СКА (Киев) – «Днепр» (Днепропетровск) – 1:3

СКА (Киев) ― «Днепр» (Днепропетровск) ― 1:3 (0:1).
22 июля 1967 (суббота). 18:30. Киев. Стадион СКА. 6000 зрителей.
СКА: А. Гурбич, А. Самсонов, П. Соломатко, В. Першин, Н. Артюх, Л. Баженов, В. Пестриков, М. Штуллер, А. Козлов (П. Богоделов, 1 т.), И. Славинский, А. Помазан.
Старший тренер – В. Меньшиков.
«Днепр»: 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Садовников, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Шнейдерман – 8 Пинчук, 9 Кржечевский, 10 Крюковский (Литовченко, 10), 11 Суковицын.
Старший тренер – Л. Родос. – составы из "Спортивної газети".
Голы: 0:1 Пинчук (42, гп Кржечевский), 1:1 Славинский (50), 1:2 Кржечевский (65, гп Литовченко), 1:3 Кржечевский (69).
Дублёры – 2:2.

Полузащитник «Днепра» Анатолий Гринько переведён в «Динамо» (Киев).

НА СТАДИОНЕ КВО
«Ленинское знамя» (Киев, 22.07.1967)
Сегодня, наконец-то после почти трехнедельного антракта, болельщики киевского СКА увидят свою команду у себя на поле. Лидеры подгруппы встретятся с «Днепром». Обоим командам очки необходимы. Киевлянам, чтоб удержать свои позиции, более того, упрочить их. Днепропетровцам, чтоб в какой-то мере поправить свои дела. Ведь во втором круге они не набрали ещё ни одного очка. Причем, баланс мячей при этом довольно выразительный — 2:7! Напомним, что за весь первый круг днепропетровцы пропустили десять мячей. Так что «Днепр», думается, постарается как-то реабилитировать себя в глазах почитателей команды. А коль скоро речь идёт о встрече с лидером, то гости, надо полагать, постараются приложить для этого все силы. Напомним, что в первом круге команды разделили очки поровну (0:0).

ПРИЄМНА НЕСПОДІВАНКА
«Зоря» (25.07.1967)
Після програшу дніпропетровців щотижневик «Футбол» писав: «Великою несподіванкою... була, звичайно, поразка «Дніпра». В 19 матчах першого кола дніпропетровці пропустили 10 м’ячів, а в Саратові — відразу аж 6». У минулу суботу «Дніпро», граючи в Києві проти лідера другої підгрупи — армійців, підніс своїм прихильникам нову несподіванку. Щоправда, на цей раз приємну. Всупереч всім прогнозам, наші земляки здобули переконливу перемогу над лідером, до певної міри реабілітувавши себе за саратовську невдачу.
Перед грою стало відомо, що півзахисник «Дніпра» А. Гринько переведений до київського «Динамо». Це примусило тренерів внести деякі зміни до складу «Дніпра» з таким розрахунком, щоб не порушити встановлені між лініями зв’язки. Команда вийшла на поле в такому складі: Городенко, Садовников, Дановський, Саричев, Гребенник, Сизов, Шнейдерман, Пінчук, Кржичевський, Крюковський, Суковіцин. Та вже на самому початку матчу через травму змушений був піти з поля Крюковський. Його замінив Литовченко, який взяв на себе роль третього півзахисника і зав’язував усі атаки.
Рахунок відкрили дніпропетровці. Трапилось це десь на 23-й хвилині. Пінчук, одержавши хороший пас, обіграв захисника в межах штрафного майданчика і, опинившись один проти воротаря, забив гол. Результат цей не змінився до кінця тайму. А після відпочинку через п’ять хвилин киянин Славинський зрівняв рахунок. Лідер перейшов в атаку, прагнучи внести злам у хід матчу. Бойові порядки дніпропетровців, відбивши натиск, самі пішли в рішучий наступ. Незабаром Кржичевський, який весь час перебував на вістрі атаки, вивів свою команду вперед, забивши другий гол. А незадовго до фінального свистка він, перехопивши м’яч, спокійно закинув його в сітку через воротаря, який вибіг назустріч. Цей гол виявився останнім в зустрічі. Рахунок матчу 3:1 на користь «Дніпра». Для дніпропетровців це була перша перемога, здобута в Києві в останні роки, коли команди виступають в класі «А».
В неділю відбувся черговий тур для всіх команд підгрупи. Як же він закінчився? Знову невдачами для лідерів. Запорізький «Металург» втратив очко в Калініні, де зіграв внічию — 1:1. «Карпати» програли «Шиннику» — 2:3, залізничники Вінниці — горьківській «Волзі» — 0:2. Невдача спіткала жовтоводський «Авангард», який програв «Зірці» — 0:1. Решта результатів така: «Локомотив» (К) — «Металіст» — 0:0; СКА (Л) — СКА (О) — 2:0; «Таврія» — «Сокіл» — 3:1; «Суднобудівник» — «Труд» — 1:1. Тульський «Металург», зробивши п’яту підряд нічию з «Молдовою» (0:0), утримується на дев’ятому місці в турнірній таблиці.
Становище серед лідерів підгрупи тепер таке: СКА (К) — 31 очко, «Металург» (З) — 28 очок, СКА (Л) і «Дніпро» мають по 27 очок. У «Карпат» — 25 очок.

ФУТБОЛ
«Днепровская правда» (25.07.1967)
Очередной тур по футболу среди команд класса «А» второй подгруппы принёс следующие результаты: «Шинник» — «Карпаты» — 3:2; «Волга» (Г) — «Локомотив» (В) — 2:0; «Локомотив» (Кг) — «Металлист» (X) — 0:0; «Волга» (Кл) — «Металлург» (З) — 1:1; СКА (Л) — СКА (О) — 2:0; СКА (К) — «Днепр» — 1:3; «Таврия» — «Сокол» — 3:1; «Звезда» — «Авангард» (ЖВ) — 1:0; «Судостроитель» — «Труд» — 1:1; «Металлург» (Тл) — «Молдова» — 0:0.

ЗА СКОРОЧЕНОЮ СТЕНОГРАМОЮ
«Спортивна газета» (Киев, 25.07.1967)
Публікуємо результати матчів двадцять другого туру.
СКА (Київ) – «Дніпро» (Дніпропетровськ) – 1:3 (0:1).
Команди виступали у таких складах: СКА – Гурбич, Самсонов, Соломатко, Першин, Артюх, Баженов, Пєстриков, Штуллер, Козлов (Богодєлов), Славинський, Помазан; «Дніпро» – Городенко, Садовников, Дановський, Саричев, Грибенник, Сизов, Шнейдерман, Пінчук, Крижичевський, Крюковський (Літовченко), Суковіцин.
Голи забили: Пінчук (42), Славинський (50), Крижичевський (65, 69).

ЛОГИКА СЧЁТА
«Ленинское знамя» (Киев, 25.07.1967)
Игру 22-го тура лидеры второй группы – футболисты киевского СКА проводили у себя на поле против «Днепра».
До этого матча соперники встречались трижды. Успех при этом сопутствовал армейцам. Две встречи они выиграли и одну свели вничью. Разница мячей — 6:2. В этом сезоне команды долгое время были соседями по турнирной таблице. Но вот «Днепр» неудачно провел две игры на выезде и откатился сразу на 5-е место.
Первые минуты матча не сулили гостям ничего доброго. На 6-й минуте Пестриков пробил угловой, но никто из армейцев не вышел на передачу полузащитника. Через несколько минут Штуллер, ворвавшись на скорости в штрафную площадку гостей, обвёл всех встретившихся на его пути защитников и вратаря. Затем, когда до ворот осталось метра два, он ухитрился «промазать».
Армейцы по-прежнему продолжают атаковать, но постепенно и как-то исподволь, незаметно для зрителей инициатива переходит к «Днепру». У киевлян все явней становится разрыв между звеньями. Видимо, это произошло оттого, что Баженов вынужден был большую часть времени проводить на своей половине поля и не участвовать в организации атак. Замена Козлова Богоделовым не усилила атакующий потенциал СКА. Больше того, весь первый тайм Богоделов потратил только на то, чтобы найти контакт с партнерами. Часто затягивал развитие атаки Помозан. Прежде чем отдать мяч партнерам, он почему-то обязательно хотел обыграть одного, а подчас и двух защитников. Это у него не выходило.
Игровое преимущество перешло к гостям. А на 40-й минуте оно нашло, как говорится, материальное воплощение. То, что не сумел сделать Штуллер, спустя 30 минут в аналогичной ситуации отлично исполнил Пинчук. 1:0 повели гости.
После отдыха армейцы всей командой идут на штурм ворот соперников. И вскоре им удается сравнять счёт. Произошло это на 50-й минуте. Отличную трёхходовку разыграли Штуллер, Помозан и Славинский.
Легкость, с которой киевлянам удалось сравнять счёт, обнадёжила болельщиков СКА и настроила их на оптимистический лад. Гости прижаты к своим воротам, но вот следует быстрая контратака, и Кржичевский выводит «Днепр» вперёд — 2:1. Гости ещё один раз добились успеха. Причем в ситуации, когда воротам СКА ничего не угрожало. Соломатко небрежно отбросил головой мяч Гурбичу. В этот миг из-за спины защитника рванулся Кржичевский. Раньше у мяча оказался нападающий. Счёт — 3:1.
Попытки хозяев поля изменить результат не увенчались успехом.
А. МЕЛЬНИК.

КРОК ВПЕРЕД
«Прапор юності» (26.07.1967)
Маючи на старті другого круга дві поразки, «Дніпро» вийшов на поле стадіону Київського військового округу перемагати і досяг мети.
Спочатку грізні форварди киян захопили ініціативу. Перелом настав через хвилин 15-20. Гості «акліматизувалися» в «чужих стінах», вдалися до обстрілу з далеких дистанцій, почали з’являтися в межах штрафного майданчика господарів. В їх лавах виділявся Георгій Кржичевський, який виконував роль «стріли», націленої на ворота суперників. Щоправда, форварду бракує ще відточеної техніки, але бійцівських якостей, наполегливості в боротьбі за м’яч — не позичати. Саме завдяки «грі на загострення» і став Кржичевський співучасником першого голу. Він виграв двобій з захисником киян, точно переадресував м’яч Пінчуку, який і направив його метрів з п’яти в сітку. Сталося це на 42-ій хвилині гри.
Початок заключного періоду був драматичним для гостей. Пройшло всього п’ять хвилин і на табло спалахнула друга одиниця — 1:1. Стопери «Дніпра» залишили без догляду нападаючого армійців Славинського, який і сквитав рахунок.
Ігрова рівновага тривала приблизно до середини тайму. Господарі поля провели кілька небезпечних флангових атак, але всі передачі в центр ставали легкою здобиччю голкіпера Г. Городенка. Одноманітній тактиці киян дніпропетровці протиставили небезпечні рейди Суковіцина, Кржичевського і Пінчука. На 70-ій хвилині Литовченко підхопив м’яч в центрі, пройшов до штрафного майданчика армійців, зіграв «в стінку» з партнерами і Кржичевський забив гол. Знов-таки армійці відповіли на це атаками. Проте гра була вже зроблена. Долю поєдинку вирішив моральний фактор. Крапку в матчі поставив Г. Кржичевський. Він вихопився з-за спини захисника, наздогнав м’яч, несильно посланий стопером воротареві, і послав його в «дев’ятку» — 3:1.

А. ПІВНЕНКО.

Отже, «Дніпро» підтвердив здавна здобуту славу грози лідерів і зробив крок вперед у турнірній таблиці.
«Авангард» виступав в Кіровограді і на перших хвилинах гри вистояв проти шалених атак «Зірки». Був такий момент у цей час, коли Товт вийшов сам-на-сам з воротарем жовтоводців Онопком, але не зміг вразити ціль. А коли нашим землякам уже вдалось було врівноважити гру, м’яч побував в їх воротах. Сталось це на 13-ій хвилині зустрічі. Прохід правим краєм кіровоградця Лебедя закінчився навісною передачею на дальній кут воротарського майданчика і високим стрибком Корольова, який головою послав м’яч у ворота.
Решту часу «Авангард» не втрачав контролю над м’ячем, але рівноваги в рахунку добитися не зміг, хоч жовтоводці мали вірну можливість змінити рахунок. У другому таймі воротар «Зірки» Вебер необачно вибіг за межі штрафного, відбив м’яч прямо в ноги Хомутову, але захисник «Авангарду» послав м’яч повз порожні ворота.
«Авангард» зазнав першої поразки у другому крузі. Жовтоводці виступали в такому складі: Онопко, Волков, Варакута, Степанов, Хомутов, Черкасов, Лапшин, Лазарчук (Васін), Мухачов, Жиряков, Литовкін.
Запоріжці скоротили розрив лише на одне очко, бо в матчі проти калінінської «Волги» — аутсайдера підгрупи — зумів добитись тільки нічиєї — 1:1. З таким же рахунком миколаївський «Суднобудівник» зіграв у себе вдома з воронезьким «Трудом». Ще два матчі закінчилися нульовими нічиїми. Не змогли відкрити рахунок в зустрічі між собою калузький «Локомотив» і харківський «Металіст» та тульський «Металург», який приймав на своєму полі кишинівську «Молдову».
Львівські армійці, забивши два «сухі» м’ячі у ворота своїх одеських одноклубників, випереджають «Дніпро». А от «Карпати» програли «Шиннику» — 2:3. Зазнав поразки і вінницький «Локомотив» у матчі проти горьківської «Волги» — 0:2. П’яту перемогу в іграх на першість країни здобула «Таврія». Цього разу сімферопольці обіграли «Сокіл» з рахунком 3:1.