12 мая 1966 года. Четверг
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 7-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Волга» (Горький) – 3:0



«Днепр» (Днепропетровск) – «Волга» (Горький) 3:0 (2:0).
12 мая 1966 (четверг). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 25000 зрителей.
Судьи: В. Барашков, А. Евграфов (оба – Москва), В. Пушкарёв (Московская область).
«Днепр» (футболки бело-синие продольно-полосатые, трусы голубые, гетры красные с белой полосой): 1 Городенко (Павлеченко) – 3 Дановский – 2 Канафоцкий, 4 Белолюбский (к), 5 Кузовенков – 6 Кузяев, 7 Северухин – 8 Пинчук, 9 Крюковский, 10 Паис, 11 Кротков (Крощенко, 65). 
Старший тренер  А. Зубрицкий.
«Волга» (футболки, трусы, гетры белые): И. Швыков, А. Лунин, В. Селивановский, В. Журавлёв, Б. Игнатьев, В. Калугин (к), Г. Костылев, В. Беляков, Е. Головенков, Н. Фомин (В. Прошкин, 55), С. Куприянов. 
Старший тренер – Н. Глебов. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Паис (33), 2:0 Паис (39), 3:0 Крюковский (82).


«ВОЛГА» ЗУСТРІЛАСЯ З «ДНІПРОМ»
«Зоря» (13.05.1966)
Вчора на дніпропетровському стадіоні «Металург» відбулась чергова календарна гра на першість країни. Господарі поля — футболісти «Дніпра» приймали своїх гостей — команду горьковської «Волги».
Поєдинок закінчився з рахунком 3:0 на користь «Дніпра». Два мячі забив Д. Паїс і один А. Крюковський.


«ДНІПРО» — ЛІДЕР
«Зоря» (14.05.1966)
Після позавчорашньої переконливої перемоги над горьковською «Волгою наш «Дніпро» став одноосібним лідером в другій підгрупі.
Як же розвивалися події в цьому цікавому поєдинку?
Волжани на початку дали зрозуміти, що вони схильні тримати себе не як в гостях, і відразу ж пішли в атаку. Зав’язалась гостра боротьба, в якій дніпропетровцям на перших хвилинах довелося важкувато. Штанга воріт рятує господарів від здавалося б неминучого голу.
Великим було прагнення гостей добитися успіху, та, захопившись атаками, вони час від часу втрачали пильність в обороні. Йшла 33 хвилина, коли на половині «Волги» залишився один стопер гостей В. Калугін, який чатував Д. Паїса. З вигідної ситуації негайно ж скористались дніпропетровці. Послідував точний пас у центральну зону і Паїс, обігравши на великій швидкості свого опікуна, увірвався на штрафний майданчик, м’яч — в кутку воріт. Ще через 6 хвилин той же Паїс раніше від своїх опікунів встиг до м’яча і головою направив його в сітку.
Рахунок 2:0 вже багато чого говорив. І гості почали нервувати, в їх діях зникла злагодженість, знизилась активність. Хіба лише Є. Головенков і В. Костилев далі наполегливо шукали шлях до воріт суперника.
Свою безсумнівну перевагу «Дніпро» зумів реалізувати лише незадовго до фінального свистка, після удару А. Крюковського, який добре провів весь матч.
Тепер дніпропетровці відправляться в тривале турне до Ярославля, Харкова і Кишинева, де матимуть справу з чотирма суперниками, які ще недавно виступали в першій групі класу «А». А потім — зустрічі з іншими українськими колективами. Ми спеціально нагадуємо про це і наводимо такі цифри: в поєдинках з командами РРФСР «Дніпро» набрав 8 очок з восьми, забивши загалом у чотирьох матчах 10 м’ячів. З колективами УРСР в трьох матчах взято лише три очка, а рахунок м’ячів не на користь наших земляків (1:2). Отже, небезпечнішими все ж лишаються українські колективи.
Наводимо результати інших зустрічей сьомого туру:
«Карпати» — «Авангард» 0:0, «Локомотив» — «Зоря» 1:0, «Таврія» — «Металург» 1:0, «Зірка» — СКА (Київ) 0:1, «Динамо» — «Суднобудівник» 2:0, «Шинник» — СКА (Львів) 1:1, «Труд» — «Авинтул» 3:1, «Сокіл» — «Волга» (Калінін) 1:0.

На знімку: прорив Д. Паїса, який завершився голом 
у ворота «Волги». Фото М. Каміонського.


СЕРЬЁЗНАЯ ЗАЯВКА «ДНЕПРА»
«Днепровская правда» (14.05.1966)
Команды второй подгруппы прошли полпути первого круга чемпионата. Хотя ещё рано делать какие-либо глубокие выводы, но единственное остаётся бесспорным — в подгруппе собрались сильные и равные по своему составу соперники. Только этим и объясняется теснота, которую мы наблюдаем сегодня в турнирной таблице.
Захватив в первом туре лидерство, футболисты «Днепра» продолжают его удерживать, лишь однажды уступив на несколько дней «Заре».
Но прежде чем перейти к характеристике лидера, нужно несколько подробнее остановиться на его последней встрече с горьковской «Волгой», которая состоялась позавчера на стадионе «Металлург».
Вряд ли в день матча, и особенно в первые минуты, нашёлся бы смельчак, предсказавший крупную победу «Днепра». Поначалу всё складывалось по-иному. Волжане, располагая хорошим ансамблем опытных футболистов, сразу же смело пошли в атаку. Они дали понять, что не приехали к нам лишь обороняться, что с лидером они желают разговаривать, как равные с равным. Завязалась острая борьба, в которой на первых минутах схватки хозяевам пришлось нелегко. В один из моментов сильный удар потряс штангу ворот «Днепра». Но хозяева отделались лишь легким испугом.
То ли увлёкшись атаками, то ли в пылу спортивного азарта, но гости несколько ослабили свою бдительность в обороне. В период одной из своих атак они оставили лишь одного В. Калугина стеречь опасного Д. Паиса. Этим незамедлительно воспользовались днепропетровцы. Последовал точный дальний пас в центр, где Паис перехватил у Калугина мяч, совершил дальний рейс, и прорыв центрального нападающего «Днепра» закончился красивым голом в ворота «Волги». Случилось это на 33 минуте. А ещё через шесть минут тот же Паис раньше защитников подоспел к мячу и головой забил второй гол.
Такой неожиданный поворот событий вывел гостей из колеи, в их рядах почувствовалась растерянность. Инициатива перешла к «Днепру». Но лишь перед концом А. Крюковский сумел довести счёт до 3:0.
Благодаря этой победе наши футболисты стали единоличными лидерами в подгруппе, так как луганчане в последнем туре проиграли в Виннице — 0:1.
«Днепру» принадлежит также первое место и по количеству забитых мячей, и по количеству одержанных побед (пять). Лишь по пропущенным мячам наши земляки на втором месте.
Таков чисто статистический итог первых семи туров. Но эти цифры говорят о многом. Они свидетельствуют, что «Днепр» сделал серьёзную заявку на высокое место в чемпионате.
Анализируя игру днепропетровцев, следует сказать, что для достижения главной цели у них имеется всё необходимое. Прежде всего, команда располагает хорошей защитной линией, где оба стоппера Б. Дановский и А. Белолюбский действуют тактически грамотно, позиционно правильно располагаются на поле. Крайние защитники не только бдительно несут свою вахту, но очень часто в момент атаки уходят вперёд, создавая численный перевес у ворот противника. Надежно играет Г. Городенко.
Но если команда действительно имеет твёрдое намерение ходить в лидерах, то игра полузащитников, и особенно нападения, требует критического разбора. Полузащитники, например, хорошо действуют в момент развития атаки и хуже при переходе к обороне.
Не принижая способностей В. Кроткова и А. Крощенко, хочется лишь заметить, что их стремление к индивидуальным действиям, к желанию в одиночку пробиться к воротам, часто ничем не оправдано и приводит к лишней трате сил. Не все игры ровно проводит Н. Пинчук.
Думается, что тренеры «Днепра» уже сами обратили внимание на эти пробелы и ищут пути к их устранению. Во всяком случае, если судить по тем строгим оценкам, которые выставляются игрокам в судейских протоколах, видно, насколько сейчас высока требовательность к футболистам.
Таковы краткие комментарии к первым турам.

На фото: первый мяч «Днепра» в ворота «Волги».
Фото Ю. Серадского.

А сейчас приводим результаты встреч, состоявшихся позавчера.
«Карпаты» — «Авангард» — 0:0, «Таврия» — «Металлург» — 1:0, «Звезда» — СКА (Киев) — 0:1, «Динамо» — «Судостроитель» — 2:0, «Шинник» — СКА (Львов) — 1:1, «Труд» — «Авынтул» — 3:1, «Сокол» — «Волга» (Калинин) — 1:0.


СТАРІ ДРУЗІ ПОРОЗУМІЛИСЬ
«Спортивна газета» (Киев, 14.05.1966)
На початку матчу важко було сказати, що він закінчиться переконливою перемогою «Дніпра». Гості першими пішли в наступ і вели його великими силами. В ці хвилини становище господарів поля було далеко не кращим, одного разу тільки штанга врятувала їх ворота від вірного гола.
Та, захопившись атаками, волжани послабили пильність в обороні. На 33-й хвилині вони знову пішли вперед. Тільки їх стопер Калугін залишився на своїй половині поля чатувати Паїса. Тут же послідував точний пас у центральну зону, і Паїс, обігравши свого опікуна, завершив рейд точним ударом. Через 6 хвилин він же раніше, ніж захисники, дотягнувся до мяча і ударом голови подвоїв рахунок.
Після цього українські футболісти повністю заволоділи ініціативою. Однак реалізувати її вони змогли тільки на 82-й хвилині, коли Крюковський забив останній гол. До речі, його поява в центрі помітно активізувала дії нападу «Дніпра». Молодий форвард краще, ніж його попередники, порозумівся з своїм товаришем ще по юнацькій команді Паїсом. Вдалим можна назвати і дебют Кузяєва у півзахисті.
Отже, в зустрічах з командами РРФСР «Дніпро» поки що набрав 8 очок з восьми можливих і забив 10 сухих м’ячів.
М. ЯЦКІВ.
Дніпропетровськ (телефоном).


На фото ви бачите, як Паїс (№ 10), обігравши суперників, забиває перший гол. Фото М. Дмитрієва.


КРОК ВГОРУ
«Прапор юності» (15.05.1966)
У господарів поля на початку гра явно не клеїлась. Дніпропетровські нападаючі і півзахисники грішили неточними передачами, неприпустимі промахи спостерігались у діях стоперів. Гості, захопивши ініціативу в центрі поля і на лівому фланзі нападу, грізно наступали на ворота Городенка. На 9-й хвилині матчу вони мали реальну можливість вийти вперед: удар центрфорварда з близької відстані відбила штанга. Атаки горьківчан тривали, але, як нерідко трапляється, коли забувають про оборону, гол влетів саме в їх сітку. Сталося це на 33-й хвилині. Перехопивши мяч в середині поля, дніпропетровці точно адресували його в ноги Д. Паїсу. Форвард стрімко пройшов у штрафний майданчик суперника, «витяг» на себе голкіпера і точно вразив ціль — 1:0.
Невдача подіяла на гостей приголомшуюче. Господарі ж, навпаки, як кажуть, прийшли в себе. В їх діях, нарешті, зявилась цілеспрямованість, технічність і агресивність. Буквально через кілька хвилин мяч вдруге побував у воротах «Волги», і знову автором голу був Паїс.
Все, що відбувалося на полі в заключному періоді, проходило під знаком переваги дніпропетровців. Футболісти «Дніпра» диктували свою волю суперникам. Якщо оцінювати гру їх по таймах, то другий, беззаперечно, вони провели на рівні зустрічі з воронезьким «Трудом». І хоча господарі всього один раз примушували «Волгу» починати з центра, голів могло бути багато, і лише неточні завершальні удари, затримки при обробці мяча не позволили розгромити, без перебільшення, горьківчан.
Є. ТИЩЕНКО.
м. Дніпропетровськ.


«ДНІПРО» РОБИТЬ РИВОК

«Молодь України» (Киев, 15.05.1966)

Протягом шести турів точилася боротьба за лідерство в другій підгрупі другої групи класу «А» між футболістами Дніпропетровська і Луганська. Команди по черзі виходили наперед, але розрив у очках завжди був мінімальним.

Та ось після сьомого туру «Дніпро» нарешті захопив одноосібне лідерство. Той, хто бачив гру обох команд на старті, мусить констатувати закономірність цього. «Дніпро» в нападі діє більш агресивно, а «Зоря» багато в чому була зобов’язана своєму захисту. Відчувалося, що успішно грати в такому стилі, як луганчани, довго не можна. І от звістка з Вінниці: луганчани зазнали першої поразки — 0:1. Їх захист нічого не міг вдіяти проти цілеспрямованих атак вінничан на чолі з Габовдою (який, до речі, і став автором гола). А напад «Зорі» виявився безсилим.

Знову ввійшла до провідної групи сімферопольська «Таврія», яка здобула перемогу над грізним «Металургом» (1:0). Безрезультатно завершився поєдинок «Карпати» — «Авангард». А от візит «Суднобудівника» до Ленінграда закінчився невдало: наші земляки пропустили два голи, не забивши жодного. Миколаївців «підвів» захисник Симоненко, який припустив грубість і вже на початку гри був усунутий з поля. Армійці Львова в Ярославлі досягли нічиєї — 1:1. Саратовський «Сокіл» переміг калінінську «Волгу» — 1:0, а воронезький «Труд» — кишинівців (3:1).

Б. ОЛЕКСІЄНКО.



КОММЕНТАРИЙ К ТУРУ
«Футбол» 20 (Москва, 15.05.1966)
Во второй подгруппе наращивают темп футболисты «Днепра», которые в последние годы никак не могли выйти из полосы неудач. Ныне «Днепр» стабилизировал состав, а потому усилились связи между отдельными звеньями, укрепилась игровая дисциплина.


СЕЗОН ТОЛЬКО БЕРЁТ РАЗБЕГ…
«Футбол» 20 (Москва, 15.05.1966)
...О каком чувстве патриотизма к вырастившему его коллективу можно говорить, если тот или иной футболист почти каждый сезон начинает в новой команде? А таких примеров множество.
Д. Паис в прошлом году перешёл из команды класса «Б» «Трубник» (Никополь) в «Арарат» (Ереван). Играя в составе этого коллектива, он обрёл звание мастера спорта. Но кончился сезон, и Паис скрытно уехал в Днепропетровск, намереваясь играть за «Днепр». Ожидая там оформления, предприимчивый беглец подал заявление в команду «Шахтёр» (Донецк). Скитальческая прыть Д. Паиса породила шумный конфликт, в котором участвовал добрый десяток организаций. После долгих препирательств было решено считать Д. Паиса в команде «Днепр», за которую он сейчас и выступает. А ведь, наверное, мог родиться и другой вывод, отстраняющий раз и навсегда этого перебежчика от футбола.
…В некоторых командах мала комсомольская прослойка, что также свидетельствует о недостаточном уровне политико-воспитательной работы. Это относится к «Даугаве» (Рига), «Спартаку» (Гомель), «Днепру» (Днепропетровск), «Локомотиву» (Винница)», «Кузбассу» (Кемерово).
Л. ПАСЕЧНЫЙ,
зав. отделом физкультуры и спорта ВЦСПС.



НІХТО НЕ ХОЧЕ БУТИ ОСТАННІМ

«Робітнича газета» (Киев, 17.05.1966)

Такими словами почав своє інтерв’ю зі мною заслужений тренер України, в минулому відомий футболіст, а нині наставник миколаївського «Суднобудівника» А. Лерман.

Включення до другої групи класу «А» було приємним сюрпризом для всіх українських команд-дебютантів. Як же тут бути останнім?

— Те, що такі досвідчені колективи, як ленінградське «Динамо», воронезький «Труд» стоять на останніх місцях в турнірній таблиці, — сказав старший тренер львівських «Карпат», заслужений майстер спорту Н. Дементьєв, — віщує бурю.

Розмова ця відбулася після шостого туру, коли висловлювання тренерів не могли викликати особливого оптимізму. Судіть самі: ленінградське «Динамо» як замикало турнірну таблицю, так і лишилося на останньому місці. Та й бурі особливої не було. З десяти зустрічей шість закінчилися внічию, причому дев’ять команд так і не відкрили рахунку. Словом, тур можна було б назвати скоріше миролюбним.

Та ось стали відомі результати сьомого туру, зіграного 12 травня, і турнірна таблиця повністю підтвердила слова наставників «Карпат» і «Суднобудівника».

Ленінградське «Динамо» завдяки перемозі залишило останнє місце і перемістилось відразу на шість сходинок уверх. І тепер від команди, шо посідає четверте місце, динамівців відділяє лише два очка.

Армійці Києва зараз знаходяться на другому місці, але і воронезький «Труд», який займає одинадцяте місце кияни випереджають також лише на два очка.

А тимчасом учасники XXVIII першості СРСР уже пройшли стартовий відрізок дистанції чемпіонату. 63 рази команди виходили на поле помірятися силами. Про що говорять результати поєдинків?

Якщо звернутися до статистичних даних, то не важко зробити висновок, що команди здебільшого ще не подолали бід «весняної» розкачки. Форвардам поки шо похвалитися нічим. «Найпопулярніший» результат 1:0 був зафіксований у двадцяти матчах. У тринадцяти зустрічах рахунок взагалі не був відкритий. І лише в шести іграх воротарі виймали м’яч із сітки більш як три рази.

Найрезультативніші команди «Дніпро», СКА (Київ) і «Авангард».

Більшість команд другої групи основний акцент роблять на обороні. Особливо виразна ця тенденція в грі «Зорі». Будучи лідерами, луганці намагалися проводити свої ігри з підвищеним «запасом міцності». Завдяки хорошій грі захисників і особливо воротаря Леоніда Клюєва на протязі шести турів луганцям пощастило досягти мети й уникнути не тільки поразок, але й не пропустити м’ячів у свої ворота. Однак така тактика приречена на невдачі. І довести це зуміли футболісти вінницького «Локомотива», що зупинили переможну ходу «Зорі».

Повертаючись до статистики, хочеться відмітити, що гра в гостях як і раніше залишається нелегкою проблемою. Так, господарі поля виграли 28 зустрічей, а гості лише — 8...

Рекордним щодо цього став останній тур, в якому в шести випадках успіх був супутником хазяїв і лише один раз перемогли гості. В сьомому турі «Дніпро» (Дніпропетровськ) добився вагомої перемоги над горьковською «Волгою» і продовжує лідирувати.

Б. СЕМИБРАТСЬКИЙ.




Таблица после 7-го тура


Комментариев нет:

Отправить комментарий