15 мая 1967 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 9-й тур
«Авангард» (Жёлтые Воды) — «Днепр» (Днепропетровск) – 0:0

«Авангард» (Жёлтые Воды) — «Днепр» (Днепропетровск) — 0:0.
15 мая 1967 (понедельник). 18:30. Жёлтые Воды. Стадион «Авангард». 3000 зрителей.
«Авангард»: В. Онопко, И. Волков, Ю. Варакута, В. Чебанов, В. Хомутов, Е. Черкасов (к), В. Лапшин, В. Зинченко, А. Мухачёв, М. Жиряков, В. Литовкин (А. Васин).
Старший тренер – В. Морозов.
«Днепр»: 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков (Северухин), 4 Белолюбский, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Шнейдерман, 9 Гринько – 8 Пинчук,  10 Крюковский, 11 Кржечевский.
Старший тренер – Л. Родос. – составы из "Спортивної газети".
Дублёры – 1:1.

Последний матч за «Днепр» Анатолия Белолюбского (1965-1967, 65 матчей, 2 мяча).

У ДРУЖНІЙ ОБСТАНОВЦІ
«Зоря» (17.05.1967)
Жовті Води. (Спец. кор. «Зорі»). Напередодні нинішнього чемпіонату країни начальник жовтоводського «Авангарду», заслужений тренер УРСР М.К. Заворотній в інтервю кореспондентові «Зорі» сказав:
— Ми ставимо собі скромне завдання: не бути гіршими серед команд нашої республіки.
Початок сезону показав, однак, що торішній чемпіон України може розраховувати на значно більше і заслужено перебуває у верхній частині турнірної таблиці.
Це, до речі, довів і позавчорашній матч жовтоводців з «Дніпром». Хоч зустріч пройшла в товариській обстановці і на стадіоні панувала тепла гостинність щодо дніпропетровців, поєдинок був гострий і цікавий. Активно провели його в першому таймі господарі поля, які зуміли надовго «закрити» своїх суперників на їх половині поля.
Правда, рахунок могли відкрити гості. На 9-й хвилині вони розіграли швидку і красиву комбінацію, внаслідок якої А. Гринько опинився один навпроти порожніх воріт, але з відстані кількох метрів послав м’яч вище, ніж треба.
Воротареві «Дніпра» Г. Городенку було багато роботи, але він порівняно легко справлявся з своїми обовязками, бо авангардівці не зуміли якнайкраще розпорядитися своєю територіальною перевагою. Лише одного разу В. Літовкін небезпечно пробив з лівого флангу, а другим разом прицільний удар не вдався В. Лапшину.
Настирливий і безуспішний натиск «Авангарду», очевидно, в якійсь мірі підірвав їх сили, і в другому таймі гості дістали можливість для ширших дій. Це й призвело до того, що форварди «Дніпра» все частіше стали з’являтися в безпосередній близькості до воріт жовтоводців. Хороший рейд по правому флангу зробив А. Крюковський. Він пробив під гострим кутом, і м’яч, прокотившись над верхньою перекладиною, полетів на аут. Трохи раніше простріл зліва не зумів перепинити воротар «Авангарду» В. Онопко. Але до м’яча ніхто з дніпропетровців не дотягнувся.
Оце, здається, і всі небезпечні моменти, що виникали на полі. Кінець матчу пройшов в спокійнішій обстановці, бо ніхто не хотів ризикувати. Господарі пішли навіть на те, щоб замінити форварда п’ятим захисником.
Рахунок 0:0 не змінився. Друзі-земляки записали собі по одному очку. Це приємно. На Дніпропетровщині зявилася ще одна сильна команда, яка гідно відстоює спортивну честь області на футбольних полях країни.
В кінці матчу приз кращого гравця цього поєдинку було вручено авангардівцю Ю. Варакуті.
Н. ЯНОВ.
Подаємо результати інших зустрічей:
«Шинник» — «Волга» (Г.) — 2:1; СКА (О.) — «Молдова» — 1:0; «Карпати» — «Локомотив» (В.) — 3:1; «Труд» — «Сокіл» — 1:0; «Металург» (З.) — «Металіст» — 1:0; «Волга» (К.) — «Локомотив» (К.) — 3:2; СКА (К.) — «Зірка» — 0:1; «Суднобудівник» — «Таврія» — 1:2; «Металург» (Т.) — СКА (Л.) — 0:0.

ЛИДЕРЫ УСТУПАЮТ ПОБЕДУ
«Днепровская правда» (17.05.1967)
Девятый тур первенства страны по футболу среди команд мастеров второй группы второй подгруппы класса «А» оказался неудачным для лидеров. Железнодорожники Винницы потерпели поражение во Львове в матче против «Карпат» — 1:3, а армейцы Киева на своём поле уступили победу кировоградской «Звезде» — 0:1.
В лидирующей группе стало особенно тесно после того, как с одинаковым счетом (1:0) воронежский «Труд» выиграл у саратовского «Сокола», а запорожский «Металлург» нанес поражение харьковскому «Металлисту». Благодаря победе запорожцы сумели (имея лучшее соотношение забитых и пропущенных мячей) опередить в турнирной таблице футболистов «Днепра».
Спортсмены Днепропетровска выступали 15-го мая в Желтых Водах против «Авангарда». Не добившись успеха в дебюте, «Днепр» вынужден был весь первый тайм сдерживать массированное наступление хозяев поля. После перерыва картина изменилась: больше атаковали гости, но открыть счет не удалось ни одной команде.
А вот результаты остальных матчей: «Шинник» (Ярославль) — «Волга» (Горький) — 2:0, СКА (Одесса) — «Молдова» (Кишинев) — 1:0, «Волга» (Калинин) — «Локомотив» (Калуга) — 3:2, «Судостроитель» (Николаев) — «Таврия» (Симферополь) — 1:2.

«АВАНГАРД»  «ДНІПРО»  0:0
«Прапор юності» (17.05.1967)
Позавчорашній матч між авангардівцями Жовтих Вод і «Дніпром» закінчився внічию — 0:0.

«Спортивна газета» (Киев, 18.05.1967)
Любителі футбола розводять руками: дорого коштують нині голи. Не часто щастить побачити м’яч у сітці. Звітний матч не був винятком. На полі зустрічалися команди однієї області, які добре знають одна одну, хоча востаннє вони змагалися в 1952 році. Нинішні наставники «Дніпра» Л. Родос і Є. Жучков ще недавно працювали в Жовтих Водах. Отже, матч мав принциповий характер, що наклало певний відбиток на хід поєдинку. Гра була нервовою, жорсткою, футболісти багато помилялися.
«Авангард» з перших хвилин запропонував швидкий темп. Городенко відразу змушений був вступити в гру. Однак перша серйозна загроза нависла над воротами господарів поля. На 11-й хвилині захисники «Авангарду» помилилися, і Гринько дістав м’яч у штрафному майданчику. Але він розгубився від такого подарунка й пробив вище воріт. А через 3 хвилини приблизно аналогічну помилку дніпропетровця Гребенника не використав Мухачов.
Загалом господарі поля мали помітну ігрову перевагу, особливо до перерви. Та захист «Дніпра» зіграв непогано. Все ж біля воріт гостей було створено кілька небезпечних ситуацій, але неузгодженість дій нападаючих «Авангарду» не дозволила відкрити рахунок. Другий тайм пройшов в обопільних, але безрезультатних атаках. На 74-й хвилині Мухачов вийшов сам на сам з Городенком. Трибуни завмерли. І знову гості відбулись переляком.
Б. САМОДУРОВ.
м. Жовті Води (телефоном).

ПЕРЕД ВИРІШАЛЬНИМ ЕТАПОМ
«Зоря» (19.05.1967)
…Пряму боротьбу за лідерство тепер ведуть щонайменше шість-сім колективів, у тому числі і «Дніпро», який різко поліпшив свої справи після тривалого турне по містах України і в Молдавію. Наші земляки встановили своєрідний рекорд, вернувшись додому з багатими трофеями: вісім очок з десяти можливих. Команда не пропустила на виїзді жодного м’яча, що свідчить про злагоджену гру захисних ліній. Проте не все гаразд у нападі, який забив дуже мало м’ячів. Не порадували форварди «Дніпра» і в останній зустрічі з «Авангардом». Їм бракує тієї організованості, наполегливості, яку можна бачити в захисників.
Лише при умові, що дніпропетровці поліпшать гру своєї передньої лінії, можна сподіватись на їх високе місце в підгрупі, шлях до якого тепер відкрито.
Гру «Дніпра» дуже нагадує і «Авангард», де теж не все добре в нападі. Але від жовтоводців важко зараз чекати більшого, бо команда в якійсь мірі ще переживає період становлення. Слід також врахувати, що «Авангард» з кінця минулого року залишився без трьох своїх кращих гравців, два з них — результативні форварди. І все ж ми бачимо жовтоводців зовсім близько від лідерів, що робить їм велику честь.

По словам футбольного историка Василия Гнатюка, отчёта о матче в желтоводской газете «Трудовая слава» не было (газеты города Жёлтые Воды отсутствуют в библиотеках из-за его статуса «закрытого города» во времена СССР.  Р.Л.).