30 октября 1966 года. Воскресенье
Товарищеский матч
«Днепр» (Днепропетровск) – «Динамо» (Киев) – 3:3

     
                         

«Днепр» (Днепропетровск) – «Динамо» (Киев) – 3:3 (1:1).
30 октября 1966 (воскресенье). 13:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 30000 зрителей. Дождь.
Судьи: Н. Кирсанов (Киев), А. Гладкий, Л. Шапиро (оба – Днепропетровск).
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры красные)1 Городенко – 3 Дановский – 2 Кузовенков, 4 Белолюбский, 5 Ануфриенко – 6 Галоян, 7 Шнейдерман, 9 Гринько – 8 Пинчук, 10 Крюковский (Христян, сер. 2 т.), 11 Кузяев (Кржечевский).
Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Динамо» (футболки поперечно-полосатые, трусы белые): В. Банников, В. Щегольков, С. Круликовский, Л. Островский, В. Турянчик, В. Мунтян, Ф. Медвидь (В. Левченко), В. Серебряников, А. Пузач, А. Биба, В. Хмельницкий. 
Старший тренер – В. Маслов.
Голы: 1:0 Крюковский (19), 1:1 Серебряников (38), 1:2 Серебряников (2 т.), 2:2 Крюковский (2 т.), 2:3 Мунтян (2 т., с пенальти), 3:3 Христян (2 т.).


ПОЧЁТНАЯ НИЧЬЯ «ДНЕПРА»
«Днепровская правда» (01.11.1966)
Минувшее воскресенье не порадовало любителей футбола хорошей погодой. Весь день шёл дождь. Но несмотря на ненастье, тысячи болельщиков заполнили трибуны стадиона «Метеор», где проходила товарищеская встреча команд мастеров класса «А» — «Динамо» (Киев) — «Днепр» (Днепропетровск).
Игра началась обоюдными атаками, с первых же минут приняв острый, напряжённый характер. Не дрогнув перед натиском опытных и сильных противников, хозяева поля на 19 минуте первого тайма открывают счёт. Мяч в ворота, защищаемые В. Банниковым, забил нападающий «Днепра» А. Крюковский. 20 минут понадобилось киевским форвардам, чтобы отыграться. На 38 минуте сильнейший удар В. Серебряникова достигает цели. 1:1 — с таким результатом команды ушли на перерыв.
Второй тайм начался атаками динамовцев Киева, и через несколько минут тот же Серебряников заставляет вратаря днепропетровцев Г. Городенко вынуть второй мяч из сетки ворот. Сквитывает результат снова А. Крюковский.
Киевляне наступают. Примерно в середине второго тайма создаётся острая ситуация у ворот «Днепра». Грубо сбивают с ног В. Хмельницкого. Одиннадцатиметровый! Очень чётко его реализует В. Мунтян. Но накал борьбы не ослабевает. Хозяева поля прилагают все силы, чтобы отыграться. Незадолго до окончания встречи это им удаётся сделать. Вышедший вместо А. Крюковского на поле Християн после подачи штрафного головой отправляет мяч в сетку ворот киевского «Динамо». 3:3 — таков итог интересного матча.


«ДИНАМО» — «ДНІПРО» — 3:3
«Прапор юності» (02.11.1966)
Для динамівців Києва — нових чемпіонів країни — недільний матч проти футболістів дніпропетровського «Дніпра» був останнім перед фінальною битвою в Лужниках за Кубок Радянського Союзу.
Провівши кілька безуспішних атак, кияни віддали на якийсь час ініціативу «Дніпру» і на 19-й хвилині Крюковський відкрив рахунок. Через 20 хвилин Серебряніков поновив рівновагу в рахунку, а після перерви вивів свою команду вперед. Дніпропетровці не збираються складати зброї, і Крюковський зрівнює рахунок. Згодом Мунтян з одинадцятиметрового забиває третій м’яч, але тут же успіху добиваються і дніпропетровці — гол забиває Христіан. Отже, бойова нічия — 3:3.

Фото М. Кипи.


І ДОЩ НЕ ПЕРЕШКОДА
«Зоря» (01.11.1966)
Хто позавчора не злякався холодної осінньої зливи і прийшов на стадіон «Метеор», той нітрохи не жалкував, що довелося дві години сидіти під сильним дощем. Час минув непомітно. І за це глядачі мають завдячити футболістам київського «Динамо» і «Дніпра». Їх товариська зустріч перетворилась на рідкісний щодо гостроти поєдинок. Ні дощ, ні мокрий важкий грунт не стали спортсменам на заваді.
Наші гості, яких чекали в Дніпропетровську з великим нетерпінням, вийшли на поле в такому складі: Банников, Щегольков, Круликовський, Островський, Турянчик, Мунтян, Медвідь, Серебряников, Пузач, Біба, Хмельницький. В другому таймі Медведя замінив Вал. Левченко. Господарі почали матч у такій розстановці сил: Городенко, Кузовенков, Дановський, Білолюбський, Онуфрієнко, Галоян, Шнейдерман, Пінчук, Гринько, Крюковський, Кузяєв. Згодом Кузяєва замінив Кржичевський, а Крюковського — Христіан.
Тренери «Динамо» і Федерація футбола республіки надавали матчу серйозного значення, бо то була остання пристрілка перед фіналом Кубка Радянського Союзу. Судити матч з Києва приїхав кваліфікований арбітр — суддя всесоюзної категорії М. Кирсанов. Старший тренер киян – заслужений тренер СРСР В. Маслов, який не супроводив своїх вихованців до Запоріжжя, теж прибув у Дніпропетровськ разом з командою.
Треба віддати належне киянам. Незважаючи на те, що матч був товариським, вони провели його з повним навантаженням сил. Динамівці відразу кинулись в атаку, але зустріли добре організований захист «Дніпра». Відбивши перший натиск, господарі самі пішли в атаку і все частіше завдавали клопоту Банникову. Одна з атак «Дніпра» на 19-й хвилині завершилась голом, який забив Крюковський. Тоді динамівці розвинули сильний тиск на ворота суперника. Та лише через 20 хвилин прохід Серебряникова по центру завершився успіхом. Рахунок став 1:1. Після цього дніпропетровці мали кілька влучних моментів вийти вперед, та Банников продемонстрував свою високу майстерність.
У другому таймі ініціатива спочатку була за динамівцями, і вони швидко добились переваги. Реалізуючи штрафний удар, Щегольков послав м’яч у вільну зону, куди блискавично вискочив Серебряников і чітко забив другий м’яч у ворота «Дніпра». Здавалось, що гості недалекі від перемоги. Але з цим ніяк не хотіли погодитись дніпропетровці, чиї зусилля завершились другим голом у ворота «Динамо». Його автор — той же Крюковський.
Гра йшла швидким темпом. Після того як Хмельницький був зупинений недозволеним прийомом в штрафному майданчику, Мунтян реалізував 11-метровий штрафний удар. Та й цей рахунок протримався недовго. Христіан, який проявив високу активність, зумів в єдиноборстві виграти м’яч у високих на зріст захисників «Динамо» і головою забив третій гол.
Отже, нічия — 3:3. Команди пішли з поля під схвальні оплески глядачів.
Кияни лишились задоволені матчем. Особливо їх радувала осіння негода. Це була добра розвідка перед фінальним матчем на Кубок Радянського Союзу, бо хтозна які сюрпризи може їм піднести 8 листопада московська погода.
Матч порадував і прихильників «Дніпра», бо вони ще раз побачили, на що здатна була команда протягом сезону. Не зрозуміло лише, як цей колектив міг так невдало виступати в першості країни.
Н. ЯНОВ.
а
На фото: момент гри.  Атака на ворота  «Дніпра».
Фото М. Кипи.


Комментариев нет:

Отправить комментарий