22 августа 1967 года. Вторник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 27-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — СКА (Одесса) – 2:1

«Днепр» (Днепропетровск) — СКА (Одесса) — 2:1 (0:0).
22 августа 1967 (вторник). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 25000 зрителей.
Судья: Ю. Винцентик (Полтава).
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры красные): 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Северухин (Шнейдерман, 68), 10 Литовченко – 8 Пинчук, 9 Кржечевский, 11 Суковицын.
Старший тренер – Л. Родос.
СКА (футболки и трусы белые, гетры тёмные): Ф. Гришков, В. Шведюк, В. Колбасюк, В. Осипов, А. Захаров, А. Шиманович, П. Найда, В. Горбач (В. Манзийчук), В. Буфалов, В. Гусаров, Я. Немировский.
Старший тренер – С. Шапошников. – составы из "Спортивної газети".
Голы: 1:0 Кржечевский (51, гп Суковицын), 1:1 Буфалов (78), 2:1 Дановский (79, с пенальти).
Дублёры – 1:1.

ЗУСТРІЧ З АРМІЙЦЯМИ ОДЕСИ
«Зоря» (23.08.1967)
Учора на Дніпропетровському стадіоні «Метеор» у черговому матчі на першість країни зустрілися футболісти «Дніпра» і спортивного клубу армії (Одеса). Рахунок матчу 2:1 на користь «Дніпра».

ЗНОВУ ОДИНАДЦЯТИМЕТРОВИЙ, ЗНОВУ — ДАНОВСЬКИЙ
«Прапор юності» (24.08.1967)

Суперник «Дніпра» у 27 турі першості СРСР з футбола армійці Одеси — один з найдосвідченіших колективів у другій підгрупі. Хіба що кишинівська «Молдова», з якою дніпропетровці гратимуть 27 серпня, має більший футбольний стаж виступів у вищій лізі нашого футбола. Одесити двічі у післявоєнні роки завойовували звання чемпіона України, володіли кубком республіки і в сезонах 1965-66 років виступали в першій групі класу «А».
Матч першого круга в Одесі приніс перемогу «Дніпру». Єдиний гол у цій зустрічі був забитий стопером «Дніпра» Б. Дановським з 11-метрового штрафного удару. Забігаючи наперед, скажемо, що саме одинадцятиметровий вирішив долю матчу на користь «Дніпра» і в нашому місті. І реалізував його теж Б. Дановський.
Наші повели наступ на ворота П. Гришкова з перших хвилин зустрічі. На пятій хвилині В. Сєвєрухін, який зявився у складі дніпропетровців після тривалої відсутності, вдало вивів вперед В. Суковіцина. Форвард ударив сильно, з льоту, але мяч пройшов над перекладиною. За дві хвилини такий же удар з правого флангу зробив Г. Кржечевський з подачі М. Пінчука.
Гості починають збивати темп, подовгу тримають м’яч, часто грають з воротарем. І все ж на 13-ій хвилині наші знову могли відкрити рахунок. B. Литовченко красивими фінтами обійшов двох захисників, точно відпасував м’яч Суковіцину, але той знову поспішив з ударом, маючи перед собою лише одного захисника.
В середині тайму технічні армійці остаточно вирівняли гру. Особливо активно грає у них півзахисник О. Шиманович, який разом з тренером C.І. Шапошниковим прийшов нещодавно в колектив одеситів з ЦСКА. В. Сєвєрухін не встигає за ним. Програє єдиноборство з Я. Немировським і Є. Кузовенков. Проте, не встигають за ними і партнери. І хоч часом здається, що м’яч повністю контролюють гості, їм не вдається пробитись до воріт. Воротар «Дніпра» Г. Городенко майже не вступає у гру, підбираючи іноді випадкові мячі.
Пасивні в нападі і наші форварди. Складається враження, що передні лінії оборони команд вичікують, хто виграє боротьбу в центрі. В кінці тайму чаша вагів схиляється на бік армійців. Вони подають два кутових удари, але наш захист грає точно.
Одразу після відпочинку у гру вступають обидва воротарі. Все частіше саме їм належить останнє слово в гострих ситуаціях. Особливо часто турбують воротаря суперників наші. Удар Литовченка і вихід Пінчука на ворота одеситів на 47 і 48-ій хвилинах були вже по-справжньому голевими. Гришков рятує свою команду.
Але на 51-й хвилині і він не зміг зарадити своїм. Суковіцин стрімко пройшов лівим флангом до штрафного майданчика і сильно послав низовий м’яч на ворота. Гришков намагався відбити його, але Кржечевський раніше інших поспів на випущений воротарем мяч і відкрив рахунок в матчі. Це був 12-й гол Кржечевського у цьому сезоні. У жодного з форвардів «Дніпра» за весь час виступів у класі «А» немає на особистому рахунку більше м’ячів за сезон. У серпні Кржечевський не залишав поле стадіону «Метеор», не забивши гола.
На 56-й хвилині наші могли подвоїти рахунок. Свій традиційний рейд «від штрафного до штрафного», здійснений Дановським, вивів на вигідну позицію Суковіцина, але той довго обробляв мяч і не встиг завдати прицільного удару.
На 68-й хвилині замість Сєвєрухіна на полі з’явився Р. Шнейдерман. Він зумів нейтралізувати Шимановича і тим позбавити одеситів «мотору». Однак армійці все ж зуміли зрівняти рахунок, коли наші захисники на 77-ій хвилині порушили правила в 35-ти метрах від воріт. Стінка прикрила правий кут воріт, а м’яч, посланий В. Буфаловим, влетів у лівий, який захищав Г. Городенко.
На 79-й хвилині Дановський остаточно виводить «Дніпро» вперед. Він забив одинадцятиметровий після того, як захисники зіграли у штрафному майданчику рукою після небезпечного прострілу Литовченка.
2:1. Четверта зряду перемога впритул наблизила «Дніпро» до киян, які програли «Суднобудівнику» – 0:1. У киян 36 очок, у «Дніпра» і запорізького «Металурга» по 35 (запоріжці зіграли на гру більше).

ДВЕ ПОБЕДЫ
«Днепровская правда» (24.08.1967)
Позавчера футболисты обеих команд нашей области, выступающих во второй группе класса «А», принимали на своих полях гостей: «Днепр» играл с одесскими армейцами, а желтоводский «Авангард» встречал «Молдову». Игры изобиловали острыми атаками, вызывая интерес у болельщиков. Авторами голов являются: у «Днепра» — Кржечевский и Дановский, у желтоводцев — Лапшин.
Итак, счёт игр: «Днепр» — СКА (Одесса) — 2:1, «Авангард» — «Молдова» — 1:0. Это значит, что обе команды продвинулись вперёд по трудной многоступенчатой лестнице. Будем надеяться, что и последующие матчи принесут нашим футболистам победу.

На снимке: у ворот гостей. Вратарь Гришков
парирует трудный мяч.  Фото Н. Дмитриева.

«ДНІПРО» СКА 2:1
«Спортивна газета» (Киев, 24.08.1967)
Як і в зустрічі першого круга, яка проходила в Одесі, вирішальний гол забив з одинадцятиметрового удару капітан «Дніпра» Дановський, а за хвилину до цього, після штрафного удару, який майстерно виконав нападаючий гостей Буфалов, мяч потрапив у сітку воріт Городенка.
Рахунок відкрив на 51-ій хвилині невтомний Крижичевський, який вийшов на прострільну передачу, зроблену зліва Суковіциним. Гришков був безсилий врятувати ворота. Глядачі побачили красивий поєдинок двох рівних суперників. Багато неприємностей господарям поля завдав Шиманович. Найкращим у півзахисті «Дніпра» був Северухін, що повернувся на поле після тривалої перерви.
Одесити, незважаючи на поразку, провели матч добре.
Я. НОВАК.
м. Дніпропетровськ (телефоном).

МАТЧ ВИСОКОЇ НАПРУГИ
«Зоря» (25.08.1967)
Армійці Одеси приїхали до Дніпропетровська після серії удач. Вони почали виходити з неприємної зони, в яку потрапили на самому початку сезону. Позавчора на стадіоні «Метеор» глядачі побачили матч високої спортивної напруги. Обидві сторони всі 90 хвилин підтримували швидкий темп, розігрували стрімкі комбінації з участю захисників, показали непогану техніку володіння м'ячем і тактичну зрілість.
Проте в першому таймі бракувало точних завершальних ударів, і воротарі Г. Городенко («Дніпро») та П. Гришков (СКА) раз у раз вводили м’яч у гру, після того як він пролітав за лінію воріт. Навіть перший кутовий було подано лише на 40-й хвилині. Лише на 41-й хвилині Гришков ліквідував перший небезпечний момент, знявши м’яч з ніг Кржечевського.
Всі головні події сталися на початку і наприкінці другого тайму. На 51-й хвилині дніпропетровці провели навальну багатоходову комбінацію, яка скінчилася тим, що В. Суковіцин зробив добрий простріл зліва вздовж воріт, і невтомний Г. Кржечевський вискочив з-за спини свого опікуна, перехопив мяч і відправив його в сітку. Далі сторони багато атакували. У гостей виділявся О. Шиманович, який хоч і вийшов під шостим номером, але весь час був на передній лінії. У господарів плідно грав у центрі В. Сєвєрухін, який довгий час не виступав за основний склад. Багато активності проявляв і Суковіцин. У парі з Кржечевським вони безперервно таранили оборонні порядки армійців. Хочеться відзначити, що М. Пінчук цього разу не зловживав перетримуванням м’яча, шукав правильні ходи для атак.
Взагалі ж цей матч слід віднести до кращих, зіграних «Дніпром». Можливо, це пояснюється тим, що доводилося мати справу з досвідченим противником. В усякому разі, суперники були достойні один одного.
Розв’язка в матчі настала незадовго до фінального свистка. На 71-й хвилині Г. Городенко відвів на кутовий м’яч, підступно посланий армійцем В. Буфаловим у нижній кут воріт. Та через 7 хвилин той же Буфалов заставив воротаря «Дніпра» виймати м’яч із сітки після гарно забитого штрафного. Ще через хвилину за гру рукою полтавський арбітр Ю. Вінцентик призначив 11-метровий удар в бік гостей. Капітан «Дніпра» Б. Дановський вивів свою команду вперед. Рахунок став 2:1. При такому результаті команди покинули поле.
* * *
В інших іграх 27 туру зафіксовано такі результати: «Шинник» — «Волга» (К) — 1:0; «Волга» (Г) — «Локомотив» (К) — 4:1; «Труд» — «Карпати» — 0:1; СКА (Л) — «Металург» (З) — 2:0; «Таврія» — «Зірка» — 2:0; «Суднобудівник» — СКА (К) — 1:0; «Авангард» — «Молдова» — 1:0; «Сокіл» — «Локомотив» (В) — 2:2. Матч «Металург» (Т) — «Металіст» перенесено на 4 вересня.
Відбувся також матч 28 туру між одноклубниками — запорізьким і тульським «Металургами». З рахунком 1:0 виграли запоріжці.
Тепер становище лідерів таке: в армійців Києва 36 очок, у «Металурга» і «Дніпра» — по 35 (у запоріжців на гру більше), в армійців Львова — 34, у «Карпат» і «Зірки» — 32 очка.

СПОРТ
«Чорноморська комуна» (Одесса, 27.08.1967)
Мабуть, ще ніколи так уперто не точилася боротьба в другій групі класу «А», як нині. Принаймні десять команд претендують на призові місця, лічені очки відділяють колективи футболістів один від одного. Минулий тур склався невдало для лідерів. Зазнали поразки на виїзді київський СКА від аутсайдера — миколаївського «Суднобудівника» (0:1) і запорізький «Металург» — від армійців Львова (0:2). Інша львівська команда — «Карпати» — перемогла воронезький «Труд» (0:1).
Одеський СКА виступав у Дніпропетровську, де програв футболістам «Дніпра» – 1:2. З таким же рахунком кіровоградська «Зірка» віддала два очка сімферопольській «Таврії», яка посідає передостаннє місце в турнірній таблиці. Один гол, забитий у ворота кишинівської «Молдови», приніс перемогу «Авангарду» з Жовтих Вод.
Результат» інших ігор такі: «Шинник» (Ярославль) — «Волга» (Калінін) 1:0, «Волга» (Горький) — «Локомотив» (Калуга) 4:0, «Сокіл» (Саратов) — «Локомотив» (Вінниця) 2:2.
В турнірній таблиці, як і раніше, на першому місці київський СКА — 36 очок. На очко менше у запорізького «Металурга» і в дніпропетровського «Дніпра», але футболісти «Дніпра» провели на гру менше, ніж «Металург». 34 очка набрали армійці Львова.
Далі йдуть: «Карпати» (Львів) і «Зірка» (Кіровоград) — по 32, «Локомотив» (Вінниця) — 30, «Молдова» (Кишинів) — 28, «Металіст» (Харків) і «Труд» (Воронеж) — по 27 очок та ін. Замикає таблицю калінінська «Волга» — 13 очок.