25 апреля 1966 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 4-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Труд» (Воронеж) – 2:0

«Днепр» (Днепропетровск) – «Труд» (Воронеж) – 2:0 (1:0).
25 апреля 1966 (понедельник). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 26000 зрителей.
Судьи: В. Миланко (Кишинёв), Л. Уланов, М. Ионеску (оба – Бельцы).
«Днепр» (футболки бело-голубые, трусы голубые): 1 Городенко – 3 Дановский – 2 Канафоцкий, 4 Белолюбский (к), 5 Ануфриенко – 6 Забелин, 7 Галоян – 8 Пинчук, 9 Кузяев, 10 Паис, 11 Крощенко.
Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Труд»: Ю. Литвинов, А. Дверцов, В. Мельников, А. Третьяков, А. Миронов, В. Зотов (к), Б. Чернышов, Ю. Иванов, В. Проскурин, В. Мануйлов (Ю. Кулагин), Ю. Черноусов.
Вариант замены в "Прапорі юності" і "Спортивній газеті" — Кулагин (Мануйлов).
Запасной: Копанёв.
Старший тренер – Ю. Коротков. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Забелин (20, гп Паис), 2:0 Галоян (82).

ЧЕТВЕРТИЙ ТУР
«Зоря» (26.04.1966)
Вчора футболісти «Дніпра» провели четвертий тур змагань на першість країни. У себе дома вони приймали команду воронезького «Труда». Змагання закінчилося з рахунком 2:0 на користь «Дніпра». Мячі дуже красиво забили півзахисники Г. Забелін і С. Галоян. Дніпропетровці продовжують утримувати лідерство в другій підгрупі. Вони не пропустили в свої ворота за чотири матчі жодного мяча, а забили сім.

ЕЩЁ ДВА ОЧКА В АКТИВЕ
«Днепровская правда» (26.04.1966)
Очередную встречу на первенство страны по футболу «Днепр» провёл с воронежским «Трудом». Болельщики остались довольны этим матчем. И не только счет порадовал их, а и красивая игра всех линий команды.
Счёт матча — 2:0 — далеко не полностью соответствует событиям на поле. Он мог быть и значительно большим. «Виновниками» обоих голов на этот раз стали полузащитники. На двадцатой минуте Забелин, приняв мяч от Паиса, точно послал его в ворота. А на восемьдесят второй минуте Галоян, пройдя с мячом по центру, удвоил счёт.
Наши нападающие атаковали ворота противника часто и упорно. Вратарю «Труда» Литвинову и линии защиты очень часто приходилось туго. Дважды воронежцев от гола спасала штанга.
Гостям пришлось избрать защитный вариант игры и обороняться всей командой. Игра, в основном, велась на их половине поля. Изредка, правда, футболистам «Труда» удавалось выбить мяч на половину «Днепра», но наши защитники быстро отправляли его своим нападающим.
Прошедший матч свидетельствует, что «Днепр» постепенно входит в хорошую игровую форму. Все линии находят чёткие пути взаимодействия. Следующий матч команда проведёт на выезде, против киевских армейцев. Это будет испытание её способности играть на чужом поле.

ПІВЗАХИСНИКИ – ГЕРОЇ МАТЧУ
«Прапор юності» (27.04.1966)
Воронезький «Труд» провів минулого понеділка другу гру у Придніпровї і знову програв. Цього разу — «Дніпру». Наші атакували значну частину матчу. Нападаючих підтримували і захисники, не раз беручи на себе місію заключного удару. Але найбільшою активністю відзначились у цьому матчі півзахисники. Вигравши боротьбу за центр поля на перших 10-15 хвилинах матчу, Забєлін і Галоян постачали форвардів достатньою кількістю мячів і стали авторами обох голів, забитих у ворота «Труда».
Перший небезпечний удар на 16-й хвилині зробив Паїс. М’яч відбила штанга. На 20-й хвилині він змістився на правий край, пройшов до лицевої лінії. Всі чекали, що мяч адресуватиметься в штрафний майданчик, але Паїс помітив вільного Забєліна і точно випасував йому мяч. Наш півзахисник сходу, метрів з тридцяти сильним ударом послав його в правий верхній кут воріт. Литвинов, воротар гостей у відчайдушному стрибку намагався взяти мяч, але даремно — 1:0.
Далі до кінця поєдинку гра проходила на половині воронежців. Кілька небезпечних мячів бере Литвинов. На 42-й хвилині Пінчук ефектно обіграв кількох захисників і буквально «виклав» мяч на пятачок біля воріт. Це було так несподівано, що наші форварди розгубились.
У другому таймі тренери «Труда», аби вберегти якось свої ворота, замінили лівого крайнього Кулагіна на третього півзахисника Мануйлова. Та все даремно. Мяч знову і знову зявляється в їх штрафному майданчику. Ось Паїс виводить на удар Кузяєва. Литвинов дотягується до мяча і перекидає його на кутовий. Ось помилились захисники, і Кузяєв виходить сам на сам з воротарем, але не може обіграти його. Все частіше зміщується в центр Крощенко, де атакує значно небезпечніше, ніж на фланзі. Ось він сильно бє низом. Воротар рятує свою команду, щоб знову після кутового парирувати удар Пінчука. Ось Забєлін влучає в хрестовину воріт.
І, нарешті, по центру проходить Галоян і повторює успіх Забєліна. Мяч влітає в девятку. 2:0.
«Дніпро» очолює турнірну таблицю, маючи 7 очок.
А. КОЛОМИЙЧЕНКО.

НА НАЙВИЩІЙ СХОДИНЦІ
«Зоря» (27.04.1966)
Футболісти «Дніпра» продовжують стояти на найвищій сходинці турнірної таблиці. Взявши хороший старт, вони вже четвертий тур успішно продовжують свою ходу, зробивши лише півзупинки в зустрічі з «Карпатами», коли зіграли внічию.
Потенціальна атакуюча сила команди особливо наочно розкрилась в останньому матчі з воронезьким «Трудом». Майже всі 90 хвилин дніпропетровці перебували в наступі і якби їм трохи більше щастило, то мяч, який двічі влучав у штангу, трепетав би в сітці воріт суперника. Але як би там не було, а два мячі, майстерно забиті півзахисниками Г. Забеліним і С. Галояном з далеких відстаней, принесли команді заслужену перемогу.
Після матчу кореспондент «Зорі» попросив арбітра зустрічі — суддю всесоюзної категорії М. Міланка з м. Кишинева висловити свої думки про гру.
— Ваші земляки мали безперечну перевагу. — сказав т. Міланко, — вони справді були господарями поля. Але, маючи таку велику перевагу, команда не зуміла її повністю реалізувати. З таких зручних моментів, що були у ваших футболістів, не можна не забивати голи. А в цілому гра мені сподобалася і судити її було не важко, бо сторони вели чесну спортивну боротьбу.
З такою оцінкою не можна не погодитись. Форвардам «Дніпра» треба оволодіти вмінням реалізовувати свою перевагу.
Після четвертого туру лише проти двох команд — «Дніпра» і «Зорі» залишились нулі. Обидва лідери не пропустили жодного мяча. Нуль, яким визначалася кількість мячів, забитих «Карпатами», змінився одиницею. Цей єдиний мяч, посланий у ворота своїх земляків, приніс «Карпатам» два очка.
Першу перемогу здобув «Авангард», вигравши у вінницького «Локомотива» з рахунком 3:1. З однаковим результатом (1:0) «Зоря» перемогла армійців Києва, а «Металург» — горьківську «Волгу». «Таврія» з рахунком 2:0 завдала поразки калінінській «Волзі». Внічию (1:1) зіграли «Зірка» і «Шинник». Вперше перемогли і футболісти кишинівського «Авинтула», які з рахунком 3:1 завдали поразки «Суднобудівнику».

На фото: перший гол у ворота «Труда».  Фото В. Шульгіна.

ГОЛИ ПІВЗАХИСНИКІВ
«Спортивна газета» (Киев, 28.04.1966)
Якщо б у футболі, як у боксі, брали до уваги не тільки забиті голи, але й присуджували очка за красиві комбінації, перемога «Дніпра» була б ще відчутнішою. Рахунок 2:0 далеко не повно відбиває події, які розгорнулись на полі.
Господарі поля, відбивши кілька атак гостей, примусили їх перейти в захист. Однак взяти ворота «Труда» виявилось не легкою справою. Нападаючі «Дніпра» раз у раз проривались по флангах, але на штрафному майданчику їх зустрічав посилений захист гостей. Правда, 16-а хвилина ледве не стала для воронежців фатальною. Паїс сильно пробив по воротах, і Литвинов не дотягнувся до м’яча. Цього разу його виручила штанга.
Зваживши на те, що на штрафному майданчику «Труда» занадто багато захисників, «Дніпро» починає обстріл воріт з дальніх відстаней. На 20-й хвилині Паїс пройшов майже до лицевої лінії, несподівано відкинув мяч назад у центр штрафного майданчика, і Забєлін забив гол.
Дніпропетровці продовжують атакувати. Їх нападаючі часто на високих швидкостях проходять до воріт. Але якщо вони виявили себе непоганими «спринтерами», то «снайперів» серед них не знайшлось. Тільки на 82-й хвилині Галоян з дальньої відстані забив другий гол.
«Дніпро» і на цей раз зберіг свої ворота. Ось уже четвертий матч йому вдається вийти «сухим» з гри. Це говорить про те, що захист команди, який другий рік виступає в незмінному складі, зумів надійно закрити шлях до своїх воріт.