17 мая 1966 года. Вторник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 8-й тур
«Шинник» (Ярославль) — «Днепр» (Днепропетровск) – 1:1



«Шинник» (Ярославль) — «Днепр» (Днепропетровск) — 1:1 (1:0).
17 мая 1966 (вторник). 16:00. Ярославль. Стадион шинного завода. 18000 зрителей.
Судьи: П. Белов, Г. Петров, Н. Коновалов (все – Ленинград).
«Шинник»: В. Ивакин, А. Медакин, А. Маслёнкин (к), В. Канунников, А. Кирюхин, В. Санин, С. Воротилин, Г. Шилин, Ген. Забелин, О. Игнатьев, В. Быстров. 
Старший тренер – В. Пономарёв.
«Днепр» (футболки и трусы белые): 1 Городенко – 3 Дановский – 2 Канафоцкий, 4 Белолюбский (к), 5 Кузовенков – 6 Гер. Забелин, 7 Северухин, 9 Кузяев – 8 Пинчук, 10 Паис (Кротков, 46), 11 Крощенко. 
Старший тренер  А. Зубрицкий. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Забелин (1 т.), 1:1 Пинчук (2 т.).


ФУТБОЛ
«Днепровская правда» (18.05.1966)
Вчера футболисты «Днепра» встретились в Ярославле с «Шинником». Соперники обменялись голами. Наша команда вписала в свой актив ещё одно очко.


НЕВДАЧІ ХАРКІВ’ЯН

«Робітнича газета» (Киев, 20.05.1966)

Поразки харківських авангардівців на своєму полі, як і нічию з горьковською «Волгою», дехто з футбольних спеціалістів схильний пояснювати зростанням майстерності інших команд.

Безперечно, в цьому є частка істини. Але тільки частка. Різниця між командами другої групи класу «А», скажімо, дебютантами і старожилами все ще відчутна.

Сьогодні, виходячи з реального співвідношення сил, ми не можемо не сприймати деякі поразки, як сенсаційні, непробачливі для тих, хто програв.

В останніх трьох турах авангардівці не змогли подолати суперників, розділивши з ними по очку.

Болільники стримано зустріли своїх земляків, що повернулися з тривалого турне і, як показав хід гри з саратовським «Соколом», не безпідставно: авангардівці зазнали другої поразки на своєму полі. Що ж діється з командою?

І справа не тільки в останньому програші. Враження від ігор на старті минулого призера другої групи було просто сумним. Вісім ігор не так уже й багато, але і не так мало, щоб не побачити недоліків. А вони пояснюються не вадами в стилі гри харків’ян, а скоріше організаційними недоліками в освоєнні командою тактичних прийомів.

Мимоволі згадуються аналогічне становище в команді на старті минулого сезону, а турнірний «поїзд» не чекає. Успішний фініш харків’ян минулого року може й не повторитись, адже від «Дніпра» футболісти «Авангарду» відстають вже на 4 очка. Чи ж зможуть вони ліквідувати такий розрив? Щодо цього велике значення має 9-й тур, у якому зустрінуться фаворити того року і теперішні лідери.

Може на харківському футбольному полі гравці і їх тренери хоча б частково зможуть відповісти на запитання численних прихильників: що ж діється з «Авангардом»?

Результати 8 туру: СКА (Київ) — «Таврія» — 1:1; СКА (Львів) — «Динамо» — 3:0; «Зоря» — «Труд» — 1:0; «Авинтул» — «Карпати» — 1:1; «Суднобудівник» — «Локомотив» — 0:0; «Металург» — «Волга» (Калінін) — 3:1; «Зірка» — «Волга» (Горький) — 0:0; «Шинник» — «Дніпро» — 1:1; «Авангард» — «Сокіл» — 0:1.

Б. СЕМИБРАТСЬКИЙ.



ЛІДЕРИ ЙДУТЬ ВПРИТУЛ
«Зоря» (21.05.1966)
В недобрий час приїхали футболісти «Дніпра» до Ярославля. Місцевий «Шинник», який провів у себе вдома три тури підряд, у жодному з них не добився перемоги, а в одному матчі навіть зазнав поразки. Тому було зрозуміле те велике прагнення, з яким вийшли господарі на зустріч з «Дніпром». Вони хотіли будь-що реабілітувати себе в очах своїх прихильників.
Після матчу наш кореспондент звязався з Ярославлем, звідки йому повідомили таке:
— Тренери «Дніпра» не могли не враховувати ту обставину, що «Шинникові» потрібна лише перемога, і тому вони внесли відповідні поправки в розташування своїх сил. Якщо в захисті у «Дніпра» не відбулося змін, то замість двох на поле вийшло три півзахисники — Д. Кузяєв, Герман Забєлін і В. Сєвєрухін. На передній лінії лишились три форварди — М. Пінчук, Д. Паїс і А. Крощенко.
Гості захопили центр поля і уважно контролювали його, прагнучи зруйнувати плани «Шинника» в їх зародку. Так тривало майже весь тайм. І все ж одна з нечастих атак «Шинника» завершилась успіхом, бо їх форвард Геннадій Забєлін зумів прорватись до воріт «Дніпра» і забити гол.
Другий тайм почався бурхливими атаками дніпропетровців. В них часто брали участь всі три півзахисники. Результат прийшов незабаром. М. Пінчук зумів зрівняти рахунок.
Восьмий тур не обійшовся без несподіванок. «Авангард» у себе в Харкові програв дебютанту — «Соколу» (0:1), а армійці Києва — в матчі з «Таврією» взяли лише очко, бо один з двох забитих ними мячів послали у власні ворота. Розігрався «Металург», який з рахунком 3:1 переміг аутсайдера — калінінську «Волгу». Решта зустрічей дала такі результати: СКА (Львів) — «Динамо» 3:0, «Зоря» — «Труд» 1:0, «Суднобудівник» — «Локомотив» 0:0, «Зірка» — «Волга» (Горький) 0:0, «Авинтул» — «Карпати» 1:1.
В турнірній таблиці, як і раніше, дуже тісно. Суперники впритул йдуть один за одним.


ЛІДЕР УНИКАЄ ПОРАЗКИ
«Молодь України» (Киев, 21.05.1966)
У другій підгрупі другої групи класу «А» минуло вже вісім турів. Турнірну таблицю продовжують очолювати футболісти дніпропетровського «Дніпра». Правда, в останньому турі лідерам довелося нелегко. Вони виступали в Ярославлі проти одного з торішніх фаворитів — «Шинника». До речі, досі ярославці не спромоглися здобути на своєму полі бодай жодної перемоги — одну зустріч програли і дві звели внічию. Це настроювало їх на войовничий лад.
Справді, гра склалася на користь господарів поля, вони відкрили рахунок, і не раз мали можливість збільшити його. Та коли матч став уже наближатись до кінця, ярославці вирішили задовольнитись результатом 1:0 і зберегти його, відтягнувшись у захист. Це коштувало їм очка. Дніпропетровські форварди негайно ж скористалися з «люб’язності» господарів поля і зрівняли рахунок. «Дніпро» лишився лідером.
А от армійцям Києва, які були другими, не пощастило зберегти свої позиції, хоча вони грали вдома. Їхні суперники з Сімферополя показали, що вони вже далеко не новачки в класі «А» — якщо не формально, то за класом гри.
У цьому матчі лише протягом перших 20-30 хвилин відчувалося, хто господарі поля, а хто гості. Центральні захисники «Таврії» Живиця і Будаєв тривалий час відмінно стримують атаки киян. Та все ж Левченко з штрафного удара відкриває рахунок. Але після цього кримчани перехоплюють ініціативу. Їх крайні нападаючі Танський і Литвинов явно переважають своїх опікунів Висоцького і Дрозда. Півзахисники гостей, особливо Костенко, панують у центрі поля, а їх опоненти Пестриков і Славинський не справляються з своїми обов’язками. Пестриков під час метушні на штрафному майданчику киян навіть «зумів» зрізати м’яч у власні ворота. Лише відмінній грі воротаря Гурбича армійці мусять завдячувати тим, що рахунок лишився нічийним.
Втративши очко, кияни опустились на четверте місце, а на другу сходинку знову піднялася «Зоря», яка на своєму полі з рахунком 1:0 подолала «Труд». Третіми зараз йдуть армійці Львова — вони, нарешті, виправдали свою репутацію бомбардирів, розгромивши динамівців Ленінграда з результатом 3:0. Успішно виступив і «Металург», який переміг калінінську «Волгу» (3:1). А от харків’яни знову засмутили своїх прихильників — у себе вдома вони програли саратовцям — 0:1. Решта зустрічей туру завершились унічию: «Авинтул» — «Карпати» — 1:1, «Суднобудівник» — «Локомотив» та «Зірка» — «Волга» (Горький) — безрезультатно.
Б. ОЛЕКСІЄНКО.


УДЕРЖАТЬ ТРУДНЕЕ...
«Футбол» № 21 (Москва, 22.05.1966)
...«Днепр» победил («Локомотив В.»  Р.Л.), а ничья в последнем туре с «Шинником» на его поле не пошатнула положения лидера. Только «Заря», добившись скромной победы над «Трудом», сократила разрыв до одного очка. В Ярославле днепропетровцы целиком доверились защите. Она у них сейчас надёжна. Очень слаженно действует дуэт — Б. Дановский и А. Белолюбский. Настолько слаженно, что Дановский почти безбоязненно в удобных ситуациях подстраивается ко второй линии атакующих. А ведь для стопперов это считается делом рискованным. Для правого защитника — Р. Конафоцкого такие выходы вперёд вообще характерны. Но в Ярославле днепровцы больше заботились о сохранности своих ворот, но только до той поры, покуда не пропустили гол после удара Ген. Забелина (в «Днепре» играет другой Забелин — Герман). Ответный гол провёл Н. Пинчук. Кстати, он крайний нападающий. 
      В большинстве коллективов защита выглядит сейчас лучше нападения. Потому многие команды играют, уповая на оборону. Приятное исключение составляют в этом отношении армейцы Львова и отчасти футболисты «Днепра» и киевского СКА. Они-то как раз и ведут борьбу за главенствующее положение в подгруппе. Другие отваживаются атаковать, не оглядываясь назад, только на своём поле, да и то не всегда.
ВАЛЕРИЙ БЕРЕЗОВСКИЙ,
специальный корреспондент «Футбола».



Таблица после 8-го тура




Комментариев нет:

Отправить комментарий