"Найкращий бомбардир Дніпра"



НАЙКРАЩИЙ БОМБАРДИР «ДНІПРА»
Розповіді про молодих
«Спортивна газета» (Киев, 11.08.1966)
Навесні минулого року у футбольних звітах вперше зявилось ім’я Давида Паїса — форварда єреванського «Арарату». Авторитет дебютанта зростав від матчу до матчу. Рідко коли він залишав поле, не взявши ворота суперників або не ставши співавтором забитого гола. Про Паїса заговорили. А тодішній старший тренер алма-атинського «Кайрата» О. Келлер навіть писав, що поява цього молодого футболіста є найбільшим відкриттям вихователів «Арарату» в минулому сезоні.
У пресі вже розповідалось про спортивну долю Паїса. І всі коментатори сходились на тому, що це здібний гравець, що його приклад показує необхідність сміливіше висувати молодих футболістів на провідні ролі.
Футбольна кар’єра юнака невелика, але багата. Він народився і виріс у Дніпропетровську. Азбуку футбола пройшов у вуличній команді. Потім грав за місцеву ДСШ міськвно, а згодом перейшов до групи підготовки «Дніпра» під опіку Михайла Федоровича Коломійця.
Позаторік на здібного лівого крайнього звернули увагу тренери «Дніпра», і коли в команді було створено дубль, до нього без вагань включили 17-річного Давида Паїса. Так він прийшов у великий футбол.
Але тоді постійного місця в основному складі команди для юнака не виявилось. А хлопець відчував, що він здатний на більше, ніж грати за резерв. Він опинився в Єревані, плекаючи надію на швидке повернення до рідного міста.
Кілька місяців перебування в «Арараті» багато дали Паїсу. Тут шліфувалась його майстерність, тут він пройшов школу атакуючого футбола. Дванадцять мячів забив торік молодий форвард у ворота суперників, і став ще героєм додаткового матчу за перше місце між «Араратом» і «Кайратом». Це Паїс двічі влучними ударами змушував алма-атинського воротаря виймати мяч з сітки! Нагородою за це йому і його товаришам були малі золоті медалі. Так у 19 років Паїс став майстром спорту, а журнал «Смена» визнав його найкращим серед дебютантів сезону.
...Закінчився сезон, і Паїс повернувся в Дніпропетровськ, де його відразу запросили до основного складу «Дніпра». Його поява на місці лівого центрального нападаючого відразу внесла свіжий струмінь в гру команди, надавши її атакам більшої гостроти.
На перший погляд гра Паїса не справляє великого враження. Зовні він навіть здається дещо пасивним, байдужим до подій на полі. Але, підкреслюємо, це лише зовні. Бо в душі його завжди пломеніє жага гола. Перехопивши у суперника м’яч або одержавши пас, Паїс миттю перероджується. Залежно від обстановки форвард або завязує комбінацію, або частіше сам таранить оборону суперників. Опікунам Паїса, а їх завжди не менше двох, доводиться важкувато. Всі тренери перед матчем з «Дніпром» ставлять своїм захисникам завдання: прикрити швидшого Паїса.
У Паїса сильний і точний удар по воротах, причому найчастіше він б’є без підготовки. Молодий гравець вміє позбавитись опікуна, добре обирає місце. Досить, щоб воротар на мить випустив м’яч з рук, як Паїс тут як тут.
Форварда поважають в команді. Поважають і любителі футбола. Не тільки за красиву гру, а й за те, що він ніколи не застосовує грубого прийому, ніколи не скаржиться, коли йому дістається, а мовчки продовжує боротьбу.
Звичайно, назвати Паїса зрілим, так би мовити, закінченим майстром футбола рано... Він, наприклад, погано грає головою, інколи зловживає індивідуальними діями, перетримує мяч. Та скромний хлопець правильно сприймає критику тренерів, товаришів по команді, з кожною грою вдосконалюючи свою майстерність.
Ось такий він, найкращий бомбардир «Дніпра». Сім забитих у першому крузі мячів — найвища атестація його гри.
Як. НОВАК.


На фото: Давид Паїс (у смугастій футболці) обігрує захисника саратовського «Сокола».  Фото М. Дмитрієва. 
(в подписи к фотографии ошибка, ибо форма «Днепра» не соответствует матчу с «Соколом». Скорее всего, имеется в виду матч между «Днепром» и «Волгой» (Горький)  Р.Л.).

Комментариев нет:

Отправить комментарий