17 сентября 1966 года. Суббота
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 28-й тур
«Таврия» (Симферополь) — «Днепр» (Днепропетровск) – 1:0

«Таврия» (Симферополь) — «Днепр» (Днепропетровск) – 1:0 (1:0).
17 сентября 1966 (суббота). 16:30. Симферополь. Стадион «Авангард». 5000 зрителей. Ясно. 24 градуса.
Судьи: В. Барашков, Д. Мирза, Г. Еганян (все Москва).
«Таврия»: В. Кормильцев (В. Макаров, 19), А. Глухоедов, С. Мирошниченко, В. Живица (к), Н. Гостев, В. Качкуров, В. Шалычев, В. Портнов, В. Кузнецов, Г. Михохос, П. Александров.
Старший тренер – Е. Шпинёв.
«Днепр» (футболки красные, трусы белые): 1 Городенко – 3 Дановский – 2 Кузовенков, 4 Белолюбский (к), 5 Ануфриенко – 6 Гринько, 7 Шнейдерман, 9 Забелин (Пинчук, 59) – 8 Кржечевский, 10 Крюковский, 11 Паис.
Старший тренер  А. Зубрицкий. – составы из протокола матча.
Гол: 1:0 Михохос (33).
Дублёры – 0:1.

АКАДЕМІЧНО, НЕ ПОСПІШАЮЧИ...
«Зоря» (20.09.1966)
Дуже примітивно почали дніпропетровці. І академічно. Не поспішаючи, вони обробляли мяч, і тим самим сподівалися зупинити наступальний порив господарів поля. Але не так трапилось, як сподівалось. Інертний початок, безініціативний вхід у гру привели до того, що молодий центрофорд «Таврії» Кузнецов уже на перших десяти хвилинах мав змогу відкрити рахунок. Взагалі цей наполегливий футболіст завдав багато клопоту захисту «Дніпра». Особливо Білолюбському, який часто змушений був «класти на обидві лопатки» свого опонента.
Правда, в гостей був момент для взяття воріт на 27-й хвилині, після подачі кутового. Та Паїс несподівано для всіх і для себе направив мяч головою не в ворота, а в поле.
Решта часу перевага була на боці «Таврії», футболісти якої грали не лише з ентузіазмом, а й тактично більш грамотно. Доказ тому найгрубіша помилка Ануфрієнка. В момент, коли м’яч переправлявся на правий фланг, він застряв «між небом і землею». Правий крайній «Таврії», оволодівши мячем, спокійно пройшов вперед і «витягнув на себе» Білолюбського. Послідував пас і Міхохос забив м’яч в пусті ворота. Йшла 33-я хвилина.
Помилка недопустима для досвідченого захисника. Але корінь зла — в разлагодженості ансамблю півзахисників. Забелін дуже перетримував мяч, часто віддавав його суперникам. Шнейдерман, очевидно, ніяк не міг зрозуміти, що йому робити при системі трьох півзахисників. Здавалося, що він потрапив у незнайому для себе розстановку гравців. До того ж молодому футболісту ще бракує стартової швидкості.
Це була третя зустріч «Дніпра», яку мені довелося дивитися у вересні. І що хвилює — якість гри моїх земляків все спадає. Не те, щоб вони втомилися. Вони загубили почуття ансамблю, у гравців принизилась відповідальність за виконання плану тренера. Звідси часта тактична неграмотність, гра наабияк.
На початку другого тайму дніпропетровці намагалися активізувати лінію нападу, замінивши Забеліна Пінчуком. Цей захід плюс поправки тренерів дещо зробили більш цілеспрямованою гру «Дніпра». Футболісти діяли старанніше, але знову їм не вистачало дуже важливого компоненту: своєчасного старту в боротьбі за м’яч. Вони, як правило, спізнювалися до м’яча.
Гості, як кажуть, робили великий тиск на ворота суперників. Але здебільшого індивідуально. Та дезорганізованість і безініціативність, проявлені в першому таймі, дорого коштували колективу. Два втрачених очка — важка розплата.
О. ЛЕОНТЬЄВ,
майстер спорту. (Спецкор. «Зорі»).
Сімферополь (телефоном).

В минулу суботу всі команди підгрупи провели черговий тур, і не обійшлося без несподіванок. Не пощастило лідеру — луганській «Зорі», яка вдома втратила два очки, програвши «Авангарду» 0:1. З таким же рахунком «Локомотив» виграв у «Карпат». Втратили по очку армійці Львова і Києва, які зіграли між собою внічию (0:0). Не відкрили рахунок в своїх зустрічах футболісти «Металурга» і «Авинтула», «Труда» і «Зірки», «Суднобудівника» і «Сокола». Розігралися горьковчани, які розгромили своїх одноклубників з калінінської «Волги», забивши в їх ворота п’ять «сухих» м’ячів. З рахунком 1:1 зіграли «Шинник» з «Динамо».
Отже, тіснота в турнірній таблиці ще більше зросла і стало абсолютно неможливим робити хоча б якісь прогнози на майбутнє. Очевидно, що лідеру стає все важче — програш харків’янам був першою поразкою «Зорі» за останні роки на своєму полі.

«Днепровская правда» (20.09.1966)
17 сентября в Симферополе состоялся очередной матч на первенство страны по футболу между командами «Днепр» и «Таврия». Игра проходила в острой борьбе и закончилась со счётом 1:0 в пользу хозяев поля.
Во втором эшелоне
Сообщаем результаты игр на первенство СССР по футболу во второй подгруппе второй группы класса «А», состоявшихся 17 сентября:
«Локомотив» (Винница) — «Карпаты» (Львов) — 1:0, СКА (Львов) — СКА (Киев) — 0:0, «Заря» (Луганск) – «Авангард» (Харьков) — 0:1, «Металлург» (Запорожье) — «Авынтул» (Кишинёв) — 0:0, «Труд» (Воронеж) — «Звезда» (Кировоград) — 0:0, «Шинник» (Ярославль) — «Динамо» (Ленинград) — 1:1, «Волга» (Горький) — «Волга» (Калинин) – 5:0, «Судостроитель» (Николаев) — «Сокол» (Саратов) — 0:0.  (ТАСС).

«ТАВРІЯ»  «ДНІПРО»  1:0
«Спортивна газета» (Киев, 20.09.1966)
«Бережіться команди, якій нікуди відступати». Справедливість цієї заповіді з усією повнотою відчули на собі дніпропетровчани. Чотири пробоїни підряд, що одержав футбольний корабель «Таврії», примусили команду відступити в тиху гавань турнірної таблиці. Керівники «корабля» терміново почали перетасовувати склад. На місці центрального захисника зявився ще один новобранець з донецького «Шахтаря» — Мирошниченко, у півзахист був переведений Качкуров, а його місце зайняв результативний Міхохос.
Як і в минулих зустрічах, кидалася в очі дуже погана гра крайніх нападаючих «Таврії». Александров у цьому сезоні взагалі далекий від кращої форми, а у швидкого Портнова поганий завершальний удар. Не дивно, що за весь сезон він забив тільки два мячі.
На вирішальній в цій зустрічі 32-й хвилині Портнов обіграв Онуфрієнка, вийшов на ударну позицію, але не зміг направити мяч у ворота. І коли здавалося, що загроза минувала, з-за спини захисників вискочив Міхохос і забив гол.
Г. НЕМИРОВСЬКИЙ.
м. Сімферополь. (телефоном).

ПОВІРИВШИ В ПЕРЕМОГУ
«Кримська правда» (Симферополь, 20.09.1966)
З того, як гості почали зустріч, складалося враження, що вони заздалегідь повірили в свою перемогу. Замість швидкого просування вперед нападаючі «Дніпра» подовгу тримали у себе мяч, не думаючи про своєчасну передачу його партнерам. Сімферопольці ж, навпаки, намагалися скористатися першою можливістю, щоб створити біля воріт суперників гостру ситуацію. Вже з перших хвилин В. Кузнецов і В. Качкуров перевірили «бойовий дух» Г. Городенка. Але той начеку, а мяч в його руках.
Треба сказати, що в цьому матчі В. Качкуров виконував звичні для себе функції напівзахисника, раз у раз підключався до атак товаришів. Часом у напад ішов і В. Шаличев і тоді «Таврія» загрожувала воротам дніпропетровців уже шістьома гравцями. Серед нападаючих господарів особливо відзначився молодий В. Кузнецов, який перебував на вістрі атак. Йому активно допомагав Г. Міхохос.
На 17-й хвилині дістав травму В. Кормильцев. У воротах став В. Макаров, який провів, на нашу думку, решту матчу впевнено і спокійно. У критичні хвилини він навіть брав на себе відповідальність організатора захисту.
Багато клопоту, особливо в першому таймі, завдав навальними проходами по краю В. Портнов своєму опікунові В. Ануфрієнкові. Останній ніяк не міг пристосуватися до правого нападаючого кримчан. Саме тут почалася більшість атак сімферопольців. Одна з них закінчилась взяттям воріт «Дніпра». Автором голу став Г. Міхохос, йому добре «видав» мяч В. Портнов. Цей єдиний м’яч і вирішив кінець змагання.
Після перерви обидві команди мали можливість для зміни рахунку, але їх спроби не увінчалися успіхом...
В. ЯРОВИЙ.
* * *
Повідомляємо результати ігор на першість СРСР з футбола у другій підгрупі другої групи класу «А», які відбилися 17 вересня: «Локомотив» (Вінниця) — «Карпати» (Львів) - 1:0, СКА (Львів) - СКА (Київ) - 0:0, «Зоря» (Луганськ) - «Авангард» (Харків) - 0:1, «Металург» (Запоріжжя) - «Авинтул» (Кишинів) - 0:0, «Труд» (Воронеж) - «Зірка» (Кіровоград) - 0:0, «Шинник» (Ярославль) - «Динамо» (Ленінград) - 1:1, «Волга» (Горький) - «Волга» (Калінін) - 5:0, «Суднобудівник» (Миколаїв) - «Сокіл» (Саратов) - 0:0.   (ТАРС).

САМОЛЕТ ЗОВЁТ НА СТАДИОН
«Футбол» № 41 (Москва, 09.10.1966)
…В матче с «Днепром» Кузнецов своими короткими и резкими рывками между защитниками так беспокоил оборону, что центральный защитник Белолюбский начал грубить. Арбитр В. Барашков своевременно напоминал защитнику о правилах поведения на поле. И ещё одна хорошая черта у Кузнецова: он бережлив в отдаче и пасует лишь тогда, когда уверен, что мяч дойдёт до партнера и тому будет удобно принять его и обработать.