17 апреля 1967 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 4-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Звезда» (Кировоград) – 1:2

«Днепр» (Днепропетровск) — «Звезда» (Кировоград) — 1:2 (1:2).
17 апреля 1967 (понедельник). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 2000 зрителей.
«Днепр»: 1 Уралец – 3 Дановский – 2 Кузовенков, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Шнейдерман, 7 Гринько, 11 Забелин (к) – 8 Пинчук, 9 Крюковский (Суковицын, 46), 10 Кржечевский.
Старший тренер – Л. Родос.
«Звезда»: Г. Бурсаков, В. Зайцев, В. Архипов, В. Колычев, А. Кравченко, С. Галоян, В. Сучков, А. Товт, В. Ступак (Ю. Горожанкин), Веремеев, В. Квасов.
Старший тренер – И. Лифшиц.составы из "Спортивної газети".
Голы: 1:0 Гринько (9), 1:1 Галоян (11), 1:2 Ступак (39).
Дублёры – 0:1.

Последний матч за «Днепр» Германа Забелина (1966-1967, 32 матча, 6 мячей).

СУПЕРНИКИ «ЗІРКИ»: «ДНІПРО»
«Молодий комунар» (Кировоград, 16.04.1967)
17 квітня «Зірка» проводить свій черговий матч футбольного чемпіонату країни у Дніпропетровську проти місцевого «Дніпра».
Дніпропетровськ — місто з давніми футбольними традиціями. Ще в довоєнний час дніпропетровські команди «Спартак», «Динамо», «Сталь» були широко відомі на Україні. З їх рядів вийшли такі гравці, як П. Лайко, П. Корнілов, О. Леонтьєв, І. Кузьменко, що вписали не одну яскраву сторінку в історію радянського футбола. У післявоєнні роки «Сталь» (згодом «Металург») грає на першість республіки, а з 1953 року — у класі «Б».
Найвищим досягненням «Металурга» у класі «Б» було четверте місце у 1954 році і четверте місце у 1957 році. Тоді у складі команди починав свій шлях відомий нині воротар В. Маслаченко. Взагалі ж, дніпропетровська команда найчастіше займала місця десь у середині турнірної таблиці. У 1962 році колектив одержав нову назву — «Дніпро». Тоді ж він опинився на 6 місці у третій зоні УРСР. Все ж таки у 1963 році при створенні другої ліги класу «А» Федерація футбола СРСР включила «Дніпро» до класу «А». У 1963 році команда зайняла восьме місце, у 1964 році — двадцять друге, у 1965 році — восьме.
Дуже нерівно провела команда сезон 1966 року.
З самого початку чемпіонату «Дніпро» показав себе, як претендент на перемогу в зоні. За результатами першого кола колектив зайняв друге місце, відстаючи від лідерів — армійців Львова — на два очка. Проте вже в останніх матчах першого кола «Дніпро» ніби підмінили. Команда почала втрачати очко за очком і друге коло провела дуже слабо. Якщо після першого кола «Дніпро» мав 22 очка, 8 перемог і лише 3 поразки, то у другому колі команда набрала лише 12 очок, 3 гри виграла, 8 програла. Остаточний результат команди у 1966 році – 8 місце в зоні.
У нинішньому сезоні до «Дніпра» повернувся його колишній начальник і старший тренер (він працював тут ще у 1963 році) — заслужений тренер РРФСР Л. Родос, який до цього тренував «Металург» Запоріжжя. Йому допомагають колишні гравці дніпропетровської команди, майстер спорту А. Архипов і Є. Жучков. Курс нового керівництва — стабільність складу. У порівнянні з минулими сезонами у «Дніпрі» невеликі зміни та й ті через те, то деякі гравці перейшли до інших клубів, зокрема, В. Количев, М. Кузяєв і С. Галоян – до «Зірки».
На старті чемпіонату основний склад «Дніпра» має такий вигляд: воротарі – Ю. Павличенко, К. Уралець (з «Локомотива», Херсон), Г. Городенко, захисники – Є. Кузовенков, Б. Дановський, А. Білолюбський, А. Гребенник і П. Соломатко (обидва з СКА, Київ), півзахисники – Г. Забєлін (капітан команди), А. Гринько, А. Сизов, нападаючі – Г. Кржичевський, М. Пінчук, А. Крюковський, Р. Шнейдерман, В. Суковіцин (повернувся до «Дніпра» з СКА Київ).
«Дніпро» поставив собі метою — місце у першій трійці зони!
Нагадаємо, що у 1966 році «Зірка» один раз перемогла (1:0) і один раз звела матч з «Дніпром» внічию (0:0).
Ю. ДОВГАЛЕНКО.

ЗУСТРІЧ З «ЗІРКОЮ»
«Зоря» (18.04.1967)
Вчора на Дніпропетровському стадіоні «Метеор» у черговому матчі на першість країни зустрілися команди другої групи класу «А» — «Дніпро» і кіровоградська «Зірка». Гра закінчилася з рахунком 2:1 на користь «Зірки».

А ТРИБУНЫ ПУСТЫ...
«Днепровская правда» (18.04.1967)
Хозяева поля — днепропетровцы — вышли на этот матч с намерением во что бы то ни стало поправить свои турнирные дела и, конечно, вернуть на трибуны стадиона «Метеор» болельщиков. (Ведь обычно первые весенние матчи собирают рекордное количество зрителей), но очередная встреча с кировоградской «Звездой» проходила при полупустых трибунах.
Хозяева предложили быстрый темп игры. Идёт девятая минута. Днепропетровцы хорошо разыграли штрафной, и Анатолий Гринько открывает счёт. Кировоградцы не растерялись. Они идут в атаку почти всей командой. И через две минуты полузащитник гостей Сергей Галоян (кстати, бывший игрок «Днепра») делает отличный рейд к воротам днепропетровцев, и вратарь «Днепра» Константин Уралец вынимает мяч из сетки. 1:1.
Игра несколько выравнивается. Хотя форварды «Днепра» и не воспользовались удобными моментами для взятия ворот противника.
Идёт 16-я минута. Капитан днепропетровцев Герман Забелин отлично проходит по левому краю. Нужно бить. Но он почему-то отпасовывает мяч противнику. Так был упущен момент увеличить счёт. За эту небрежность гости наказали хозяев поля. На 39-й минуте центральный нападающий «Звезды» Виктор Ступак обыграл центрального защитника «Днепра» Бориса Дановского и метров с 25-ти метко поразил ворота.
Второй тайм прошёл в сумбурных атаках днепропетровцев. Но счёт так и не изменился.
Итак, футболисты «Днепра» в четырёх матчах на своём поле набрали всего три очка. С небольшим багажом выезжает команда в турне, которое будет длиться более месяца.
В. ГОЛОВАЧ.

ПРИ ПОРОЖНІХ ТРИБУНАХ
«Прапор юності» (19.04.1967)
Вперше в цьому сезоні «Дніпро» проводив свою чергову зустріч на першість країни при порожніх трибунах. Трохи більше тисячі найбільш відданих команді болільників були присутні на матчі господарів поля з кіровоградською «Зіркою». І справа зовсім не в тому, що в цей час телебачення показувало принциповий поєдинок київських і московських динамівців.
«Зірка» виступає в іграх на першість країни другий рік, виступає не блискуче, але інколи вміє «постояти» за себе. Минулого сезону, наприклад, кіровоградці відібрали у наших футболістів три очка з чотирьох. Цього сезону обидві команди стоять так низько в турнірній таблиці, що оглядатись їм просто ні на кого: більшість суперників попереду («Дніпро» — на 12-ому місці, «Зірка» — на 17-ому). Здавалось би, «очковий голод» зумовить бойовий тон гри. Але цього не трапилось.
Матч почався атаками «Дніпра», і незабаром господарі мають невелику територіальну перевагу, але не таку, що може перерости у гол. Та ось минає девята хвилина. Кіровоградці порушують правила недалеко від свого майданчика. Штрафний. Сильний удар. Воротар «Зірки» Бурсаков проскакує мимо мяча. М’яч доганяє Гринько і майже з лицевої лінії у стрибку підправляє його у ворота. 1:0. Але цей рахунок тримався всього дві хвилини. Зразу ж після розиграшу мяча в центрі кіровоградці мають реальну можливість відквитати гол, проте попадають у воротаря, а ще через хвилину С. Галоян відновлює рівновагу. Господарі поля атакують. Але, як правило, вони не використовують слушних моментів. На 20-ій хвилині, наприклад, може пробити по воротах Забєлін, але він чомусь передає мяч у центр... захисникам «Зірки».
Те, чого не змогли зробити господарі поля, зробили гості. На 39-ій хвилині центральний нападаючий «Зірки» Віктор Ступак вирвався з-під опіки захисників і метрів з 25-ти сильно б’є по воротах. Уралець не зумів парирувати мяч — 2:1. Як виявилось, гол Ступака і вирішив долю матчу.
У другому таймі тренери замінили Крюковського Суковіциним, атаки «Дніпра» стають гострішими. Але чим ближче підходять форварди до воріт суперника, тим вони безпорадніші. Майже весь другий тайм гра тривала на половині поля «Зірки». Голевих моментів у «Дніпра» було чимало, але він не використав жодного.
Після цього матчу «Зірка» випередила «Дніпро» в турнірній таблиці.
Сьогодні, 19 квітня, «Дніпро» зустрічається у товариському матчі з московським «Торпедо».

РЕВАНШ НЕ ВІДБУВСЯ
«Молодий комунар» (Кировоград, 19.04.1967)
Футболістам дніпропетровського «Дніпра» явно не щастить у зустрічах з кіровоградською «Зіркою». Торік, перебуваючи в лідерах, вони програли їй в гостях (0:1), а на своєму полі задовольнилися нульовою нічиєю. В цьому році дніпропетровці з самого початку матчу, який проходив у місті металургів, узяли курс на реванш. Скоро їм вдалося добитися успіху. З штрафного удару вони відкрили рахунок.
Загроза поразки немов підстьобнула гостей. У напад усе частіше підключаються півзахисники і навіть захисники. Не пройшло й двох хвилин, як правий захисник Віктор Зайцев вивів на удар півзахисника Сергія Галояна, і він зрівняв рахунок.
Незадовго до кінця першого тайму центральний нападаючий Віктор Ступак сильно пробив м’яч у верхній кут воріт «Дніпра».
2:1. Господарям поля так і не вдалося взяти реванш за втрачені торік три очка.
Ця перемога дозволила кіровоградцям перебратися в турнірній таблиці на шість сходинок вище.
В цьому турі першу поразку зазнали лідери підгрупи — авангардівці Жовтих Вод. Вони програли на своєму полі армійцям Києва (0:1).
Тепер таблицю очолили залізничники Вінниці та харківський «Металіст». Перші перемогли (1:0) ярославський «Шинник», а другі — калінінську «Волгу» (2:0).
Четвертої поразки зазнала сімферопольська «Таврія». Вона програла воронезькому «Труду» (1:3).
В інших зустрічах команд другої підгрупи другої групи класу «А» зафіксовані такі результати:  «Карпати» (Львів) — «Волга» (Горький) — 0:0, «Молдова» (Кишинів) — СКА (Львів) — 1:0, «Металург» (Запоріжжя) — «Локомотив» (Калуга) — 0:1, «Сокіл» (Саратов) — «Суднобудівник» (Миколаїв) — 0:0.

2:1 НА КОРИСТЬ «ЗІРКИ»
«Кіровоградська правда» (Кировоград, 19.04.1967)
Початок зустрічі футболістів кіровоградської «Зірки» у Дніпропетровську з місцевим «Дніпром» склався не на користь наших земляків. Уже на вісімнадцятій хвилині гри м’яч побував у їхніх воротах. Буквально через дві хвилини кіровоградці встановили рівновагу. Півзахисник Сергій Галоян, одержавши мяч від захисника Віктора Зайцева, сильно пробив його в нижній кут воріт.
Після цього кіровоградці часто атакували. В першому ж таймі комбінацію, почату нападаючими Андрієм Товтом і Віктором Квасовим, добре завершив Віктор Ступак. «Зірка» перемогла з рахунком 2:1.
Подаємо результати зустрічей інших команд другої групи класу «А»: «Металіст» (Харків) — «Волга» (Калінін) — 2:0, «Карпати» (Львів) — «Волга» (Горький) — 0:0, «Молдова» (Кишинів) — СКА (Львів) — 1:0, «Локомотив» (Вінниця) — «Шинник» (Ярославль) — 1:0, «Труд» (Воронеж) — «Таврія» (Сімферополь) — 3:1, «Металург» (Запоріжжя) — «Локомотив» (Калуга) — 0:1, «Сокіл» (Саратов) — «Суднобудівник» (Миколаїв) — 0:0, «Авангард» (Жовті Води) — СКА (Київ) — 0:1.
24 квітня кіровоградці гратимуть у Калузі з дебютантом класу «А» «Локомотивом».

«ДНІПРО» – «ЗІРКА» 1:2
«Спортивна газета» (Киев, 20.04.1967)
Рахунок матчу повністю відповідає співвідношенню сил на полі. Гості вдвічі переважали своїх суперників. Вони були швидкішими, точнішими в передачах, наполегливіше боролися за кожний м’яч.
Думається, що серйозні зриви «Дніпра» на старті чемпіонату — явище цілком закономірне. Нинішнім тренерам команди, які прийняли її перед початком сезону, доводиться розплачуватися за тривалу порочну практику комплектування колективу, якої роками дотримувалися в Дніпропетровську. Ніхто не дбав про виховання зміни, не думав про резерв. А зараз багато гравців «Дніпра» перебувають у критичному для футболістів віці. Вони втратили свої спортивні якості. Замінити ветеранів просто ніким. На виховання зміни потрібен час, а, головне, терпіння. Чекати і терпіти ніхто не хоче. І ось наслідки.