30 августа 1966 года. Вторник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 25-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Шинник» (Ярославль) – 3:1

«Днепр» (Днепропетровск) – «Шинник» (Ярославль) – 3:1 (1:0).
30 августа 1966 (вторник). 19:30. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 35000 зрителей.
Судьи: Б. Соловьёв, В. Левитин, Л. Лукомский (все – Москва).
Начало парада и торжественное открытие стадиона в 18:00.
«Днепр» (футболки красные, трусы белые): Городенко – 3 Дановский – 2 Канафоцкий, 4 Белолюбский (к), 5 Кузовенков – 6 Галоян, 7 Шнейдерман – 8 Пинчук, Кржечевский, 10 Паис, 11 Христян (Крюковский, 81).
Старший тренер  А. Зубрицкий.
«Шинник»: И. Андрес, А. Кирюхин, В. Санин, Ю. Верейкин, В. Канунников, Ген. Забелин, С. Воротилин (к), А. Мальцев, Г. Шилин, О. Игнатьев, В. Быстров.
Старший тренер – В. Пономарёв. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Кржечевский (18), 2:0 Паис (50, гп Шнейдерман), 2:1 Забелин (60), 3:1 Кржечевский (88).
Дублёры – +: (неявка гостей).

ПРОБА «МЕТЕОРА»

«Комсомольское знамя» (Киев, 13.08.1966)

Днепропетровские любители спорта отпраздновали новоселье. В канун первенства Советского Союза по лёгкой атлетике открылся великолепный новый стадион «Метеор». А двадцать лет назад, когда впервые в городе на Днепре проходило первенство СССР, строители подарили спортсменам стадион «Сталь». И тогда, как и сейчас, легкоатлеты отпраздновали новоселье. Стадион «Метеор» — отличное современное сооружение, отвечающее всем олимпийским нормам. Молодые строители, среди них особенно отличился строительный трест № 17, комсомольцы и спортсмены города закончили стадион в срок. Его дорожки, пожалуй, лучшие в Советском Союзе (восемь по виражу и десять по прямой), недавно принимали сильнейших легкоатлетов страны. Первенство СССР в Днепропетровске — как бы стартовая площадка накануне чемпионата Европы в Будапеште.

.

Новый стадион, рассчитанный на 35 тысяч зрителей, получили в подарок днепропетровские любители спорта. Его первооткрывателями стали легкоатлеты. На снимке вверху вы видите днепропетровских школьников, которые пришли на стадион помогать строителям.

На нижнем снимке: красавец «Метеор» готов к запуску.

Фото Н. Дмитриева.

УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ СТАДІОНУ «МЕТЕОР»
«Зоря» (31.08.1966)
Дніпропетровськ збагатився ще однією спортивною спорудою — стадіоном «Метеор». На початку сезону його сектори і доріжки стали ареною змагань учасників особистої першості Радянського Союзу з легкої атлетики.
А вчора відбулось офіційне відкриття цієї унікальної спортивної споруди, яка, за визнанням спеціалістів, не має собі рівних в Європі.
Стадіон набрав урочистого і святкового вигляду. Його просторі трибуни були переповнені. Відбувся великий парад фізкультурників. Після того як кращі спортсмени підняли над центральною щоглою червоний прапор, почалося спортивне свято. У показових виступах брали участь майстри спорту, чемпіони і рекордсмени Радянського Союзу, Української PCP, області і міста. Їх майстерність заслужено нагороджувалася бурхливими оплесками.
Своє новосілля на новому стадіоні влаштували вчора футболісти, які відкрили першу сторінку футбольного літопису «Метеора». На чудовому зеленому полі пізно ввечері зустрілися в черговій календарній грі на першість країни господарі поля – футболісти «Дніпра» і ярославський «Шинник».
З рахунком 3:1 перемогу одержали господарі поля.

«Днепровская правда» (31.08.1966)
Вчера после яркого праздника, посвящённого открытию центрального стадиона «Метеор», здесь состоялся очередной матч на первенство страны среди команд второй подгруппы класса «А». Футболисты «Днепра» на своём новом стадионе принимали команду ярославского «Шинника».
Игра прошла в быстром темпе и закончилась со счётом 3:1 в пользу «Днепра».

«ДНІПРО» — «ШИННИК» — 3:1
«Спортивна газета» (Киев, 01.09.1966)
Для футболістів «Дніпра» зустріч з «Шинником» стала новосіллям на стадіоні «Метеор». Господарі «нової оселі» повелись не по-гостинному. Введення в склад «Дніпра» молодих футболістів пішло на користь. Перший тайм пройшов при перевазі дніпропетровців. Рахунок м’ячам на «Метеорі» відкрив Кржичевський, який забив гол на 15-й хвилині.
Після відпочинку господарі продовжують атакувати. На 55-й хвилині Паїс подвоїв рахунок. Та після цього в грі «Дніпра» настав спад. На 60-й хвилині 5 захисників дивились, як ярославці Мальцев і Забєлін розігрують комбінацію в штрафному майданчику. Вона закінчилась голом, забитим Забєліним. Ця невдача не мобілізувала оборону «Дніпра». Вона продовжувала помилятись. Тільки наприкінці матчу ініціатива знову перейшла до господарів поля, і Кржичевський забив останній гол.
Матч цей дивився тренер збірної СРСР М. Морозов. Він сказав, що введення в гру молодих Христіяна і Шнейдермана було сміливим експериментом керівників «Дніпра».
М. ЯЦКІВ.
Дніпропетровськ (телефоном).

СПОРТИВНОЕ СПАСИБО!
«Днепровская правда» (01.09.1966)
— Смотрите!
Весь стадион устремил взгляды вверх. Оттуда, виртуозно перемещаясь в воздухе, летела тройка отважных парашютистов. Приземлились они в самом центре зелёного ковра. Это были мастер спорта рекордсмен мира и Советского Союза Владилен Тихоненко, мастер спорта Виктор Карнаух и кандидат в мастера спорта Владислав Пергат, которые доставили с «неба» «волшебный ключ» — ключ от стадиона, букет цветов и футбольный мяч с надписью «Ни пуха, ни пера!»
18.00. Торжественный звук фанфар. На стадион выходят спортсмены. Впереди — алое знамя Страны Советов. Несёт его мастер спорта абсолютный чемпион четвертой областной спартакиады по спортивной гимнастике Владимир Кляутин. За ним — колонна знаменосцев, колонна мастеров спорта, колонна спортсменов клуба «Метеор».
Рапорт принимает депутат Верховного Совета СССР А. Макаров. Он обращается к спортсменам с приветственным словом, горячо благодарит строителей треста №17 и специализированных организаций за прекрасное спортивное сооружение, а затем вручает спортсменам ключ от стадиона, а начальнику команды «Днепр» А. Зубрицкому — мяч, прибывший с «неба».
От имени спортсменов говорит председатель спортклуба «Метеор» А. Гайдук. «Метеоровцы высоко будут держать честь советского спорта!» — заявляет он. Заместитель председателя Центрального совета ДСО «Авангард» П. Кравченко поздравляет днепропетровцев с новым стадионом, оглашает решение совета наградить строителей, отличившихся при его сооружении.
Лучшим из лучших физкультурников предоставляется право выноса знамени спортивного клуба «Метеор». И вот оно уже развевается на флагштоке. Звучат мелодии гимнов Советского Союза и Украинской ССР. Чемпион Советского Союза Иван Хрущак зажигает олимпийский огонь.
Стадион открыт. Начинаются показательные выступления гимнастов.
...Продолжением торжества на стадионе была календарная игра «Днепра» с ярославским «Шинником». Как известно, счёт 3:1 в пользу хозяев поля. После финального свистка мы спросили у нападающего «Днепра» Георгия Кржичевского о качестве поля.
— Отличное, — ответил он.— Лично я на таком прекрасном поле раньше никогда не играл.
В заключение тёмно-синий шатёр неба расчертили красочные огни фейерверка.
А. ДРОБОТ.

На снимках: вверху — парад; в середине — центральный вход
на стадион; внизу — парашютисты приземлились.
Фото Б. Умбраса.

ФУТБОЛЬНИЙ ДЕБЮТ «МЕТЕОРА»
«Прапор юності» (02.09.1966)
30 серпня першому футбольному матчу на стадіоні «Метеор» передувала урочиста церемонія відкриття цієї чудової спортивної споруди. Спортсмени одержали з рук депутата Верховної Ради СРСР тов. Макарова символічний ключ від стадіону. Кращі з них підняли на щоглі прапор спортклубу «Метеор», а чемпіон країни Іван Хрущак запалює олімпійський вогонь.
Стадіон відкрито. Після показових виступів на зеленому килимі з’являються футболісти «Дніпра» та ярославського «Шинника».
Занадто багато неприємностей принесли своїм прихильникам футболісти «Дніпра» останнім часом, а тому з перших хвилин поєдинку прагнули реабілітувати себе в їх очах стрімкою і красивою грою. Вже на 8-ій хвилині комбінація Пінчук – Паїс – Шнейдерман мала закінчитись взяттям воріт «Шинника», але м’яч проходить з зовнішнього боку штанги. Через дві хвилини Конафоцький майстерно виконує штрафний удар, навішуючи м’яч на дальню штангу. Лівий крайній «Дніпра» Христян стрибає вище всіх, удар і знову мимо. Кілька разів небезпечно атакують ворота «Шинника» Кржичевський і Паїс.
Нарешті, на 15-ій хвилині, одержавши м’яч в центрі поля, Кржичевський рвонувся до воріт. В штрафному майданчику небезпечно відкрився Паїс і вся увага була прикута до нього. Та, не доходячи метрів 15 до штрафного, Кржичевський несподівано вдарив по воротах. М’яч потрапив у праву штангу під перекладиною і затріпотів у сітці. 1:0. Кржичевський став автором першого гола, забитого на «Метеорі». І, треба сказати, гол цей гідний футбольного дебюту стадіону-красеня.
Наші центральні нападаючі продовжують рватись до воріт суперника. Вони часто зміщуються на фланги, небезпечно б’ють здалеку, підключають у гру не дуже активних крайніх Пінчука та Христяна. Взагалі тандем Паїс — Кржичевський був кращим на полі у цьому матчі. Воротареві «Шинника» довелось продемонструвати усю свою майстерність, щоб врятувати свою команду від багатьох м’ячів.
Після відпочинку «Дніпро» утримує ініціативу. В одній з атак, не зумівши пробитись по правому краю, наші повертають м’яч Дановському. Той сильно посилає його вперед на Шнейдермана, пас головою Паїсу і він вдруге примушує гостей розпочати з центра поля. Йшла 50-та хвилина зустрічі.
Гості намагаються контратакувати правим краєм. Але тут чітко діє Кузовенков. Помітивши, що наше праве крило захисту часто підключається до атак, ярославці змінюють вістря атаки, прагнучи використати перший-ліпший слушний момент. На 61-ій хвилині Ігнатьєв швидко входить у вільну зону на лівому краї, кілька разів обігрує набігаючих захисників, виманює на себе і стоперів, а потім точно випасовує м’яч своєму півзахисникові Забєліну. Його удар невідпорний — 2:1.
Деякий час потому на полі триває дуель захисників «Дніпра» і нападаючих «Шинника». Далеко не завжди вона закінчується на користь дніпропетровців, але гості поспішають з ударами.
Виручає наших нова хвиля активності нападаючих. Гості змушені повернути півзахисників на свою половину поля і знову захищатись.
На 88-ій хвилині Кржичевський забиває третій гол у ворота «Шинника».

ВАЖКО ДОГАНЯТИ ЛІДЕРА
«Зоря» (02.09.1966)
Як ми вже повідомляли, остання зустріч «Дніпра» з ярославським «Шинником» закінчилась перемогою наших земляків з переконливим рахунком 3:1. На грі команди позначились молоді резерви, що їх сміливо ввели тренери. Поява на лівому краю А. Христіяна, а в півзахисті Р. Шнейдермана внесла свіжість у дії команди. А загалом весь колектив доклав багато зусиль для перемоги. Особливо успішно діяли дніпропетровці в першому таймі, коли вони обрушили на ворота гостей шквал атак. Рахунок м’ячам на новому стадіоні «Метеор» відкрив Г. Кржичевський. Трапилось це на пятнадцятій хвилині, і до перерви у господарів були ще три реальні можливості добитись успіху.
Початок другого тайма теж відзначився натиском «Дніпра», і на 50-й хвилині Д. Паїс подвоїв рахунок.
Та після цього несподівано для самих гостей дніпропетровці послабили свій натиск, і в грі команди настав якийсь спад. Це вже, до речі, не перший випадок, коли наші футболісти віддають ініціативу. На шістдесятій хвилині ярославець Г. Забєлін безперешкодно обійшов кількох захисників «Дніпра» і забив гол.
Та навіть після такої невдачі наші футболісти довго не могли вийти з шокового стану. Лише перед самим фінальним свистком Г. Кржичевський, який обійшов своїх опікунів, опинився сам на сам з воротарем і поставив останню крапку над рахунком, забивши третій м’яч.
Приємна перемога, але вона не набагато поліпшила турнірне становище «Дніпра», який в другому колі щедро розвіз дорогі очки по інших містах.
В останньому турі знову добилась великого успіху луганська «Зоря», яка з переконливим рахунком 3:0 виграла у Воронежі в свого найближчого суперника — «Труда». З таким же рахунком «Карпати» обіграли «Авинтул». З однаковим рахунком 2:0 калінінська «Волга» виграла у «Металурга», а горьковська «Волга» у «Зірки». Характерно, що обидва м’ячі у ворота запоріжців було забито з 11-метрових штрафних ударів. Довгождану перемогу здобув «Авангард», який на чужому полі виграв у «Сокола» 2:0. Реальні шанси на високе місце в турнірній таблиці мають армійці Києва, які з рахунком 1:0 виграли у «Таврії». Зате їх одноклубники – армійці Львова програли з рахунком 1:2 динамівцям Ленінграда. З рахунком 1:1 закінчився матч «Локомотива» і «Суднобудівника».