10 августа 1966 года. Среда
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 22-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – СКА (Киев) – 2:3

«Днепр» (Днепропетровск) — СКА (Киев) 2:3 (1:2).
10 августа 1966 (среда). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 14500 зрителей.
Судьи: Ю. Сергиенко, С. Файбусович, С. Неверкевич (все – Харьков).
«Днепр» (футболки полосатые бело-голубые, трусы белые): Городенко (Павлеченко, 46) – 3 Дановский – 2 Канафоцкий, 4 Белолюбский (к), 5 Ануфриенко – 6 Галоян, 7 Северухин, 9 Забелин – 8 Кржечевский, 10 Паис, 11 Гринько (Пинчук, 46).
Старший тренер  А. Зубрицкий.
СКА: А. Гурбич, Н. Артюх, П. Соломатко, А. Грибенник, В. Левченко, В. Пестриков (к), М. Штуллер, П. Богоделов (В. Кирсанов, 75), И. Славинский, В. Суковицын, В. Першин.
Старший тренер – Н. Фоминых. – составы из протокола матча.
Голы: 0:1 Славинский (5), 0:2 Штуллер (8), 1:2 Паис (31), 2:2 Белолюбский (77, гп Пинчук), 2:3 Кирсанов (86).
Удалён Пестриков (62-я минута, за грубую игру).
Дублёры – 4:2.

Последний официальный матч за «Днепр» Юрия Павлеченко (1958-1966, 152 матча).

РЕВАНШ НЕ ВЗЯТ
«Днепровская правда» (11.08.1966)
По всему было видно, что игра будет темпераментной, напряжённой и интересной. Футболисты «Днепра», безусловно, попытаются взять реванш за поражение в первом круге розыгрыша чемпионата, а их противник — команда киевского СКА приложит все силы, чтобы не потерять заветные два очка. Да и какая команда не стремится одержать победу на чужом поле.
Это и определило характер встречи между «Днепром» и СКА (Киев), которая состоялась вчера на стадионе «Металлург». Любители футбола надеялись, что этой игрой «Днепр» несколько укрепит своё пошатнувшееся положение в турнирной таблице.
Но эти надежды не оправдались и реванш не состоялся. Футболисты «Днепра» провели игру сумбурно и потерпели поражение со счётом 2:3.
В. МАРКЕЛОВ.

Закончу я репортаж случаем, который произошёл на стадионе «Металлург» 10 августа, при встрече команд «Днепра» и киевского СКА. В тот день начальник цеха завода крупных стеновых блоков И.И. Смоляга швырнул бутылку в футболиста СКА. За это ему дали 15 суток ареста с соответствующим режимом. Между прочим, на заводе нашлись ходатаи. Но тщетно. Не те времена.

«ДНІПРО» – СКА (КИЇВ) – 2:3
«Прапор юності» (12.08.1966)
Хто спостерігав передостанній матч «Дніпра» проти «Суднобудівника» у першому колі і позавчорашню його зустріч з армійцями Києва, той зрозуміє причину останніх невдач наших земляків. В обох іграх суперники переважали футболістів «Дніпра» у фізичній підготовці.
І якщо в матчі проти колишніх лідерів другої групи армійців Львова наші зуміли позбавити суперників переваги в швидкості за рахунок штучно створюваного положення поза грою, то в зустрічі проти їх київських одноклубників ця зброя виявилась малоефективною. Більше того, обидва голи в першому таймі були забиті у ворота «Дніпра» саме через це.
Щоправда, у, першому випадку Штулера намагався наздогнати Дановський, але той послав м’яч вздовж воріт і раніше наших захисників його наздогнав центрфорвард киян Славинський — 1:0. Ще за хвилину Штулер знову вихопився з-за спин захисників і тепер вже сам послав м’яч у ближній нижній кут воріт. Городенко не намагався взяти його.
Потрібен був певний час, щоб наші змогли отямитись від такого несподіваного початку гри. Згодом Кржичевський і Паїс взяли на себе ініціативу організації атак і створили кілька небезпечних ситуацій біля воріт суперників. Двічі після їх ударів м’яч проходив над самісінькою планкою. Нарешті, на 33-ій хвилині Паїс обіграв кількох захисників і воротаря і відквитав один мяч. Тепер уже в атаку підключаються і крайні захисники «Дніпра» Конафоцький і Ануфрієнко. Після одного з штрафних, виконаних Конафоцьким, Галоян міг зрівняти рахунок, але з кількох метрів послав мяч прямо на воротаря.
У другому таймі гості намагаються втримати рахунок навіть ціною відвертих грубощів. Суддя з Харкова Сергієнко часто змушений зупиняти гру, вмовляти футболістів грати в рамках правил. Майже всі захисники киян одержали зауваження від арбітра, а капітан армійців Пестріков за удар суперника по ногах був вилучений з поля.
Йшла 77-ма хвилина гри, коли Пінчук пробив черговий штрафний. М’яч було навішено на дальній кут воріт і капітан «Дніпра» Білолюбський головою послав його у ворота — 2:2.
На більше дніпропетровських футболістів не вистачило. Вони відкотились до своїх воріт. Захисники знову почали помилятись в найпростіших ситуаціях, віддаючи м’яч супернику без боротьби. За три хвилини до кінця зустрічі Кірсанов скористався однією з таких помилок Ануфрієнка і з 30 метрів послав мяч під планку — 3:2.
Запорізький «Металург», який на своєму полі виступав проти динамівців Ленінграда без кількох провідних футболістів, зазнав розгромної поразки — 1:4. Кіровоградці зуміли взяти очко в матчі з вінницьким «Локомотивом» — 1:1. Внічию — 0:0 — зіграли харківський «Авангард» і воронезький «Труд», чергової невдачі зазнали армійці Львова, програвши з рахунком 0:3 «Суднобудівнику». Турнірну таблицю продовжує очолювати луганська «Зоря», яка в останньому матчі перемогла горьківську «Волгу» — 1:0.

ОДИНАДЦЯТЬ БЕЗІНІЦІАТИВНИХ
«Зоря» (12.08.1966)
Після місячної перерви футболісти «Дніпра» провели позавчора матч в стінах рідного дому, які, одначе, були для них цього разу поганим союзником. Вже на сьомій хвилині зустрічі «Дніпра» з армійцями Києва рахунок став 2:0 на користь гостей. Причому обидва мячі кияни забили без особливих зусиль. В цьому їм непогану послугу зробили самі захисники «Дніпра». В першому випадку у штрафному майданчику господарів опинився ніким не прикритий киянин І. Славинський. Його точний і спокійний удар завершився голом. Другий раз — армієць М. Штулер легко обіграв В. Онуфрієнка, опинився сам на сам з воротарем «Дніпра» і подвоїв рахунок. Після цього гості принаймні ще тричі мали нагоду розвинути свій успіх. Так, на 22-й хвилині, розігравши красиву комбінацію, кияни вивели свого форварда П. Богодєлова в штрафний майданчик, де той обіграв воротаря Г. Городенка, але в останню мить упустив м’яч.
Ось так розвивались події, в яких дніпропетровці мали дуже непривабливий вигляд. Вони поступалися перед армійцями швидкістю, боротьбою за мяч і тактикою. Лише на 31-й хвилині Д. Паїс зумів вирватися з оточення трьох захисників і сквитати один м’яч.
Дещо активізувалися господарі після відпочинку. Однак їх запалу вистачило лише хвилин на десять. Причому це була швидше територіальна перевага, а не ігрова, бо гості дуже легко гасили спроби дніпропетровців відігратися. Зробити це «допоміг» їм лише капітан киян В. Пестриков, якого суддя вигнав з поля за удар по супернику без м’яча. Залишившись в меншості, армійці змушені були послабити свої атаки і більше дбати про захист. І в таких умовах дніпропетровцям на 77-й хвилині вдалося зрівняти рахунок. Зробив це захисник А. Білолюбський.
Здавалось, гра так і закінчиться внічию, що було б для «Дніпра» великим чудом. Та тут ще одну «люб’язність» виявив до гостей В. Ануфрієнко. Без боротьби він віддав м’яч М. Штулеру, той швидко відпасував мяч М. Кирсанову, який здалеку пробив по воротах. М’яч спокійно пролетів над головою Ю. Павличенка (він замінив після травми Г. Городенка) і опинився за спиною воротаря в сітці. Рахунок став 3:2. За 4 хвилини, що лишались до фінального свистка, чуда більше не сталося.
Сам перелік подій показує, якими безпомічними були наші земляки у цьому матчі. Що сталося з командою, важно навіть уявити. Її ніби хтось підмінив. Глядачі бачили на полі одинадцять безініціативних гравців, які ледве пересувалися, втратили реакцію на м’яч, з цілковитою байдужістю ставилися до всього, що відбувалося навколо них.
Таким чином, «Дніпро все ще на п’ятому місці, але його відрив від лідера по втрачених очках тепер зріс.
Н. ЯНОВ.

«ДНІПРО» – СКА (КИЇВ) – 2:3
«Спортивна газета» (Киев, 13.08.1966)
Киян я просто не впізнав. З перших же хвилин вони пішли в наступ, намагаючись розумними комбінаціями заплутати захист суперників. Це їм вдалось. Уже на 4-й хвилині Богодєлов прорвався в штрафний майданчик, дотепно обіграв Ануфрієнка і зробив простріл. Славинському нічого не залишилось, як добити мяч у ворота. А ще через 3 хвилини Артюх на своєму штрафному майданчику обеззброїв Забєліна і дав пас Пєстрикову. Той помітив вільного Суковіцина, від якого мяч потрапив Штуллеру. Останній пройшов до воріт і забив гол у ближній від Городенка кут.
«Дніпро» опамятався десь на 15-й хвилині і провів кілька атак. Активно діяв Кржичевський, але коли він опинився у зручному положенні, то пробив мимо воріт. На 30-й хвилині захисники киян прогавили Паїса. Поки Левченко і Соломатко розмірковували, кому з них прикрити форварда, Паїс вийшов один на один з Гурбичем, і рахунок став — 1:2.
На 62-й хвилині суддя Ю. Сергієнко (Харків) усунув з поля за грубу гру Пєстрикова. Діставши чисельну перевагу, «Дніпро» розпочав навальний штурм, і на 76-й хвилині після розіграшу штрафного Бєлолюбський, який прийшов на допомогу форвардам, зрівняв рахунок.
Здавалось, що матч закінчиться внічию. Та за 5 хвилин до фінального свистка Штуллер дав пас у центр Кірсанову. Той зупинився напроти воріт, думаючи, що робити далі, постояв кілька секунд і точним ударом під перекладину приніс армійцям перемогу.
І. ПЕТРЕНКО,
наш спец. кор.
Дніпропетровськ (телефоном).

РЕВАНШ НЕ СОСТОЯЛСЯ
«Ленинское знамя» (Киев, 14.08.1966)
Свой очередной матч киевские армейцы провели в Днепропетровске против футболистов местного «Днепра», которые находятся в лидирующей группе и весьма реально претендуют на первое место.
Судя по всему, хозяева поля должны были стремиться к реваншу (матч первого круга они проиграли 0:2), но на деле всё вышло иначе. С первых же минут матча армейцы пошли в наступление, пытаясь неожиданными комбинациями расшатать защитные порядки хозяев поля. Киевляне играют широко, смело, инициативно. И уже на исходе пятой минуты после удара Славинского они повели в счёте. Случилось это так. Ворвавшись в штрафную площадку, молодой игрок Богоделов дважды на небольшом пятачке обыграл Ануфриенко и сильно пробил вдоль ворот. Первым у мяча оказался Славинский, который спокойно переадресовал его в сетку ворот. 1:0.
Хозяева поля бросаются в ответный штурм, но их атаки не носят характера реальных угроз и легко разгадываются армейскими защитниками. На 8-й минуте острая контратака гостей вновь принесла им успех. Начал её Артюх, обыгравший в своей штрафной площадке Забелина, затем последовал пас на Пестрикова, тот отыграл Суковицыну, и центрфорвард армейцев предоставил Штуллеру возможность закрепить успех команды. 2:0. И всё же хозяевам поля удалось сократить разрыв. Сделал это Паис, который, воспользовавшись замешательством Левченко и Соломатко, вышел один на один с Гурбичем и точно пробил в сетку ворот.
Во второй половине матча хозяева поля усиливают давление. К сожалению, игра приобретает порой слишком жёсткий характер. В один из моментов Северухин столкнулся с Пестриковым. Судья усмотрел в этом игровом эпизоде умышленную грубость и удалил киевлянина с поля. Получив численное преимущество, днепропетровцы во что бы то ни стало хотят отыграться, и им удаётся сравнять счёт — 2:2.
И когда казалось, что хозяева поля ушли от поражения, прорвавшийся по правому краю Штуллер обыграл двух защитников, выложил мяч в центр Кирсанову, и тот спокойно, без помех отправил его под планку. 3:2. Шла 85-я минута матча. Оставшиеся пять минут ничего не изменили.