27 августа 1967 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 28-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Молдова» (Кишинёв) – 1:2

«Днепр» (Днепропетровск) — «Молдова» (Кишинёв) — 1:2 (1:0).
27 августа 1967 (воскресенье). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 25000 зрителей.
«Днепр»: 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Шнейдерман, 10 Литовченко – 8 Пинчук, 9 Кржечевский, 11 Суковицын.
Старший тренер – Л. Родос.
«Молдова»: В. Пфайфер, Г. Янец, В. Волостных, В. Краснов, А. Шарибжанов, Ю. Быстрицкий, А. Конов, А. Миронов, О. Коротков, Л. Тарасов, А. Проценко.
Старший тренер – К. Рязанцев. – составы из "Спортивної газети".
Голы: 1:0 Суковицын (14), 1:1 Коротков (49), 1:2 Проценко (80).
Дублёры – 1:1.

ПОВЧАЛЬНИЙ УРОК
«Зоря» (29.08.1967)
Футболісти «Молдови», які позавчора грали на стадіоні «Метеор» з «Дніпром», трохи забарилися з виходом на поле перед початком другого тайму.
Хтось з болільників сказав: «Довго радились, щось там затівають...».
Ніхто, звичайно, не знає, що за розмова відбулася у кишинівців за закритими дверима, у їх роздягальні. Але передчуття болільника справдилось.
Гості програли перший тайм з рахунком 1:0. Гол на 14 хвилині з штрафного красиво забив В. Суковіцин. І в подальшому перевага дніпропетровців була очевидною. Та все ж більшого зробити вони не змогли.
І ось почався другий тайм. Він став для господарів повчальним уроком, як треба грати у футбол. Урок дали гості. У них виявилася досить ефективна зброя проти своїх суперників — швидкість. Осідлавши завдяки цьому центральну зону, кишинівці вбили міцний клин між захистом і нападом «Дніпра». «Молдова» перейшла в рішучий наступ — почалися далекі небезпечні рейди крайніх захисників, здійснювалися блискавичні прориви по центру, де форварди гостей вільно «прогулювалися» з м’ячем. І через чотири хвилини один з таких проривів привів до того, що кишинівець О. Коротков зрівняв рахунок. За десять хвилин до фінального свистка завдяки ж такому маневру О. Проценко вивів гостей уперед.
Та справа не лише в програшу 1:2, хоч він знову поставив «Дніпро» в скрутне становище. Біда в тому, що ми давно не бачили такої безпорадної гри своїх земляків, як в другій половині згаданого матчу. Особливо хвилює гра півзахисту, який (вже в котрий раз) не може вести рівну боротьбу, коли має справу з швидким маневреним нападом суперника. Різко здав захист. Якщо команда в другому колі забила 16 мячів, то пропустила аж 15. Ось і виходить, що форварди не встигають перекривати недоробки захисників.
Відбулися і інші матчі 28 туру. Ось їх результати:
«Шинник» — «Локомотив» (К) — 0:0, «Волга» (Г) — «Волга» (К) — 1:1, «Труд» — «Локомотив» (В) — 0:0, СКА (Л) — «Металіст» — 1:0, «Таврія» — СКА (К) — 0:1, «Суднобудівник» — «Зірка» — 4:0, «Сокіл» — «Карпати» — 1:0, «Авангард» — СКА (О) — 0:0, «Металург» (Т) – «Металург» (З) — 0:1.
Тепер у лідера — армійців Києва 38 очок, в армійців Львова — 36. «Металург» (З) і «Дніпро» мають по 35 очок.

«МОЛДОВА» НАРУШАЕТ ТРАДИЦИЮ
«Днепровская правда» (29.08.1967)
Футболисты кишинёвской «Молдовы» нарушили, наконец, неприятную для них традицию: впервые за долгие годы пребывания в классе «А» выиграли у «Днепра», да к тому же на его поле.
Зрителя, пришедшие в воскресенье на стадион «Метеор» посмотреть игру «Днепра» перед его отъездом в длительное турне, увидели первоклассный футбол, острый и увлекательный.
Гости предложили высокий темп, хозяева поля приняли его. Уже на 3-й минуте опаснейший удар Литовченко отражает Пфайфер. У «Днепра» особенно много и полезно работает дуэт Сизов — Литовченко. Благодаря их остроумной игре дважды имел возможность поразить ворота «Молдовы» Кржечевский, но первый раз он не воспользовался прострелом Литовченко, а потом уже защитники спасали пустые ворота.
«Днепр» не даёт возможности кишинёвцам вырваться из своей зоны, и те всё чаще пользуются недозволенными приемами, чтобы остановить агрессивных хозяев у штрафной. На 14-й минуте они поплатились за грубую игру. Суковицын хорошо пробил в дальний нижний угол, вратарь понадеялся на защитников, те — на вратаря, и мяч неожиданно для всех вошёл в ворота. Это была, пожалуй, единственная ошибка Пфайфера. Потом он не раз выручал своих защитников, которые в первом тайме не сумели найти контригры против настойчивых днепропетровцев.
Посла отдыха им удалось сцементировать свои ряды, а вот защита «Днепра» сыграла с грубыми ошибками. Впереди у «Молдовы» было только трое — Конов, Коротков и Проценко. Но зато они все время находились в движении, а партнеры играли с ними в длинный пас, и быстрые нападающие легко уходили от наших защитников. На 49-й минуте центрфорвард «Молдовы» Коротков сумел сравнять счёт.
Наши передние линии предприняли серию новых попыток пройти оборонительные рубежи «Молдовы». Но уже не было в их действиях той остроты и быстроты, которые не позволяли контролировать их действия в начале игры. Особенно сдали отлично сыгравшие в первом тайме Литовченко и Сизов. Ключевые игроки второго эшелона атаки не выдержали жёсткой силовой борьбы, и всё чаще теряли мяч, так и не послав вперёд Кржечевского и Суковицына.
А быстрые форварды гостей продолжали терзать цепочку наших защитников, которые явно проигрывали им в скорости. На 80-й минуте Проценко уходит в центре от Дановского, Городенко опаздывает с выходом, и «Днепр» вторично начинает с центра поля, так и не сумев отыграться до конца встречи.
Выиграв четыре августовских встречи из пяти, «Днепр» находится сейчас на четвёртом месте. (Впереди него армейцы Киева, Львова и запорожский «Металлург»). Команде предстоит четыре кряду встречи на выезде: с «Карпатами», винницким «Локомотивом», «Металлистом» и запорожцами. В первом круге наши взяли у этих коллективов 7 очков из 8 при хорошей разнице забитых и пропущенных мячей (9:4). Повторить этот успех на выезде при не очень ровной игре защиты, скажем прямо, невозможно. Но «Днепр» при желании может показать хорошую игру и привезти хотя бы четыре очка. А этого будет достаточно, чтобы перед заключительными играми иметь высокое место в турнирной таблице.
А. КОЛОМИЙЧЕНКО.

«ДНІПРО» – «МОЛДОВА» 1:2
«Спортивна газета» (Киев, 29.08.1967)
«Дніпро» почав гру багатообіцяюче, створивши вже на перших хвилинах кілька голевих моментів. Гол, який забив з штрафного Суковіцин, вніс розгубленість у захисні порядки «Молдови». Хоча господарі поля мали перевагу протягом усього першого тайму, досягти більшого вони не змогли.
У другій половині зустрічі картина різко змінилася. Гостей ніби хтось підмінив. Вони повністю переважали своїх суперників по всіх лініях, багато й плідно трудилися з мячем і без мяча. Особливо молдавські футболісти переважали господарів поля щодо швидкості. Вони легко й невимушено проходили з м’ячем до штрафного майданчика «Дніпра». Обидва голи було забито після проривів по центру, коли нападаючі гостей опинялися один на один з воротарем дніпропетровців Городенком.
Господарі дуже пасивно провели останні хвилини зустрічі, й здавалося, що вони не мають бажання відігратися.
Я. НОВАК.
Дніпропетровськ (телефоном).

«МОЛДОВА» ПОБЕЖДАЕТ «ДНЕПР»
«Советская Молдавия» (Кишинёв, 29.08.1967)
После неожиданной «осечки» в Жёлтых Водах, где «Молдова» проиграла спортсменам «Авангарда», наши футболисты выиграли позавчера у одного из лидеров второй подгруппы — команды «Днепр» (Днепропетровск). Счёт 2:1. Встреча дублирующих составов закончилась вничью — 1:1.
Сейчас наши спортсмены набрали 30 очков из 56 возможных и по-прежнему занимают восьмое место в своей подгруппе. На счету у «Молдовы» девять побед, двенадцать ничьих и семь поражений, из которых во втором круге добыты четыре победы и получено лишь одно поражение. Следует учесть, что шесть из девяти игр второго круга «Молдова» провела на чужих полях. Сейчас наши футболисты выступят в четырех играх подряд на своем поле. 1 сентября они встретятся с футболистами симферопольской «Таврии».

ДВА ТАЙМИ – ДВІ ГРИ
«Прапор юності» (30.08.1967)
Останні серпневі матчі на стадіоні «Метеор» «Дніпро» провів проти команд, які вже пробували свої сили у вищій лізі нашого футбола і мають значний досвід і багату тактичну підготовку. І якщо в першому з них армійці Одеси не змогли діяти рішуче до кінця зустрічі і поплатились за це, програвши 1:2, то «Молдова» виявилась настирливішою у пошуках шляхів до воріт «Дніпра» і після матчу записала до свого активу два переможних очка.
На недільну зустріч команди вийшли у своїх бойових складах і в бойовому настрої. «Молдова» одразу заявила про свої агресивні наміри, рвонувшись на ворота суперників.
Парирувавши перші випади, наші футболісти відтісняють кишинівців у їх зону і ведуть наступальні операції, створюючи то на одній, то на іншій ділянці атак чисельну перевагу.
Такий тактичний хід не новий, і користуються ним чимало команд, особливо коли суперник має «бетонований» захист і розуміється на веденні оборонної боротьби. А що «Молдова» належить до таких команд, «Дніпро» міг пересвідчитись в травневому матчі в Кишиневі, в якому він не знайшов ключів до її воріт (0:0). Яскраво свідчать про це і цифри з турнірної таблиці: «Молдова» за 27 турів пропустила у свої ворота лише 12 мячів, а в останніх 10 турах суперники лише двічі змогли примусити її розпочати з центра поля.
Одне слово, проти команди, яка має найміцніший захист у другій групі класу «А», треба було знайти оригінальні варіанти тактики прориву переважаючим числом. «Дніпро» знайшов один з них. Схематично він виглядав так: форвард другого ешелону Литовченко разом з півзахисником розігруючого плану Сизовим постійно мандрували з флангу на фланг. У цей час висунуті вперед форварди передньої лінії Кржечевський і Суковіцин забирали своїх опікунів на протилежний фланг або в центральну зону, залежно від ситуації. В обовязки Пінчука входило швидко займати зону, залишену дуетом Литовченко — Сизов. Маневр цей здійснювався чітко, на високих швидкостях. Таким чином вдавалось розтягувати захист, і на якусь мить можливість вільно приймати і обробити мяч мав один з атакуючих.
Уже на 3-ій хвилині Пфайфер рятує свої ворота від сильного удару Литовченка. На 6-ій комбінація Сизов — Суковіцин — Литовченко закінчується чудовою передачею Кржечевському, але той, замість того, щоб у падінні головою спрямувати мяч у сітку, намагався зупинити його проти порожнього кутка воріт. За хвилину Литовченко вже з правого флангу випасовує мяч Кржечевському, той обігрує воротаря, що кинувся навстріч, але захисники вибивають м’яч на кутовий.
Не встигаючи вступити в боротьбу за мяч в момент його прийому нашими футболістами, гості все частіше порушують правила. Саме з штрафного і забив Суковіцин гол на 14-ій хвилині. М’яч був «підрізаний», але взяти його можна було. Однак воротар понадіявся на захисників, а ті на нього. Надалі Пфайфер не помилявся жодного разу і зумів відстояти свої ворота від численних у першому таймі, часом «мертвих» м’ячів.
Спроба перехопити ініціативу зосередженням переважаючих сил на правому фланзі нашого захисту не принесла «Молдові» успіху, бо півзахисники не мали змоги підтримати своїх швидких форвардів, серед яких особливою агресивністю відзначався Конов.
Після перерви гості довго не виходили на поле. На «раді» їм вдалось домовитись про контргру. Вони врахували усі недоліки, помічені в діях наших захисників, зважили на той фактор, що Сизов і Литовченко надто багато працювали в першому таймі, щоб зберегти сили для другого. Півзахисники «Молдови» навязали їм силову боротьбу, яку молоді півзахисники «Дніпра» не витримали. «Мотор» «Дніпра» було виключено. Фланги залишились невикористаними. Центральні захисники по черзі стали йти вперед, аби якось спонукати партнерів до активніших дій. В центрі поля зав’язалась тривала боротьба, за якою наші не помічали швидких рейдів вперед вільних крайніх захисників, їх точних довгих передач форвардам. Залишившись сам-на-сам, кожен з них легко обходив наших захисників. Уже на 49-ій хвилині, скориставшись з того, що стопер «Дніпра» Саричев пішов вперед, Коротков увірвався по центру в штрафний майданчик, обійшов Дановського і перекинув м’яч через Городенка, який несвоєчасно вийшов назустріч форварду — 1:1.
Швидкість стала основною зброєю «Молдови», а відсутність її у захисників «Дніпра» — причиною його поразки. Але не основною. Нестачу швидкості можна було компенсувати посиленням рядів захисників, зробивши своєчасну заміну в лінії півзахисту. Тренери ж чомусь спокійно спостерігали, як висунуті далеко вперед Конов, Коротков і Проценко легко проходили ріденький ланцюжок наших захисників.
За 10 хвилин до кінця зустрічі Проценко приносить першу перемогу «Молдові» в матчах з «Дніпром», пославши другий м’яч в його ворота.

АУТСАЙДЕРЫ НЕ СДАЮТСЯ…
«Молодёжь Молдавии» (Кишинёв, 31.08.1967)
Каждый тур чемпионата СССР по футболу (вторая группа, вторая подгруппа) приносит неожиданности.
Никто не мог предугадать счёта в Николаеве, где местный «Судостроитель» буквально разгромил кировоградскую «Звезду» — 4:0. А лидеры — армейцы Киева с трудом взяли верх над «Таврией» — 1:0. По-прежнему набирает очки СКА (Львов). Они победили на своём поле команду «Металлист» (Харьков).
Ну и, пожалуй, самым приятным сюрпризом для болельщиков «Молдовы» явилась победа в Днепропетровске. Наши ребята своеобразно реабилитировали себя за срыв в Жёлтых Водах. На мяч, забитый хозяевами в первом тайме, «Молдова» ответила двумя во втором тайме. Сначала О. Коротков сравнял счёт, а затем А. Проценко вывел свою команду вперёд. После этой победы молдавские футболисты имеют тридцать очков и вплотную приблизились к лидирующей пятёрке.

ЗАЯВКА АРМЕЙЦЕВ ЛЬВОВА
«Советский спорт» (Москва, 01.09.1967)
В прошедшем туре было зафиксировано два неожиданных результата. «Днепр», принимая «Молдову», уверенно переиграл соперников в первом тайме, но забил только один гол (Суковицын), а после перерыва хозяев поля будто подменили. Кишиневцы же показали красивую темповую игру и после прорывов по центру забили два гола (Коротков и Проценко).
Поражение «Днепра» значительно ухудшило его шансы.