6 апреля 1967 года. Четверг
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 2-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Труд» (Воронеж) – 0:2

«Днепр» (Днепропетровск) — «Труд» (Воронеж) — 0:2 (0:1).

6 апреля 1967 (четверг). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 20000 зрителей.

Судьи:

«Днепр»: 1 Городенко (Уралец, 54) – 3 Дановский – 2 Кузовенков, 4 Белолюбский, 5 Грибенник – 6 Сизов (Литовченко, 54), 7 Гринько, 11 Забелин (к) – 8 Кржечевский, 9 Крюковский, 10 Суковицын.

Старший тренер – Л. Родос.

«Труд»: В. Татаренко, Е. Щёголев, А. Дверцов, А. Третьяков, А. Миронов, В. Зотов, А. Плохих, В. Проскурин, В. Янишевский, В. Богомолов (В. Сафронов), В. Межов.

Старший тренер – Ю. Коротков. – составы из "Спортивної газети".

Голы: 0:1 Проскурин (23), 0:2 Янишевский (53).

Дублёры – 0:2.

ДЕ ВИ, БОМБАРДИРИ?

«Прапор юності» (09.04.1967)

Другий календарний день турніру команд другої підгрупи другої групи класу «А» дав у суперники «Дніпру» воронезький «Труд». Команди вийшли на сухе, добре підготовлене для матчу поле.

Облога

«Дніпро» замкнув гостей у їх штрафному майданчику, вдавшись до планомірної облоги і методичного обстрілу воріт суперника. Першу стрімку атаку гості відбили, бо встигли побудувати в центрі ешелоновану оборону. А що шлях до воріт найкоротший саме по центру, то футболісти «Дніпра» і не думали сходити з нього. Вони вдались до звичного за таких умов відволікаючого маневру, підтягнувши свою далекобійну зброю на правий фланг атаки. Маневр нескладний, але коли провести його блискавично, може принести успіх. Все залежить від того, наскільки рішуче і вміло діятиме авангард атакуючих — форварди. На 9-10-ій хвилині такий штурм відбувся. Закінчився він трьома безрезультатними ударами А. Крюковського.

Контратака

Відсидівшись за захисним валом і зберігши сили, воронежці вдались до контратак. Доки вони проводились нерішуче, з оглядкою на свої ворота, їх легко зривали захисники «Дніпра». Коли ж гості почали підключати в контратаку другий ешелон, захист «Дніпра» почав давати тріщини. На 17-ій хвилині Б. Дановський грубо помиляється, зрізаючи головою м’яч у свої ворота. Г. Городенко ледве встигає його перехопити.

І все ж то були лише контратаки гостей, бо дніпропетровські футболісти контролювали м’яч і центр поля. Лихо прийшло на 23-ій хвилині.

Гол

Перехопивши м’яч майже у центрі поля, В. Богомолов, нападаючий «Труда», безперешкодно (захисники сподівались, що боковий суддя зафіксує положення поза грою) пройшов аж до штрафного майданчика і лише в кількох метрах від нього втратив м’яч, бо до ніг йому самовіддано кинувся Городенко.

Суддя призначає штрафний удар. Прикривши лівий від себе кут воріт стінкою, Городенко захищав правий. Та В. Проскурін зумів перекинути м’яча через стінку в незахищену воротарем «дев’ятку» — 1:0.

Неприємна річ — м’яч, пропущений у свої ворота. Та він ще не зламав остаточно футболістів «Дніпра», хоч і не пройшов безслідно для декого з них.

Вони ще атакують. Ось виходить на ударну позицію Г. Забєлін, та м’яч іде повз ворота; в межах штрафного прямо проти воріт одержує право на вільний удар В. Суковіцин, але не добивається успіху; за кілька хвилин його ж виводить вперед Б. Дановський і знову немає влучного удару.

Ось це — безрезультатність зусиль команди — особливо негативно впливає на молодих футболістів А. Гринька і А. Сизова, півзахисників, які несуть на своїх плечах подвійне навантаження. Їх слід було підтримати, допомогти, та досвідчений футболіст, капітан команди Г. Забєлін сам уникає боротьби, а за їх спинами в паніці, не знаходячи собі місця, бігає по штрафному майданчику Городенко.

Запізніле рішення тренерів

Своєчасне втручання тренерів могло б змінити становище. Але вони вичікують.

Другий тайм починається активними діями форвардів «Труда», серед яких виділяється своїми стрімкими проходами В. Янішевський.

Напруження досягає вищої точки. Всі розуміють: настав критичний момент. І ось в цей час нової помилки допускається Г. Городенко. Він залишає ворота і виходить далеко вперед. Це помічає В. Янішевський, і навіть не дійшовши до захисників, б’є. Городенко не встигає повернутись на своє місце, і другий м’яч влітає в сітку воріт «Дніпра».

Тільки тепер у воротах з’являється К. Уралець, а замість Сизова на поле виходить В. Литовченко. Заміна потрібна, але запізніла. Команда зломлена і вже до кінця поєдинку не може налагодити комбінаційної гри.

Де ви, бомбардири?

«Дніпро» спіткнувся вже на старті сезону. Хто ж винен у цьому? Безперечно, неврівноважена поведінка воротаря Г. Городенка коштувала команді, принаймні, другого гола. Та головна причина поразка — у безпорадності форвардів на заключній стадії атаки, у відсутності взаємодії в їх ланці.

Пригадаймо хоча б останні тридцять хвилин зустрічі. Жодного більш-менш пристойного удару форвардів по воротах. Найактивнішим у ці хвилини в нападі був... стопер А. Білолюбський.

...Коли ми зустрічаємось з улюбленою командою після зимової перерви, то чекаємо від неї якогось чуда, навіть коли не відбулось значних змін в її складі. Ми хочемо бачити її новою, агресивною, побачити цікавий футбол. Поки що такою перевтілення з «Дніпром» не сталось. Будемо сподіватись, що чекати доведеться недовго.

А. КОЛОМИЙЧЕНКО.

ДРУГИЙ ТУР

«Зоря» (08.04.1967)

Позавчора болільники футбола незадоволеними залишали трибуни стадіону «Метеор». І справа не в рахунку 2:0 на користь гостей — воронезького «Труда». Тривога викликана тим, що господарі поля в цьому матчі мали вигляд абсолютно безпомічних. Вони, власне, нічого не зуміли протиставити грі гостей, які показали вміння швидко переходити від масованої оборони до стрімких контратак.

Початок матчу нічого неприємного для «Дніпра» не передвіщав. Навпаки, десь на 10-й хвилині А. Крюковський тричі мав зручні моменти забити гол, але йому не вистачало для цього вміння та сміливості. В подальшому спроби гостей вийти на ударні позиції для взяття воріт успіху не мали. Захисники, і особливо А. Гребенік, пильно чатували своїх підопічних, підстраховуючи один одного.

Та ось на 23-й хвилині Г. Городенко вибігає далеко за штрафний майданчик і хапає м’яч руками. Штрафний. В. Проскурін перекидає м’яч через живу стінку і він опиняється в протилежному від воротаря верхньому кутку воріт.

Цей момент став переломним в грі «Дніпра». Команду нібито хто підмінив. Стало очевидним, що відігратися у неї шансів ніяких. Нападники і напівзахисники «Дніпра» були абсолютно безпомічними, щоб внести якийсь перелом. Помилки в передачах м’яча йдуть одна за одною, в боротьбі за м’яч господарі легко поступалися перед суперниками, а в повітрі гості володіли м’ячем безроздільно.

Остаточна доля матчу була вирішена на 53-й хвилині при таких обставинах. Г. Городенко вийшов далеко з воріт і спостерігав за грою. Це помітив центральний форвард «Труда» В. Янишевський і не забарився суворо покарати воротаря за таку безтурботність, пославши м’яч здалека в незахищені ворота.

Решта часу пройшла в безплідних атаках «Дніпра», але серйозної загрози для воріт гостей вони не являли. Навпаки, кілька контратак, проведених воронежцями силами двох-трьох форвардів, завдали більше клопоту К. Уральцю (він замінив Г. Городенка), ніж його колезі Татаренку.

Можна поздоровити з новим успіхом молоду команду жовтоводського «Авангарду», яка позавчора завдала поразки саратовському «Соколу» з рахунком 1:0. Старт для дебютанта дуже вдалий. Гол на 10-й хвилині забив В. Літовкін. Незадовго до кінця гості могли відігратися, але у цій ситуації добре показав себе воротар В. Онопко.

ХОЛОДНЫЙ «ДУШ»

«Днепровская правда» (08.04.1967)

Вряд ли можно считать, что воронежский «Труд» был в матче против «Днепра» сильнее саратовского «Сокола». Воронежцы меньше комбинировали, почти не владели инициативой, играли проще, но целеустремлённей... и не ошибались.

Вот как развивались события на поле.

Отобрав мяч у известного в футбольном мире В. Янишевского на границе своей штрафной площадки, наши защитники повели в атаку форвардов. Хозяева поля безраздельно владели инициативой минут пятнадцать. На правом фланге они сумели открыть «лжефронт», на который гости бросили дополнительные силы, ослабив центральную зону защиты. Именно здесь и были предприняты основные попытки взять ворота воронежцев.

Неожиданность, стремительность и точность в такой ситуации — главное условие успеха. В течение одной-двух минут полузащитник А. Сизов, правый защитник Е. Кузовенков и разыгрывающий Г. Забелин сумели трижды вывести своего центрфорварда А. Крюковского на ударную позицию. Во всех этих случаях победителем вышел вратарь.

Умело создавая искусственное положение вне игры, наши защитники в эти минуты срывали контратаки, на острие которых стоял В. Янишевский.

Но отдав много сил и нервной энергии в начале игры, молодые полузащитники А. Гринько и А. Сизов стали всё чаще ошибаться, а это создало дополнительные трудности. Уже на 17-ой минуте Б. Дановский опасно срезает мяч в свои ворота, и только отчаянный прыжок Г. Городенко спасает «Днепр» от гола.

Шла 23-я минута игры, когда В. Богомолов вырвался вперёд и беспрепятственно прошёл к нашей штрафной. Но в трёх метрах за её пределами Городенко прыжком в ноги остановил нападающего «Труда». Штрафной. Стенка. Двое нападающих делают ложные ходы. Третий, В. Проскурин, легко перебрасывает мяч через стенку в незащищённый вратарем угол.

1:0. «Труд» ведёт в счёте. В счёте, но не в игре. «Днепр» ещё не сломлен. И он снова идёт в атаку.

Б. Дановский уже через две минуты после гола хорошо выводит на удар В. Суковицына, пробив мячом строй защитников, но форвард из отличной позиции посылает мяч выше ворот.

Эти неудачи окончательно выводят из состояния равновесия основное звено команды — полузащиту. Во втором тайме A. Сизов всё время отдаёт мяч в ноги сопернику, а А. Гринько своими неточными и необдуманными ударами по воротам срывает отчаянные попытки «Днепра» уйти от поражения. Неуверенно начинает второй тайм и Городенко.

Всё предвещает: быть беде. И она приходит на 53-й минуте. B. Янишевский, которому А. Сизов уступает мяч, идёт вперёд. Г. Городенко мечется по штрафной площадке. Нападающий «Труда» бьёт метров с 35 и мяч влетает в нижний угол. 2:0.

Только теперь в воротах появляется Уралец, а вместо А. Сизова в игру вступает Литовченко. Но команда уже сломлена. За все тридцать минут, что остаются до конца встречи, только стоппер Белолюбский трижды безуспешно бьёт по воротам.

«Днепр» проиграл — 0:2, приняв первый холодный «душ».

А. БОРИСЕНКО.

«ДНІПРО» «ТРУД» — 0:2

«Спортивна газета» (Киев, 08.04.1967)

Коли у воротах «Дніпра» опинився другий м’яч, стало зрозумілим, що долю матчу вирішено. Вина за це лягає на плечі Городенка. Воротар невідомо для чого вийшов уперед. Гості відразу покарали таку безтурботність. Янишевський, правда, перебував досить далеко від воріт, однак миттю скористався з наданої йому можливості перевірити точність свого удару. А перший м’яч побував у воротах господарів поля після того, як «Труд» дістав право на штрафний удар.

«Дніпро» провів матч просто-таки безпорадно. Його гравці багато помилялися. Нападаючі мали абсолютно безпомічний вигляд. Гості без особливого напруження відбивали їх спроби атакувати. Дніпропетровці прагнули пробитися до штрафного майданчика по центру. Але флангові удари воронежців були небезпечнішими.

Я. НОВАК.

м. Дніпропетровськ (телефоном).

«ТРУД» ИСПРАВЛЯЕТ ОШИБКУ

«Коммуна» (Воронеж, 08.04.1967)

Пятого апреля дубль нашей команды выиграл у «Днепра» со счётом 2:0. Голы забили Швецов и Кузнецов.

Шестого апреля встретились основные составы. У «Труда» на поле вышли: Татаренко, Щеголев, Дверцов, Миронов и Третьяков (Мельников получил травму за день до матча), Зотов, Плохих, Проскурин и нападение — Янишевский, Богомолов, Межов.

С первых минут матч приобретает захватывающий характер. Днепропетровцы много перемещаются, стараясь запутать оборонительные порядки гостей. Но защитники «Труда» осмотрительны. В острые моменты на помощь им приходят полузащитники и нападающие. Мяч редко задерживается в центре поля, меньше и поперечных передач. Проскурин играет третьего полузащитника, диагональными передачами выводя вперёд своих форвардов.

«Днепр» умело прибегает к искусственному положению «вне игры». Но мяч всё чаще и чаще на половине «Днепра». На 23-й минуте метрах в двадцати пяти от ворот соперника воронежцы получают право на штрафной удар. Готов вратарь, стоит плотная «стенка». Трое наших сразу устремляются с разных направлений к мячу, а Проскурин хитрым ударом посылает мяч в верхний угол. Гол!

До конца первого тайма острые моменты возникают у тех и других ворот. Наши защитники и полузащита не дают хозяевам поля прицельно бить по воротам. Первый тайм за «Трудом».

Вторая половина начинается атаками днепропетровцев. Но на 53-й минуте сольный проход Янишевского и его великолепный удар метров с тридцати перечёркивают их надежды. Атаки «Днепра» становятся суматошнее, а тактика навала, естественно, не приносит успеха: Татаренко перехватывает все мячи, оборона помогает ему безупречно.

Воронежцы отвечают острыми контратаками. И Сафронов (заменивший Богомолова), и Межов имели реальные возможности увеличить счёт. Не хватило техники, а, может быть, и сил. Да и спортивное счастье в ряде случаев выручало днепропетровского вратаря.

Концовку матча наши ребята проводят спокойно, уверенно. Лучше, чем в первом матче, сыграли Щёголев, Третьяков, Зотов, Плохих.

Одержана первая победа (два — ноль) во встрече с сильным соперником. И победа, и забитые мячи радуют. Они очень нужны.

В. ЗАТОНСКИЙ.

г. Днепропетровск.

РЕВАНШ «ТРУДА»

«Молодой коммунар» (Воронеж, 12.04.1967)

Шестого апреля состоялся очередной, второй тур первенства СССР по футболу среди команд второй группы класса «А». Воронежский «Труд» встретился в этот день с днепропетровским «Днепром» на поле хозяев. «Днепр», который выиграл первую встречу у саратовского «Сокола» со счётом 1:0, уже имел в своём активе два очка. У «Труда» же после поражения в Жёлтых Водах (0:1) в запасе ничего не было.

Однако вскоре положение изменилось. В первом тайме Владимир Проскурин точным ударом со штрафного послал мяч в «девятку»: 1:0. А на пятьдесят третьей минуте Владимир Янишевский удвоил счёт, который так и сохранился до конца матча.

Основной состав повторил результат своего резерва. Днём раньше дубль тоже выиграл со счётом 2:0.

Шестого апреля за «Труд» выступали: Татаренко, Щёголев, Дверцов, Миронов, Третьяков, Зотов, Плохих, Богомолов (Сафронов), Проскурин, Янишевский, Межов.