29 июля 1966 года. Пятница
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 20-й тур
«Карпаты» (Львов) — «Днепр» (Днепропетровск) – 2:0

«Карпаты» (Львов) — «Днепр» (Днепропетровск) ― 2:0 (0:0).
29 июля 1966 (пятница). 18:30. Львов. Стадион «Дружба». 11000 зрителей. Ливень, гром, молния. 22 градуса.
Судьи: Н. Кирсанов, Г. Пономарёв, И. Качар (все — Киев).
«Карпаты»: Е. Власенко, Д. Боканчош, В. Валионта, И. Кульчицкий, А. Григорьев, Р. Покора, А. Самсонов, Ю. Юзефович, В. Данилюк (В. Коваленко, 58), И. Диковец (к), В. Евлентьев.
Старший тренер – Е. Лемешко.
«Днепр» (футболки полосатые бело-голубые, трусы голубые)Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков, 4 Канафоцкий, 5 Ануфриенко – 6 Галоян, 7 Северухин, 8 Гринько, 9 Кузяев – 10 Паис, 11 Крюковский (Колычев, 80).
Старший тренер  А. Зубрицкий. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Евлентьев (61), 2:0 Григорьев (70).
Дублёры — 0:1.

ВО ВТОРОМ ЭШЕЛОНЕ
«Днепровская правда» (30.07.1966)
Сообщаем результаты очередного тура игр на первенство СССР по футболу во второй подгруппе второй группы класса «А»: «Авынтул» (Кишинёв) — СКА (Киев) — 3:0, «Волга» (Горький) — «Авангард» (Харьков) — 1:1, «Волга» (Калинин) — «Заря» (Луганск) — 1:3, «Шинник» (Ярославль) — «Судостроитель» (Николаев) — 5:1, «Труд» (Воронеж) — «Металлург» (Запорожье) — 2:1, «Локомотив» (Винница) — «Таврия» (Симферополь) — 2:1, «Сокол» (Саратов) — СКА (Львов) — 1:0, «Карпаты» (Львов) — «Днепр» (Днепропетровск) — 2:0.  (ТАСС).

В ТРЕТЬЕМ ТУРЕ
«Львовская правда» (Львов, 30.07.1966)
Команды второй подгруппы (класс «А», вторая группа) сыграли матчи третьего тура (второй круг). Снова неудачно выступили армейцы Львова. На этот раз они проиграли 0:1 саратовскому «Соколу». Матчи в других городах закончились так: «Авынтул» СКА (Киев) 3:0, «Волга» (Горький) — «Авангард» — 1:1, «Волга» (Калинин) — «Заря» — 1:3, «Шинник» — «Судостроитель» — 5:1, «Труд» — «Металлург» — 2:1, «Локомотив» — «Таврия» — 2:1.
Вчера во Львове, на стадионе «Дружба», встретились команды «Карпаты» — «Днепр». Игра, проходившая в упорной борьбе, закончилась со счётом 2:0 в пользу «Карпат».

«КАРПАТИ» — «ДНІПРО»
«Вільна Україна» (Львов, 30.07.1966)
За останній час карпатці значно поліпшили своє турнірне становище, перемістилися у верхню частину таблиці. Одним з лідерів був і їх вчорашній суперник — «Дніпро». Матч між ними набував принципового значення, викликав значний інтерес.
Учорашня гра на стадіоні «Дружба» закінчилася з рахунком 2:0 на користь «Карпат».
Напередодні зустрілися дублери. Перемогли гості — 1:0.

ЗНОВУ ПОРАЗКА
«Зоря» (31.07.1966)
Дніпропетровські болільники футбола знову розчаровані грою своєї команди. «Дніпро» зустрічався у Львові з «Карпатами» і програв з рахунком 0:2. Це викликає тривогу за команду, яка після переможного старту покотилася вниз, дуже невдало виступає на чужих полях. В чому ж справа? — таке питання адресується керівникам команди і, зокрема, головному тренерові тов. Зубрицькому.
Інші команди другої групи зіграли так: «Авинтул» — СКА (Київ) — 3:0, «Волга» (Калінін) — «Зоря» — 1:3, «Шинник» — «Суднобудівник» — 5:1, «Труд» — «Металург» — 2:1, «Локомотив» — «Таврія» — 2:1, «Сокол» — СКА (Львів) — 1:0, «Волга» (Горький) — «Авангард» — 1:1.

ПІД АКОМПАНЕМЕНТ ЗЛИВИ
«Ленінська молодь» (Львов, 31.07.1966)
Важкий і слизький мяч то зупинявся у калюжах після сильного удару, то набирав шалену швидкість після легкої передачі. Злива почалася після стартового свистка судді і не припинялася всі девяносто хвилин. І все ж, незважаючи на помилки футболістів, на великий технічний брак, матч був по-справжньому бойовим і приніс задоволення десяти тисячам глядачів, яких навіть злива не примусила залишити своїх місць.
Отже, «Карпати» — «Дніпро». Це був другий матч старих суперників у цьому сезоні. Перший, як відомо, не дав переваги жодній із команд — 0:0. До речі, львів’яни і дніпропетровці — сусіди по турнірній таблиці. Все це обіцяло гостру боротьбу.
«Карпати» з самого початку побудували свої атаки на лівому фланзіде активно діяли Євлентьєв та Диковець. Але захист гостей грає безпомилково. До того ж відтягнув у тил одного свого нападника, який весь час був на близьких підступах до штрафного майданчика.
Львів’янам лише зрідка вдавалося вийти на вигідні позиції, але їх удари були неточними. До того ж дуже надійно грав воротар дніпропетровців Городенко. Що ж до лінії нападу гостей, яка вважається однією з найсильніших у другій підгрупі, то на цей раз вона не виявила всіх своїх здібностей. А втім, це «вина» захисту «Карпат», який повністю нейтралізував грізних форвардів «Дніпра». Захисники львівян, особливо Ігор Кульчицький, нерідко самі переходили в атаку. Стрімкі проходи Кульчицького не раз ставили в скрутне становище оборону гостей.
І все ж перший тайм закінчився безрезультатно. Після перерви господарі поля пішли у вирішальний наступ. Вони буквально притиснули дніпропетровців до своїх воріт. На підступах до їхнього штрафного майданчика все частіше зявляються стопери «Карпат».
Йшла 61-а хвилина. Центральний захисник львівян Григор’єв одержав пас від своїх партнерів, обіграв двох гравців, наблизився до воріт і сильно вдарив у нижній кут. Городенко в акробатичному стрибку зумів відбити цей м’яч, але не втримав його в руках. Першим до мяча встиг Євлентьєв і — рахунок відкрито!
Після забитого гола явно відчувалася ігрова перевага господарів поля. Півзахисник Коваленко, який замінив на початку другого тайму Данилюка, зумів внести стрункість в дії форвардів. Він став тим гравцем, через якого проходили майже всі атаки.
На 26-й хвилині львів’яни знову зуміли добитися успіху. Сталося це так. На лінії свого штрафного майданчика гості порушують правила. Бє Григор’єв. Гарматний удар, мяч потрапляє в спину одного із захисників і, змінивши напрям, влітає в сітку воріт.
Добившись значної матеріальної переваги, львівяни перевели гру в спокійне русло. Дніпропетровці протягом десяти-пятнадцяти хвилин володіли ініціативою, провівши кілька гострих атак на ворота «Карпат». Та їх спроби змінити рахунок не приносять успіху. Лунає фінальний свисток судді всесоюзної категорії Кірсанова (Київ). «Карпати» записують в свій актив ще два очка.
Після цієї перемоги вони піднялися ще на одну сходинку в турнірній таблиці і посідають зараз шосте місце. Львівяни, як і дніпропетровці, мають 22 очка, проте в наших суперників трохи краща різниця забитих та пропущених мячів.
Відбулися ігри чергового, 20 туру. І знову невдало виступили наші армійці. В Саратові вони зазнали поразки від місцевого «Сокола» — 0:1. В останніх шести матчах СКА набрав лише одне очко. Навряд чи такий результат може задовольнити прихильників армійців. Адже після останньої поразки команда перейшла вже на 3-е місце.
Впевнено виступає луганська «Зоря». В Калініні вона перемогла місцеву «Волгу» (3:1) і з 27 очками міцно посідає перше місце. Слідом за нею йде воронезький «Труд», який на своєму полі завдав поразки запорізькому «Металургу» — 2:1. 20-й тур був одним із найбільш результативних. Ярославський «Шинник» виграв у «Суднобудівника» — 5:1, ленінградське «Динамо» в «Зірки» — 3:0. Три «сухих» мячі забив і «Авинтул» у ворота київського СКА. Вінницький «Локомотив» завдав поразки «Таврії» — 2:1. І лише зустріч горьківської «Волги» з харківським «Авангардом» закінчилася миром — 1:1.

ЛЬВІВСЬКА «МЕТАМОРФОЗА»
«Вільна Україна» (Львов, 31.07.1966)
Перефразовуючи слова відомої пісні, можна сказати «болільник — завжди болільник». Йому, пристрасному любителю футбола, не страшні ні злива, ні хмари, ні блискавки. І хоч позавчора сильний дощ не вщухав, чимало львів’ян заповнили трибуни стадіону «Дружба». Тут у черговому матчі зустрілися господарі поля і «Дніпро». Звичайно, при такій погоді важко говорити про техніку команд, їх тактичну винахідливість, комбінаційність. І все ж карпатцям вдалося переграти суперників. У другому таймі вони забили два м’ячі.
Відрадно констатувати успіх «Карпат». Невдало провівши перше коло змагань, колектив за останній час значно поліпшив своє турнірне становище, домігся чотирьох перемог підряд. Команда грає більш результативно, гостріше.
Дивна метаморфоза! Коли в першому колі карпатці грали, мяко кажучи, слабо, наші армійці впевнено набирали очки. Тепер навпаки — успішно почали виступати заводські спортсмени, а ось у СКА справи різко погіршились. В останньому матчі знову зафіксована поразка. На цей раз від дебютанта класу «А» — саратовського «Сокола» (0:1). І врахуйте, що в першому поєдинку вдома армійці впевнено перемогли — 3:0. Характерно, що більшість програних матчів має мінімальний рахунок. Значить, зустрічаються більш-менш рівні суперники, і все вирішує воля, наполегливість, витримка. На жаль, саме цих якостей і почало бракувати армійцям.
У турі, що минув, аутсайдер — кіровоградська «Зірка», виступаючи в Ленінграді, програла місцевим динамівцям 0:3. А взагалі тур був щедрим на голи. З результатом — 3:0 — кишинівці перемогли київських армійців. Пять мячів забив «Шинник» у ворота «Суднобудівника», пропустивши у свої один. Калінінська «Волга» на своєму полі програла «Зорі» — 1:3.
Горьковська «Волга» і «Авангард» зіграли внічию — 1:1. З однаковим рахунком — 2:1 закінчились зустрічі: «Труд» — «Металург» і «Локомотив» — «Таврія».
Одноосібний лідер групи «Зоря» має тепер 27 очок, на два очка менше у «Труда», по 24 у львівських армійців і вінницьких залізничників, по 22 очка набрали «Дніпро», «Карпати» і «Динамо».
О. МАТОВ.

ПОД ПРОЛИВНЫМ ДОЖДЁМ
«Львовская правда» (Львов, 31.07.1966)
Календарный матч третьего тура, состоявшийся на стадионе «Дружба» между «Карпатами» и «Днепром», проходил в трудных погодных условиях. Едва капитан хозяев поля И. Диковец успел сделать первый удар по мячу, как пошёл дождь.
Первый тайм прошёл в обоюдных атаках.
Второй тайм был более интересным.
Удары с дальних дистанций принесли успех «Карпатам». На 62-й минуте подключившийся в атаку защитник Григорьев сильно пробил по воротам «Днепра». Вратарь Городенко не смог удержать мяча, выпустил его из рук и набежавший Евлентьев забил гол.
Воодушевлённые успехом, львовяне продолжают теснить соперников. Гости всё чаще ошибаются, их защитники порой нарушают правила игры. На 74-й минуте в двух метрах от штрафной площади один из защитников сыграл рукой. Львовяне получили право на штрафной удар. Его хорошо исполнил Григорьев. После сильного и точного удара мяч оказался в сетке. Счёт 2:0 не изменился до конца матча.
Это четвёртая подряд победа «Карпат». В результате удачных выступлений команда поднялась в турнирной таблице с 12 на 6 место.
А. ЛАВРЕНКО.

ДВА РЕЙДИ ГРИГОР’ЄВА
«Спортивна газета» (Киев, 02.08.1966)
Грім і блискавки були не стільки на полі, скільки над полем. І одна навіть вдарила у вежу штучного освітлення, а що діялося на полі, сказати важко... Злива на деякий час сховала гравців і не давала можливості стежити за ходом поєдинку. Тому я користуюсь записками радиста стадіону «Дружба» Володимира Сидельникова, який мріє стати спортивним журналістом. Володимир людина мужня. Він не втік на трибуну, а обрав собі місце на краю поля і хронометрував початок гри у блокноті, який тепер зовні нагадує аркуші щоденника потерпілого в океані.
Отже, до 10-ї хвилини перевага у «Дніпра». Рветься по краю Паїс... 15-та хвилина — мяч ледь-ледь не побував у воротах львівян. Гості подають кілька кутових. 17—18-та хвилини — львівяни, нарешті, переводять гру на половину гостей. 26-та хвилина — до воріт «Дніпра» проходить Диковець, але у вирішальний момент падає, хоча йому ніхто не заважав.
Отак почався цей незвичайний матч. Жодна з команд не зуміла пристосуватися до мокрого поля. Грали низьким пасом і, звичайно, нічого не виходило: мяч щоразу застрівав у калюжах. Нападаючі тупцювали у центрі поля, чекаючи помилок захисників суперника. А захисники, в свою чергу, покладалися на помилки нападаючих і, звичайно, калюжі. Одна з них зросла до розмірів ставка і саме проти воріт «Дніпра». Кілька разів у співдружності з Городенком вона своєчасно рятувала ворота гостей.
У другому таймі замість молодого Данилюка на полі зявився досвідчений хавбек Коваленко. Його поява допомогла «Карпатам» захопити вільні від калюж ділянки поля. На 61-й хвилині, відчуваючи, що форвардам не прорватися крізь болота, в яких навіть вязнули ноги, вперед пішов атлетичний захисник Григорєв. Удар. Городенко відбив мяч, але його вчасно підхопив Євлентьєв, і дніпропетровцям довелося починати з центра. Через 9 хвилин ще один рейд Григорєва. Метушня у штрафній, гості порушують правила. Захисник сильно бє штрафний у правий кут. Городенко зорієнтувався, але не передбачив, що м’яч потрапить у «стінку», змінить напрям і без перешкод увійде в сітку у лівому куті.
«Карпати» продовжують переслідувати лідерів. Чи не запізно увійшли львівяни у форму? Подивимось.
М. ЛЕСИН.
Львів (телефоном).

БОРОТЬБА ЗАГОСТРЮЄТЬСЯ
«Прапор юності» (03.08.1966)
Все перше коло луганська «Зоря» знаходилась в «тіні». Вона йшла впритул за «Дніпром» і армійцями Львова, але ні разу не лідирувала на довгій дистанції футбольного марафону. І раптом на старті другої половини дистанції вона запропонувала темп, який лідери не витримали і одразу ж залишились позаду. Останню перемогу «Зоря» одержала над калінінською «Волгою» — 3:1.
Боротьбою в лідируючій трійці скористалось кілька інших команд, які теж змогли наздогнати і навіть випередити колишніх лідерів. В першу чергу це стосується колективу воронезького «Труда», який ще три тури тому був лише шостим на щаблях турнірної таблиці, а нині, здобувши чергову перемогу над запорізьким «Металургом» — 2:1, стоїть одразу ж за «Зорею».
Саме з цим колективом футболісти «Дніпра» провели учора свою четверту гру зряду на виїзді, програвши напередодні львівським «Карпатам» з рахунком 0:2. З початку другого кола футболісти «Дніпра» ще не забили жодного м’яча у ворота суперників. Пошуки у лінії нападу поки що не приносять ні красивої гри, ні очок.
Тепер уже три колективи мають по 22 очка. І коли у «Дніпра» це старий багаж, то «Карпати» і динамівці Ленінграда мають їх після трьох перемог зряду. Останні два очка ленінградці здобули в матчі проти кіровоградців. Вже в першому таймі вони добились вирішальної переваги, провівши два м’ячі у ворота «Зірки», хоч після відпочинку гості активізувались, динамівці все ж змогли довести рахунок до 3:0 на свою користь. Найбільший рахунок у минулому турі було зафіксовано в Ярославлі, де «Шинник» розгромив «Суднобудівника» — 5:1. Важливу перемогу здобув вінницький «Локомотив» у матчі проти «Таврії» — 2:1. «Сокіл» відібрав два очка у армійців Львова — 1:0, а «Авинтул» у їх київських одноклубників — 3:0. Лише горьківська «Волга» зіграла внічию з «Авангардом» 1:1.