29 мая 1967 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 11-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) ― «Локомотив» (Винница) – 2:1

«Днепр» (Днепропетровск) ― «Локомотив» (Винница) ― 2:1 (2:1).
29 мая 1967 (понедельник). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 18000 зрителей. Пасмурно, ветер.
«Днепр»: 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Шнейдерман, 9 Гринько – 8 Кржечевский, 10 Крюковский (Пинчук), 11 Суковицын.
Старший тренер – Л. Родос.
«Локомотив»: А. Востров, В. Ощепков, Влт. Левченко, А. Грушанский, А. Александров, Ю. Гильдеев, И. Лендел, Е. Снитко, С. Решко, В. Трояновский, В. Кондрашкин.
Старший тренер – Р. Каричев. – составы из "Спортивної газети".
Голы: 1:0 Кржечевский (10, гп Гринько), 1:1 Трояновский (31), 2:1 Дановский (35, с пенальти).
Дублёры – 1:0.

«Зоря» (30.05.1967)
Вчора на стадіоні «Метеор» футболісти «Дніпра» провели черговий матч на першість країни. Їх суперником був вінницький «Локомотив». Матч закінчився з рахунком 2:1 на користь «Дніпра».

«Днепровская правда» (30.05.1967)
Вчера состоялся очередной тур розыгрыша первенства страны по футболу между командами класса «А» второй подгруппы. Футболисты «Днепра» принимали на своём поле команду «Локомотив» (Винница). Игра прошла в быстром темпе и закончилась со счётом 2:1. Желтоводский «Авангард» встречался с командой «Карпаты» (Львов). Счёт матча 0:2.

СЬОМИЙ ТУР БЕЗ ПОРАЗОК
«Прапор юності» (31.05.1967)
На відміну від попередніх ігор стадіон «Метеор» на цей раз був заповнений болільниками, які, не зважаючи на несприятливу погоду, прийшли подивитись зустріч «Дніпра» з одним з лідерів другої підгрупи класу «А» вінницьким «Локомотивом». Гра почалася без розвідки. Суперники один одного добре знають, не раз з’ясовували свої відносини на зеленому полі стадіона. Перші хвилини матчу показали, що гра буде дійсно цікава і напружена. Поступово ініціативою заволоділи господарі (вони грали проти вітру). Рахунок було відкрито на 10-ій хвилині. Використавши прострільну передачу з правого фланга, Георгій Кржичевський сильним ударом направляє м’яч у ворота залізничників. Через три хвилини В. Суковіцин сильно б’є по воротах, м’яч котиться над верхньою перекладиною, але у ворота не входить. Після цього на полі зав’язується маневрова гра з швидкими контратаками на флангах. Вінничани будують свою гру на швидкісних проходах Валерія Трояновського. Але його досить пильно оберігають захисники «Дніпра». І все ж саме Трояновський зрівняв рахунок, варто було помилитись стоперам «Дніпра», як він з незручного положення, лежачи, точно направляє мяч мимо Городенка у ворота. «Дніпро» атакує. Атакує азартно, з вогником. Під час однієї з атак захисник «Локомотива» грає рукою у своєму штрафному майданчику. Суддя невблаганний — одинадцятиметровий. До м’яча підходить капітан «Дніпра» Борис Дановський. Чіткий удар у лівий від воротаря кут — і «Дніпро» знову виходить вперед.
У другому таймі багато й безрезультатно атакує «Локомотив». На захист воріт йдуть півзахисники «Дніпра». Залізничники мали кілька реальних можливостей зрівняти рахунок, але цього разу спортивне щастя відвернулось від них. М’яч летів або вище воріт (хоч на своєму місці не було Городенка), або прямо в руки воротаря. Десь у середині другого тайму «Дніпро» знову впевнено захоплює ініціативу. Здається, бути третьому голу. Але звучить суддівський свисток. Гра закінчена. «Дніпро» здобув чергові два очка. Після десяти турів у дніпропетровців 15 очок, вони забили у ворота суперників 11 м’ячів, а пропустили 5. «Дніпро» займає третю сходинку у турнірній таблиці.
Невдача спіткала у цьому турі чемпіона України — жовтоводський «Авангард», який приймав львівську команду «Карпати». Досвідчений суперник зумів взяти верх над дебютантами. Забивши у кожному таймі по мячу, «Карпати» завдали поразки «Авангарду» — 2:0.
В. КОСТІН.

ВАЖКА ПЕРЕМОГА
«Зоря» (31.05.1967)
Важко дісталася дніпропетровцям позавчорашня перемога над вінницьким «Локомотивом». Зустрічалися два лідери, і про будь-який компроміс не могло бути й мови. Після двох поразок у попередніх турах гості вийшли з твердим наміром перемогти. Вони з перших хвилин намагалися перехопити ініціативу, і в цьому їм допомагав сильний поривчастий вітер.
Та як не старалися залізничники, починати з центру після забитого гола довелося першими саме їм. Трапилось це вже на десятій хвилині. А. Гринько, перебуваючи на правому фланзі, одержав мяч. Всі сподівалися, що буде навіс у штрафний майданчик, а він зробив простріл низом. Задум товариша добре розгадав Г. Кржичевський і красиво послав мяч під верхню перекладину воріт «Локомотива». Незабаром штанга врятувала гостей від ще одного гола.
Ініціативою міцно володіли дніпропетровці. Лише неприпустима помилка воротаря «Дніпра» Г. Городенка дала змогу В. Трояновському на 31-й хвилині красиво і легко закинути мяч у ворота. Рахунок став 1:1. Через чотири хвилини в момент атаки «Дніпра» хтось з гостей відбив мяч руками в межах штрафного майданчика. Б. Дановський після одинадцятиметрового штрафного удару вивів свою команду вперед.
Непогано провели наші земляки і другий тайм. Часті атаки дніпропетровців ставили гостей в скрутне становище, та добре грав їх воротар А. Востров. Могли відігратися і залізничники, бо нервозність Г. Городенка приводила до того, що ворота кілька разів залишались незахищеними.
Перемога з рахунком 2:1 дала змогу «Дніпру» закріпитись на третьому місці, бо в цей же день «Труд» у Харкові з рахунком 2:0 переміг «Металіста».
Невдача спіткала і претендента на високе місце в турнірній таблиці — жовтоводський «Авангард», який на своєму полі зазнав поразки від «Карпат» з рахунком 2:0.
Інші матчі дали такі результати: «Шинник» — «Зірка» 2:0, «Волга» (Г) — СКА (К) 0:3, «Металург» (З) — «Сокіл» 0:0, СКА (Л) — «Волга» (К) 3:1, «Таврія» — СКА (О) 1:1, «Суднобудівник» — «Молдова» 1:1, «Металург» (Т) — «Локомотив» (К) 1:2.

«ЛОКОМОТИВ» БУКСУЄ
«Вінницька правда» (Винница, 31.05.1967)
Все вирішилось у першому таймі. Рахунок відкрив дніпропетровець Кржичевський. На 31-ій хвилині Валерій Трояновський відквитав гол. Але господарі поля били одинадцятиметровий штрафний і з перевагою в один м’яч перемогли. Автором другого гола став Дановський.
У другому таймі залізничники багато атакували, але безрезультатно.
Що ж, у футболі ніхто не гарантований від невдач. Але такого ще з командою не траплялось, щоб вона чотири рази підряд складала зброю (тричі на першість і один раз в кубковій зустрічі). Це тим прикріше, що до матчу з «Карпатами» залізничники буквально полонили серця любителів футбола майстерною грою і вдома, і на виїзді.
Що ж сталось? Це питання хвилює прихильників команди. Нам здається, що тріщини з’явились в лінії захисту. Адже, незважаючи на поразки, вінницькі форварди і особливо Трояновський продовжують очолювати підгрупу за результативністю, забивши у ворота противників за 10 турів 14 мячів. Це більше, ніж забили «Молдова», горьковська «Волга», «Суднобудівник» і харківський «Металіст», разом взяті.
Хочеться вірити, що залізничники і їхні тренери відновлять міць і репутацію класної команди.
«Локомотив» виступав у Дніпропетровську в такому складі: Востров, Ощепков, Левченко, Гільдєєв, Грушанський, Александров, Лендьєл, Снітко, Решко, Трояновський, Кондрашкін.
Інші зустрічі XI туру закінчились так: «Металіст» — «Труд» — 0:2, «Шинник» — «Зірка» — 2:0, «Волга» (Горький) — СКА (Київ) — 0:3, «Металург» (Запоріжжя) — «Сокіл» — 0:0, СКА (Львів) — «Волга» (Калінін) — 3:1, «Таврія» — СКА (Одеса) — 1:1, «Суднобудівник» — «Молдова» — 1:1, «Авангард» — «Карпати» — 0:2, «Металург» (Тула) — «Локомотив» (Калуга) — 1:2.
Таким чином, турнірну таблицю впевнено очолили армійці Києва (16 очок), друге і третє місця з 15 очками ділять футболісти «Дніпра» і «Труда». Четверту сходинку зайняли залізничники Вінниці — 14 очок.

ЗНОВУ НЕВДАЧА
«Комсомольське плем’я» (Винница, 31.05.1967)
Позавчора у другій підгрупі відбувся 11 тур першості СРСР з футбола. Вінницький «Локомотив» виступав у Дніпропетровську проти місцевого «Дніпра». Рахунок відкрили господарі поля (Г. Кржечевський). Потім В. Трояновський сквитав цей гол. Остаточний результат встановив Б. Дановський, який реалізував пенальті. Так з рахунком 1:2 «Локомотив» зазнав третьої підряд поразки в іграх на першість країни. Залізничники виступали у такому складі: Востров, Ощепков, Левченко, Гільдєєв, Грушанський, Александров, Лендьєл, Снітко, Решко, Трояновський, Кондрашкін.
Інші матчі закінчились так: «Металіст» — «Труд» — 0:2, «Шинник» — «Зірка» — 2:0, «Волга» (Г) — СКА (К.) — 0:3, «Металург» (З.) — «Сокіл» — 0:0, СКА (Л.) — «Волга» (К.) — 3:1, «Таврія» — СКА (Од.) — 1:1, «Суднобудівник» — «Молдова» — 1:1, «Авангард» — «Карпати» — 0:2, «Металург» (Т.) — «Локомотив» (К.) — 1:2.

«ДНІПРО» – «ЛОКОМОТИВ» – 2:1
«Спортивна газета» (Киев, 01.06.1967)
Після двох поразок, яких зазнали вінницькі футболісти в останніх турах, їх лідируюче становище похитнулося. Тому на гру з «Дніпром» вони вийшли з твердим наміром добитися перемоги. До того ж, у першому таймі союзником гостей був сильний поривчастий вітер.
Проте «Дніпро» швидко пристосувався до манери гри вінничан, які точно й швидко передавали м’яч у ноги один одному. Все ж здавалось, що гості доб’ються успіху. Та ось Гринько робить несподіваний рейд по правому краю. Всі чекали, що він навісить м’яч на штрафний майданчик. Але Гринько спрямував його низом і Кржичевський забив красивий гол під перекладину. Незабаром гостей врятовує штанга, в яку влучив Суковіцин. З цього моменту ініціатива повністю переходить до господарів поля. Тільки груба помилка Городенка дозволила Трояновському легко перекинути м’яч у дальній від воротаря кут.
Гості змушені оборонятися. Один з їх захисників грає на штрафному майданчику рукою, і Дановський реалізує пенальті.