5 июля 1967 года. Среда
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 19-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Металлург» (Тула) – 0:0

«Днепр» (Днепропетровск) — «Металлург» (Тула) — 0:0.
5 июля 1967 (среда). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 25000 зрителей. Ясно.
«Днепр» (футболки поперечно-полосатые бело-синие, трусы белые, гетры красные): 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Шнейдерман, 8 Литовченко (Пинчук, 46), 9 Гринько – 10 Крюковский, 11 Суковицын.
Старший тренер – Л. Родос.
«Металлург» (футболки светлые, трусы белые, гетры тёмные с белой полосой): Р. Исупов, О. Хирин, А. Хорлин, В. Сурнин, В. Мастрюков, И. Абрамов, О. Кедров, Н. Горбунов, В. Мещеряков, В. Спиридонов, В. Ермаков (Н. Воронин).
Старший тренер – А. Водягин. – составы из "Спортивної газети".
Дублёры – 4:1.

НІЧИЯ У ВИГРАНОМУ МАТЧІ
«Прапор юності»  (07.07.1967)
Увесь перший тайм ворота тульського «Металурга» під обстрілом. Футболісти «Дніпра» майже не залишають чужої половини поля, притиснувши суперника до його воріт. Ось хронологія найнебезпечніших ситуацій на штрафному майданчику туляків.
6-та хвилина. Обігравши один за одним трьох суперників, Гринько одержує відкриту позицію. Удар сильний, але прямо на воротаря «Металурга» Ісупова.
Через хвилину стоппер «Дніпра» Дановський перевіряє реакцію воротаря гостей на низові м’ячі.
11-та хвилина. Гостро атакує ворота туляків Литовченко. Рикошетом від захисника поруч з штангою м’яч виходить на кутовий.
16-та хвилина. Штрафний з правого флангу б’є Гринько. М’яч кручений і лише в останню мить Ісупов вибиває його з-під перекладини.
24-та хвилина. М’яч потрапляє до Суковіцина, який знаходиться прямо проти лівої стойки воріт на лінії воротарського майданчика. Форвард не встигає обробити м’яча.
33-та хвилина. Суковіцин, Гринько, Литовченко, Крюковський б’ють по воротах метрів з п’яти-семи. М’яч або застряє в ногах захисників, або відбивається воротарем.
40-а хвилина. Суковіцин і Крюковський розіграли м’яч і з кута воротарського Крюковський не влучає у пусті ворота.
За хвилину Литовченко сильно б’є в ближню «дев’ятку». Ісупов забирає м’яч.
За весь цей час гості не примусили захист «Дніпра» жодного разу похвилюватись. Лише на 43-ій хвилині Городенко після кутового двічі відбиває важкі м’ячі півзахисника «Металурга» Абрамова.
В кінці тайму захист туляків ледве стояв на ногах. Сигнал на відпочинок був для них рятівним.
У другому таймі гості вирівняли гру і долю матчу міг вирішити один м’яч. Важко було сказати, хто тепер розраховував на перемогу.
Особливе невдоволення трибун і товаришів по команді викликала у ці хвилини гра Гринька і Суковіцина. Обидва вони почали уникати боротьби, шукали затишного місця на полі, у той час, як їх товариші змушені були вести важку боротьбу з суперником, що від контратак перейшов до наступальних дій.
Лише в кінці зустрічі «Дніпру» вдалось знову захопити ініціативу. За 2 хвилини до фінального свистка Шнейдерман мав стопроцентну можливість вивести, нарешті, свою команду вперед. Але і його м’яч проминув ворота.
Отож, беззубістю форвардів усі зусилля команди були зведені нанівець. Мені можуть закинути, що важко пройти захист, який складається з 7-8 футболістів. Але ж у наших форвардів було не менше 7-8 випадків, коли на їх шляху залишався лише воротар і все залежало тільки від гостроти реакції на ситуацію і вміння бити по воротах.
Матчем з туляками «Дніпро» закінчив перший круг першості країни з футбола серед команд майстрів класу «А» другої групи. У нього 25 очок, здобутих у 19 іграх.

На фото:  33-я хвилина гри…  Фото В. Арсірія.

Результати решти матчів: СКА (Одеса) — «Локомотив» (Калуга) — 1:1, «Молдова» (Кишинів) — «Волга» (Калінін) — 1:0, «Локомотив» (Вінниця) — «Металіст» (Харків) — 3:1, СКА (Київ) — «Труд» (Воронеж) — 2:1, «Таврія» (Сімферополь) — «Шинник» (Ярославль) — 1:2, «Зірка» (Кіровоград) — «Сокіл» (Саратов) — 2:1, «Суднобудівник» (Миколаїв) — «Волга» (Горький) — 0:0, «Авангард» (Жовті Води) — СКА (Львів) — 1:1.
Матч «Карпати» — «Металург» (Запоріжжя), від результату якого залежить доля другого місця у другій підгрупі другої групи класу «А» за підсумками 1-го круга, відбудеться у Львові 9 липня.

ВИРІШИТЬСЯ У НЕДІЛЮ
«Зоря» (07.07.1967)
Команди другої підгрупи прийшли до проміжного фінішу. Позавчора вони провели останній матч першого кола. Залишилось провести лише одну зустріч між «Карпатами» і запорізьким «Металургом», яка перенесена у зв’язку з фестивалем радянсько-чехословацької дружби, який проходить нині у Львові. До речі, ця гра має величезне значення для остаточного розташування команд в турнірній таблиці від другого до четвертого місця.
Футболісти «Дніпра», втративши в останніх матчах два очка, в значній мірі погіршили свої шанси. Їх нинішнє друге місце тепер уже не досить стійке. Особливо гірким для дніпропетровців виявився результат матчу з тульським «Металургом» (0:0). Справа в тому, що «Дніпро» в цій зустрічі, особливо в першому таймі, мав величезну ігрову і територіальну перевагу. Ще ніколи за останні два роки болільникам не доводилось бачити таку картину, коли одна команда безперервно атакує, а друга не може що-небудь вдіяти, щоб загасити запал цих атак. Саме так було в матчі «Дніпра» з тульським «Металургом». Та м’яч не побував у воротах гостей. Форварди «Дніпра» В. Суковицин, А. Крюковський з кількох метрів ухитрялися не попадати в пусті ворота. Легковажно, а часом безвідповідально у завершувальний момент атаки поводив себе А. Гринько. Тим більший подив викликала непродумана заміна, зроблена в другому таймі, коли з поля замість пасивного і бездіяльного А. Гринька змушений був піти В. Литовченко, що у великій мірі обумовило спад в нападі «Дніпра».
В другому таймі гості зуміли добре пристосуватись до свого противника. Вони подовгу тримали у себе м’яч, не прагнучи просуватися вперед, збиваючи темп. В цій ситуації дніпропетровці не змогли нічого протиставити тактиці гостей. Навпаки, вони піддалися їх настроєві і кінцеву частину матчу провели спокійно, змирившись з тим, що ворота «Металурга» так і не вдається «розпечатати».
У футболі існує істина: перевага ще не означає перемогу. Якщо ти упустив вірні моменти забити гол на початку матчу, то нічого доброго не чекай. Про це, очевидно, забули футболісти «Дніпра».
В армійців Києва зараз 29 очок, у «Дніпра» — 25, у вінничан — 24, у запорізького «Металурга» — 23; їм залишилось провести ще одну гру.

На знімку нашого позаштатного фотокореспондента
М. Дмитрієва ви бачите, як воротар «Металурга»
Р. Ісупов ліквідує чергову атаку «Дніпра».

НИЧЬЯ В ГОСТЯХ
«Молодой коммунар» (Тула, 07.07.1967)
Завершился первый круг футбольного чемпионата страны среди команд мастеров класса «А».
Дебютант высшей лиги тульский «Металлург» в девятнадцатом туре встречался с одним из лидеров своей зоны командой «Днепр» города Днепропетровска.
В последних матчах первого круга, тульские футболисты несколько упрочили свои позиции, стали играть более стабильно, не пасуя даже перед маститыми командами подгруппы.
Матч в Днепропетровске прошёл в очень напряжённой захватывающей борьбе и не дал преимуществ ни одной из сторон, хотя наши ребята имели больше потенциальных возможностей для взятия ворот хозяев поля.
В итоге — 1:1.
Во встрече дублирующих составов спортивное счастье было на стороне украинских футболистов — 4:1.
Теперь в копилке тульского «Металлурга» на финише первого круга 21 очко при разнице мячей 18-16 = +2.
Наши соседи — футболисты калужского «Локомотива» встречались с командой СКА (Одесса). Девяносто минут игры закончились со счётом 1:1.
О результатах остальных встреч и об итогах первого круга мы сообщим в ближайшем номере нашей газеты.

«ДНІПРО» – «МЕТАЛУРГ» 0:0
«Спортивна газета» (Киев, 08.07.1967)
Все, що відбувалося в першому таймі, ніяк не можна віднести до категорії гострих спортивних поєдинків. Швидше матч нагадував тренування в одні ворота, настільки великою була перевага «Дніпра». Проте форварди команди в найзручніших ситуаціях демонстрували свою повну безпорадність. Лише тричі в гру вступав Ісупов, ще разів з двадцять, коли здавалося, що гол неминучий, все закінчувалося гаразд для «Металурга» без втручання воротаря.
В другому таймі гості зуміли пристосуватися до манери гри дніпропетровських футболістів. Металурги подовгу тримали м’яч, спокійно катали кого, збиваючи темп. У цій ситуації «Дніпро» не знайшов нікого кращого, як піддатися такій тактиці. Дуже пасивно провів матч Гринько. Він був на полі «зайвою» людиною. Та тренери замінили чомусь не його, а Литовченка. Ця заміна остаточно зруйнувала атакуючі ланки господарів.
«Дніпро» закінчив ігри першого круга, відстаючи від лідера — армійців Києва — на чотири очка.
Я. НОВАК.
Дніпропетровськ (телефоном).

У матчі «Дніпра» з тульським «Металургом» (друга група
класу «А») ворота обох команд залишилися недоторканими.
Ми бачимо, як воротар «Дніпра» Городенко вдало
парирує удар, а захисники Грибенник, Дановський
і Саричев стережуть ворота.  Фото М. Дмитрієва.

ПЕРЕД РЕШАЮЩИМИ БАТАЛИЯМИ
«Молодой коммунар» (Тула, 09.07.1967)
Финишировал первый круг розыгрыша первенства страны по футболу. Перед решающими баталиями на зелёных полях команды получили небольшой тайм-аут, чтобы подвести некоторые итоги, проанализировать, выступления своих коллективов за первую половину футбольного марафона.
Тульским почитателям кожаного мяча нынешний сезон доставляет истинное удовлетворение. Впервые наша команда защищает честь славного города оружейников в высшей лиге мастеров класса «А». Тернистым был путь футболистов Тулы, прежде чем они смогли порадовать своих болельщиков завоеванным правом выступать в первом эшелоне отечественного футбола. Тем приятнее сегодняшний несомненный успех туляков на финише первого круга. Сейчас «Металлург» имеет 21 очко.
В первом круге «Металлург» не раз демонстрировал красивый, содержательный, боевой футбол. Команда играет уверенно, имеет свой игровой почерк. В коллективе имеется немало хороших, по настоящему классных футболистов. Это в первую очередь В. Мастрюков, А. Хорлин, И. Абрамов, О. Кедров, Н. Горбунов, В. Спиридонов. Уверенно проводит встречи страж ворот тульской команды Р. Исупов.
В прошлом номере нашей газеты в информации «Ничья в гостях» нами была допущена неточность в результате матча между «Днепром» (Днепропетровск) и тульским «Металлургом». Встреча этих команд закончилась со счётом 0:0.
А вот результаты остальных матчей 19 тура: СКА (Одесса) — «Локомотив» (Калуга) — 1:1, «Молдова» (Кишинёв) — «Волга» (Калинин) — 1:0, «Локомотив» (Винница) — «Металлист» (Харьков) — 3:1, СКА (Киев) — «Труд» (Воронеж) — 2:1, «Таврия» (Симферополь) — «Шинник» (Ярославль) — 1:2, «Звезда» (Кировоград) — «Сокол» (Саратов) — 2:1, «Судостроитель» (Николаев) — «Волга» (Горький) — 0:0, «Авангард» (Жёлтые Воды) — СКА (Львов) — 1:1.
Матч между «Карпатами» (Львов) и «Металлургом» (Запорожье) не состоялся.
13 июля футбол стартует во втором круге. В этот день любители футбола смогут посмотреть на «Тульских Лужниках» встречу местного «Металлурга» с «Судостроителем» из города Николаева.