13 июля 1966 (среда). 18:30. Запорожье. Стадион «Металлург».
Украина (футболки продольно-полосатые, трусы белые, гетры белые с тёмной полосой): В. Гургач (Городенко Н. Ермоленко (А. Метейко), Дановский, С. Медведев (Ю. Розенко), Ануфриенко  В. Ерёменко (Галоян), Северухин  В. Оверко, Забелин, Паис (Кржечевский, 1 т.), В. Латышев.
Япония (футболки белые, трусы тёмные, гетры белые): Якояма, Катаяма, Ямагути, Камака, Сузуки, Оги, Яйогеси, Миямото (Камато), Ватанабэ (Мацумото), Камамото, Сугияма (Камато).
Голы: 0:1 Камамото (36), 1:1 Забелин (41), 2:1 Латышев (43), 2:2 Мацумото (88).
Примечание. Футболисты «Днепра», выступавшие за сборную Украины, выделены в её составе жирным шрифтом.

Фото матча из календаря-справочника «Металлург-1967»

«Днепровская правда» (14.07.1966)
Вчера в Запорожье на стадионе «Металлург» состоялась международная встреча по футболу между сборной командой Японии и сборной Украины.
В составе сборной нашей республики выступали игроки «Днепра» и запорожского «Металлурга». От нашей команды выступали Дановский, Ануфриенко, Паис, Забелин, Северухин, Кржичевский и Галоян.
Украинские футболисты впервые встретились с игроками Страны Восходящего Солнца. Естественно, гости проделали столь долгий путь не для того, чтобы познать горечь поражения. Они во что бы то ни стало хотели вырвать победу.
Однако наши футболисты тоже не настраивались на поражение. Острая, интересная игра закончилась со счётом 2:2.

ЗБІРНА УКРАЇНИ — НАЦІОНАЛЬНА ЯПОНІЇ — 2:2
«Прапор юності» (15.07.1966)
Позавчора запорізький стадіон «Металург» став ареною зустрічі національної збірної Японії з футбола та збірної України. Честь України у цьому поєдинку захищали спортсмени «Дніпра» та «Металурга» — команд другої ліги нашого футбола.
Національна збірна Японії — одна з сильніших в Азії — сформована у 1962 році. Чемпіонат з футбола в країні «сходячого сонця» не проводиться. Основний досвід боротьби японці набувають за кордоном, куди часто виїздять «по науку».
Не вперше збірна Японії і в Радянському Союзі. Минулого року вона перемогла у Баку «Нафтовик» з рахунком 3:2, програла «Арарату» — 1:2 та збірній РРФСР — 0:2 і зіграла внічию з харківським «Авангардом».
Зараз японці посилено готуються до Олімпійських Ігор в Мехіко. Цьогорічне їх турне по Радянському Союзу включає, крім Запоріжжя, ще Жданов, П’ятигорськ, Луганськ. Потім команда відправиться у ФРН і Швецію, де проведе ще цілу серію футбольних поєдинків.
Середній вік спортсменів — 26 років. Більшість з них чудово фізично підготовлені, високі на зріст. Звичайно, японцям бракує технічної підготовки і тактичної зрілості, але ж не слід забувати, що вони роблять лише перші кроки на міжнародній арені.
...Матч почався серією атак збірної України на лівому фланзі. Спочатку на високій швидкості обійшов суперників Латишев, випасував м’яч Забєліну, і той послав його вище воріт. За кілька хвилин — стрімка і красива комбінація Забєлін — Паїс. Воротар не може втримати сильного удару, випускає м’яч, але коли набігає Єрьоменко, все ж знімає мяча з його ноги. А ось вже Латишев, зігравши з Єрьоменком, один проти воротаря. Та надто довго він вибирає, з якої вдарити, і голкіпер встигає закрити ближній нижній кут воріт. Кілька небезпечних проходів по правому краю здійснює Оверко, але на завершальній стадії атаки діє не кращим чином. І вже зовсім стопроцентну можливість відкрити рахунок втрачає Паїс. Під час однієї з контратак японців він одержує мяч в центрі поля, виривається вперед, входить в штрафний і зупиняється. Дається взнаки травма, одержана в матчі з «Суднобудівником». Замість нього на полі зявляється Кржичевський.
Наші атакували, атакували… і пропустили мяч у свої ворота. Після непогодженості в діях стоперів Медведєва і Дановського гол Гургачу забив Камамото — один з центральних нападаючих японців.
Аж ось на 41-й хвилині Забєлін обіграв побіля штрафного двох захисників і чудовим ударом зрівняв рахунок. Ще до відпочинку Латишев виводить збірну України вперед — 2:1.
Незіграність наших футболістів особливо впадала в око у другому таймі, коли проведено було ще кілька замін. Гра стала нецікавою. Футболісти боролись в основному в центрі поля. А за дві хвилини до фінального свистка судді міжнародної категорії Миколи Балакіна (Київ) Мацумота, який замінив Сугіяму, з центральної зони штрафного зрівняв рахунок. Отже, збірна України — національна Японії — 2:2.
Команди виступали в таких складах: збірна України — Гургач (Городенко), Єрмоленко (Meтейко), Дановський, Медведєв (Розенко), Ануфрієнко, Єрьоменко (Галоян), Сєвєрухін, Оверко, Забєлін, Паїс (Кржичевський), Латишев; збірна Японії — Якояма, Катаяма, Сузукі, Ямагуті, Камата, Яєгаші, Огі, Ватанабе, Міямото, Камамото, Сугіяма (Мацумота).
м. Запоріжжя.

ЗУСТРІЧ З ЯПОНЦЯМИ
«Зоря» (15.07.1966)
Вперше на Україну приїхала збірна команда футболістів Японії. В Запоріжжі вона зустрілася з збірною командою республіки, в якій виступали футболісти «Дніпра» Дановський, Ануфрієнко, Паїс, Забєлін, Сєвєрухін, Кржичевський, Галоян, а решта — гравці запорізького «Металурга».
Цей напружений і цікавий матч закінчився з рахунком 2:2. Голи забили Забєлін і Латишев.

ЯПОНЦІ ВЧАТЬСЯ
«Спортивна газета» (Киев, 15.07.1966)
Футбол в Японії порівняно молодий вид спорту. Так, збірну країни тут було створено тільки в 1962 році напередодні Токійської Олімпіади. Але з того часу японські футболісти наполегливо вчаться. Вони часто здійснюють турне по європейських країнах, запрошують до себе відомі на нашому континенті команди. Не раз японці грали у Радянському Союзі. Ось і в цьому році вони приїхали до нас в гості. В програмі їх турне 4 зустрічі — в Запоріжжі, Жданові, Пятигорську і Луганську. А після цих поєдинків команда візьме курс на Швецію і ФРН.
Перший матч японські футболісти вже провели в Запоріжжі. Проти них виступала команда, складена з гравців місцевого «Металурга» і дніпропетровського «Дніпра». Щоб покінчити з формальностями, ознайомимо вас з складами, в яких провели матч суперники:
Збірна українських клубів: Гургач (Городенко), Єрмоленко (Метейко), Дановський, Медведєв (Розенко), Ануфрієнко, Єременко (Галоян), Северухін, Оверко, Забєлін, Паїс (Кржичевський), Латишев.
Збірна Японії: Якояма, Катаяма, Ямагуті, Камака, Сузукі, Огі, Яйогеші, Міямото (Камато), Ватанабе (Мацумото), Камамото, Сугіяма (Камато).
Господарі поля з перших хвилин пішли в наступ. Воротареві гостей відразу ж довелося вступити в гру. Він впевнено взяв мячі, пробиті Єременком і Латишевим. Небезпечно атакує Забєлін, але його удару бракує точності. Потім один на один з Якоямою виходить Паїс. Та форвард забарився з ударом.
Японці грають спокійно, використовуючи кожну нагоду для контратак, прагнуть загострити ситуації на флангах. Яйогеші, Сугіяма і Міямото раз у раз турбують Гургача, який сміливо і чітко виходить на перехоплення м’яча.
З часом стає зрозуміло, що збірна клубів — команда незіграна. Її гравці часто не розуміють один одного, неуважно підстраховують партнерів. Це і дозволило Камамото на 36-й хвилині відкрити рахунок. Він стрімко проскочив між Дановським і Медвєдєвим, і точно спрямував м’яч у сітку воріт Гургача. Та через 5 хвилин Забєлін ударом з дальньої відстані встановив рівновагу, а на 43-й хвилині комбінація Єременко — Латишев завершилась другим голом.
Після перерви атаки господарів поля втратили гостроту. За 2 хвилини до фінального свистка Мацумото добився нічиєї — 2:2.