцы действительно превосходили в классе гостей — винничан. Он и не помышлял о погоне за журавлём. Надо было обезопасить ворота от напористого Паиса — и в линии обороны появился пятый защитник. Паис был персонально поручен Габовде. Любопытно, что Габовда — игрок передней линии. Но в предыдущем матче он справился с обязанностью стоппера и теперь меняет амплуа.

Впереди у винничан были Ощепков, Поликанов и Снитко. У днепропетровцев, помимо Паиса, были ещё трое — Пинчук, Кузяев, Кротков. Схема расстановки винничан позволила хозяевам поля подтягивать в атаку не только полузащитников Забелина и Северухина, но и защитников Дановского и Конафоцкого.

Винничане защищались хорошо, самоотверженно, без серьёзных тактических промахов. Футболисты «Днепра» настойчиво искали пути к воротам «Локомотива», но безуспешно. Команды, вероятно, так бы и разошлись, не открыв счёта, если бы не мощный удар винницкого полузащитника... по своим воротам.

Случилось это в начале второго тайма и причем совершенно неожиданно. Комбинация днепровцев была, правда, острой. Забелин выскочил на прострельную передачу, но обработать мяч не смог. Потому неуместное вмешательство винничанина Александрова можно объяснить только сдавшими нервами.

Да, судьбу матча решил случай. Его могло и не быть. Но оправдывает ли это бетонную тактику «Локомотива»? Откровенно говоря, в атаке железнодорожники слабы. Тройка форвардов действовала разобщённо. Не оправдал себя Поликанов, ненамного лучше были Снитко и Ощепков. Беспомощными оказались и усилия полузащитника Александрова, выполнявшего слишком большой объём работы.

Защитная тактика винничан, хотя и диктовалась необходимостью, все же была тактикой обречённых. Это без труда могли доказать форварды «Днепра», сыграй они более удачно. Однако скомпонованная только в этом году линия нападения днепропетровской команды сыграла на этот раз не очень удачно. Лишь эпизодически проявляли активность Кузяев и Кротков. Очень слабо провёл игру Пинчук, стремившийся как можно скорее избавиться от мяча.

Лучше других выглядел Паис. Его частые предложения заслуживали внимания партнёров, но их передачи либо оказывались неточными, либо следовали с таким опозданием, что Паис неизменно оказывался «вне игры». Мощный заслон железнодорожников (Аристов, Габовда, Гильдеев) можно было разрушить только острокомбинационной игрой, но нападающие такую игру предложить не сумели. Это, между прочим, было характерно и для предыдущего матча днепровцев с «Карпатами».

Проигрывая, винничане сумели перестроиться. Они заменили полузащитника нападающим, Габовда вернулся в переднюю линию. Защита «Днепра» пережила немало неприятных минут, и, честное слово, закралось сомнение: так ли уж невысок атакующий потенциал «Локомотива». Дважды мяч побывал в сетке ворот хозяев поля, но оба раза судья фиксировал «вне игры».

Винницкие футболисты пусть робко, но всё же попробовали схватить журавля в небе. И, наверное, в глубине души они уже почувствовали, что и на чужом поле можно играть в открытый футбол, атаковать.

…В последних турах мы были свидетелями попыток отойти от признанных тактических построений при игре на чужом поле. Не все они окончились удачно («Днепр» — в Киеве), другие не были доведены до конца (СКА — в Воронеже), но по всему чувствуется: и журавля можно поймать!

В. БЕРЕЗОВСКИЙ.

Воронеж — Днепропетровск.

 


Играют команды второго эшелона «Днепр» (Днепропетровск) — «Локомотив» (Винница). Вратарь железнодорожников 

А. Востров в смелом броске ликвидирует опасность на своей вратарской площадке. Фото М. Камионского и В. Шульгина.



УДЕРЖАТЬ ТРУДНЕЕ...

«Футбол» № 21 (Москва, 22.05.1966)

...Полузащитников прежде всего должны благодарить винничане за высокий игровой тонус команды, которого не было в предыдущем матче с «Днепром». Там Александров один проделывал всю ту работу, которую на этот раз он поделил с Ощепковым. Тогда конец был печальным. Только непомерной усталостью и сдавшими нервами можно объяснить «выстрел» Александрова по своим воротам, решивший тогда судьбу матча. В Днепропетровске, между прочим, у «Локомотива» был тоже один крайний — опять же Ощепков. И играл он один на два фланга – то справа, то слева. Однако подобное «раздвоение личности» фланговых угроз почти не прибавило. А столкнувшись с высокоорганизованной игрой днепропетровской защиты и в центре, и на флангах, винничане так и не сумели добиться успеха. «Днепр» победил.

ВАЛЕРИЙ БЕРЕЗОВСКИЙ,

специальный корреспондент «Футбола».

  

На снимке: острый момент у ворот винничан. 

Вратарь овладел мячом. Остальным придется уйти от ворот. 

(В центре в полосатой футболке – Давид Паис, №11 – 

Вячеслав Кротков. – Р.Л.). Фото Н. Дмитриева.




Таблица после 6-го тура 



Комментариев нет:

Отправить комментарий