29 июня 1966 года. Среда
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 15-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Судостроитель» (Николаев) – 0:2

«Днепр» (Днепропетровск) – «Судостроитель» (Николаев) – 0:2 (0:2).
29 июня 1966 (среда). 18:30. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 12000 зрителей. Ясно. 22 градуса.
Судьи: Н. Балакин, А. Цаповецкий, В. Тимофеев (все – Киев).
«Днепр» (футболки полосатые бело-голубые, трусы голубые): 1 Городенко – 3 Дановский – 2 Канафоцкий, 4 Белолюбский (к), 5 Ануфриенко – 6 Галоян, 7 Северухин, 9 Забелин – 8 Пинчук, 10 Паис, 11 Кротков (Кржечевский, 46).
Старший тренер  А. Зубрицкий.
«Судостроитель»: Л. Колтун, Г. Мазарати, А. Азаренков, И. Матвиенко, А. Норов, В. Шеховцев (к), Л. Чеботарёв, А. Конов, М. Ерогов, Б. Балуев, И. Пынзарь.
Старший тренер – А. Лерман составы из протокола матча.
Голы: 0:1 Шеховцев (28), 0:2 Балуев (34).
Предупреждён Азаренков (за грубую игру).

НА СВОЁМ ПОЛЕ...
«Днепровская правда» (30.06.1966)
Вчера состоялся очередной тур первенства страны по футболу среди команд мастеров второй подгруппы класса «А». Ничем не порадовали своих земляков футболисты «Днепра». Они на своём поле проиграли матч с «Судостроителем» г. Николаева. Счёт 0:2.

ЩЕ ОДИН КРОК ВІДСТУПУ
«Прапор юності» (01.07.1966)
В трьох матчах зряду футболісти дніпропетровського «Дніпра» опиняються в положенні команди, яка змушена відігруватись. В першому з них — проти запорізького «Металурга» — їм вдалося поновити рівновагу і врятувати одне очко. В двох останніх — в поєдинках з дебютантами класу «А» кіровоградською «Зіркою» та миколаївським «Суднобудівником» — відігратись «Дніпру» не вдалось. І якщо в Кіровограді ігрова перевага, не дивлячись на програш, була на боці дніпропетровців і їм забракло лише спортивного щастя, то зустріч з «Суднобудівником» на своєму полі вони програли по всіх спортивних статтях.
Уже в дебюті гри стала явною перевага гостей в швидкісній підготовці. Тактика суднобудівників була далеко не новою: посилений захист своїх воріт і контратаки трьома форвардами. Але завдяки великим швидкостям, на яких діяли футболісти Миколаєва, і особливо їх півзахисники, їм вдалося швидко переключати резервні сили з захисту в напад і створювати чисельну перевагу і на цій ділянці поля, бо півзахисники «Дніпра» явно не встигали за своїми опонентами.
Характерний з огляду на це хід поєдинку. Увівши м’яч у гру, наші футболісти розпочали атаку воріт противника. Знаючи форвардів «Дніпра» як найрезультативніших у підгрупі, миколаївці спочатку основні сили зосередили побіля своїх воріт. Одна, друга... пята атака «Дніпра» і стає ясно, що тактика довгого розіграшу мяча побіля штрафного майданчика миколаївців, які вдаються до щільної персональної опіки з своєчасною підстраховкою партнерів, не може принести успіху «Дніпру». Це, звичайно, господарі поля швидко зрозуміли, але перебудувати гру, атакувати різкіше і несподіваніше, використовуючи довгий пас, вони не змогли через фізичну непідготовленість до матчу. Завдання форвардів «Дніпра» ускладнювалось тим, що й півзахисники команди не зуміли налагодити гри.
В той же час миколаївці від контратак перейшли до атак, і, користуючись широким маневром, почали все реальніше загрожувати воротам Городенка. Він взяв кілька важних м’ячів, але коли капітан гостей Шеховцов сильно і несподівано пробив з глибини поля, і він виявився безсилим. Це трапилось на 26-ій хвилині. А далі гості, що називається, «розкатали» захист «Дніпра». Неприємним відкриттям для дніпропетровських прихильників футбола було те, що наші стопери нічого не могли вдіяти проти швидких нападаючих гостей.
Другий гол було забито на 36-ій хвилині Балуєвим після флангового проходу гостей і точного пасу в центр штрафного майданчика.
А далі трапилось найгірше, що може трапитись з колективом спортсменів: футболісти «Дніпра» розгубились, повністю втративши контроль над м’ячем. На щастя, миколаївці не змогли з цього скористатися.
Відпочинок дав змогу отямитись нашим футболістам. Деяке пожвавлення в їх дії вніс Кржичевський, який замінив Кроткова. Але рівновага на полі тривала недовго. В середині тайму були травмовані Паїс і Пінчук, які надовго залишали поле, а, повернувшись, участі у грі по суті, не брали. Ще раніше одержали травми Дановський і Білолюбський. Все це трапилось тому, що суддя міжнародної категорії Микола Балакін (Київ) ще в першому таймі не зробив своєчасних попереджень миколаївцям, серед яких виділявся брудною грою центральний захисник Азаренков. Щоправда, по закінченню гри він і тренер «Суднобудівника» Абрам Лерман були попереджені арбітром, але яке це вже мало значення, коли чотири провідних футболісти «Дніпра» навряд чи зможуть виступати в найближчих матчах.
Зараз «Дніпро» знаходиться в скрутному становищі, хоч в турнірній таблиці після 15 турів він займає третє місце. Не все гаразд в команді з фізичною підготовкою, не розв’язана до цього часу і проблема футболіста з номером одинадцять. Навіть в найкращих для «Дніпра» матчах відсутність на місці лівого крайнього гостро атакуючого футболіста давалась взнаки. Зараз же, коли й інші лінії команди здали, це особливо помітно. Крім того, ці проблеми постають особливо гостро перед матчами з лідерами на фініші першого круга і цілою серією матчів на виїзді на початку другого.
Все це вимагає виключної самовідданості від усього колективу «Дніпра», якщо він прагне виконати обіцянку, дану прихильникам футбола на старті сезону: бути першими серед українських колективів другої групи класу «А».

ПОВЧАЛЬНИЙ МАТЧ
«Зоря» (01.07.1966)
Мабуть, вперше за два останніх роки дніпропетровці побачили таку безфарбну гру своєї команди, як у позавчорашній зустрічі «Дніпра» з «Суднобудівником».
Про гостей, висловлюючись чисто спортивним терміном, скажеш лише одне: вони по всіх статтях переграли своїх суперників. Їх план був дуже простий, і в той же час розумний. Міцно прикривши по всьому фронту нападників «Дніпра», гості самі пішли в атаку, нав’язавши такий швидкий темп, який виявився не під силу господарям. Миколаївці всі 90 хвилин міцно утримували ініціативу, не давши змогу дніпропетровцям створити хоча б один гольовий момент. Коротше кажучи, новачок класу «А» підніс старожилу предметний урок як треба грати у футбол.
У господарів відчувалась недостатня фізична, а, головне, моральна підготовка до матчу. Оборона давала тріщини то в одному, то в іншому місці. А центральну зону дніпропетровці взагалі програли. Атаки розвивались блискавично і дніпропетровці навіть не встигали організувати оборону. До того ж, наші футболісти ухилялись від боротьби з суперником, у вирішальну хвилину вони просто проявляли боягузтво, тоді коли слід було застосувати рішучість, бути сміливим.
Моральна перевага гостей переросла в ігрову. Вже на другій хвилині вони могли відкрити рахунок, але їх форвард Балуєв пробив тихо у руки воротарю. Причому страж дніпропетровських воріт Городенко ніс велике навантаження. На 17-й хвилині він кинувся в ноги нападникам і врятував становище, а на 24-й хвилині ледве встиг перевести мяч на кутовий. І все ж через 4 хвилини Городенко виявився безсилим перервати політ м’яча, який з відстані 25 метрів гарматним пострілом гості спрямували в сітку. Минуло ще 6 хвилин і прорив по правому флангу завершився другим голом у ворота «Дніпра».
Навіть реальна загроза великого програшу не внесла будь-яких змін в дії дніпропетровців. Вони, як і раніше, не робили найменшої спроби перехопити ініціативу і змінити хід поєдинку на свою користь. Моментами навіть здавалось, що час тягнуть не переможці, а переможені.
Тяжка розплата для «Дніпра» наступила не випадково. В останніх матчах команда різко здала завойовані у важкій боротьбі позиції. Гравців ніби хтось підмінив: їх фізична готовність залишає бажати багато кращого. Особливо це помітно у зустрічах з українськими командами, що мають дуже принципове значення.
Викликає тривогу, що за підготовку так і лишилась неукомплектованою лінія нападу. Команда залишається з оголеними флангами. Кротков фактично колективу нічого не дає. Щось занадто довго набирає форму Пінчук. Не все ладиться тепер і в захисті.
На фініші першого кола дніпропетровцям залишились дві дуже відповідальні зустрічі з командами, які тепер стоять вище «Дніпра» — армійцями Львова і луганською «Зорею». Справа честі наших футболістів довести, що вони спроможні продовжувати боротьбу з сильними суперниками, як рівні з рівними.
Н. ЯНОВ.

А ось результати інших матчів позавчорашнього туру: СКА (Львів) — «Авангард» 1:0, «Локомотив» — «Волга» (Горький) 1:1, «Авинтул» — «Зірка» 2:1, «Металург» — «Зоря» 0:2, «Волга» (Калінін) — «Динамо» 0:0, «Шинник» — «Карпати» 0:0, «Труд» — СКА (Київ) 1:0, «Сокол» — «Таврія» 0:0.
В звязку з тим, що футболісти «Дніпра» 11 липня проводять гру на кубок СРСР у Грозному, їх чергова календарна зустріч з армійцями Львова перенесена з 9 на 7 липня.