Предсезонная подготовка в Днепропетровске 1967


У «ДНІПРА» НОВИЙ ЛОЦМАН
«Прапор юності» (01.01.1967)
За кілька годин до Нового року наш кореспондент Г. Гумановський зустрівся із старшим тренером футбольної команди «Дніпро» заслуженим тренером РРФСР Леонідом Аркадійовичем Родосом і попрохав його відповісти на кілька питань.
— Яка ваша думка про команду «Дніпро», яку недавно прийняли?
— В основному колектив хороший, але у команди великий недолік: вона до кінця не витримує сезон. І перша причина, по-моєму, — у слабкій морально-вольовій підготовці як команди в цілому, так і деяких гравців. Щоб стати класною командою, треба рівно проводити всі ігри. «Дніпро» має такі можливості.
— Які лінії команди найбільш слабкі і як ви думаєте їх зміцнити?
— Звичайно, недоліки є у всіх лініях, але назвати їх слабкими не можна. Звичайно, керівники і тренери команди будуть зміцнювати і оборону і півзахист. Але все ж основним недоліком я вважаю неузгодженість дій окремих ланок. Лінії команди були незіграні, і це не могло не позначитись на іграх чемпіонату. До речі, тут є своя закономірність — адже щороку команда оновлювалась приблизно на 70 процентів. Отже, основа успіху — у стабільності складу, в його тактичному тренуванні. І все ж колектив поповниться 3-4 новими гравцями. Хто вони такі? Це стане відомо після перших спільних тренувань.
— Які причини застою футбола, на вашу думку, в Дніпропетровську? Чи є вихід з становища, що склалось?
— «Дніпро» — велика футбольна річка, яку повинні живити хоч потроху футбольні струмочки області. Однак насправді низові колективи не пробують виховувати своїх молодих спортсменів, а запрошують досвідчених футболістів, які з тих чи інших причин були відраховані з команд майстрів. Як ми переконались, команди, укомплектовані такими футболістами, далеко не пішли. Моя думка — треба різко омолодити всі футбольні команди області. Взірець цьому — «Авангард» із Жовтих Вод. Треба розширити і сітку дитячих футбольних шкіл.
— Ваші побажання газеті і читачам «Прапора юності».
— Я думаю, ви мене зрозумієте. Перш за все я хочу, щоб газета писала про перемоги футболістів «Дніпра» і радувала серця болільників. Газета повинна більше приділяти уваги висвітленню матчів не тільки команд майстрів, але й команд колективів фізкультури. Це, безсумнівно, допоможе тренерам знайти молодих, талановитих футболістів.
Дозвольте мені через газету від імені футболістів «Дніпра» поздоровити всіх любителів футбола і всіх читачів з Новим 1967 роком і побажати великого щастя!


ФУТБОЛ ВИХОДИТЬ НА СТАРТ
«Зоря» (06.01.1967)
Футболісти «Дніпра» закінчили зимові канікули. Сьогодні команда під керівництвом свого нового тренера, заслуженого тренера РРФСР Л.А. Родоса приступає до занять. Разом з новим тренером колектив готуватимуть до наступного сезону його помічники — майстер спорту А.С. Архипов і Є.І. Жучков. Обидва вони в свій час були капітанами дніпропетровського «Металурга», за який виступали в ролі центральних захисників. В останні роки А.С. Архипов очолював тернопільський «Авангард», а Є.І. Жучков був тренером жовтоводського «Авангарда».
Вперше за довгі роки «Дніпро» починає зимове навчання, зберігши майже всіх своїх гравців. Лише один В. Количев перейшов до кіровоградської «Зірки». Є деяке поповнення. Після демобілізації з рядів Радянської Армії виявили бажання виступати за «Дніпро» футболісти київського СКА нападаючий В. Суковіцин і захисники М. Гребенік та П. Соломатко.
Федерація футбола СРСР вже затвердила Положення про розиграш першості 1967 року. У вищій лізі виступатиме 19 команд, у другій групі класу «А» — 58 колективів. Серед новачків класу «А» жовтоводський «Авангард» — чемпіон України 1966 року. Команда вже приступила до занять під керівництвом свого наставника М.К. Заворотнього.
Колективи другої групи, які включаться в змагання 5 квітня, будуть поділені на три підгрупи. Змагання проходитимуть в два кола і закінчаться 20 листопада.


СОПЕРНИКИ ИЗВЕСТНЫ
«Днепровская правда» (08.01.1967)
Апрель — месяц старта первенства СССР по футболу 1967 года. Второго числа болельщики «Днепра» увидят свою любимую команду на поле.
Но хотя до старта еще много времени, футболисты уже начали подготовку. В этом году руководит командой заслуженный тренер РСФСР Леонид Аркадьевич Родос. Помогают ему тренировать команду известные днепропетровским болельщикам спортсмены А.С. Архипов и Е.И. Жучков. Оба они в свое время были капитанами днепропетровского «Металлурга».
Состав команды по сравнению с прошлым годом почти не изменился. В коллектив вернулись после демобилизации из рядов Советской Армии нападающий Суковицын и защитники Гребеник и Соломатко.
Все команды второй группы класса «А» разделены на три подгруппы. «Днепр» будет выступать во второй. Соперники нашей команды в основном те же, что были и в прошлом году. Это армейцы Киева и Львова, запорожский «Металлург», «Локомотив» (Винница), «Труд» (Воронеж), «Сокол» (Саратов), «Авангард» (Харьков), «Волга» (Калинин), «Таврия» (Симферополь), «Авынтул» (Кишинев), «Карпаты» (Львов), «Судостроитель» (Николаев), «Шинник» (Ярославль), «Волга» (Горький), «Звезда» (Кировоград).
В этой же группе будут играть и авангардовцы Желтых Вод, ставшие в прошлом году чемпионами Украины, армейцы Одессы и калужский «Локомотив», покинувшие первую группу класса «А».


ДРУГИЙ ЕШЕЛОН
«Прапор юності» (11.01.1967)
Президія Федерації футбола СРСР затвердила склад учасників першості СРСР 1967 року серед 58 команд другої групи класу «А». Перший етап наступних змагань почнеться 2 квітня в першій та другій підгрупах і 13 квітня – у третій підгрупі. Після закінчення другого кола переможці трьох підгруп у фінальному турнірі в два кола виявлять претендента на право виступати в 1968 році в першій групі класу «А».
Ось склад підгруп. Перша: «Жальгіріс» (Вільнюс), «Текстильник» (Іваново), «Кубань» (Краснодар), «Динамо» (Кіровабад), «Рубін» (Казань), «Даугава» (Рига), «Локомотив» (Тбілісі), «Терек» (Грозний), «Динамо» (Батумі), «Спартак» (Нальчик), «Ростсільмаш» (Ростов-на-Дону), «Трактор» (Волгоград), «Динамо» (Ставропіль), «Балтика» (Калінінград), «Спартак» (Гомель), «Ширак» (Ленінакан), «Динамо» (Таллін), «Динамо» (Ленінград), «Спартак» (Орджонікідзе), «Мешахте» (Ткібулі).
Друга підгрупа: СКА (Одеса), СКА (Київ), СКА (Львів), «Локомотив» (Вінниця), «Труд» (Воронеж), «Металург» (Запоріжжя), «Дніпро» (Дніпропетровськ), «Сокіл» (Саратов), «Авангард» (Харків), «Волга» (Калінін), «Таврія» (Сімферополь), «Авинтул» (Кишинів), «Карпати» (Львів), «Суднобудівник» (Миколаїв), «Шинник» (Ярославль), «Волга» (Горький), «Зірка» (Кіровоград), «Локомотив» (Калуга) і «Авангард» (Жовті Води).
Третя підгрупа: «Політвідділ» (Ташкентська обл.), «Шахтар» (Караганда), «Будівельник» (Уфа), «Алга» (Фрунзе), «Промінь» (Владивосток), «Уралмаш» (Свердловськ), «Локомотив» (Челябінськ), «Будівельник» (Ашхабад), «Енергетик» (Душанбе), «Темп» (Барнаул), «Кузбас» (Кемерово), СКА (Хабаровськ), СКА (Новосибірськ), «Торпедо» (Томськ), «Іртиш» (Омськ), «Зірка» (Перм), «Схід» (Усть-Каменогорськ), «Нафтовик» (Фергана) і «Памір» (Ленінабад).
ТАРС.


НАШ «ДНІПРО», РІК 1967-ий
Фоторепортаж з тренування «Дніпра»
«Прапор юності» (13.01.1967)



Тренування триває третю годину, але ні тренери, ні футболісти не помічають цього. Хлопці уважно слухають своїх наставників, намагаються чітко виконати вправу, а коли вона не виходить, десятки разів повторюють її. Футболки мокрі, обличчя розчервонілі.
— Наступне завдання: ударити лівою ногою по м’ячу, влучити у щит, а потім, вибігши назустріч м’ячу, вдарити його правою ногою злету по воротах.
Щит розфарбований у кілька кольорів. Якщо влучиш у «девятку», м’яч повертається до футболіста на зручній висоті, є змога точно і сильно пробити його по воротах, які захищає Володимир Пільгуй (фото вгорі).
Здавалося б, вправа досить учнівська, але не у всіх вона виходить. І після одного красивого удару йде серія невдач. Доводиться починати заново.
З усього видно, старший тренер Леонід Аркадійович Родос задоволений працелюбством своїх нових вихованців. Він підходить то до Галояна, то до Гринька, ще й ще показує, як треба технічно виконати вправу…
Майстри шкіряного м’яча готуються до наступних футбольних баталій.
...Не секрет, що у шкіряного мяча прихильників найбільше. Десятки тисяч дніпропетровців, наприклад, добру половину року «хворіють» на трибунах «Металурга» і «Метеора». А скільки розмов точиться біля Будинку спорту з ранку до вечора! Які тут прогнози, аналізи! А з яким хвилюванням юрмляться болільники біля головного поштамту, коли їх «Дніпро» грає за сотні кілометрів від рідного міста. Любов болільників до своїх кумирів перевіряється дощами, холодними вітрами й морозами. Але вони проходять крізь випробування.
«Дніпро» у минулому сезоні не радував своїх болільників, особливо у другому колі. На це були об’єктивні і необєктивні причини. Хочеться вірити, що у сезоні, який наступає, «Дніпро» не розтратить своїх бойових якостей і стане справжнім лідером другого ешелону великого футбола.
«Юр’їв день» у футболістів тривав недовго. Після коротких вакацій вони приступили до щоденних тренувань, головне завдання яких створити боєздатний колектив. Попереду напружені матчі з командами другої групи. Слабких суперників не буде. Про це футболісти памятають сьогодні.
Звичайно, ще рано говорити про спортивну форму команди і окремих гравців, але розумно поставлена методика тренувань, насиченість їх гімнастичними, легко- і важкоатлетичними вправами, заняття у басейні, безумовно, дадуть позитивні результати. Тим більше, що хлопці один одного знають, зіграні.
На відміну від попередніх років, кістяк команди залишився старим. Правда, у московське «Торпедо» пішов Д. Паїс, у кіровоградську «Зірку» — В. Количев. Виявили бажання грати за «Дніпро» член збірної України майстер спорту В. Суковіцин, досвідчені захисники майстер спорту М. Гребеннік і П. Соломатко. Очевидно, у перший склад увійде хтось із групи підготовки молодих футболістів. Готують команду до наступного футбольного турніру старший тренер Л.А. Родос, тренери А.С. Архипов і Є.І. Жучков, колишні капітани «Дніпра», колишні центральні стопери. До недавнього часу А.С. Архипов тренував тернопільський «Авангард», а Є.І. Жучков — чемпіона України жовтоводський «Авангард».
...А нині тривають тренування. Йде серйозна, вдумлива робота над шліфуванням техніки.
В кінці лютого команда їде на тренувальний збір Ялту, аби продовжити там заняття над тактичною підготовкою.
В. ГОЛОБОРОДЬКО.

Тренери Л.А. Родос і Є.І. Жучков

Тов



Фото Ю. Антонця.


«Прапор юності» (29.01.1967)
Хоч до весни ще далеко, а на футбольне поле вийшли майстри шкіряного м’яча. На стадіоні «Металург» відбулась тренувальна зустріч: перший склад «Дніпра» грав зі своїми дублерами.
Тов
Фото М. Дмитрієва.


СПРАВИ ПРО ПЕРЕХОДИ
«Спортивна газета» (Киев, 28.01.1967)
Останнім часом на кожному засіданні Федерації футбола УРСР слухаються справи про переходи гравців. Ось картинка з засідання, яке відбулося позавчора.
Футболісти вінницького «Локомотива» Аристов і Александров вирішили розпрощатися з своєю командою. Перший подав заяву в харківський «Авангард», другий — в «Карпати». Які причини у Александрова? На жаль, логічно обгрунтувати своє рішення він не зміг. Звичайно, дозволу на зміну спортивного прапора він не дістав. Зате Аристова, враховуючи його сімейні обставини, було переведено.
Довелося Федерації відмовити у переході в харківську команду з «Чорноморця» Кафаджі, а Соломатку — з київського СКА у «Дніпро».
Останньою обговорювалася заява Базилевича про перехід з «Чорноморця» в донецький «Шахтар». На минулому засіданні Федерація дозволила перейти в цю команду Лобановському. У даному випадку керівництво «Чорноморця» не заперечувало проти переходу гравця. Але відпускати Базилевича моряки не мають намірів.
Двічі викликала Федерація футбола Базилевича на своє засідання, щоб детально розібратися, чому він хоче грати в «Шахтарі». Однак обидва рази гравець не зявлявся. Тому було вирішено залишити Базилевича в «Чорноморці». Але якщо він наполягатимиме на переході, то нехай вже сам приїздить, щоб обгрунтувати своє рішення.
Л. МАКСИМЕНКО.


У «ДНІПРА» – НОВІ ЛОЦМАНИ
«Спортивна газета» (Киев, 31.01.1967)
Заняття триває третю годину. Але ні тренери, ні футболісти не помічають цього. Гравці уважно слухають своїх наставників, прагнуть чітко виконати ту чи іншу вправу. Якщо вправа не виходить, вони повторюють її десятки разів.
— Наступна вправа буде такою, — говорить тренер, пояснюючи завдання. — Треба вдарити лівою ногою по м’ячу, щоб він влучив у щит. Потім кинутися назустріч м’ячу і з льоту пробити по воротах правою ногою.
Щит пофарбовано у кілька кольорів. Якщо влучити у «дев’ятку», то мяч повернеться до футболіста на зручній для удару висоті. Гравець дістає можливість сильно пробити по воротах, які захищають то Юрій Павлюченко, то Володимир Пільгуй.
На перший погляд здається, що вправа проста. Та не всі добре її виконують. Красиві й точні удари чергуються з невдачами. Доводиться знову й знову бити в щит, бігти назустріч м’ячу і т. д.
Але старший тренер «Дніпра», а саме про цю команду йде мова, Леонід Аркадійович Родос задоволений своїми новими підопічними. Він підходить то до Гринька, то до Галояна. Ще й ще показує, як треба технічно виконати вправу...
У минулому сезоні «Дніпро» грав дуже нерівно. На старті сезону він вийшов у лідери своєї підгрупи, за підсумками першого круга зайняв третє місце, а закінчив сезон на восьмому (нагадаємо, що в другому крузі дніпропетровці опинилися на останньому щаблі в турнірній таблиці). На це були різні причини. Сьогодні прихильники «Дніпра» сподіваються, що в наступному сезоні їх улюблена команда зарекомендує себе з кращого боку.
Тренуються дніпропетровські футболісти щодня. Звичайно, ще рано говорити про спортивну форму команди й окремих гравців. Та безсумнівно, що сучасна методика тренувань, яку застосовують нові наставники команди, насиченість занять гімнастичними, легкоатлетичними, важкоатлетичними вправами, плаванням дадуть позитивні результати. Тим більше, що, на відміну від попередніх років, значних змін у колективі не сталося. Кістяк команди залишився старим. Правда, у московське «Торпедо» перейшов Д. Паїс, у кіровоградську «Зірку» подав заяву В. Количев. Зате виявили бажання виступати за «Дніпро» майстри спорту В. Суковіцин і М. Гребенник, які раніше грали в київському СКА. Очевидно, в основному складі з’явиться хто-небудь з торішніх дублерів.
А хто ж тепер керує «Дніпром»? Вище ми вже згадували прізвище старшого тренера Леоніда Родоса. Це відомий футбольний вихователь, заслужений тренер РРФСР. Минулого сезону він працював у запорізькому «Металурзі». Готувати команду Л. Родосу допомагають А. Архипов і Є. Жучков. Торік А. Архипов очолював тернопільський «Авангард», а Є. Жучков був другим тренером «Авангарду» (Жовті Води). Цікаво відзначити, що всі нові лоцмани «Дніпра» — вихованці дніпропетровського футбола. А. Архипов і Є. Жучков у різні роки були навіть капітанами «Дніпра».
А поки що тренування тривають. Йде серйозна і вдумлива робота над шліфуванням технічної майстерності футболістів, закладається фундамент загальнофізичної підготовки гравців.
Наприкінці лютого команда виїде в Ялту. На березі Чорного моря «Дніпро» продовжить передсезонну підготовку. У тренувальних і контрольних матчах наїгруватимуться тактичні варіанти, визначатиметься основний склад команди.
Вл. ГОЛОБОРОДЬКО.


в
— Наступна вправа буде такою, — говорить своїм підопічним старший тренер «Дніпра» Л. Родос. На знімку він стоїть до нас спиною (фото внизу). Молодий воротар Володимир Пільгуй відбиває у карколомному стрибку важкий мяч (фото вгорі). Фото Ю. Антонця.


БУДНІ ГІРНИКІВ
«Спортивна газета» (Киев, 02.02.1967)
Іван Бобошко, тренер команди «Шахтар» (Донецьк):
…Ми досконало проаналізували свій торішній виступ i зробили належні висновки. Підготовку до сезону почали 4 січня в Донецьку, а два тижні тому приїхали до Ялти, де маємо намір підготуватися до участі в турнірі «Советского спорта». Завдань у нас багато. Насамперед — доукомплектування колективу. З цією метою була проведена першість Донецької області з футбола, після якої ми відібрали до «Шахтаря» кілька перспективних гравців. Крім того, команда поповнилася рядом гравців з інших колективів класу «А» і «Б». Це В. Сєвєрухін («Дніпро»), В. Грубчак («Верховина»), В. Лобановський («Чорноморець»). Висловили бажання виступати за «Шахтар» П. Глоденіс («Жальгіріс»), В. Антоненко («Цемент», Новоросійськ), О. Базилевич («Чорноморець»), А. Огерчук і А. Герасимов (обидва — «Нафтовик», Баку).
Але питання про їх перехід вирішуватиме Федерація футбола.


ВСТРЕЧА С «ДНЕПРОМ»
«Днепровская правда» (22.02.1967)
В днепропетровском Дворце культуры машиностроителей состоялась встреча футболистов «Днепра» с тружениками Южного машиностроительного завода.
Старший тренер команды тов. Родос и футболисты ответили на многочисленные вопросы болельщиков.
Встреча закончилась демонстрацией спортивных кинофильмов.
Л. ЕФИМОВ.

Комментариев нет:

Отправить комментарий