«Сокол» (Саратов) — «Днепр» (Днепропетровск) – 6:2

«Сокол» (Саратов) — «Днепр» (Днепропетровск) — 6:2 (1:1).
13 июля 1967 (четверг). 19:00. Саратов. Стадион «Локомотив». 18000 зрителей.
«Сокол» (футболки бело-синие продольно-полосатые, трусы белые, гетры бело-синие): А. Печёрский (А. Поликанов), М. Проскурин, В. Липатов, В. Горденко, М. Семёнов, Ю. Богданов, В. Чернышков, В. Ольшанский, В. Пашовкин (Ю. Смирнов, 75), В. Шпитальный, Б. Филипенко.
Старший тренер – Б. Яковлев.
«Днепр» (футболки, трусы, гетры белые): 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Шнейдерман, 8 Литовченко, 9 Гринько – 10 Кржечевский, 11 Суковицын (Крюковский, 70).
Старший тренер – Л. Родос. – составы из "Спортивної газети".
Голы: 1:0 Филипенко (40), 1:1 Сизов (45), 2:1 Чернышков (50), 3:1 Шпитальный (55), 4:1 Филипенко (78), 4:2 Крюковский (80), 5:2 Богданов (81), 6:2 Смирнов (83).
Дублёры – 1:1.

«СОКОЛ» — «ДНЕПР»

«Коммунист» (Саратов, 14.07.1967)

Вчера на саратовском стадионе «Локомотив» состоялась встреча на первенство СССР по футболу между командой «Сокол» и днепропетровским «Днепром». Наши гости в первом круге набрали 25 очков и занимали второе место в таблице розыгрыша. Саратовцы, как известно, с 19 очками были на десятом месте.

Первая игра второго круга носила принципиальный характер — ведь начался решающий этап первенства. К тому же в Днепропетровске наши земляки потерпели поражение (0:1).

Игра проходила интересно и закончилась внушительной победой «Сокола» со счётом 6:2. Голы в ворота гостей забили В. Филипенков (два мяча), В. Чернышков, В. IIIпитальный, Ю. Смирнов и Ю. Богданов.

Накануне на стадионе «Волга» проходила встреча дублирующих составов этих команд. Она закончилась ничьей – 1:1.

ДРУГИЙ СТАРТ ВЗЯТО
«Зоря» (15.07.1967)
У четвер команди другої підгрупи знову вступили в змагання. Взято старт заключного, другого етапу змагання. Старт був невдалим для всіх трьох лідерів підгрупи.
Почнемо з армійців Києва. Вони з рахунком 0:2 програли запорізькому «Металургу». А те, що трапилось з «Дніпром», перевершило всі найгірші сподівання. Наші земляки грали в Саратові з «Соколом». Перший тайм пройшов у рівній боротьбі і закінчився внічию з рахунком 1:1. Здавалося, що цей поєдинок так і не виявить переможця. Та ось почався другий тайм і події розгорнулись для дніпропетровців драматично. Вже на 48-й хвилині рахунок став 4:1 на користь саратовців. Причому всі три м’ячі було забито один за одним після проривів, здійснених по лівому флангу, де захисник «Дніпра» Є. Кузовенков виявився абсолютно безпомічним. Такий розвиток подій вніс остаточний розлад в гру дніпропетровців. Вони пропустили ще два мячі, а забили лише один. Загальний рахунок 6:2 на користь «Сокола». Це рекордний рахунок в підгрупі в цьому сезоні. До речі, за всю історію свого існування «Дніпро» не пропускав такої кількості м’ячів в одному матчі.

НАЧАЛСЯ ВТОРОЙ КРУГ
«Днепровская правда» (15.07.1967)
13 июля команды второй группы класса «А» провели первые игры второго круга. Неудача постигла футболистов «Днепра» в Саратове. Судьба матча, по существу, была решена во втором тайме в течение трёх минут, когда в ворота «Днепра» влетели три мяча (первый тайм закончился вничью — 1:1). В результате проигрыш — 2:6.
Успешно выступил в Воронеже желтоводский «Авангард», победивший со счётом 1:0 местный «Труд».
В остальных встречах зафиксированы такие результаты: «Металлист» (X) — «Звезда» (К) — 2:0, «Шинник» (Я) — СКА (О) — 2:0, «Локомотив» (Клг) — «Локомотив» (В) — 2:1, «Металлург» (З) — СКА (К) — 2:0, «Волга» (Кл) — «Карпаты» (Л) — 0:1, СКА (Л) — «Таврия» (С) — 3:1, «Металлург» (Т) — «Судостроитель» (Н) — 0:0, «Волга» (Г) — «Молдова» (К) — 0:1.
У армейцев Киева сейчас 29 очков, у «Днепра» и запорожского «Металлурга» по 25.

«СОКІЛ» – «ДНІПРО» 6:2
«Спортивна газета» (Киев, 15.07.1967)
Глядачі, що зібралися на стадіоні залізничників, не могли поскаржитися на слабку результативність нападаючих. Перед їх очима пройшла справжня злива м’ячів. А спочатку ніщо не передвіщувало великих неприємностей для гостей. Футболісти «Сокола» після важкої гри з «Кайратом», здавалося, були втомлені. «Дніпро» одразу пропонує швидкий темп і воротар господарів поля Печерський працює з великим навантаженням. У гостей добре діють Сизов і Дановський.
Поступово гра вирівнюється, і саратовці, в яких дуже активний Філіпенко, самі створюють кілька небезпечних ситуацій в штрафному майданчику «Дніпра». Хвилин за пять до перерви один з українських захисників недбало відкидує мяч воротареві, і Філіпенко карає гостей за помилку. Проте за 28 секунд до свистка Сизов зрівнює рахунок чудовим ударом у «девятку».
У другому таймі відбулися вирішальні події. «Сокіл» забив у ворота гостей ще п’ять м’ячів, пропустивши лише один.
Г. ВІНГУРТ.
м. Саратов (телефоном).

НЕПРИЄМНА СЕНСАЦІЯ
«Прапор юності» (16.07.1967)
Центральною подією першого туру другого кола першості СРСР з футбола серед команд другої підгрупи другої групи класу «А» була, безумовно, зустріч команд лідируючої групи ― запорізького «Металурга» та армійців Києва. Запоріжці зуміли взяти реванш за поразку у першому крузі (0:1), забивши у ворота лідера два сухих мячі.
Однак, хоч за спиною лідера стало ще тісніше, переслідувачі ні на крок не наблизились до киян. «Дніпро», який на старт другого кола вийшов другим у підгрупі, зазнає сенсаційної поразки у Саратові — 2:6. Це справді катастрофічний для «Дніпра» рахунок, якщо врахувати, що за 19 попередніх ігор наші футболісти пропустили лише 10 м’ячів. У першому таймі гра була рівною. «Дніпро» забив до відпочинку два мячі, правда, один у свої ворота. Однак, скориставшись з грубих помилок Євгена Кузовенкова, саратовці зуміли за три перші хвилини другого тайму провести три м’ячі у ворота Г. Городенка. Це вже був розгром. До кінця зустрічі «Сокіл» зумів забити ще два м’ячі, пропустивши один.
Сусіда «Дніпра» по турнірній таблиці вінницький «Локомотив» теж стартував невдало. Вінничани програли своїм одноклубникам з Калуги — 1:2. Обидві львівські команди продовжують успішний наступ на позиції лідерів. Армійці з рахунком 3:1 перемогли вдома «Таврію», а «Карпати» виграли у калінінської «Волги» на її полі — 1:0. Вдало виступила на виїзді і «Молдова», перемігши горьковську «Волгу» — 1:0. З однаковим рахунком 2:0 «Металіст» обіграв вдома кіровоградську «Зірку», а «Шинник» — армійців Одеси. Як і в першому крузі, жовтоводський «Авангард» виграв у воронежців — 1:0, а тульський «Металург» зіграв внічию (0:0) з «Суднобудівником».

«Заря молодёжи» (Саратов, 16.07.1967)

Настоящий футбольный тайфун пронёсся 13 июля над стадионом «Локомотив». Восемь голов в одном матче! Такое случается не часто.

На шесть мячей, забитых «Соколом», гости — спортсмены «Днепра» — ответили двумя. У хозяев поля голы забили Филипенко (два), Чернышков, Шпитальный, Богданов, Смирнов.