9 августа 1967 года. Среда
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 25-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) ― «Судостроитель» (Николаев) – 3:1

«Днепр» (Днепропетровск) ― «Судостроитель» (Николаев) ― 3:1 (1:1).
9 августа 1967 (среда). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 25000 зрителей.
Судьи: Ю. Сергиенко, В. Дзюба, В. Ткаченко (все – Харьков).
«Днепр» (футболки бело-синие продольно-полосатые, трусы и гетры белые): 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Литовченко – 8 Снитько, 9 Кржечевский, 10 Пинчук, 11 Суковицын (Шнейдерман, 46).
Старший тренер – Л. Родос.
«Судостроитель» (футболки, трусы, гетры белые): С. Байда, А. Поллак, Р. Совейко, И. Матвиенко, А. Норов, С. Попов, В. Силецкий, В. Шеховцев, В. Журавко, В. Исенко (Е. Деревяга, 71), И. Петров.
Старший тренер – Ю. Войнов. – составы из "Спортивної газети".
Голы: 0:1 Петров (36), 1:1 Кржечевский (42, гп Литовченко), 2:1 Дановский (87), 3:1 Литовченко (88).
Дублёры – 0:2.

«ДНІПРО» АТАКУЄ ДО ПЕРЕМОГИ
«Прапор юності» (11.08.1967)
На зустріч з миколаївським «Суднобудівником» «Дніпро» вийшов у бойовому настрої і агресивному складі (в лінії півзахисту, окрім Сизова, виступали Пінчук і Литовченко — футболісти явно атакуючої тенденції). Виставляючи, по суті, два ешелони атаки, свідомо послабляючи захисні порядки, наші тренери виходили з реальних можливостей «Суднобудівника». А факти говорили — захист миколаївців вдається пройти не кожній команді, а напад діє вкрай слабо — на його рахунку лише 10 забитих у 24 матчах мячів.
Тренер «Суднобудівника» Ю. Войнов, познайомившись з задумом своїх суперників, вирішив нанести упереджувальний удар в розрахунку на те, що незвичайному складові «Дніпра» обовязково потрібен буде деякий час на налагодження взаємозвязків в конкретних умовах матчу.
Гості захопили центр, підтягнувши своїх захисників аж до центрального кола, і не давали нашим можливості вирватись зі своєї зони. Ця тактична боротьба тривала хвилин 10-12. І хоч миколаївці домоглись в ній територіальної переваги, вони не змогли реально загрожувати воротам Городенка: надто прямолінійно діяв їх напад, а в умовах скупченості наші захисники встигали підстраховувати один одного.
Зовсім іншого характеру події набувають в середині тайму, коли «Дніпру» вдається перевести гру на половину поля гостей. Наші більше діють правим флангом, де Снітько і Литовченко раз у раз проривають до лицевої лінії, виманюючи на себе захисників з центральної зони. Двічі завдяки таким маневрам вдається створити голеві ситуації біля воріт «Суднобудівника». Спочатку Пінчук наносить точний, але несильний удар, і голкіпер Байда встигає відбити м’яч на кутовий, а потім Суковіцин з вигідної позиції посилає м’яч прямо в руки воротаря. Миколаївці відповідають різкими контрвипадами і теж мають змогу вийти вперед. Був момент, коли форвард Петров увірвався по центру в штрафний майданчик, але поки перекидав м’яч з ноги на ногу, його наздогнав Саричев і проштовхнув мяч Городенку. Згодом чотири противники вийшли проти наших двох захисників. Гол здавався неминучим. Та півзахисник миколаївців Силецький поспішив з ударом.
На 31-ій хвилині «заговорив», нарешті, і Кржичевський — основний бомбардир «Дніпра». Йому таки вдалось відірватись від захисника Матвієнка, що наче «прикипів» до нього, і з правого кута воротарського майданчика нанести удар. Воротар парирував мяч.
Час ішов, а чисельну перевагу в лінії атаки наші так і не могли використати. Натомість, в одній з контратак на 37-ій хвилині Петров обійшов Саричева, нехитрим фінтом залишив позаду себе Гребенніка, який кинувся йому навперейми і, залишившись сам-на-сам з Городенком, відкрив рахунок.
Футболісти «Дніпра» ще більше посилюють тиск на ворота противника. Знову відзначається активною грою на правому фланзі дует Литовченко — Снітько. На 42-ій хвилині їм вдається пробитись крізь стрій противників, і Литовченко точно адресує м’яч Кржичевському. Той на якусь долю секунди випереджає Матвієнка, і м’яч в сітці воріт — 1:1.
Після відпочинку замість Суковіцина на поле виходить півзахисник Шнейдерман. Це було викликано двома причинами. По-перше, пасивністю Суковіцина, а головне — матч складався так, що результат його було важко передбачити і не зайве було подумати і про подальшу недоторканість своїх воріт. Пінчук, таким чином, одержав можливість більше діяти в передній лінії. Наші знайшли, нарешті, ефективну зброю проти жорсткої персональної опіки гостей. Півзахисники закружляли перед штрафним майданчиком противника, проходячи паралельно йому з одного флангу на інший. В будь-яку хвилину така «прогулянка» могла закінчитись несподіваним ударом по воротах. Захисники якийсь час не перешкоджали таким маневрам, побоюючись залишити бездоглядними своїх підопічних форвардів. Але після небезпечних ударів Сизова і Литовченка вони все таки порушили монолітність своїх лав. То один з них, то другий кидався на допомогу півзахисникам. Результатами такого тактичного ходу мали можливість скористатись Пінчук і Снітько. Пінчук на 61-ій хвилині бив з центральної зони штрафного майданчика. Сильний м’яч пройшов поруч зі штангою. На 64-ій хвилині Кржичевський залишився вільним на лівому фланзі, послав вперед Снітька, а той теж не влучив у ворота. Серйозність намірів «Дніпра» на 67-ій хвилині ще раз підтверджує Сизов, несподівано посилаючи м’яч з-за штрафного. Воротар дотягнувся до м’яча лише кінчиками пальців, та все ж відбив його на кутовий.
Миколаєвці відбиваються вже безладно. Ю. Войнов робить своєчасну заміну, посилаючи у півзахист Дерев’ягу замість нападаючого Ісенка з наказом своїй команді потримати м’яч, збити темп. «Суднобудівник» не повністю виконує завдання свого тренера. Всілякими засобами його футболісти затягують час, але збити темпу не можуть. «Дніпро» не розхолоджується, «Дніпро» атакує. І, як і в матчі з «Таврією», це приносить успіх на останніх хвилинах. На 87-ій Дановський записує на свій рахунок шостий м’яч в цьогорічній першості, пробивши «стінку» під час виконання штрафного з 30-метрової відстані, а наступної хвилини відкриває рахунок забитим мячам і Литовченко. Його удар під перекладину був незвичайної сили і краси. 3:1.

ВИРУЧИЛИ ШТРАФНІ
«Зоря» (11.08.1967)
Зустріч з «Суднобудівником» багато в чому схожа на минулий матч «Дніпра» з «Таврією». Гості на 35 хвилині теж відкрили рахунок. Зробив це їх лівий крайній Петров, який у ході своєї атаки послідовно обвів трьох захисників «Дніпра». Відіграти цей м’яч господарі зуміли лише на 42-й хвилині зусиллями невтомного Кржичевського. То був його 10-й м’яч, забитий в нинішньому сезоні.
В другому таймі атакував «Дніпро». Атакував, а забити гол довго не вдавалося, хоч були моменти, коли вже здавалося, що мяч потрапив у ворота миколаївців. І знову, як і в попередньому матчі, рідкі контратаки гостей могли завершитися великою неприємністю для «Дніпра», в захисті якого останнім часом щось негаразд. Дуже непевно діяв Кузовенков, часто помилявся з відбором м’яча Гребенник. Півзахисники теж знизили свою активність.
Гості застосували в захисті своєрідний пресінг. Вони переслідували форвардів «Дніпра» по всьому полю, не давали їм вільно приймати і обробляти мяч. До того ж вони не гребували ніякими засобами, вдаючись до недозволених прийомів, не соромлячись відверто вибивати м’яч в аут. Лише втручання арбітра — харківянина Ю. Сергієнка, перервало цей запал гостей.
Що треба було зробити нападникам «Дніпра» в таких умовах? Більше переміщатися без м’яча, шукати вільну зону для розвитку атаки, а вони, ніби прив’язані, не могли відірватись від своїх опікунів.
Хто знає, чим би скінчився матч, якби гості не підвели самі себе. За порушення правил і грубощі все частіше призначалися штрафні удари. Два штрафні на 87 і 88 хвилинах завершилися взяттям воріт. Перший мяч забив капітан «Дніпра» Дановський, а потім Литовченко сильним, невідхильним ударом послав м’яч під верхню перекладину. Капітан дніпропетровців, який виконує роль стопера, забив, до речі, вже 6 м’ячів!
Отже, перемога з рахунком 3:1, вирвана на останніх хвилинах, принесла «Дніпру» 2 очка.

На знімку: перший гол у ворота «Суднобудівника».
Фото М. Дмитрієва.

«ДНІПРО» – «СУДНОБУДІВНИК» 3:1
«Спортивна газета» (Киев, 12.08.1967)
Напад миколаївської команди не можна назвати агресивним — на його рахунку до звітного матчу було лише 10 м’ячів. У попередніх двох турах нападаючі «Суднобудівника» не могли «розпечатати» ворота суперників, і гол, що його забив Петров наприкінці першого тайму, звичайно, був для команди радісною подією. Проте радість тривала недовго — до сигналу судді на перерву дніпропетровці встигли зрівняти рахунок. Гол забив лідер атак «Дніпра» — Крижичевський.
Другий тайм пройшов в обопільних атаках, проте господарі поля виглядали більш грізними. Вийшли вперед дніпропетровці за три хвилини до закінчення матчу, після того, як гол забив їх захисник Дановський. А в наступну хвилину був добре розіграний штрафний удар, і Литовченко востаннє вразив ворота гостей. Ця перемога дозволила «Дніпру» обійти обидві львівські команди.
М. ЯКОВЛЕВ.
м. Дніпропетровськ (телефоном).

МАТЧ В ДНЕПРОПЕТРОВСКЕ
«Южная правда» (Николаев, 12.08.1967)
Свой очередной календарный матч в Днепропетровске с местной командой «Днепр» «Судостроитель» начал с того, что забил гол в ворота хозяев поля. Только за несколько минут до перерыва «Днепру» удалось сравнять счёт. А вот в конце матча николаевские футболисты пропустили два мяча и проиграли со счётом 1:3.
* * *
Сообщаем результаты матчей чемпионата страны по футболу среди команд второй подгруппы второй группы класса «А» за 9 августа.
«Металлист» (Харьков) — «Шинник» (Ярославль) — 4:0, СКА (Одесса) — «Труд» (Воронеж) — 1:0, «Карпаты» (Львов) — СКА (Львов) — 0:0, «Молдова» (Кишинёв) — «Сокол» (Саратов) — 2:0, «Металлург» (Запорожье) — «Волга» (Горький) — 0:0, СКА (Киев) — «Локомотив» (Калуга) — 1:1, «Звезда» (Кировоград) — «Волга» (Калинин) — 2:0, «Авангард» (Жёлтые Воды) — «Таврия» (Симферополь) — 0:3, «Локомотив» (Винница) — «Металлург» (Тула) — 1:1.