«Авангард» (Харьков) — «Днепр» (Днепропетровск) – 2:0

«Авангард» (Харьков) «Днепр» (Днепропетровск) 2:0 (1:0).

«Авангард»: А. Савченко, А. Поскотин, В. Аристов, Е. Несмеян, Б. Беляков, А. Кафаджи, Е. Панфилов, Т. Примак, Н. Королёв, И. Панин, В. Нуйкин (В. Шевченко, 46).

«Днепр»: Павлеченко – Кузовенков, Белолюбский, Соломатко, Грибенник – Гринько, Сизов, 8 Шнейдерман – Пинчук, 10 Суковицын, 11 Кржечевский

Старший тренер – Л. Родос.

Голы: 1:0 Кафаджи (39), 2:0 Панин (80).

МАТЧ НА ЗАСНЕЖЕННОМ ПОЛЕ

«Красное знамя» (Харьков, 21.02.1967)

Как мы уже сообщали, в Днепропетровске футболисты харьковского «Авангарда» добились победы над местной командой «Днепр» с результатом 2:1. Ответная встреча между этими командами состоялась в Харькове на заснеженном поле стадиона «Звезда».

Матч прошёл в быстром темпе, в интересной спортивной борьбе. Перед концом первого тайма дебютант харьковской команды А. Кафаджи открыл счёт. После перерыва гости в течение 15-20 минут остро атаковали, но не сумели забить ответный мяч. Затем игра проходила с переменным успехом. За 10 минут до финального свистка нападающий «Авангарда» И. Панин увеличил счёт до 2:0.

На снимке:  футбольный матч на заснеженном поле

стадиона «Звезда».  Фото Н. Бежиной.

НА ЗАСНІЖЕНОМУ ПОЛІ

«Соціалістична Харківщина» (Харьков, 21.02.1967)

У неділю майже 5000 харків’ян прийшло на стадіон «Зірка», щоб подивитися футбольну зустріч між харківським «Авангардом» і дніпропетровським «Дніпром».

Харківська команда грала у такому складі: О. Савченко, А. Поскотін, В. Аристов, Б. Бєляков, Є. Несміян, О. Кафаджі, Є. Панфілов, Т. Примак, М. Корольов, І. Панін, В. Нуйкін (в другому таймі — В. Шевченко). Легко і невимушено харків’яни провели по засніженому полю кілька вдалих рейдів до воріт суперників, але гості не лише дружно захищались, а й гостро контратакували. Все ж у першому таймі рахунок відкрив авангардівець О. Кафаджі (39 хвилина). Другий і останній м’яч у цьому матчі був забитий теж авангардівцем І. Паніним за 10 хвилин до кінця гри. З рахунком 2:0 перемогла команда нашого міста.

Через кілька днів авангардівці виїжджають на південь, де продовжать підготовку до наступних баталій.

Тепло зустріли глядачі повідомлення, що за високі показники харківянам Ф. Тюрікову та В. Марченку Федерація футбола СРСР присвоїла почесне звання суддів Всесоюзної категорії з футбола.

ОСТАННЯ РЕПЕТИЦІЯ

«Ленінська зміна» (Харьков, 24.02.1967)

Минулої неділі тисячі харківських любителів футбола прийшли на стадіон «Зірка», де мала відбутись на засніженому полі зустріч між місцевим «Авангардом» і дніпропетровським «Дніпром».

Для обох команд цей матч був останньою репетицією перед поїздкою на південь республіки, де вони візьмуть участь у спеціальному передсезонному турнірі колективів другої ліги радянського футбола.

Слід зазначити, що два тижні тому суперники вже зустрічались між собою у Дніпропетровську. Тоді з рахунком 2:1 перемогли гості. І ось — візит-відповідь. Футболісти «Дніпра» не робили з того секрету, що приїхали за реваншем. Болільники, які прийшли на стадіон, чекали гострої боротьби. Слід відразу сказати — вони не помилились.

Команди вийшли на поле в таких складах: «Авангард» — Савченко, Поскотін, Аристов, Беляков, Є. Несміян — Кафаджі, Панфілов — Примак, Корольов, Панін, Нуйкін; «Дніпро» — Павличенко — Кузовенков, Белолюбський, Соломатко, Гребенник — Гринько, Сизов — Шнейдерман, Пінчук, Суковіцин, Кржичевський.

Як бачимо, у складі авангардівців болільники зустрілись з кількома новими іменами. Це Аристов і Примак, які перейшли до команди з вінницького «Локомотива». А також Кафаджі (з одеського «Чорноморця») і Нуйкін з юнацької команди харківського «Динамо». Всі інші футболісти — старі знайомі харківян.

На перших хвилинах бурхливо атакують господарі. Вдало допомагає нападові дебютант харківської команди півзахисник Олександр Кафаджі. Він добре виводить у прорив довгими, несподіваними пасами крайніх нападаючих Примака і Нуйкіна. Ті своїми прострілами створюють кілька сприятливих моментів для взяття воріт центрфорвардам. Але мяч у ворота не йде.

Бачачи, що нападаючі не дуже влучно бомбардують ворота суперників, все частіше починають завершувати атаки півзахисники. За кілька хвилин до перерви сильний удар Кафаджі досяг мети. Авангардівці виходять вперед – 1:0.

Хвилі атак накотились на штрафний майданчик господарів після перерви. Небезпечно б’ють по воротах дніпропетровці Пінчук, Суковіцин, Кржичевський. Здавалось, що витримати цей штурм, який тривав хвилин двадцять, неможливо. Але харківський захист вистояв. Відмінно зіграли у важкі хвилини воротар Савченко, стоппер Аристов і крайній захисник Є. Несміян.

Стійкість захисних ліній господарів поля надломила сильний колектив дніпропетровців. Їх атаки притупилися, і цим негайно скористались авангардівці. Вони знову почали досить часто «гостювати» на штрафному майданчику «Дніпра». Хвилин за десять до кінця зустрічі після чіткої комбінації м’яч одержав Іван Панін і точним ударом надіслав його в сітку. 2:0. З таким рахунком на користь авангардівців і закінчився цей цікавий матч.

Гра проходила в досить швидкому темпі, що говорить про непогану фізичну підготовку обох команд. У авангардівців кращою була ланка захисту. Гравці тут діяли чітко, продумано, без зайвої метушні. Добре зарекомендував себе напівзахисник О. Кафаджі. Серед нападаючих, на жаль, ще немає тієї узгодженості в діях, яка необхідна для успішного виступу в першості СРСР.

Учора авангардівці виїхали на південь. За словами старшого тренера В. Каневського, вони під час контрольних ігор намагатимуться якомога більше уваги приділяти саме поліпшенню атакуючої міці команди. Перед колективом стоять серйозні завдання: зустріти новий футбольний сезон відмінною фізичною, тактичною і технічною підготовкою. Будемо сподіватись, що задуми тренерів удасться втілити у майбутню гру команди.

А поки що: до скорого побачення, футбольний м’яч!