СКА (Львов) – «Днепр» (Днепропетровск) – 1:0

СКА (Львов) — «Днепр» (Днепропетровск) — 1:0 (0:0).
20 октября 1966 (четверг). 16:00. Львов. Стадион СКА. 8000 зрителей.
Судьи: И. Качар, В. Рыбалов, А. Шиян (все – Киев).
СКА: Б. Малямин, Б. Цап, М. Плахетко, П. Данильчук (к), Т. Шулятицкий, А. Шандор, Ю. Басалик, Я. Дмитрасевич, В. Дударенко, В. Колодий (Т. Пфайфер, 60), Р. Юшка.
«Днепр» (футболки красные, трусы голубые)1 Городенко – 3 Дановский – 2 Кузовенков, 4 Белолюбский (к), 5 Ануфриенко – 6 Галоян, 7 Северухин (Христян, 15), 11 Забелин – 8 Пинчук, 9 Крюковский, 10 Гринько.
Вариант «Спортивної газети» – Христян (Северухин).
Старший тренер – А. Зубрицкий. – составы из протокола матча.
Гол: 1:0 Дударенко (84).
Дублёры – 2:0.

Последний официальный матч за «Днепр» Владимира Ануфриенко (1963-1966, 140 матчей, 1 мяч) и Сергея Галояна (1963-1966, 83 матча, 4 мяча).

ОСТАННІЙ МАТЧ
«Зоря» (21.10.1966)
Львів, 20 жовтня. (РАТАУ). Тут відбулася зустріч на першість країни з футбола між командами другої групи класу «А». Армійці Львова приймали на своєму полі дніпропетровський «Дніпро». Гра закінчилася з рахунком 1:0 на користь львів’ян.

СКА — «ДНІПРО» — 1:0
«Ленінська молодь» (Львов, 21.10.1966)
Це був 34-й, останній календарний матч обох суперників у підгрупі. У першому колі, як відомо, дніпропетровці в себе вдома завдали поразки армійцям — 3:1. Отже, господарі прагнули реваншу. Крім того, в разі перемоги львівяни зберігали шанси вийти на друге місце турнірної таблиці. Якщо б виграли футболісти з берегів Дніпра, вони могли посісти шосте місце.
Матч, як і слід було чекати, пройшов у гострій боротьбі. Коли пролунав фінальний свисток судді, на електричному табло стояли цифри — 1:0 на користь армійців Львова.
Футболісти львівських «Карпат» проведуть свій останній календарний матч 22 жовтня в Запоріжжі проти місцевого «Металурга».

СКА — «ДНІПРО»
«Вільна Україна» (Львов, 21.10.1966)
Вчора на львівському стадіоні СКА господарі поля зіграли свій останній матч у першості країни з футбола по класу «А» другої групи. Львівяни приймали «Дніпро». Нагадаємо, що в першому колі гості виграли у львівян — 3:1.
Вчорашня гра закінчилася з рахунком 1:0 на користь львівян.

ПОРАЖЕНИЕ НА ФИНИШЕ
«Днепровская правда» (22.10.1966)
Свою последнюю встречу на первенство страны по футболу среди команд класса «А» «Днепр» провёл во Львове. Исход поединка решил единственный гол, забитый хозяевами поля — армейцами в ворота наших земляков.
Итак, ещё одно поражение на финише.

ШАНСИ НА ДРУГЕ МІСЦЕ
«Спортивна газета» (Киев, 22.10.1966)
Іноді буває: атакує, атакує якась команда протягом 90 хвилин гри ворота суперників, а внаслідок не тільки не здобуває двох очок, а взагалі залишає поле переможеною. Саме таку картину ми спостерігали у поєдинку львівських армійців з «Дніпром».
Це був останній календарний матч. Кожна команда прагнула провести його на найвищому рівні. Правда, гості, пам’ятаючи про перемогу в першому крузі, почали гру агресивніше. Вони атакували всією командою. На ударні позиції виходили то Гринько, то Забєлін, то Христіан. Але Малямін грав неперевершено. Я підрахував: принаймні тричі у першому таймі і двічі після перерви він брав м’ячі, які у футболі називають мертвими.
Та незважаючи на безперервні атаки дніпропетровців, єдиний гол, забитий в цьому матчі, побував не у львівських воротах. Провели його на 84-й хвилині господарі поля. А сталось це так. Дударенко під час атаки «Дніпра» відтягнувся у захист. Він відібрав м’яч у Пінчука і сам пішов уперед по центру. Обвівши на своєму шляху двох суперників, Дударенко невідпорним ударом пробив по воротах. Це був його тринадцятий м’яч у нинішньому сезоні.
Отже, львів’яни зберігають шанси на друге місце. Вони також стали найрезультативнішою командою другої підгрупи, забивши у ворота суперників 44 м’ячі.
А. АВРОШКО.
Львів (телефоном).

ФИНИШ ЛЬВОВСКИХ АРМЕЙЦЕВ
«Львовская правда» (Львов, 22.10.1966)
Позавчера на стадионе СКА армейцы Львова сыграли последний календарный матч. Их соперниками были футболисты «Днепра». Для львовян исход встречи имел большое значение. Победа давала им реальную возможность бороться за второе место в подгруппе. Как известно, первое место заняла луганская «Заря».
Львовяне победили со счётом 1:0. Этот единственный мяч был забит Дударенко за шесть минут до конца встречи. Теперь у СКА 40 очков, а у армейцев Киева — 39, но одна игра в запасе. Во встрече с «Соколом» (Саратов) киевлянам нужна только победа. Если этот матч закончится вничью — второе место достанется команде СКА (Львов).
А. НИКИТИН.

ЦЕЛЬ ДОСТИГНУТА
«Слава Родины» (Львов, 22.10.1966)
Последний календарный матч во 2-й подгруппе II группы класса «А» футболисты ПрикВО провели 20 октября.
Соперником Львовского СКА был старожил класса «А» днепропетровский «Днепр». Читатели, вероятно, помнят, что в первом круге армейцы потерпели поражение в Днепропетровске со счётом 1:3. Вполне естественно, что для поддержания престижа команда армейцев должна была взять реванш на своём поле.
Эти обстоятельства и наложили отпечаток нервозности на весь матч. В игре обеих команд было много брака. На этот раз вратарь армейцев был героем матча. Борис Малямин пять раз спасал ворота своей команды от, казалось бы, неминуемых голов. Серьезных угроз воротам «Днепра» было мало. Лишь на последних минутах матча Владимир Дударенко сумел найти брешь в «бетоне» обороны «Днепра» и забил решающий мяч. Это был 13-й гол лучшего бомбардира армейцев!
Победив со счётом 1:0, команда СКА (Львов) набрала 40 очков и вышла пока на второе место. Если сегодня в Саратове армейцы Киева выиграют у «Сокола», то они снова станут вторыми. При ничейном исходе матча из-за худшей разности забитых и пропущенных мячей СКА (Киев) останется на третьем месте. Если же киевляне проиграют, а «Локомотив» выиграет с перевесом в два мяча, то третьим призером будет винницкий «Локомотив».
Но, как бы то ни было, план-максимум футболистов ПрикВО — войти в пятёрку сильнейших — выполнен.
И. ЖУХОВИЦКИЙ.

ВЕЛИКИЙ РЕДУТ
«Ленінська молодь» (Львов, 23.10.1966)
— Останній календарний матч, причому перед своїми глядачами, ми постараємось обов’язково виграти, — сказав перед грою старший тренер львівського СКА, майстер спорту Ернест Кеслер. І команда з перших же хвилин пішла в атаку.
Футболісти «Дніпра», очевидно, були готові до цього. На підступах до своїх воріт вони побудували міцний редут. На захист були стягнені навіть і два нападники. Словом, армійців зустрів «дніпровський» бетон. І все ж вони уже в першій половині гри могли зламати його.
Армійці зробили ще кілька спроб почати рахунок. Кілька разів Шулятицький та Басалик влучними передачами виводили своїх партнерів на вигідну позицію, але захисники і воротар Городенко вміло виходили із скрутного становища. До того ж армійцям не вистачало гостроти в атаках. А Колодій і Юшка нерідко просто ухилялися від боротьби за мяч, і він ставав легкою здобиччю суперників.
Загалом, перший тайм був млявий, він мало чим нагадував осінні баталії, коли команди набувають найкращої спортивної форми і демонструють всі свої футбольні здібності.
Може, гравці в першій половині матчу берегли свої сили і вирішили дати справжній бій в другому таймі? На жаль, цього не сталося. Обидві команди далі грали монотонно. Навіть Шулятицький, цей невтомний півзахисник армійців, лише деколи брав на себе функції диспетчера команди.
Дніпропетровці, переконавшись, що їх суперник не прагне до загострення боротьби, самі вирішили атакувати. Вони надовго перехопили ініціативу в свої руки і широким фронтом вирушили в наступ на армійські ворота. В захисних рядах господарів поля відразу ж стала відчуватися розгубленість. Гості принаймні тричі мали добрі шанси забити гола. І якби не майстерність і сміливість воротаря армійців Маляміна, хтозна, як закінчився б цей поєдинок.
В останні десять хвилин гра вирівнялася. Здавалося, команди примирилися з нульовою нічиєю. І тут своє слово сказав Володимир Дударенко — цей справжній боєць армійської команди. Незважаючи на те, що йому заважали два захисники, він все ж зумів оволодіти мячем в штрафному майданчику і сильно вдарити в далекий від воротаря Городенка кут.
Вигравши свій останній календарний матч у підгрупі, армійці Львова набрали 40 очок і вийшли на друге місце. Правда, їх може випередити київський СКА, але для цього киянам потрібний тільки виграш в матчі із «Соколом». Ця гра відбулася вчора ввечері в Саратові.