16 октября 1966 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 33-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Заря» (Луганск) – 1:1




«Днепр» (Днепропетровск) «Заря» (Луганск) 1:1 (0:0).
16 октября 1966 (воскресенье). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 18000 зрителей.
Судьи: Н. Балакин, Л. Арановский, А.Черкасский (все – Киев).
«Днепр» (футболки красные, трусы белые): 1 Городенко – 3 Дановский – 2 Кузовенков, 4 Белолюбский (к), 5 Ануфриенко – 6 Галоян, 7 Северухин, 11 Забелин (Христян, 75) – 8 Пинчук, 9 Крюковский, 10 Гринько. 
Старший тренер  А. Зубрицкий.
«Заря»: Л. Клюев, А. Шульженко, Ю. Ращупкин, В. Першин, В. Глухарёв, В. Галустов (к), А. Журавлёв (А. Лебедь, 50), К. Доронин, В. Проданец, С. Шкляр, И. Балаба. 
Старший тренер – Е. Горянский. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Гринько (51, гп Пинчук), 1:1 Шкляр (87).
Дублёры – 3:0.


ЗУСТРІЧ РІВНИХ
«Зоря» (18.10.1966)
Те, що відбувалося на полі стадіону «Метеор» в останні 5-10 хвилин зустрічі «Дніпра» з лідером другої підгрупи (а тепер уже можна сказати, переможцем) — луганською «Зорею», слід пояснити лише так: луганчани дорожили очком більше, ніж господарі поля — двома. «Зоря» всіма силами старалась уникнути поразки, а дніпропетровці проявили невиправдану байдужість до результату поєдинку. Як наслідок за три хвилини до фінального свистка півзахисник гостей Шкляр все-таки забив гол, що зрівняв рахунок.
А відкрив рахунок дніпропетровець Гринько на 51-й хвилині. Трапилось це так. Пінчук у вигідній позиції, недалеко від правого кута штрафного майданчика, одержав пас. Всі чекали удару. Та він переадресував м’яч ще правіше на вільного Гринька. Той ударив під гострим кутом до воріт, і м’яч, влучивши в ногу захисника «Зорі» Глухарєва, змінив напрям і влетів в незахищений сектор воріт.
Якщо оцінювати весь матч, відкидаючи його кінцівку, то слід сказати, що він пройшов у доброму темпі, і глядачі дивились його з інтересом. Обидві команди показали хорошу організацію гри. Шкода лише, що часті технічні промахи (їх можна пояснити підвищеною нервозністю) зривали атаку. Гра відзначалась різними тактичними завданнями команд. «Зоря», не добившись результату до пропущеного мяча, більше дбала про безпеку своїх воріт, і «Дніпро» міцно володів ініціативою. Зручні можливості відкрити рахунок мали Крюковський, Забєлін, Гринько, Пінчук. Але захисники гостей рідко дозволяли дніпропетровцям «вступати в близький бій». Далекі удари були, як правило, не точні. У «Зорі» добрі шанси забити гол мали Балаба і Проданець.
Вже після пропущеного мяча луганчани частіше турбували ворота, які охороняв Городенко. Вперед пішли навіть захисники і півзахисники. Капітан «Зорі» Галустов двічі посилав мяч мимо цілі з лінії воротарського майданчика. В кінці матчу став помітним тактичний промах захисників «Дніпра»: як у добрі старі часи, вони вишикувались в лінію, і порушилось взаємне страхування. Тому в останні хвилини Городенко постійно був у гущі подій.
Загалом передостання в чемпіонаті гра «Дніпра» була змістовною. Мені запамятались Сєвєрухін, Забєлін, Гринько, в окремих епізодах Городенко, Пінчук, Дановський і Білолюбський.
В. БЕРЕЗОВСЬКИЙ,
футбольний оглядач «Советского спорта».

Після передостанньою туру «Зоря» стала переможцем у підгрупі. В цьому їй допомогла не лише нічия в Дніпропетровську, але й поразка найближчого суперника — армійців Києва від «Шинника» з рахунком 0:2. Армійці Львова перемогли кіровоградську «Зірку» — 3:1. З результатом 1:1 закінчилась зустріч «Металурга» з «Авангардом». А ось інші результати: «Труд» — «Карпати» — 2:0; «Таврія» — «Суднобудівник» — 2:1; «Локомотив» — «Волга» (Калінін) — 3:1; «Динамо» — «Волга» (Горький) — 1:0.


СНОВА НИЧЬЯ
«Днепровская правда» (18.10.1966)
В минувшее воскресенье любители футбола последний раз в этом сезоне смотрели игру «Днепра» на своём поле. Гостями наших спортсменов были лидеры подгруппы — футболисты луганской «Зари».
На перерыв команды ушли, так и не открыв счёта. Только на 52-й минуте матча был открыт счёт. Мяч в ворота «Зари» послал Анатолий Гринько.
Гости хотят во что бы то ни стало отыграться. Им это удаётся. За две минуты до финального свистка мяч побывал в воротах хозяев поля.


«ЗОРЯ» — ПЕРЕМОЖЕЦЬ ПІДГРУПИ
 «Спортивна газета» (Киев, 18.10.1966)
Нічийний результат уже стає традиційним у матчах «Дніпра» і «Зорі». І цього разу на полі були рівні за своїми силами суперники. Навіть у кількості кутових ударів і голевих моментів не можна було віддати перевагу жодній з сторін. Але нічия, якої досягла кінець-кінцем «Зоря», була для неї справді «золотою». Адже після гри в Дніпропетровську луганські футболісти остаточно закріпилися на першому місці в другій підгрупі і тепер боротимуться за перехід до вищої ліги.
Як же проходив матч? У першому таймі «Дніпро» діяв активніше. Лідер не виявляв особливих намірів до загострення подій. Гравців «Зорі» можна цілком зрозуміти. Їх влаштовувала нічия і вони відверто прагнули до неї. Але на 51-й хвилині Гринько забив гол. Мяч цей міг дорого коштувати луганським футболістам. І вони активізувались. Та у вирішальні моменти нападаючі команди квапились. Квапливість призводила до технічного браку, неточних ударів по воротах. Глядачі стали свідками навалу.
Може, «Зоря» так і не відігралася б. Та в останні 10 хвилин господарі поля заспокоїлись. Гості дістали, таким чином, простір для атак. На 87-й хвилині Шкляр зрівняв рахунок.
Ми, звичайно, поздоровляємо «Зорю» з великим успіхом. Попереду у команди серйозні випробування і витримати їх треба з честю.
Я. НОВАК.
Дніпропетровськ (телефоном).


«ЗАРЯ» ПОБЕДИТЕЛЬ ПОДГРУППЫ
Заметки футбольного обозревателя В. Бондаренко
«Луганская правда» (Луганск, 18.10.1966)
В минувшее воскресенье состоялся предпоследний тур первенства страны по футболу во второй подгруппе второй группы класса «А». Луганская «Заря» играла в Днепропетровске, а её единственные конкуренты в борьбе за первое место — армейцы Киева — выступали в Ярославле.
Матч наших земляков с командой «Днепр» прошёл в быстром темпе и на высоком спортивном уровне. До перерыва счёт так и не был открыт. Во втором тайме игра заметно обострилась. Хозяева поля первыми добиваются успеха. Надо отдать должное луганцам, которые предприняли серию решительных контратак и показали высокие бойцовские качества. Незадолго до финального свистка судьи международной категории Н. Балакина (Киев) полузащитник «Зари» С. Шкляр сквитал гол — 1:1. Достойные друг друга соперники разделили очки пополам.
После того, как киевский СКА потерпел поражение от команды «Шинник» со счётом 0:2 (оба мяча были забиты во втором тайме), стало ясно, что «Заря» одержала победу в турнире коллективов второй подгруппы.
Перед последней встречей в Кировограде с командой «Звезда», луганские футболисты набрали 43 очка после 33 игр. У армейцев Киева 39 очков. На одно очко меньше набрали футболисты львовского СКА. Предстоящие поединки киевлян в Саратове и львовян на своём поле с «Днепром» выявят второго призера подгруппы, участника финальных игр за 4-6 места во второй группе класса «А».
Что касается луганской «Зари», то ей предстоят весьма ответственные встречи в турнире победителей трех подгрупп за путёвку в высшую лигу класса «А». Один соперник луганцев уже известен. Это — вильнюсский «Жальгирис», уверенно выигравший соревнования в первой подгруппе. В третьей подгруппе долгое время единоличным лидером был «Политотдел» из Ташкентской области. Но на финише первенства узбекские футболисты несколько ухудшили свою игру, и теперь им реально угрожает карагандинский «Шахтёр». Видимо, матч горняков с «Политотделом» и определит окончательно третьего участника главной финальной пульки.
Успех луганских футболистов давно перестал быть их личным делом и приобрёл всеобщий интерес. Игра «Зари» примечательна прежде всего тем, что она основана на отдельных закономерностях, присущих спорту. Как известно, большую часть первого круга «Зарю» упрекали за то, что она очень мало забивала голов. Учтя критические замечания, луганцы стали настойчиво искать острые ходы в атаке, играть разнообразнее и решительнее. К тому же заметно укрепилась внутренняя уверенность игроков в своих силах. У них появилось горячее стремление настойчиво совершенствовать четыре скорости современного футбола: бег, пас, манёвр и мысль, более эффективно показать свою игру.
Отрадно также, что подул свежий ветер в области тактических исканий как в индивидуальных действиях футболистов, так и в действиях звеньев и линий «Зари». В этом большая заслуга принадлежит тренерам команды Е. Горянскому, Е. Байкову и А. Котенко. Важное значение имеет и хорошо продуманная система подготовки спортивной смены в «Заре», что позволяет гибко и своевременно маневрировать резервами.
Как и в прошлом сезоне, «Заря» по-прежнему весьма надёжно и расчётливо играет в обороне. За 33 матча вратарь Л. Клюев пропустил всего лишь 14 мячей — меньше, чем голкиперы полсотни других команд, второй группы класса «А». В хорошей современной манере действуют защитники A. Шульженко, Ю. Ращупкин, B. Глухарев, В. Першин.
Правильно утверждают, что прочность обороны — твёрдая основа для более широкого и манёвренного футбола. С этой точки зрения заслуживает похвалы игра неутомимого капитана команды В. Галустова. Сыграл свою положительную роль богатый опыт К. Доронина. И другие игроки внесли свой вклад в успех коллектива. Но важнее отметить крепкий бойцовский характер всей команды, которой по плечу решать более сложные задачи.
Впереди у «Зари» — решающие встречи, призванные стать знаменательной вехой спортивного пути коллектива. В принципиальных поединках за выход в первую группу класса «А» от каждого футболиста, от каждого тренера требуются высокое чувство ответственности, полная отдача всех сил и всего мастерства. Будем надеяться, что «Заря» сумеет в кратчайший срок устранить имеющиеся недостатки в своей игре и покажет умение творить, дерзать и побеждать.
Счастливого вам финиша, дорогие друзья!


ПЕРШИЙ РУБІЖ ВЗЯТО
«Прапор перемоги» (Луганск, 18.10.1966)
Футболісти луганської «Зорі» взяли перший рубіж, намічений на нинішній сезон. Зігравши минулої неділі внічию — 1:1 з дніпропетровською командою «Дніпро», вони за крок до фінішу забезпечили собі перемогу в другій підгрупі. У 33 зустрічах спортсмени тепловозобудівного заводу імені Жовтневої революції 16 раз виходили переможцями, 11 поєдинків вони звели на нічию і 6 програли. «Зоря» набрала 43 очка. Це на 4 очка більше, ніж у її найближчого суперника — київських армійців.
Останній календарний матч між луганцями і кіровоградцями, призначений на 22 жовтня, не має практичного значення для обох суперників. «Зорю» ніхто вже не може наздогнати, а «Зірка» 16 жовтня втратила останню можливість вийти з аутсайдерів (кіроградці зазнали поразки — 1:3 від львівських армійців).
Спір за друге місце в підгрупі точиться між чотирма командами — армійцями Києва, які зараз мають 39 очок, армійцями Львова (у них 38 очок), вінницьким «Локомотивом» та воронезьким «Трудом», в активі яких по 37 очок. Вирішиться ж він в іграх останнього туру змагань.
Наводимо результати інших матчів, що відбулися в другій підгрупі другої групи класу «А» 16 жовтня: «Труд» (Воронеж) — «Карпати» (Львів) — 2:0, «Шинник» (Ярославль) — СКА (Київ) — 2:0, «Металург» (Запоріжжя) — «Авангард» (Харків) — 1:1, «Таврія» (Сімферополь) — «Суднобудівник» (Миколаїв) — 2:1, «Локомотив» (Вінниця) — «Волга» (Калінін) — 3:1, «Динамо» (Ленінград) — «Волга» (Горький) — 1:0.


ЛИДЕР ЗАКРЕПЛЯЕТ ПОЗИЦИИ
«Октябрьский гудок» (Луганск, 18.10.1966)
Предпоследнюю встречу «Заря» провела в Днепропетровске с командой «Днепр». Наши футболисты сумели на чужом поле закончить встречу ничейным результатом со счётом 1:1.
Таким образом лидирующая команда «Заря» закрепила свои позиции, оторвалась от ближайших соперников на 4 очка. Следовательно первенство в своей подгруппе наши мастера кожаного мяча уже завоевали.


ПОДАРОВАНЕ ОЧКО
«Прапор юності» (19.10.1966)
Не будучи поінформованою про результат матчу «Шинник» — СКА (Київ), і, програючи з рахунком 0:1, луганська «Зоря» у фіналі матчу вдалась до відчайдушної спроби відігратись. Навряд чи вдалось би їй це зробити (нервове напруження досягло у луганчан тієї критичної межі, коли футболісти один за одним не влучають у порожні ворота з кількох метрів), аби футболістів «Дніпра» не заполонила байдужість до результату матчу і вони до кінця вели спортивну боротьбу. Врешті-решт за три хвилини до перемоги своєї команди Городенко пропускає м’яч, пробитий з-за штрафного Шкляром.
За винятком кінцівки, поєдинок був цікавим. Витримавши навальний наступ гостей в дебюті, дніпропетровці поступово оволодівають ініціативою, і, добившись позиційної переваги на підступах до штрафного, домінують на полі. Однак чітка гра захисників гостей примушує наших обстрілювати ворота здалеку, а їх надійно захищає Клюєв.
До успіху приводить маневр нападаючих «Дніпра» по фронту атаки, до якого вони вдались після перерви. Сильно посланий Гриньком з правого флангу м’яч влучив у ногу захисника «Зорі» Глухарєва і кулею влетів у ближній нижній кут воріт.
Як виявилось після матчу, «Зоря» і програвши «Дніпру» виходила переможцем підгрупи, бо армійці Києва програли «Шиннику» — 0:2. А от «Дніпро», втративши очко, лише теоретично зберігає шанси потрапити до шістки сильніших, бо динамівці Ленінграда зуміли вирвати перемогу у горьківської «Волги» — 1:0. Запоріжці свій матч проти «Авангарду» закінчили внічию — 1:1. Інші результати туру такі: «Труд» — «Карпати» — 2:0, «Таврія» — «Суднобудівник» — 2:1, СКА (Львів) — «Зірка» — 3:1, «Локомотив» — «Волга» (Калінін) — 3:1.



Таблица после 33-го тура




Комментариев нет:

Отправить комментарий