22 мая 1966 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 9-й тур
«Авангард» (Харьков) — «Днепр» (Днепропетровск) – 1:1




«Авангард» (Харьков) «Днепр» (Днепропетровск) 1:1 (1:1).
22 мая 1966 (воскресенье). 18:00. Харьков. Стадион «Металлист». 16000 зрителей. Перед матчем грозовой дождь. 18 градусов.
Судьи: Е. Ломоватский, С. Скрыпник, Н. Болотников (все — Москва).
«Авангард»: А. Савченко, Н. Тимошенко, Б. Беляков, Е. Несмеян, А. Поскотин, С. Костюк, В. Садовников, Г. Орлов, А. Козлов, Н. Королёв (к), Н. Каштанов (Ю. Несмеян, 57). 
Старший тренер – Е. Елисеев.
«Днепр» (футболки и трусы белые)1 Городенко – 3 Дановский – 2 Канафоцкий, 4 Белолюбский (к), 5 Кузовенков – 6 Забелин, 7 Северухин, 9 Кузяев – 8 Пинчук, 10 Паис, 11 Крощенко (Крюковский, 68). 
Старший тренер  А. Зубрицкий.  составы из протокола матча.
Голы: 0:1 Канафоцкий (11), 1:1 Беляков (23).


ПОЧЕМУ МАЛО МОЛОДЫХ
«Советский спорт» (Москва, 21.05.1966)
Завтра девятый тур. Ситуация перед туром сложилась любопытная. Впереди «Днепр» с двенадцатью очками и «Заря» с одиннадцатью. Это старожилы группы. А два дебютанта, две армейские команды, львовская и киевская, имеют по десять очков. И дальше, до самых последних строчек турнирной таблицы — плотность наивысшая. Вслед за группой лидеров держатся ещё два дебютанта  «Таврия» и «Сокол».
Обычно в таких случаях принято ссылаться на стартовую раскачку фаворитов (среди лидеров нет «Авангарда», «Шинника», горьковской «Волги» — команд, задающих тон в группе). Придёт осень и всё поставит на свои места, рассуждают, как правило, в подобных обстоятельствах. Однако мне хочется обратить внимание на другое.
Реформы чемпионата, системы его розыгрыша сопровождаются массовыми миграциями игроков. Они партиями переезжают из города в город, из общества в общество. Многие команды переукомплектовываются заново. Одни — потому, что не в состоянии успешно играть теми силами, которые удовлетворяли их в классе «Б», другие — потому, что были недовольны итогами прошлого сезона.
Таким образом, сейчас происходит переоценка ценностей. «Днепр», например, почти полностью обновил линию атаки — Кротков из «Зенита», Крощенко из «Карпат», Паис из «Арарата», Кузяев из ленинградского «Динамо», а в полузащите появился Гер. Забелин из московского «Локомотива». Из прежнего состава только Пинчук сохранил своё место на правом фланге.
«Днепр» сейчас самая результативная команда, но утверждать, что проблема атаки в ней решена полностью, я не берусь. Исполнители есть, единой, синхронной линии атаки, монолитного звена нет. Но самое обидное, на мой взгляд, то, что в «Днепре» в прошлом году дали хорошую заявку на мастерство молодые Крюковский, Гринько, Шнейдерман, но места в основном составе им нет. Крюковский, играя неполный сезон, забил 11 мячей (на самом деле 10 мячей — Р.Л.)  — сейчас он выходит на поле эпизодически. Я видел его в матче против винницкого «Локомотива» — манера игры молодого футболиста несколько потускнела. Засиделся, наверное, в запасе.
О. МАКАРОВ,
заслуженный мастер спорта.


СЬОГОДНІ ГРАЮТЬ 
«ДНІПРО» (ДНІПРОПЕТРОВСЬК) – «АВАНГАРД» (ХАРКІВ)
«Соціалістична Харківщина» (Харьков, 22.05.1966)
Грізним суперником називають той колектив, який, не знижуючи темпів, веде боротьбу до останньої секунди матчу, має ігрову настроєність на перемогу, діє з повною віддачею сил. Саме такою командою є дніпропетровський «Дніпро». За останні роки клас її гри підвищився настільки, що вона стала однією з провідних команд другої групи в республіці. Якщо в 1964 році «Дніпро» з 30 очками посів 22 місце («Авангард» — 6), то в минулому році — 8 місце («Авангард» — 3). На рахунку «Дніпра» торік було 11 перемог, 9 нічиїх, 28 забитих, 27 пропущених м’ячів, 31 очко.
Сьогоднішні суперники торік зустрічалися двічі, причому рахунок ігор був однаковий — 1:0. У першому випадку виграли харків’яни, в другому — дніпропетровці.
Значно краще за авангардівців дніпропетровці почали новий футбольний сезон. Цікава така деталь: в зустрічах з командами РРФСР «Дніпро» вже набрав 9 очок з 10 можливих, забив 11 м’ячів, а пропустив лише один. Гірше він поки що виступає проти українських команд. Граючи в Києві проти команди СКА, дніпропетровці програли 0:2, з львівськими «Карпатами» був зафіксований результат — 0:0. Нині колектив має на своєму рахунку 5 перемог, 2 нічиї і одну поразку (тобто 12 очок).
Неблагополучні справи у «Авангарду». В останній зустрічі з «Соколом», яка могла вивести нашу команду в групу лідерів, харків’яни діяли напрочуд мляво і незлагоджено. Глядачі з розчаруванням дивились на безрадісну картину: за всі 90 хвилин матчу «Авангард» не зміг нанести по воротах «Сокола» жодного прицільного удару. Захист грав непродумано і прямолінійно, припускаючи чимало помилок. Півзахисники не стали організаторами атак, а гравці нападу діяли самі по собі, втрачаючи м’ячі далеко від штрафного майданчика гостей. Ні широти наступу, ні комбінаційних ударів. Звідси і закономірна поразка — 0:1.
Інші матчі восьмого туру закінчилися з такими результатами: СКА (Львів) — «Динамо» (Ленінград) — 3:0; СКА (Київ) — «Таврія» — 1:1; «Зоря» — «Труд» — 1:0; «Авинтул» — «Карпати» — 1:1; «Суднобудівник» — «Локомотив» (Вінниця) — 0:0; «Металург» — «Волга» (Калінін) — 3:1; «Зірка» — «Волга» (Горький) — 0:0; «Шинник» — «Дніпро» — 1:1.
Сьогодні команди вийдуть на поле в таких складах (орієнтовно):
«Дніпро» — Городенко, Канафоцький, Дановський, Бєлолюбський, Кузовенков, Кузяєв, Севєрухін, Пінчук, Паїс, Крюковський, Кротков.
«Авангард» — Савченко, Вагнер, Є. Несміян, Кольцов, Поскотін, Бєляков, Панфілов, Орлов, Козлов, Корольов, Каштанов.
О. КИРИЛЕНКО.


Відзначилися захисники
«Зоря» (24.05.1966)
Лідер другої підгрупи, команда «Дніпро» зробила ще одну нічию — на цей раз з харківським «Авангардом». Гра, яка відбувалася на полі авангардівців, проходила при перевазі гостей, які першими добилися успіху. М'яч у ворота харківян красиво забив головою захисник Р. Конофоцький. Та незабаром відзначився і центральний захисник господарів Б. Бєляков, який з далекої відстані гарматним пострілом послав м’яч під верхню перекладину воріт «Дніпра».
Відбулось усе це в першому таймі, а після відпочинку дніпропетровці продовжували наполегливо атакувати, але вирвати перемогу їм не вдалося.
Двох очок, взятих на виїзді в двох матчах, виявилось цілком досить, щоб футболісти «Дніпра» лишились одноосібними лідерами в другій підгрупі.
А як же склалися інші зустрічі? Розігрався «Металург», який з розгромним рахунком 4:1 переміг «Шинника». Армійці Львова з рахунком 2:0 перемогли калінінську «Волгу», з однаковим рахунком 1:0 «Сокіл» переміг горьківську «Волгу», а «Труд» — «Суднобудівника». Не було відкрито рахунку в матчах «Локомотива» і «Динамо», «Зорі» і «Авинтула». З рахунком 1:1 зіграли армійці Києва з «Карпатами». Результат 2:2 було зафіксовано в матчі «Таврії» з «Зіркою».


После девятого тура
«Днепровская правда» (24.05.1966)
В воскресенье футболисты «Днепра» провели очередную встречу на первенство страны. В Харькове они встретились с местным «Авангардом». Соперники обменялись голами. Набрав в девяти турах 13 очков, «Днепр» по-прежнему остаётся лидером в группе.


ГОЛИ ЗАХИСНИКІВ
«Спортивна газета» (Киев, 24.05.1966)
Приблизно за годину до початку матчу над Харковом пронеслася справжня весняна гроза. І поле, яке, на думку господарів, зараз одне з найгірших у республіці, взагалі зробилося малопридатним до гри. Це, звичайно, позначилося на ході поєдинку.
Після традиційної розвідки ініціативою оволодів «Дніпро». На 11-й хвилині гості дістали право на штрафний удар майже від кутового прапорця. На допомогу нападаючим прибіг Конафоцький, який прийняв мяч і забив гол. Савченко не звернув уваги на маневр захисника, не чекаючи від нього неприємностей, і поплатився за це.
На 22-й хвилині добре проходить по краю Каштанов, захисники «Дніпра» збивають його з ніг. Потерпілий подає штрафний і Бєляков, який повторив маневр Конафоцького, встановив рівновагу. До перерви на полі — малоцікавий футбол. Зате у другому таймі обидві команди доклали багато зусиль, щоб змінити результат. Спочатку атакували гості, але поступово ініціатива перейшла до господарів поля. На 65-й хвилині сам на сам з Городенком виходить Козлов. Дніпропетровчани порушують правила, але штрафний, виконаний приблизно з лінії штрафного майданчика, не досягає мети. До фінального свистка «Авангард» господарював на полі, але рахунок залишився без змін. Треба сказати, що арбітр Б. Ломоватський (Москва) провів матч невпевнено.
Отже, «Дніпро» здобув тільки очко. Він продовжує лідирувати.
Ю. ГРОТ,
майстер спорту.
Харків (телефоном).


ЩЕ ОДНЕ ВТРАЧЕНЕ ОЧКО
«Соціалістична Харківщина» (Харьков, 24.05.1966)
Лінія захисту дніпропетровського «Дніпра» діяла бездоганно лише у тих випадках, коли товариші по команді — швидкі хавбеки — займали ключові позиції в центрі поля. Тоді трохи вперед просувалися крайні захисники Канафоцький і Кузовенков і не давали можливості авангардівським форвардам Орлову і Каштанову атакувати по краях. Коли ж нападаючі харківян Корольов і Козлов намірювалися провести рейд у центрі, стоппери гостей, не чекаючи, поки наші гравці приймуть м’яч, гостро їх атакували.
В цій жорсткій атлетичній боротьбі нападу господарів поля і захисників гостей повну перевагу у першій половині гри мали дніпропетровці. Форварди «Авангарду» ніяк не могли настроїтись на бойовий лад. А тим часом на полі розгортались події, які нічого хорошого не провіщали авангардівцям. Вал за валом на їх штрафний майданчик накочувалися важкі загрозливі «хвилі». Воротар харків’ян Савченко працював, як кажуть, у поті лиця. І все ж йому після тривалого штурму довелося вийняти м’яч з сітки своїх воріт. Харків’яни занадто спокійно реагували на цей гол. І все ж одна з їх контратак закінчилася взяттям воріт. Це трапилося на 23-ій хвилині після удару захисника харків’ян Бєлякова.
Після перерви картина на полі помітно змінилася. Харків’янам вдалося примусити відступити півзахисників «Дніпра» до своїх воріт. Відразу оборонні порядки гостей здригнулися. Вони стали припускати одну помилку за другою, навіть, вдаючись до поштовхів, хапання гравців руками. Тут необхідне було дійове втручання арбітра — московського судді Ломовецького, але, на жаль, він провів матч нечітко, часто виносячи сумнівні рішення. Авангардівці все ж мали можливість вийти вперед. Не один раз форварди виходили на ударні позиції, але не поспішали пробити по воротах. Взагалі наші гравці у двох останніх матчах майже не турбують воротарів гостей. А це тривожний симптом.
Гра закінчилася з рахунком 1:1. Це вже шоста нічия «Авангарду». 28-го травня він зустрічається у Кіровограді з командою «Зірка».
О. КИРИЛЕНКО.


НИЧЬЯ С ЛИДЕРОМ
«Красное знамя» (Харьков, 24.05.1966)
Гости на первых минутах встречи продемонстрировали игру, достойную лидера. Особенно выделялись нападающие: свои комбинации они проводили свободно и легко. И сразу же создавали опасные положения у ворот хозяев поля.
На 11 минуте при подаче углового удара наши защитники допустили грубую ошибку, оставив открытым игрока «Днепра» Р. Конафотского. Он и направил головой мяч в сетку.
Счёт 1:0 ещё более воодушевил гостей. Штурм ворот «Авангарда» продолжался. Правда, харьковчане постарались выравнять игру. На 22 минуте в ответной атаке наш защитник Б. Беляков издалека неожиданным ударом забил редкий по красоте гол под планку ворот «Днепра».
Счёт 1:1 создал перелом. Авангардовцы поверили в свои силы и стали играть с лидером «на равных». Обе команды попеременно создавали опасные моменты у ворот. Однако завершающих ударов не было.
Вторая половина встречи прошла с преимуществом харьковчан. Вратарю гостей Г. Городенко пришлось тяжелее, чем его коллеге А. Савченко. Страж ворот «Днепра» с трудом в падении взял мяч после сильного удара С. Костюка. Кроме того, ему пришлось вступать в борьбу при близких атаках наших форвардов. Нападающие же «гостей» только изредка, да и то с дальних позиций беспокоили А. Савченко.
Счёт матча мог измениться на 67 минуте, когда последовал прорыв нападающего А. Козлова. Защитник «Днепра» грубо нарушил правила в пределах штрафной площади. Но арбитр матча судья всесоюзной категории Е. Ломоватский почему-то не назначил 11-метрового удара, а ограничился лишь штрафным.
В дальнейшем игра до самого финального свистка проходила на половине поля «Днепра». Часто на их ворота подавались угловые удары, но успеха харьковчанам они не принесли.
В итоге — ничья 1:1. Безусловно, счёт матча мог быть более приятным для харьковчан, если бы нападающие Г. Орлов, А. Козлов и Н. Королёв играли лучше.
Л. ОРДИН.
* * *
Сообщаем результаты остальных игр по второй подгруппе второй группы класса «А» состоявшихся 22 мая: СКА (Львов) — «Волга» (Калинин) — 2:0, «Локомотив» (Винница) — «Динамо» (Ленинград) — 0:0, «Заря» (Луганск) — «Авынтул» (Кишинёв) — 0:0, «Металлург» (Запорожье) — «Шинник» (Ярославль) — 4:1, «Труд» (Воронеж) — «Судостроитель» (Николаев) — 1:0, «Волга» (Горький) — «Сокол» (Саратов) — 0:1, СКА (Киев) — «Карпаты» (Львов) — 1:1, «Таврия» (Симферополь) — «Звезда» (Кировоград) — 2:2.


УСПІШНИЙ ТУР
«Прапор юності» (25.05.1966)
У неділю лідер другої підгрупи команда «Дніпро» провела свій черговий матч з харківським «Авангардом» на їх полі. Гра проходила при територіальній перевазі гостей, які і повели в рахунку. М’яч у ворота харків’ян забив головою захисник Р. Конофоцький. Але дніпропетровці не надовго утримали перевагу в один м’яч. Наче змагаючись з нашими захисниками, харків’янин Р. Бєляков здалеку сильно б’є під верхню перекладину — і воротар «Дніпра» змушений вийняти м’яч з сітки. 1:1. Все це — події першого тайму. У другій половині гри «Дніпро» знову атакує. Але харків’яни досить вдало захищаються. До кінця матчу рахунок так і не змінився.
Переконливу перемогу одержали в цьому турі футболісти запорізького «Металурга», які забили у ворота ярославського «Шинника» чотири м’ячі, пропустивши в свої лише один. Нічия (2:2) була зафіксована у грі кіровоградської «Зірки» з «Таврією» (Сімферополь).
Результати інших матчів: СКА (Львів) — «Волга» (Калінін) — 2:0, «Локомотив» (Вінниця) — «Динамо» (Ленінград) — 0:0, «Зоря» (Луганськ) — «Авинтул» (Кишинів) — 0:0, «Труд» (Воронеж) — «Судно-будівник» (Миколаїв 1:0, «Волга» (Горький «Сокіл» (Саратов) — 0:1.


ГОЛЫ ЗАБИВАЮТ ЗАЩИТНИКИ
«Советский спорт» (Москва, 25.05.1966)
Матч запомнился. Острый, динамичный, временами бурный. От начала и до конца бескомпромиссный. И, пожалуй, он доставил бы полное удовольствие зрителям, если бы не посредственное судейство. Не буду подробно описывать, где и как ошибался арбитр встречи Е. Ломоватский. Но напутал он немало, пусть в деталях, но напутал. Иногда запаздывал со свистком. Случалось — и не раз, и не два — неоправданным сигналом приходил на помощь провинившейся команде. Попустительствовал грубости. Достаточно сказать, что по существу безнаказанной осталась антиспортивная выходка защитника «Днепра» Канафоцкого, который поймал своего подопечного Орлова руками и эффектным борцовским приёмом выбросил его на беговую дорожку.
Дебют «Днепр» разыграл превосходно. Атаки двумя эшелонами, широкий манёвр, частый обстрел ворот — всё это запомнилось. Правда, силами одних только нападающих добиться гола гости не сумели. На подмогу форвардам пришёл защитник Канафоцкий. Оставленный без всякого присмотра, он спокойно на 11-й минуте завершил головой подачу со штрафного.
Забив гол, днепропетровцы не откатились назад — на охрану собственных ворот, они продолжали искать и нередко находили пути к штрафной площади хозяев поля. Однако прицельно пробить им мешали защитники.
Примерно с середины тайма наступило равновесие, а потом чаша весов начала склоняться в сторону харьковчан. Их напор всё возрастал, и, наконец, усилия были вознаграждены. Беляков, который в этой встрече выполнял функции стоппера, подключился в атаку, и мощным ударом метров с 30-32 сквитал счёт. Любопытная деталь: и ответный гол забил защитник. Это случилось на 23-й минуте.
«Авангард» сохранял активность до перерыва, однако наступал без чёткого плана, без особых угроз воротам. Вторая половина матча тоже распалась на две части. Поначалу лучше выглядели гости, ближе к концу — хозяева поля. Темп поединка не упал, азарта даже прибавилось, хотя и не совсем равномерно: у харьковчан, например, пассивны были оба крайних нападающих — Орлов и Каштанов.
Забить гол могли обе команды. Два таких голевых момента стоит выделить.
За четверть часа до конца встречи сольный проход с мячом совершил Пинчук. Он обыграл одного за другим трёх защитников, вышел на открытую позицию и... метров с десяти пробил мимо харьковских ворот. Другой эпизод возник на противоположном конце поля, когда защитник «Днепра» руками остановил рвавшегося к воротам Козлова и таким образом лишил его возможности пробить по цели.
В. РОВЧАН.
(Наш корр.)


ЛІДЕР ПОГОДЖУЄТЬСЯ НА НІЧИЮ
«Ленінська зміна» (Харьков, 25.05.1966)
Минулої неділі любителі футбола Харкова стали свідками виступу на стадіоні «Металіст» лідера другої підгрупи — дніпропетровського «Дніпра», який зустрічався з місцевим «Авангардом».
Перед початком матчу становище команд у турнірній таблиці було далеко не однаковим. Гості випереджали авангардівців на десять східців. Проте харківські любителі футбола сподівались, що саме в матчі з лідером їх улюбленці зможуть поправити свої турнірні справи, довести, що невдачі на старті носять тимчасовий характер.
Можна прямо сказати, що гра була дуже важкою для обох колективів. Правда, гості продемонстрували більш технічний і грамотний футбол, але нічийний результат слід вважати справедливим у цьому матчі.
Цікаво відзначити те, що обидва м’ячі були забиті у першому таймі захисниками. Спочатку це зробив на 11 хвилині гри Роман Конафоцький (№2), що несподівано підключився в атаку і залишився без нагляду, а потім (через такий же проміжок часу) успіху домігся стоппер харківян Борис Бєляков. Цікаво також і те, що обидва м’ячі були забиті після штрафних ударів, які суддя Ломовацький (Москва) призначав за грубість.
Нападаючим же цих колективів так і не вдалося вразити ворота: захист цього разу виявився сильнішим.
Був, правда, момент перед самим кінцем другого тайму, коли здавалося, що господарі зазнають ще однієї поразки. Але правий крайній «Дніпра» Микола Пінчук, який майстерно обійшов трьох захисників і залишився сам на сам з Олександром Савченком, з найвигіднішого положення пробив мимо.
Кінець матчу пройшов спокійно. Команди поділили по очку.
Таким чином, турнірну таблицю, як і раніше, очолює «Дніпро», що набрав 13 очок. «Авангард», маючи 8 очок, займає 11 місце.
О. БІРЮКОВ.


БЕЗ ВОГНЮ, БЕЗ НАТХНЕННЯ

«Робітнича газета» (Киев, 25.05.1966)

Більш як половина вільних місць на трибунах стадіону в місті, де люблять футбол, — це не що інше, як негативна реакція болільників на виступ своєї команди, незадоволення не лише її очковим балансом, а й, насамперед, грою. Йдеться про харківську команду «Авангард».

Харків’яни, яких за результатами минулого року називали претендентом номер один на перехід у другу групу, стартували в нинішній першості слабо і перед дев’ятим туром були зовсім уже не фаворити. І все ж цього разу стадіон було заповнено значно більшою кількістю прихильників команди. Харків’яни приймали лідера — команду «Дніпро».

Забігаючи наперед, скажемо, що й цього разу господарі нічим не блиснули. Їм пощастило сквитати рахунок і відібрати очко в лідера. Та заради справедливості слід відзначити, що його вони не заслужили. Ось як це було.

З перших хвилин гості ринули в атаку. Їх напівзахисники Северухін і Забєлін стали повновладними господарями центральної частини поля. Особливо активний Северухін — диспетчер і душа команди. Цей всюдисущий гравець встигав і в захисті, і в нападі, і нерідко завершував атаки ударами по воротах.

Багато клопоту завдав господарям правий крайній нападаючий Пінчук, стійкий, чудовий дриблер, азартний і різкий. На 75-ій хвилині він підхопив м’яч у центрі поля, ввійшов у штрафний майданчик, обвів трьох захисників. Здавалось, гол неминучий. Однак м’яч відбила... штанга.

Таких епізодів у діях лідера було чимало. Грали вони широко, маневрено, переважно низом. Дует центральних нападаючих — Кузяєв і Паїс обережно розпоряджалися м’ячем, акуратно розпасовуючи його то на лівий, то на правий фланги. Одним словом, коли б нападаючим гостей трохи більше пощастило, господарям довелося б скрутно. Дещо слабкіше виглядав лівий крайній нападаючий Крощенко, зате дуже старанно провели матч обидва стопери дніпропетровців Білолюбський і Дановський. Недарма тренери оцінили їх гру відмінними оцінками.

На одинадцятій хвилині після чергової атаки гостей харків’яни порушують правила поблизу кутової позначки. Захисники збагнули нападаючих суперників, але не зреагували на раптовий вихід захисника Конафоцького, який і відкрив рахунок. Авангардівці зуміли сквитати його також зусиллями захисника Бєлякова, що послав м’яч у «дев’ятку» з-за штрафного майданчика. Городенко — воротар дніпропетровців, який в цілому відмінно провів матч, був безсилий в даному разі допомогти своїй команді.

Якщо в першому таймі здавалось, то авангардівці діють проти лідера на диво холоднокровно, то чим ближче до кінця, тим ясніше ставало, що це просто незрозумілий спокій, небажання загострити гру.

І не сталося б раптового удару захисника Бєлякова, команді навряд чи вдалося б врятувати очко. Не випадково їх гру тренери оцінили незадовільними оцінками. Однак численним прихильникам від цього не легше. Якщо підвести результат сказаному, то в цій грі футболісти не змогли б відповісти, що відбувається з «Авангардом»? Не дають на це відповіді поки що і тренери (старший тренер Є. Єлісєєв), які досі не можуть критично оцінити дії своїх вихованців, а лише посилаються на невезіння...

Як показали дві останні зустрічі, справа, очевидно, не лише в невезінні, на яке посилаються керівники команди. Не все гаразд у колективі з виховною роботою. Настав час громадським організаціям заводу імені Малишева по-робітничому, серйозно розібратись у справах футбольних, допомогти колективу знову знайти свій наступальний почерк.

Б. СЕМИБРАТСЬКИЙ,

спец. кор. «Робітничої газети».

Харків (телефоном).



ЩО  ТРАПИЛОСЬ  З «АВАНГАРДОМ»?
«Молодь України» (Киев, 27.05.1966)
Перед початком турніру команд другої підгрупи другої групи класу «А» футболістів Харкова вважали одними з фаворитів. Підстави для цього були солідні: давні традиції харківського футбола, хороший виступ «Авангарду» торік, наявність у складі команди багатьох відомих, сильних гравців...
Та ось минуло дев’ять турів, а харків’яни не входять навіть до першого десятку в турнірній таблиці. Після тривалого турне по стадіонах інших міст авангардівці повернулися додому в хорошому настрої: адже здобуто в гостях 50 процентів очок, що після невдалого старту на своєму полі могло віщувати зміни на краще. Та вже зустріч у Харкові з саратовцями виявилася холодним душем для оптимістів. Надто вже безбарвну гру показав «Авангард». Старший тренер харків’ян Є.І. Єлісєєв на запитання з приводу невдач його вихованців знизував плечима: мовляв, невезіння переслідує...
Поєдинок дев’ятого туру з лідером турніру — «Дніпром» — мусив показати, наскільки правий керівник «Авангарду» у своїх висновках. І що ж? На «невезіння» можуть поскаржитися лише гості, хоча нічийний результат 1:1 на виїзді не можна вважати великою невдачею. У багатьох звітах про цей матч чомусь проявлялася деяка «поблажливість» до харків’ян — мовляв, гра була гострою і напруженою, проходила з перемінним успіхом тощо. Насправді ж перевага дніпропетровців не викликала сумніву ні в кого, хто спостерігав цей поєдинок без упередженості.
Після гри я попросив тренера «Дніпра» Й. Ліфшиця поділитися своїми думками про причини невдач харків’ян. Він сказав:
— Перша причина — це, на мою думку, невиправдані «перетасовки» гравців напередодні кожного матчу. Гравці, природно, нервують і не показують справжньої сили. Друга причина надмірна самовпевненість перед турніром, а нині — повна безвідповідальність у зустрічах вдома, сліпа віра в «рідні стіни»...
Кілька слів про турнірну таблицю. Її очолює, як і раніше, «Дніпро», який має 13 очок. На друге місце після перемоги над калінінцями (2:0) вийшов львівський СКА — 12 очок. «Зоря» після безрезультатної нічиєї з кишинівцями має стільки ж очок, але гіршу різницю м’ячів. На четверте місце вийшов «Металург», який розгромив ярославців (4:1). Ті ж 11 очок мають і армійці Києва після нічиєї з «Карпатами» — 1:1. Результати решти матчів: «Таврія» — «Зірка» — 2:2, «Локомотив» — «Динамо» (Л) — 0:0, «Труд» — «Суднобудівник» — 1:0, «Волга» (Горький) — «Сокіл» — 0:1.
Б. СЕМИБРАТСЬКИЙ.



Таблица после 9-го тура





Комментариев нет:

Отправить комментарий