30 июня 1967 года. Пятница
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 18-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – СКА (Львов) – 1:1

«Днепр» (Днепропетровск) – СКА (Львов) ― 1:1 (0:1).
30 июня 1967 (пятница). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 35000 зрителей. Пасмурно, сильный ветер.
Судья: Б. Стрелецкий (Донецк).
«Днепр»: 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Шнейдерман, 9 Гринько (Литовченко, 46) – 8 Пинчук, 10 Крюковский, 11 Суковицын.
Старший тренер – Л. Родос.
СКА: В. Качорец, А. Каримов, М. Плахетко, Б. Цап, А. Шандор, В. Гасперский, М. Гуминилович, В. Пинковский, А. Данилаш, Т. Пфайфер, Р. Юшка.
Старшие тренеры – Э. Кеслер и Б. Гриншпун. – составы из "Спортивної газети".
Голы: 0:1 Данилаш (25), 1:1 Суковицын (75, гп Литовченко).
В середине 2-го тайма (до гола «Днепра») из-за травмы ушёл с поля Дановский.
Дублёры – 3:0.

«Зоря» (01.07.1967)
Вчора на Дніпропетровському стадіоні «Метеор» в черговому матчі на першість країни зустрічалися команди другої підгрупи класу «А» — «Дніпро» і армійці Львова. Рахунок матчу 1:1.

«Днепровская правда» (01.07.1967)
Вчера на днепропетровском стадионе «Метеор» состоялась очередная встреча по футболу команд класса «А» второй группы между «Днепром» и СКА (Львов).
Матч закончился со счётом 1:1.

ГРОЗА ПРОЙШЛА МИМО
«Прапор юності» (02.07.1967)
Перед початком матчу «Дніпро» — СКА (Львів) над стадіоном «Метеор» в Дніпропетровську зібрались грозові хмари. Вітер в клоччя розірвав їх і погнав на південь.
У першому таймі грім прогримів над воротами «Дніпра», та, завдячуючи пресінгу, хмари вдалось розвіяти: «Дніпро» уникнув поразки.
«ДНІПРО» ЗБРОЄЮ «ДНІПРА»
Усім пам’ятна минулорічна зустріч «Дніпра» й армійців Львова. Наші футболісти зуміли тоді штучно створюваним положенням «поза грою» зірвати усі атаки львів’ян, зуміли обеззброїти найрезультативнішу команду підгрупи, яка займала чільне місце в турнірній таблиці.
У цьому сезоні армійська команда Львова стартувала невдало. Щоправда, в останніх матчах армійцям вдалося завдати вдома поразок сильним командам підгрупи — воронезькому «Труду» і саратовському «Соколу» і піднятись на шостий щабель турнірної таблиці. У день матчу від «Дніпра» їх відділяло уже лише три очка.
У цій зустрічі суперники не витрачали часу на розвідку, однак почали її в невисокому темпі. Півзахист господарів поля одразу взяв ініціативу до своїх рук, що і визначило характер гри на перших хвилинах. Наші, створюючи чисельну перевагу на підступах до штрафного майданчика, довго розігрували м’яч, намагаючись вивести нападаючих на удар біля самих воріт. А що робилось це у повільному темпі, то захисники армійців кожного разу встигали залишити за спиною нападаючих «Дніпра», зірвавши у такий спосіб чимало їх атак.
Контратаки гостей були побудовані з урахуванням необхідності без великих затрат пройти центр поля, зайнятий господарями. Тому вони користувались довгим пасом на вихід. Поступово це принесло їм позиційну перевагу і «Дніпро» змушений був перешиковувати свої лави. На 25-ій хвилині центральний нападаючий львів’ян Данилаш, ніким не прикритий одержує м’яч за межами штрафного, і, не вагаючись, б’є по воротах. Городенко не чекав м’яча і запізнився з кидком. Низовий м’яч увійшов у правий кут воріт, ледь торкнувшись рук Городенка. 1:0.
ПРЕСІНГ
Не дати суперникові обробити мяч, атакувати його в момент прийому мяча, переслідувати його по всьому полю. Для цього потрібна майстерність, фізична витривалість і воля. «Дніпро» завжди вважали технічною командою.
Пропустивши м’яча, команда вдається до пресінга. Гостям не подобається жорстка гра в рамках правил, вони починають часто порушувати правила, а іноді й відверто грубити. Одержує травму півзахисник Гринько, який обрав місцем атаки лівий фланг, давши можливість у центрі створити тандем нападаючих: Суковіцин — Крюковський; але не залишає поле і один з його пасів з флангу завершується чудовим ударам Крюковського в «дев’ятку». Воротар львів’ян Качорець дістає м’яча і відбиває його на кутовий. Подача і ще один удар в «дев’ятку» Пінчука. Воротар забирає м’яч намертво.
АТАКА З ФЛАНГУ
Після відпочинку Гринько на поле не виходить. Його місце розігруючого займає Пінчук, а на фланзі зявляється Литовченко. Він швидкий і агресивний футболіст, розуміється в сучасній тактиці, часто «очищає» свою зону від вартового, виманюючи його за собою в центр. У вільній зоні з’являється то Пінчук, а то і хтось з захисників. Атака з правого флангу стає небезпечною. Воротар львів’ян демонструє майстерність у перехваті прострільних і навісних передач. Гостро атакують його ворота Крюковський і Литовченко. Суковіцин небезпечними кутовими ударами ще більше накаляє обстановку біля воріт суперників. На 75-ій хвилині йому вдається послати свій другий у сезоні мяч у сітку воріт. Рахунок зрівняно — 1:1.
Та гості не погоджувались укласти мирну угоду. Футболістам «Дніпра» довелось вести боротьбу до останніх секунд матчу. На 87-ій хвилині зустрічі львівяни могли вийти вперед. Юшка швидко увірвався до штрафного майданчика і зробив небезпечний пас Пфайферу. Той встиг ударити м’яч, знаходячись прямо проти залишених Городенком воріт. М’яч зрізався і пройшов поруч з штангою. Гроза пройшла мимо. Не вдарив грім і над ворітьми армійців, коли Крюковський ніби вистрілив з-за штрафного — воротар зреагував на мяч.
ЛІДЕРАМ — ТІСНО
«Дніпро» зберіг за собою другу сходинку в турнірній таблиці. Збереглась і дистанція в три очка, яка відділяла його напередодні 18-го гуру від лідерів підгрупи армійців Києва, бо ті теж втратили очко в зустрічі з саратовським «Соколом» — 0:0.
Зате за спиною «Дніпра» стало ще тісніше. Запоріжці добились нічиєї у Вінниці, де їх суперником був «Локомотив» — 1:1. «Зірка» на своєму полі вирвала перемогу у воронезького «Труда» — 3:2, «Карпати» виграли у «Металіста» — 1:0. З таким же рахунком «Молдова» завдала поразки калузькому «Локомотиву», «Таврія» виграла у горьківської «Волги», а «Суднобудівник» у «Шинника». Матч «Авангарда» з Жовтих Вод і тульського «Металурга» закінчився внічию — 0:0.

ЛІДЕРИ УТРИМУЮТЬ ПОЗИЦІЇ
«Зоря» (02.07.1967)
У позавчорашній зустрічі «Дніпра» з армійцями Львова, як ми вже повідомляли, було зафіксовано нічию — 1:1. Подробиці цього матчу такі. У першому таймі гості більш точно контролювали центр поля і наполегливіше діяли в нападі. Ворота господарів весь час були під обстрілом і на 25-й хвилині армієць А. Данилаш відкрив рахунок, забивши гол з далекої відстані. Цей мяч нібито послужив сигналом для дніпропетровців, які все частіше почали переходити в рішучий наступ.
У другому таймі перевага була на боці господарів. Вихід на поле В. Литовченка значно активізував дії нападу. Саме з його подачі В. Суковіцин головою забив красивий гол у ворота армійців і рахунок став 1:1. Причому дніпропетровці відігралися, будучи в чисельній меншості, бо через травму поле покинув їх капітан Б. Дановський. В кінці матчу суперники пропустили кілька дуже влучних моментів, щоб змінити рахунок.
Таким чином, «Дніпро», як і раніше, посідає друге місце в турнірній таблиці.
Утримали свої позиції і інші лідери. Результати зустрічі 18 туру такі: СКА (О) — «Волга» (К) — 2:0; «Карпати» — «Металіст» — 1:0; «Молдова» — «Локомотив» (К) — 1:0; «Локомотив» (В) — «Металург» (З) — 1:1; СКА (К) — «Сокіл» — 0:0; «Таврія» — «Волга» (Г) — 1:0; «Зірка» — «Труд» — 3:2; «Суднобудівник» — «Шинник» — 1:0; «Авангард» — «Металург» (Т) — 0:0.

ТАЙМ ТАЙМУ РОЗНЬ...
«Львовская правда» (Львов, 02.07.1967)
...Армейцы Львова сыграли вничью (1:1) с «Днепром». А вот результаты остальных встреч: СКА (Одесса) — «Волга» (Калинин) — 2:0, «Молдова» — «Локомотив» (Калуга) — 1:0, СКА (Киев) — «Сокол» — 0:0, «Таврия» — «Волга» (Горький) — 1:0, «Звезда» (Кировоград) — «Труд» — 3:2, «Судостроитель» — «Шинник» — 1:0, «Авангард» (Жёлтые Воды) — «Металлург» (Тула) — 0:0.
Ф. АНАТОЛЬЕВСКИЙ.

ПЕРЕДОСТАННІЙ ТУР ПЕРШОГО КОЛА
«Вільна Україна» (Львов, 02.07.1967)
Команди другої підгрупи класу «А» провели черговий тур — передостанній у першому колі. Львівські «Карпати» приймали у себе «старих» суперників — харківян. Гра між ними носила принциповий характер — у таблиці суперники стояли майже поруч — господарі поля мали 18 очок, гості — лише на одно менше.
Позавчорашній матч, особливо у другому таймі, був блідий, безбарвний, не приніс задоволення глядачам. Обидві команди допустили чимало технічного браку. У багатьох випадках це була не гра в спортивному розумінні, а нудна «робота з мячем». Долю зустрічі вирішив єдиний мяч, забитий у першій половині львівянином Поточняком.
Наші армійці виступали у Дніпропетровську. Як відомо, «Дніпро» займає тепер друге місце. Тут зафіксована нічия — 1:1. Автор гола — Данилаш.
Наводимо результати інших матчів: СКА (Одеса) — «Волга» (Калінін) — 2:0, «Молдова» — «Локомотив» (Калуга) — 1:0, «Локомотив» (Вінниця) — «Металург» (Запоріжжя) — 1:1, СКА (Київ) — «Сокіл» — 0:0, «Таврія» — «Волга» (Горький) — 1:0, «Зірка» — «Труд» — 3:2, «Суднобудівник» — «Шинник» — 1:0, «Авангард» — «Металург» (Тула) — 0:0.
О. МАТОВ.

«ДНІПРО» СКА 1:1
«Спортивна газета» (Киев, 04.07.1967)
У цьому матчі хорошої оцінки заслуговує гра всіх футболістів і суддівська бригада з Донецька на чолі з Б. Стрілецьким. Загалом глядачі побачили красивий агресивний і коректний футбол.
Перший тайм був за гостями, і вони зуміли вийти вперед, коли Данилаш з дальньої відстані забив гол. У другому таймі переважали господарі поля, які цілком закономірно відігралися. Причому зробили це, коли були вже вдесятьох, бо через травму з поля пішов Дановський.
Значне пожвавлення в дії «Дніпра» внесла поява на полі Литовченка. Саме його простріл використав Суковіцин, забивши головою красивий гол.
Армійці вели наступ широким фронтом. У них особливо небезпечним був Юшка. Він мав кілька нагод забити м’яч, а на 88-й хвилині не влучив у порожні ворота. Добре зіграв і Качорець. Він не раз рятував свою команду.