«Днепр» (Днепропетровск) ― «Металлист» (Харьков) – 2:1

«Днепр» (Днепропетровск) ― «Металлист» (Харьков) ― 2:1 (0:0).
2 июня 1967 (пятница). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 27000 зрителей.
«Днепр»: 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Шнейдерман, 9 Гринько – 8 Кржечевский (Пинчук, 46), 10 Крюковский, 11 Суковицын.
Старший тренер – Л. Родос.
«Металлист»: А. Савченко, В. Онисько, Е. Несмеян, В. Аристов, А. Поскотин, В. Мельниченко, Е. Панфилов, Г. Орлов, И. Панин, В. Садовников, Н. Каштанов.
Старший тренер – В. Каневский. – составы из "Спортивної газети".
Голы: 1:0 Крюковский (48, гп Суковицын), 2:0 Гринько (50, гп Сизов), 2:1 Панин (80).
Дублёры – 1:1.

«Зоря» (03.06.1967)
Вчора центральна арена дніпропетровського стадіону «Метеор» знову стала місцем цікавого спортивного поєдинку між футболістами «Дніпра» і харківського «Металіста». Змагання, яке проходило на першість країни, закінчилось з рахунком 2:1 на користь «Дніпра».

«Днепровская правда» (03.06.1967)
Вчера состоялись очередные игры 12 тура чемпионата страны по футболу среди команд второй группы класса «А».
На стадионе «Метеор» команда «Днепр» принимала футболистов харьковского «Металлиста». Игра закончилась со счётом 2:1 в пользу «Днепра».

І ЗНОВУ ПЕРЕМОГА!
«Прапор юності» (04.06.1967)
Харків’яни цього року вже пізнали принадність перемоги над «Дніпром». Взимку на засніженому полі «Метеора» (на самом деле «Металлурга» – Р.Л.) вони забили два м’ячі у ворота Городенка, пропустивши у свої один. Правда, то була зустріч товариська.
Турнірне становище «Металіста» не блискуче. Команда набрала десять очок і посідає 12-те місце. Днями на своєму полі команда без боротьби програла воронезькому «Труду» — 0:2. І ось тепер візит до Дніпропетровська.
Неважко здогадатись, про що говорив своїм вихованцям перед виходом на поле їх наставник В. Канєвський.
Свисток київського арбітра Пономарьова — і харківяни самі кидаються в атаку. Але для воріт господарів ця атака не являла ніякої небезпеки. «Дніпро» йде вперед і надовго замикає харків’ян у їх штрафному майданчику. Вже на третій хвилині мав можливість забити гол Г. Кржичевський, але він не зміг прийняти чудову прострільну передачу Шнайдермана. За кілька хвилин той же Кржичевський у красивому стрибку головою б’є по воротах, але м’яч поруч зі штангою йде на вільний. Гості грають з повною віддачею сил. Активно у нападі «Дніпра» діють Крюковський, Кржичевський, Гринько. Часто в атаку підключаються захисники.
На початку другого тайму В. Суковіцин подає кутовий, і Анатолій Крюковський несильним ударом відправляє м’яч у ворота Савченка. А ще через дві хвилини А. Гринько (знову ж таки з кутового, який подав А. Сизов) доводить рахунок до 2:0.
Повіривши у легку перемогу, господарі почали грати недбало, без боротьби віддаючи мяч не тільки у середині поля, а й у своєму штрафному майданчику. Харківяни мали кілька стопроцентних голевих моментів, але використали лише один.
Цього ж дня чемпіон України жовтоводський «Авангард» приймав запорізький «Металург». Гра проходила у рівній боротьбі і закінчилась внічию — 0:0.
В. КОСТІН.

ДВАНАДЦЯТИЙ ТУР
«Зоря» (04.06.1967)
В жодній з попередніх зустрічей, проведених на своєму полі, «Дніпро» не мав такої яскраво вираженої переваги, як позавчора в матчі з харківським «Металістом». Пояснюється це насамперед агресивністю господарів. Але і гості самі себе прирекли на невдачу. Вони більше старалися оберігати свої ворота, ніж самим добитися успіху. Їх розстановка гравців виглядала здебільшого так: 1+4+4+2. Проте і за таких умов вони виявилися неспроможними повністю стримувати наступальний порив «Дніпра».
Ще в першому таймі мяч принаймні тричі мав побувати у воротах «Металіста», але все обійшлося благополучно для гостей.
Розвязка наступила на 48 хвилині після кутового, поданого Суковіциним. Мяч пролетів крізь стрій харківян, опинився в ногах у Крюковського, і той спокійно забив гол. Через 2 хвилини все повторилося. Знову з кутового другий м’яч у ворота «Металіста» послав Гринько. (Йому, до речі, в цей день сповнилось 22 роки).
Програючи 0:2, наші гості активізувалися і пішли в наступ. В цих умовах дніпропетровці, по суті забезпечивши собі перемогу, грали вже не так злагоджено, і харківяни, скориставшись із необачності захисних ліній «Дніпра», на 80 хвилині забили гол.
Після пропущеного мяча дніпропетровці знову пішли в рішучий наступ, провівши заключну частину з великим піднесенням. Гості чудом врятувалися від нових неприємностей.
Не менший інтерес викликав матч у Жовтих Водах між «Авангардом» і запорізьким «Металургом». Обидва колективи стояли в турнірній таблиці поруч. Запоріжці зробили шосту нічию — рахунок матчу 0:0.
Наводимо результати інших зустрічей 12 туру: «Карпати» — «Таврія» 5:0; «Волга» (Г) — СКА (Л) 0:0; «Локомотив» (В.) — «Суднобудівник» 3:1; «Труд» — «Локомотив» (К) 3:1; СКА (К.) — СКА (Од) 1:0; «Зірка» — «Молдова» 0:0; «Сокіл» — «Волга» (К) 3:0; «Шинник» — «Металург» (Т) 0:2.

НЕ СДАВАТЬ ПОЗИЦИЙ!
«Днепровская правда» (04.06.1967)
Итак, прошёл двенадцатый тур чемпионата страны по футболу среди команд второй группы класса «А». В этом туре, как мы сообщали, команда «Днепр» добилась ещё одного успеха, выиграв у харьковского «Металлиста» со счётом 2:1. Это очень важная победа, позволившая нашим футболистам ещё больше укрепиться в числе лидирующей тройки.
Как же проходил этот матч? Команды вышли на поле в своих лучших боевых составах. За «Днепр» выступали: Г. Городенко, Е. Кузовенков, Б. Дановский, Г. Сарычев, А. Гребенник, А. Сизов, Р. Шнейдерман, В. Суковицын, А. Гринько, А. Крюковский и Г. Кржичевский, которого во втором тайме заменил Н. Пинчук.
На протяжении всего первого тайма заметное игровое и территориальное преимущество было на стороне футболистов «Днепра». У ворот харьковчан было несколько острых моментов, но воспользоваться ими наши футболисты не смогли. Постепенно игра выровнялась, вошла в более спокойное русло и «дальновидные» болельщики предрекали мирный исход встречи.
Но начало второго тайма опрокинуло эти прогнозы. Буквально с первых же минут футболисты «Днепра» развили бурные атаки с проходами по краям, с опасными прострельными передачами. 48 минута. У ворот гостей В. Суковицын подаёт угловой. На штрафной буквально негде повернуться, но и в этой обстановке А. Крюковский сумел пробить по воротам. Гол!
Через две минуты у ворот гостей снова повторяется та же картина, но на этот раз, после подачи углового, гол забил А. Гринько. «Днепр» повёл 2:0. Наши футболисты непрерывно атакуют, усилия нападающих умело поддерживают своими выходами даже защитники, и только счастливая случайность спасает ворота гостей от поражения.
Но гости не пали духом. Их атаки становятся всё настойчивее и опаснее. И стоило нашим футболистам на какое-то время немного расслабиться, попытаться «сбить» темп, протянуть время, как они немедленно были наказаны. На 80 минуте одна из атак гостей была завершена. Нападающий харьковчан И. Панин забил ответный гол. Правда, сделал он это не без «помощи» нашего вратаря Г. Городенко, который в этой игре держал себя как-то неуверенно, нервозно. Ещё раньше — на 70 минуте — Г. Городенко также выпустил не сильно пробитый мяч и только самоотверженная игра защитников спасла тогда наши ворота от гола.
Прошедший матч показал, что команда «Днепр» сейчас более ровно выглядит как в линии нападения, так и в защите, что она приобретает свой, наступательный стиль игры, что она может побеждать опытных и сильных соперников. Но для этого ни в одной игре нельзя хотя бы на короткое время изменять своему стилю, пытаться «тянуть время», ослаблять наступательный порыв. Следует подумать и о более надёжной защите своих ворот. Любая ошибка вратаря дорого обходится всей команде.
Пожелаем нашим спортсменам и в дальнейшем демонстрировать боевой атакующий футбол!
ВИКТОР МАРКЕЛОВ.

ПРОИГРЫШ «МЕТАЛЛИСТА»
«Красное знамя» (Харьков, 04.06.1967)
В Днепропетровске состоялся календарный матч на первенство страны среди команд второй группы класса «А». Команда «Днепр» принимала футболистов харьковского «Металлиста». Счёт 2:1 в пользу хозяев поля.

ЗНОВУ ПОРАЗКА
«Соціалістична Харківщина» (Харьков, 04.06.1967)
У Дніпропетровську відбулась чергова зустріч на першість країни з футбола. Місцева команда «Дніпро» грала з харківським «Металістом». Рахунок матчу 2:1 на користь «Дніпра».

«ДНІПРО» – «МЕТАЛІСТ» 2:1
«Спортивна газета» (Киев, 06.06.1967)
Уже в першому таймі м’яч принаймні тричі міг побувати у воротах «Металіста». Гості діяли повільно, прагнучи, насамперед, стримати наступальний порив «Дніпра». І все ж їм не вдалося повністю розладнати атакуючі порядки господарів поля, які здебільшого складалися з 5-6 гравців.
Головні події розгорнулися після перерви. «Дніпро» подавав кутовий з лівого флангу. М’яч пролетів через весь штрафний майданчик і опинився в ногах Крюковського, який і відкрив рахунок. Через дві хвилини ситуація повторилася. Після розиграшу кутового Гринько, перебуваючи в оточенні захисників, проштовхнув м’яч у сітку воріт Савченка. Цим м’ячем він, так би мовити, відзначив свій день народження — 22 роки.
Тільки після двох пропущених голів харків’яни трохи активізувалися. Та вони змогли відквитати тільки один м’яч. А після цього господарі поля знову притиснули гостей до воріт.
Глядачі не раз нагороджували оплесками суддівську бригаду з Києва, очолювану Г. Пономарьовим, яка відмінно провела матч.