СКА (Львов) – «Днепр» (Днепропетровск) – 2:1

СКА (Львов) — «Днепр» (Днепропетровск) — 2:1 (0:1).
14 октября 1967 (суббота). 16:30. Львов. Стадион СКА. 10000 зрителей.
СКА: Б. Малямин, А. Каримов (В. Шмеленко, 46), М. Плахетко, Б. Цап, А. Шандор, В. Мерешко, М. Гуминилович, В. Пинковский, В. Гасперский, В. Колодий, Э. Козинкевич.
«Днепр»: 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Шнейдерман, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Литовченко (Кузовенков, 70) – 8 Пинчук, 9 Кржечевский, 10 Крюковский, 11 Сатаев.
Голы: 0:1 Сатаев (1), 1:1 Шмеленко (84), 2:1 Пинковский (87).
Дублёры – 2:2.

СКА — «ДНІПРО»
«Львовская правда» (Львов, 15.10.1967)
Львовские армейцы вчера принимали команду «Дніпро». Встреча закончилась со счётом 2:1 в пользу хозяев поля.

«Вільна Україна» (Львов, 15.10.1967)
Відбувся передостанній матч чемпіонату країни з футбола по класу «А» другої підгрупи. Львівські армійці приймали вчора «Дніпро». Як відомо, у першому колі суперники зіграли внічию — 1:1.
Учорашня зустріч закінчилась з рахунком 2:1 на користь господарів поля.

ТРИ ХВИЛИНИ НА ПЕРЕМОГУ
«Прапор юності» (18.10.1967)
Вже на 2-ій хвилині матчу армійців Львова і «Дніпра» господарі поля змушені були розпочати з центра поля. Це Сатаєв, скориставшись з необачності захисників, пройшов з мячем мало не з центра поля до штрафного майданчика і послав мяча повз воротаря армійців Маляміна в сітку — 1:0.
Львівяни не сподівались на такий заспів гостей і значний час не могли налагодити комбінаційної гри. Вони будували атаки через свого молодого лівого крайнього Козинкевича, але проти нього впевнено зіграв Шнейдерман, і час, який пішов на пошуки шляхів до воріт на лівому фланзі, виявився втраченим марно. Згодом вістря атаки було спрямоване трохи праворуч центральної зони, де Колодій кілька разів успішно зіграв проти Саричева. На 30-ій хвилині удар Колодія з кількох метрів парирував Городенко, а на 39-ій хвилині він вийняв мяч з «дев’ятки».
Аби посилити атакуючу міць, з початком другого тайму львів’яни вводять у гру нападаючого Шмеленка замість захисника Карімова. Якийсь час іде на налагодження взаємозвязків, викликаних перебудовою захисних порядків, і «Дніпро» поспішає скористатись з цього. Литовченко і Крюковський мають нагоду закріпити успіх команди, але в обох випадках воротар виявився сильнішим.
Після цього на поле у «Дніпра» замість Литовченка вийшов захисник Кузовенков.
Господарі занадто поспішали, грали «навалом» і схоже було на те, що їм так і не відігратись, не дивлячись на безперервний штурм, як сталось несподіване.
В одній з сутичок на лівому фланзі мяч перетнув бокову лінію і поки капітан «Дніпра» Дановський апелював до судді, Колодій підхопив м’яча і послав його в центр Шмеленку, який і підправив його у ворота. Суддя показав на центр — 1:1. Йшла 84-та хвилина зустрічі.
Доки наші розбирались хто в чому винний, Колодій зробив новий ривок вперед, цього разу на правому фланзі, навісив мяча на дальню штангу. Городенко і захисники завадили один одному відбити м’яч і Піньковський за 3 хвилини до кінця гри приніс львівянам несподівану для них самих перемогу — 2:1.
«Дніпро» у Львові виступав у такому складі: Городенко, Шнейдерман, Дановський, Саричев, Гребеннік, Сизов, Литовченко (Кузовенков), Пінчук, Кржечевський, Крюковський, Сатаєв.
Важливе очко взяли в Саратові армійці Києва, закінчивши нульовою нічиєю матч проти «Сокола». Але крупний розгром запоріжцями вінничан — 5:0 — зберігає (у випадку невдачі киян в останньому матчі турніру у Воронежі) для «Металурга» шанси набрати однакову з лідером кількість очок, випередивши його за кращою різницею забитих і пропущених мячів.
В решті матчів зафіксовано такі результати: «Металіст» — «Карпати» — 2:1, «Шинник» — «Суднобудівник» — 1:1, «Волга» (Горький) — «Таврія» — 2:1, «Локомотив» (Калуга) — «Молдова» — 1:2, «Труд» — «Зірка» — 2:0, «Волга» (Калінін) — СКА (Одеса) — 3:3, «Металург» (Тула) — «Авангард» — 1:0.

СУМНИЙ ФІНАЛ
«Зоря» (17.10.1967)
Після матчу між армійцями Львова і «Дніпром» в роздягальні дніпропетровців можна було побачити сумну картину. Всі сиділи мовчки, похнюпившись, а в декого на очах були сльози. Таке рідко трапляється серед спортсменів — людей вольових і мужніх. Це тим більше могло здивувати, що для наших земляків матч уже не мав практичного значення в боротьбі за першість.
Але нерви у футболістів здали не випадково. Те, що сталося під кінець матчу, могло будь-кого вивести з рівноваги. Зустріч почалася для дніпропетровців дуже вдало. Вже на другій хвилині їх нападник Сатаєв одержав мяч з глибини поля. Захисники армійців вирішили, що форвард — поза грою, і зупинились. Тим часом Сатаєв, спокійно дійшовши до штрафного майданчика, послав мяч у сітку. Арбітр матчу москвич О. Табаков показав рукою на центр. Бурхливий мітинг господарів був марний.
Маючи в запасі мяч, наші земляки заграли вільно і спокійно. Армійці ж дуже квапились, і це їм не приносило користі. Лише на 39 хвилині виникла реальна загроза біля воріт «Дніпра», але Городенко «витягнув» мяч з девятки.
У другому таймі армійського захисника Карімова замінив нападник Шмеленко. Він активізував передню лінію львівян. Та все ж захист «Дніпра» порівняно легко справлявся з своїм завданням, а Городенку не вистачало роботи. Боротьба йшла переважно в центрі. На 60 хвилині гості знову могли добитись успіху. Та Крюковський з вигідної позиції пробив дуже тихо.
На 84 хвилині трапилося зовсім непередбачене. Мяч від ноги армійця викотився за поле. Арбітр і його помічник на лінії цього не помітили. Доки капітан «Дніпра» Дановський подавав руками сигнал, що треба вкидати аут, армієць Колодій підхопив м’яч, пройшов з ним по лівому флангу, безперешкодно зробив простріл на далекий кут воріт, і Шмеленко в падінні забив гол. Через три хвилини знову той же Колодій зробив рейд по правому флангу, навісив мяч на далеку штангу, де в боротьбі зіткнулися воротар і захисники «Дніпра». З того негайно скористався армієць Піньковський, і рахунок став 2:1 на користь львівян. А до кінця матчу лишилось 3 хвилини. Фінал і справді виявився для гостей дуже сумним, їх хвилинне розслаблення привело до втрати двох важливих очок. Армійці після матчу не приховували, що про таку розв’язку вони навіть не мріяли.
Тепер «Дніпро» втратив шанси бути в першій трійці. Він, щоправда, може розраховувати на почесне четверте місце, але для цього в двох матчах, які лишилось провести в Тулі і Харкові, треба взяти принаймні одне очко.
Центральний матч сезону, який проходив у Саратові між «Соколом» і армійцями Києва, не виявив переможця (0:0). Здобувши очко, армійці залишились лідерами. Впритул до них наблизився запорізький «Металург» (48 очок), який в минулому турі розгромив вінницький «Локомотив» (5:0). Запоріжці теж можуть набрати 50 очок — стільки, скільки зараз у киян, але в лідера ще одна гра, і йому досить зробити нічию, щоб стати недосяжним.
М. ЯНОВ.

«Днепровская правда» (18.10.1967)
Сообщаем результаты матчей чемпионата страны по футболу среди команд второй подгруппы второй группы класса «А» за 14 октября:
«Металлист» (Харьков) — «Карпаты» (Львов) — 2:1, «Шинник» (Ярославль) — «Судостроитель» (Николаев) — 1:1, «Волга» (Горький) — «Таврия» (Симферополь) — 2:1, «Локомотив» (Калуга) — «Молдова» (Кишинёв) — 1:2, «Труд» (Воронеж) — «Звезда» (Кировоград) — 2:0, «Металлург» (Запорожье) — «Локомотив» (Винница) — 5:0, «Волга» (Калинин) — СКА (Одесса) — 3:3, СКА (Львов) — «Днепр» (Днепропетровск) — 2:1, «Сокол» (Саратов) — СКА (Киев) — 0:0, «Металлург» (Тула) — «Авангард» (Жёлтые Воды) — 1:0. (ТАСС).

СКА – «ДНІПРО» 2:1
«Спортивна газета» (Киев, 17.10.1967)
Уже на першій хвилині зустрічі рахунок було відкрито. Захисники львів’ян вирішили, що Сатаєв перебуває в положенні поза грою і не вжили будь-яких рішучих заходів для відвернення загрози. А Сатаєв вийшов сам на сам з воротарем і забив гол. На такий початок армійці не розраховували й протягом першого тайму ніяк не могли організувати гри. Їхні атаки переважно будувалися на лівому фланзі, де досить невпевнено діяв молодий нападаючий Козинкевич. Потім вони почали атаки правим флангом. Швидкий Гумінілович вигравав поєдинок у свого опікуна Саричева й небезпечно прострілював уздовж воріт. Чудову нагоду зрівняти рахунок мав Колодій, але його удар з кількох метрів відбив у акробатичному стрибку Городенко.
В другому таймі замість Каримова вийшов Шмеленко. Перевага господарів стала відчутніша. На 84-й хвилині з подачі Колодія Шмеленко зрівняв рахунок, а через три хвилини армійці добилися нового успіху. Удар Козинкевича парирував Городенко, але першим до м’яча встиг Пінковський і спрямував його в сітку воріт.
І. ПРОЦЕНКО.
Львів (телефоном).

ПЕРЕД ПОСЛЕДНИМ ТУРОМ
«Львовская правда» (Львов, 17.10.1967)
Сыгран предпоследний тур футбольного чемпионата страны среди команд второй группы класса «А». Во всех трёх подгруппах шла острая борьба за первенство.
В первой подгруппе на это претендовала «Кубань», имевшая 49 очков. На одно очко отставала «Даугава». Матч между ними в Риге закончился в пользу хозяев поля со счётом 2:1. Теперь рижане на первом месте.
Во второй подгруппе армейцы Киева сыграли вничью (0:0) с саратовским «Соколом». Запорожский «Металлург» выиграл у винницкого «Локомотива» (5:0), армейцы Львова — у «Днепра» (2:1). Теперь у киевлян 50 очков, запорожского «Металлурга» — 48, львовских армейцев — 47. Результаты остальных матчей: «Карпаты» — харьковский «Металлист» — 1:2, «Шинник» — «Судостроитель» — 1:1, «Волга» (Горький) — «Таврия» — 2:1, «Локомотив» (Калуга) — «Молдова» — 2:1, «Труд» — «Звезда» — 2:0, «Волга» (Калинин) – СКА (Одесса) — 3:3, «Металлург» (Тула) — «Авангард» (Жёлтые Воды) — 1:0.
В третьей подгруппе карагандинский «Шахтер» с «Политотделом» и «Уралмаш» с «Алгой» сыграли вничью. Впереди карагандинцы.
Ф. АНАТОЛЬЕВСКИЙ.

КИЯНИ ЧИ ЗАПОРІЖЦІ?
«Вільна Україна» (Львов, 17.10.1967)
Відбувся передостанній тур першості країни з футбола по класу «А» другої підгрупи. Львівські армійці приймали у себе «Дніпро». Результат зустрічі вже відомий нашим читачам — 2:1 виграли господарі. Цікаво, що, програючи 0:1, армійці за шість хвилин до кінця поєдинку зуміли не тільки зрівняти рахунок, але й вийти вперед. Голи забили В. Шміленко і В. Пінковський.
«Карпати» виступали в Харкові. Наші земляки програли «Металісту» — 1:2.
Інші матчі закінчилися так: «Шинник» — «Суднобудівник» — 1:1, «Волга» (Горький) — «Таврія» — 2:1, «Локомотив» (Калуга) — «Молдова» — 2:1, «Труд» — «Зірка» — 2:0, «Металург» (Запоріжжя) — «Локомотив» (Вінниця) — 5:0, «Волга» (Калінін) — СКА (Одеса) — 3:3, «Сокіл» — СКА (Київ) — 0:0, «Металург» (Тула) — «Авангард» — 1:0.
Таким чином, перед останнім туром основні суперники набрали: армійці української столиці — 50 очок, запорізький «Металург» — 48. Хто ж з них стане переможцем підгрупи? Це вирішить останній тур, у якому кияни грають з воронезьким «Трудом», а запоріжці — з «Карпатами».

ШТАНГА НЕ ВИТРИМАЛА
«Ленінська молодь» (Львов, 17.10.1967)
Вже на першій хвилині рахунок було відкрито. Захисники львів’ян подумали, що Сатаєв поза грою і тому не вжили заходів для відвернення загрози біля своїх воріт. А той вийшов сам на сам з Маляміним і точно пробив.
У другому таймі армійці вводять у свої ряди ще одного нападника. Замість Карімова на поле вийшов Шмиленко. І львів’яни починають облогу воріт суперника. Вони міцно заволоділи центром. Активно діють півзахисники Мережко і Пінковський. Особливо добре грав Пінковський.
Перевага львів’ян стає все відчутнішою. У повітрі «пахне голом». І нарешті, на 84-й хвилині Шмиленко з подачі Колодія зрівнює рахунок. Цікаво, що після того, як м’яч влетів у ворота, Шмиленко з бігу наскочив на штангу, яка відразу зігнулась. На щастя, Шмиленко не зазнав травми.
Окрилені успіхом армійці кинули на ворота гостей шквал атак і через три хвилини добились нового успіху. Гол було забито так. До штрафного майданчика увірвався Козинкевич. Його удар Городенко відбив. Першим до м’яча встиг Пінковський і з льоту послав його у сітку. Так була здобута ця важка перемога.
Матч дублерів закінчився внічию — 2:2.
І. ЦЬОХ.

ПЕРЕД ФИНИШЕМ ЧЕМПИОНАТА
«Слава Родины» (Львов, 17.10.1967)
В предпоследнем туре чемпионата СССР по футболу среди команд 2-й группы класса «А» армейцы Львова принимали на своём поле днепропетровский «Днепр». Начало матча для хозяев поля было драматическим. На первой минуте нападающий гостей Е. Сатаев получил мяч, беспрепятственно прошел к воротам и забил гол. Защитники армейцев не сделали даже попытки помешать Сатаеву, считая, что он был вне игры.
83 минуты потребовалось футболистам СКА, чтобы сравнять счёт. За это время было подано на ворота «Днепра» 14 угловых. Напор армейцев и воля к победе сделали свое дело. За 7 минут до конца матча с подачи Э. Козинкевича В. Шмеленко забил ответный мяч. Любопытно отметить, что Шмеленко бросился с такой скоростью к воротам «Днепра» и так ударился о штангу, что она не выдержала и лопнула! К счастью для футболиста, всё кончилось благополучно. Через 4 минуты полузащитник армейцев В. Пинковский забил второй гол.
Со счётом 2:1 победила команда СКА (Львов). Тем самым она закрепилась на 3-м месте.