15 августа 1966 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 23-й тур
«Локомотив» (Винница) – «Днепр» (Днепропетровск) – 2:1

«Локомотив» (Винница) «Днепр» (Днепропетровск) 2:1 (0:0).
15 августа 1966 (понедельник). 18:00. Винница. Стадион «Локомотив». 8000 зрителей. Ясно. 31 градус.
Судьи: И. Качар, А. Черкасский, В. Гринберг (все – Киев).
«Локомотив»: А. Востров, В. Онисько, В. Аристов, А. Грушанский, А. Александров, Ю. Гильдеев, И. Лендьел, В. Ощепков, Я. Габовда, Е. Снитко (к), В. Поликанов (С. Решко, 70).
Старший тренер – О. Макаров.
«Днепр» (футболки и трусы белые): Городенко – 3 Дановский – 2 Канафоцкий, 4 Белолюбский (к), 5 Ануфриенко – 6 Галоян (Забелин, 60), 7 Северухин, 9 Шнейдерман – 8 Кржечевский, 10 Паис, 11 Крюковский.
Старший тренер  А. Зубрицкий. – составы из протокола матча
Голы: 1:0 Габовда (50), 2:0 Поликанов (53), 2:1 Крюковский (75).
Согласно протоколу матча, гол у «Днепра» забил Забелин.
Дублёры – 2:1.

ЗАЛІЗНИЧНИКИ БЕРУТЬ РЕВАНШ
«Вінницька правда» (Винница, 16.08.1966)
Надворі стояла спека. І на футбольному полі вчора було жарко і в прямому і в переносному розумінні слова. Зустрічались гідні суперники «Локомотив» і «Дніпро». Матч почався у швидкому темпі.
Деякий час територіальна перевага на боці гостей. Але захист «Локомотива» діє чітко і надійно. Після довгої перерви глядачі знову побачили на полі Ониська, якому було доручено нейтралізувати небезпечного форварда «Дніпра» Паїса. З цим завданням вінничанин справився.
Футболісти «Дніпра» швидше стомилися, аніж залізничники, які грали більш раціонально. І наприкінці першого тайму господарі поля повністю оволодівають ініціативою. Захисники і півзахисники довгими передачами виводили своїх бомбардирів на ударні позиції. Але вразити ворота вдалося лише на 4-ій хвилині другого тайму. З подачі Снітка Габовда відкрив рахунок. Це був 10-й гол форварда «Локомотива».
Залізничники продовжують наступатиЧерез дві хвилини відзначився уже Полікановякий головою спрямував мяч у сітку воріт «Дніпра»На рахунку Поліканова тепер 5 голів.
Лише за 13 хвилин до кінця зустрічі гостям вдалося відквитати один гол, автором якого став Крюковський. Фінальний свисток судді зафіксував перемогу «Локомотива» з рахунком 2:1. Залізничники взяли реванш за поразку у першому колі.
Команди виступали у таких складах: «Локомотив» Востров, Онисько, Арістов, Грушанський, Александров, Гільдєєв, Лендьєл, Ощепков, Габовда, Снітко, Поліканов (Решко); «Дніпро» Городенко, Конафоцький, Дановський, Бєлолюбський, Ануфрієнко, Галоян (Забєлін), Сєвєрухін, Кржичевський, Шнейдерман, Паїс, Крюковський.
Напередодні відбувся матч дублерівМожуть пошкодувати тіхто не прийшов на стадіонГра проходила у цікавій і гострій боротьбіЗ таким же рахунком 2:1 перемогу здобули залізничникиОбидва голи у ворота «Дніпра» забив Полшков.

ПОРАЗКА ЗА ПОРАЗКОЮ
«Зоря» (17.08.1966)
Черговий тур першості країни з футбола серед команд другої підгрупи класу «А» знову приніс неприємності болільникам «Дніпра». Виступаючи у Вінниці проти місцевого «Локомотива», наші земляки програли основним і дублюючим складам, обидва рази з однаковим рахунком 1:2. Отже, за поразкою від армійців Києва прийшла нова поразка, яка ще більше похитнула турнірне становище колективу.
І що характерно: «Дніпро» продовжує зазнавати найбільших невдач від команд, що представляють нашу республіку. У зустрічах з ними вирішальну роль відіграє морально-вольова настроєність і вміння вести боротьбу в умовах цупкої гри. Коротше кажучи, «Дніпро» щодо цього значно поступається перед колективами України. При такій грі можна легко і аутсайдером стати.

«Днепровская правда» (17.08.1966)
Сообщаем результаты игр на первенство СССР по футболу во второй подгруппе второй группы класса «А», состоявшихся 15 августа.
«Судостроитель» (Николаев) — «Карпаты» (Львов) — 0:0, «Локомотив» (Винница) — «Днепр» (Днепропетровск) — 2:1, «Металлург» (Запорожье) — СКА (Киев) — 0:1, «Авынтул» (Кишинёв) — «Динамо» (Ленинград) 0:1, «Авангард» (Харьков) — «Волга» (Калинин) – 0:1, «Таврия» (Симферополь) — «Волга» (Горький) 1:0, «Заря» (Луганск) — «Шинник» (Ярославль) — 1:0, СКА (Львов) — «Труд» (Воронеж) — 5:0, «Звезда» (Кировоград) – «Сокол» (Саратов) — 0:0. (ТАСС).

РЕВАНШ ЗАЛІЗНИЧНИКІВ
«Комсомольське плем’я» (Винница, 17.08.1966)
Футболісти Дніпропетровська — давні знайомі вінничан.
Цього року шляхи команд зійшлися знову. У першому колі, як відомо, «Локомотив» зазнав прикрої невдачі у Дніпропетровську. Мяч, що влетів у власні ворота від ноги Александрова, виявився фатальним для «Локомотива». Цей єдиний «свій» гол приніс залізничникам поразку.
Позавчора у Вінниці відбулася повторна зустріч суперників.
Поєдинок розпочався атакою господарів поля. Вже на другій хвилині гри вони створюють гостру ситуацію біля воріт гостей, але Є. Снітко не зумів завершити цей штурм голом.
Протягом першої половини вінничани ще кілька разів реально загрожували воротам, але кожного разу на заваді ставала скованість у вирішальний момент та технічні огріхи.
Гості у першій половині гри мали значно менші можливості відкрити рахунок. Їх найбільш небезпечного форварда Д. Паїса надійно опікав В. Онисько. Більш-менш вільно діяли в глибині поля А. Крючковський і В. Северухін, але на штрафній їх також брали під контроль захисники «Локомотива».
Доля матчу була вирішена у першу десятихвилинку другого тайму. Після того, як Д. Паїс вийшов з мячем до воріт «Локомотива» один на один з А. Востровим і не зумів забити гол, ініціативою оволоділи залізничники.
На 48-й хвилині зустрічі В. Ощепков, прийнявши мяча від А. Вострова на половині гостей, віддав його Я. Габовді. Той пробив сильно, але мимо. Цей свій промах Янош компенсував через дві хвилини, завершивши голом комбінацію Поліканов — Лендьєл — Снітко.
Не встигли ще глядачі посмакувати першим голом, як В. Поліканов з подачі В. Ощепкова подвоїв результат.
Ці два голи дещо приголомшили дніпропетровців і вінничани протягом наступних пятнадцяти хвилин мали повну ігрову перевагу. Але потім чомусь раптово перейшли в глухий захист, застосувавши варіант 4 + 4 + 2 (у нападі лишились лише Я. Габовда і Є. Снітко), чим розвязали руки своїм суперникам. До того ж заміна В. Поліканова на С. Рєшка виявилась далеко не кращою. Саме з С. Рєшка почалося замішання на правому фланзі, яке призвело до гола. У сумятті на штрафній «Локомотива» нападник А. Крючковський у падінні через себе послав мяча у ворота залізничників.
Гості атакували до фінального свистка, але уникнути поразки не змогли. «Локомотив» переміг 2:1.
І. ГРИБ.
В інших матчах було зафіксовано такі результати: «Авангард» (Харків) «Волга» (Калінін) 0:1, «Таврія» «Волга» (Горький) — 1:0, «Зоря» «Шинник» — 1:0, СКА (Львів) «Труд» — 5:0, «Зірка» (Кіровоград) — «Сокіл» 0:0.

«ЛОКОМОТИВ»  «ДНІПРО»  2:1
«Спортивна газета» (Киев, 18.08.1966)
Ртутний стовпчик термометра сягнув аж за 30-градусну риску. Хоча б на легкий вітерець не було ніяких натяків... У таких «тропічних» умовах почався матч. Вже на 2-й хвилині атака вінничан мала закінчитись голом, але Снітко забарився з ударом. А через хвилину гості подали кутовий. Далі йшла боротьба за центр поля. «Дніпро», граючи за схемою 4+3+3, припустив тактичну помилку. Посилаючи в бій форвардів, гості не встигали підключати під час контратак півзахисників. До того ж, Паїса нейтралізував Онисько.
Залізничники діяли більш грамотно, але Поліканов і Снітко часто помилялись у завершальній стадії атак. Все це призвело до того, що обидва голкіпери до перерви були майже «безробітними». М’яч лише тричі побував в їх руках.
У другому таймі спека менше заважала футболістам. Залізничники пішли на штурм. Атаками добре керували півзахисники Александров і Ощепков. На 50-й хвилині комбінація Поліканов — Снітко — Габовда завершилась голом. Це був десятий м’яч Габовди, забитий ним у нинішньому сезоні. Через 3 хвилини активний Ощепков, перебуваючи на лівому краю, майже від лицевої лінії навісив м’яч на воротарський майданчик, і Поліканов головою довів рахунок до 2:0.
Гості доклали багато зусиль, щоб відігратись. І за 15 хвилин до фінального свистка Крюковський сквитав один м’яч. Більшого «Дніпро» зробити не зумів. «Локомотив» у цьому матчі був безперечно кращим.
М. БРЯНСЬКИЙ.
м. Вінниця (телефоном).

ВІДСТУП ТРИВАЄ
«Прапор юності» (19.08.1966)
З кожним новим туром все чіткіше визначається лідируюча група серед команд другої підгрупи класу «А» і все помітнішим стає відставання команд Придніпров’я, які на фініші першого кола стояли на найвищих щаблях турнірної таблиці. Йдеться про «Дніпро» та «Металург». Обидві команди різко здали у фізичній підготовці, не можуть подолати полосу невдач і вже нині відкотились в середину турнірної таблиці.
Цьогорічна картина для «Дніпра» аналогічна минулорічній. І тоді такі футболісти як Ануфрієнко, Пінчук різко здали у фізичній підготовці в середині сезону, але своєчасної заміни не одержали. Нині до них можна додати ще й центральних захисників, один з яких — Дановський — не мав перепочинку в жодному матчі. Залишившись без міцних тилів, «Дніпро», природно, різко здав і в нападі.
Останній свій матч «Дніпро» програв у Вінниці з рахунком 1:2, а «Металург» зазнав другої невдачі на своєму полі, віддавши 2 очка армійцям Києва. Дещо стабілізувала гру кіровоградська «Зірка». Звівши внічию матч проти саратовського «Сокола» — 0:0, вона наздогнала по кількості очок своїх найближчих суперників. А лідирує в підгрупі, як і раніше, луганська «Зоря». Нову перемогу приніс їй матч з ярославським «Шинником» — 1:0. Несподіваний результат зустрічі у Львові, де місцеві армійці після серії невдач зуміли розгромити воронезький «Труд» — 5:0. До групи лідерів увійшли після перемоги над «Авинтулом» — 1:0 — динамівці Ленінграда. Харківський «Авангард» програв калінінській «Волзі» — 0:1, а «Таврія» взяла верх над горьківською «Волгою» — 1:0. Матч «Суднобудівника» з «Карпатами» закінчився внічию — 0:0.