Обзор первого круга чемпионата 1966


НОВАЧОК НА ЧОЛІ ФУТБОЛЬНОГО МАРАФОНУ
«Прапор юності» (13.07.1966)
Новачкам доведеться вдвічі важче — така була загальна думка, коли стали відомі команди-учасниці другої групи класу «А». І особливо це стосувалося молодих українських колективів. Ще б пак, вони опинилися в одній підгрупі з такими досвідченими командами, як «Зоря» (Луганськ), «Дніпро» (Дніпропетровськ), «Металург» (Запоріжжя), «Шинник» (Ярославль), «Авангард» (Харків) та іншими.
Однак уже перші кроки новачків показали, що вони не з полохливих. Причому, саме вони, а не старожили класу «А», демонстрували в матчах добру технічну підготовку, застосовували тактичні новинки, взяті нині на озброєння багатьма колективами вищої ліги нашого футбола.
Успішно вели боротьбу за місце на вищій сходинці турнірної таблиці чемпіони України 1965 року — армійці Львова. Про цю команду вже було сказано багато хорошого. І дійсно, гра львів’ян варта найвищої оцінки. Девіз армійців — «атака», і рідко яка команда може встояти проти їх планомірного наступу. Форварди львів’ян дружать із швидкістю, а це в поєднанні з доброю технічною підготовкою було грізною силою. Як правило, армійці використовують будь-яку можливість для взяття воріт противника. Агресивний стиль гри дав їм змогу закінчити перше коло з кращим показником забитих м’ячів — 23, а їх нападаючий С. Жукаускас зажив собі слави найбільш вправного футболіста другої підгрупи.
Львівський СКА проводив заключну зустріч першого кола із своїм постійним конкурентом в нинішній першості — «Дніпром». Вона була зіграна достроково у зв’язку з тим, що 13 липня збірна другої підгрупи, складена з гравців «Дніпра» і «Металурга», зустрінеться в Запоріжжі з національною збірною Японії. Цей матч склався невдало для армійців: вони програли — 1:3.
Однак поразка не відбилась на турнірному становищі львівських армійців. Набравши 24 очка, вони займають перше місце. Футболісти цієї команди забили у ворота суперників 23 голи, пропустивши у свої — 11 мячів. Перемогою над лідером поправив свої «справи» «Дніпро», який має в активі 22 очка, і третє місце в турнірній таблиці. Щоправда, у другому колі дніпропетровцям буде значно важче, бо 11 ігор з 17 вони проведуть на полях суперників.
На одно очко більше від «Дніпра» набрала луганська «Зоря». Тепловозобудівники славляться своїм захистом, в якому виділяється Ю. Расщупкін. І недарма «Зоря» встановила своєрідний рекорд — в 17 іграх пропущено всього 3 м’ячі!
Як відомо, в другій підгрупі класу «А» виступає одинадцять українських колективів. У цілому вони вдало провели ігри першого кола. Виняток становлять кіровоградська «Зірка», миколаївський «Суднобудівник», а також харківський «Авангард». Особливо прикро, що в цьому тріо — харків’яни. Відмінний ривок «Авангарду» на фініші колишньої першості підбадьорив любителів футбола. Та в нинішньому сезоні харків'яни знову метаються, шукаючи кращого варіанту команди, і втрачають дорогоцінні очки. Їх бліді виступи привели до нерадісного рекорду: команда має на своєму балансі 12 нічиїх — і це з 17 ігор! «Просування» на нічиїх принесло «Авангардові» 14 місце.
Непогано виступають в цьому сезоні запорізький «Металург» і вінницький «Локомотив». Ці команди набрали по 20 очок і входять до лідируючої п’ятірки. Стільки ж очок при гіршій різниці забитих і пропущених мячів має воронезький «Труд». За ним — знову група українських команд — сімферопольська «Таврія», львівські «Карпати» і київський СКА. Кримські футболісти набрали 17 очок, по 16 очок, так само як і ленінградське «Динамо», мають львівяни і кияни.
Отже, команди другої групи класу «А» першими перейшли футбольний екватор. 14 липня вони починають другий етап боротьби за першість.


ПЕРЕД НОВИМ СТАРТОМ
«Зоря» (12.07.1966)
Команди другої підгрупи пройшли півшляху чемпіонату. Заповнено всі кліточки турнірної таблиці. Визначено місця від 1 до 18. Стало відомо, з яким багажем виходять учасники змагань на старт другого кола.
Ще до результатів останнього, сімнадцятого туру, який відбувся минулої суботи, було відоме імя одноосібного лідера підгрупи. Ним стали армійці Львова — минулорічні чемпіони України. Армійці провели змагання краще від їх суперників, демонстрували протягом сезону хорошу гру в усіх лініях. Лише на фініші спіткнулися, втративши у Кіровограді і Дніпропетровську відразу три очка з чотирьох. Причому, якщо в 15 турах армійці пропустили тільки шість м’ячів, то в двох останніх — п’ять. Виявилося, що захист львівян не такий вже й міцний, як декому здавалося. Глядачі, котрі зібрались на стадіоні «Металург» на матч «Дніпра» з армійцями, мали нагоду пересвідчитися в цьому. Досить було нашим футболістам нав’язати супернику свої атаки, як захисники гостей раз у раз допускали грубі помилки, непогодженість в своїх діях. Значить, при добре розробленому тактичному плані, завжди можна знайти стежку до воріт противника! Згадаймо хоча б якими безпомічними виявились армійці, коли їм раз у раз доводилось мати справу з штучно створеним положенням поза грою. Близько 30 разів саме через це зривалися їх атаки на ворота «Дніпра».
Майже все перше коло лідерство в підгрупі чергувалося між львівським СКА і нашим «Дніпром». Більшість турів на найвищій сходинці стояли наші земляки. Однак невиправдані зриви в матчах із «Зіркою» і «Суднобудівником» відсунули «Дніпро» на третє місце. Характерно, що «Дніпро» не програв жодного матчу з командами, які перебувають у першій п’ятірці. Три поразки зазнав від колективів, що опинилися в нижній частині таблиці. Певно, дала себе знати самозаспокоєність, недооцінка противника, а звідси й несерйозна підготовка до цих зустрічей. Так трапилось, зокрема, в матчах з «Суднобудівником» і армійцями Києва.
Звичайно, і третє місце почесне, але прикро, що, будучи близько до повної перемоги, «Дніпро» випустив її з своїх рук.
Атакуюча сила команди в порівнянні з минулим сезоном, безперечно, зросла. «Дніпро», наприклад, забив у ворота суперників 22 мячі. Та й різниця забитих й пропущених мячів у наших земляків хороша — плюс одинадцять.
Існує неписаний закон: щоб вибороти першість, треба набирати дома не менш як 80-90 процентів можливих очок, а на виїзді — половину. Подивимось, який у цьому відношенні баланс у «Дніпра»? На своєму полі з 22 можливих набрано 17 очок і забито 20 м’ячів. На полях суперників здобуто 5 очок з можливих 12 і забито лише два мячі. Про це варто нагадати нашим футболістам, бо в другому колі їм доведеться провести на чужих полях 11 зустрічей, а дома лише шість.
Незадовільний баланс очок у «Дніпра» в змаганнях з колективамищо виступають від Української РСР. В 10 зустрічах, з 20 очок команда взяла — дев’ять — дві перемоги, п’ять нічиїх і три поразки. Забито 8 м’ячів, а пропущено — 9. Небезінтересно також, що з 11 голів, проведених у ворота «Дніпра», лише один було забито футболістами команд інших республік. Саме в матчах з колективами своєї республіки «Дніпро» має найбільші втрати.
Поєдинки колективів України проходять найбільш гостро, в упертій, часом силовій боротьбі. І футболісти «Дніпра» нерідко виявляються неспроможними протиставити противнику свою тактику, щоб зруйнувати його плани. Це не так уже й складно зробити, якщо врахувати що в складі «Дніпра» є немало високотехнічних досвідчених футболістів, які вміють грати в пас, завязати замислуваті комбінації.
На фініші першого кола в турнірній таблиці стало ще тісніше: створилось таке становище, що складати якісь прогнози, називати переможця в підгрупі не можна. Різниця в 1-2 очка, які розділяють команди першої і другої п’ятірки, говорить, що головна боротьба лише розгорається. Принаймні десять колективів в однаковій мірі можуть претендувати на перемогу. А хіба вже сказали своє остаточне слово аутсайдери? Вони теж зроблять спробу внести в таблицю свої поправки. Лише одне, здається, не викликає сумніву, що переможцем у підгрупі має реальні шанси стати одна з команд нашої республіки.
Н. ЯНОВ.


 Турнирная таблица после первого круга




Комментариев нет:

Отправить комментарий