23 мая 1967 года. Вторник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 10-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Карпаты» (Львов) – 3:0

«Днепр» (Днепропетровск) — «Карпаты» (Львов) — 3:0 (3:0).
23 мая 1967 (вторник). 18:30. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 12000 зрителей. Дождь.
Судья: В. Марченко (Харьков).
«Днепр»: 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Шнейдерман, 9 Гринько – 8 Кржечевский, 10 Крюковский (Пинчук), 11 Суковицын.
Старший тренер – Л. Родос.
«Карпаты»: Е. Власенко (В. Турпак, 46), П. Данильчук, О. Коцюмбас, И. Кульчицкий, Р. Покора, К. Крючков, Б. Грещак, Р. Поточняк, В. Булгаков, А. Крощенко, Ю. Басалик (Г. Лихачёв, 46).
Старший тренер – Е. Лемешко. – составы из "Спортивної газети".
Голы: 1:0 Кржечевский (1), 2:0 Дановский (3), 3:0 Кржечевский (36).
Предупреждены: Басалик, Данильчук (за пререкания с судьёй).
Дублёры – 2:1.

ФУТБОЛ
«Днепровская правда» (24.05.1967)
Вчера на стадионе «Метеор» состоялась очередная встреча на первенство страны по футболу между командами «Днепр» и «Карпаты».
Счёт матча — 3:0 в пользу «Днепра».

«ДНІПРО» — «КАРПАТИ» — 3:0
«Спортивна газета» (Киев, 25.05.1967)
Початок матчу склався для гостей трагічно. Не встигла стрілка секундоміра зробити перше коло, як «Дніпро» дістав право на штрафний удар, після якого Кржичевський головою в падінні забив гол. А потім захисник Дановський завершив рейд з глибини поля точним влучанням у ціль. Після такого нокаута львів’яни довго не могли опам’ятатися. Тільки на 30-й хвилині вони створили реальну загрозу воротам господарів поля. Та Городенко зняв м’яч з ноги Булгакова, який хотів використати простріл Басалика. На 31-й хвилині гості подали три кутових. Після одного з них Гребенник головою вибив м’яч з пустих воріт.
Гра проходила активно, з очевидною перевагою господарів поля. Їх тактичні дії були грамотнішими. Третій гол був копією першого. Кржичевський знов у падінні головою забив м’яч. Після перерви на поле не вийшли Власенко й Басалик. Якщо заміна воротаря була зумовлена третім голом, який він не мав права пропускати, то Басалика тренери рятували від неприємностей. Справа в тому, що він часто сперечався з суддею. Та у нього, на жаль, знайшовся послідовник. Роль наставника судді взяв на себе Данильчук. Після гри арбітр В. Марченко (Харків) був змушений записати в протокол Басалику й Данильчуку попередження.
Я. НОВАК.
м. Дніпропетровськ (телефоном).

ТРАДИЦІЯ НЕ ПОРУШЕНА
«Прапор юності» (26.05.1967)
Невеселими покидали поле стадіону футболісти «Дніпра» місяць тому. Хоч і говорять, що рідні стіни допомагають, «Дніпру» вони не допомогли. Футболісти все робили ніби правильно, коли події розгортались на далеких підступах до штрафного майданчика суперника. Вони легко проходили середину поля. Але як тільки атаки наближались до чужих воріт, враз втрачали свою гостроту. Форварди передавали м’яч один одному, і ніхто не вступав у боротьбу у той момент, коли вирішувалось: бути чи не бути голу? Відчувалось, що команда хоч і непогано технічно підготовлена до сезону, але їй бракує зіграності і почуття ліктя. З невеликим багажем команда відправлялась у тривале турне. З восьми можливих футболісти «Дніпра» зуміли набрати лише три очка. А попереду — тривалі переїзди, небезпечні суперники.
І тут трапилось те, у що дніпропетровські болільники зразу не повірили. Їх команда стала набирати очки. Перемога у Сімферополі, Миколаєві, Одесі, нічиї у Кишиневі, Жовтих Водах. Про «Дніпро» стали говорити, як про одного з лідерів другої групи.
Хоча футболісти «Дніпра» і знаходились в дорозі, вони часу даремно не витрачали. Хлопці багато працювали над зіграністю ланок, старанно виконували настанови свого старшого тренера Л.А. Родоса. І, звичайно, готувались до зустрічі зі своїми земляками. І ось ця зустріч відбулася у вівторок.
Так само лив дощ, як і у день першого весняного матчу «Дніпра» з «Соколом». Поле було важке, але це не зменшило гостроти поєдинку. На цей раз дніпропетровці приймали футболістів львівської команди «Карпати». У попередньому турі львівяни зупинили переможний поступ лідера групи вінницького «Локомотива» і були повні рішучості довести, що їх успіх не випадковий. П’ять років зводить жеребок «Карпати» і «Дніпро» на вищому рівні, і не було випадку, щоб гості здобули перемогу на полі господарів. Не була порушена традиція і цього разу.
Рахунок у цьому матчі було відкрито на першій хвилині. Це Г. Кржичевський у падінні красиво забиває м’яч у ворота львівян. Їх нападаючі діють на малих швидкостях, баряться з передачами і в результаті м’яч стає легкою здобиччю захисників «Дніпра». Йшла лише третя хвилина, коли раптом у лінії нападу з’явився центральний захисник Борис Дановський. Він на великій швидкості обігрує своїх колег, проходить по центру і бє метрів з двадцяти по воротах. Удар капітана невідпорний — гол!
Футболісти «Дніпра» побудували гру на швидких контратаках. Щохвилини хтось брав гру на себе, тому атаки нападаючих «Дніпра» були гострі, небезпечні. Гості навпаки не відмовляються від своєї манери. Вони маневрують, повільно наближаючись до воріт, які захищав Г. Городенко. Чітко грає захист на чолі з Б. Дановським. І все ж на 36-ій хвилині Г. Кржичевський втретє примушує воротаря гостей вийняти м’яч з сітки.
Футбол — гра команди. Цю істину чи й варто зайвий раз повторювати й доводити. Однак у кожній команді завжди знаходиться гравець або гравці, які в тому чи іншому матчі віддають для перемоги більше сил, завзятіше за своїх товаришів по команді. Про такого говорять — він був кращим на полі. Але бувають і винятки — коли важко назвати кращого гравця матчу, коли вся команда заслуговує найвищої оцінки. «Дніпро» грав ефективно і просто, красиво й винахідливо, сміливо й завзято. Здавалось, що на полі зовсім інша команда. Футболісти довели, що вони можуть грати і радувати своїх болільників змістовною творчою грою.
В. КОСТІН.

ВРОЖАЙНИЙ ТУР НАШИХ ЗЕМЛЯКІВ
«Зоря» (26.05.1967)
Ще в жодному з дев’яти попередніх турів командам нашої області ― «Дніпру» і «Авангарду» не вдавалося досягти такого успіху як минулого вівторка: кожна забила по три м’ячі.
Як же проходили ці матчі? Дніпропетровці, котрі вже п’ять турів йшли без поразки, з усією серйозністю поставилися до зустрічі з «Карпатами», пам’ятаючи, що вони завдали в дев’ятому турі великої поразки лідеру підгрупи — вінницькому «Локомотиву». «Дніпро» грав красиво, азартно і вже з самого початку поєдинку приголомшив суперника, для якого події складалися трагічно. На першій хвилині гол у ворота гостей в падінні забив головою Кржичевський, а через дві хвилини рейд з глибини поля, початий Дановським, привів до того, що рахунок став уже 2:0. І далі дніпропетровці міцно утримували ініціативу. Це дало їм змогу на 36 хвилині забити третій і останній в цій зустрічі м’яч. Автором голу знову став невтомний Кржичевський, який забив м’яч у стрибку головою.
Не менш плідно для господарів розвивалися події і в Жовтих Водах, де грали «Авангард» і лідер підгрупи — вінницький «Локомотив». На 16 хвилині перший гол у ворота залізничників забив Лапшин, через 20 хвилин його приклад наслідував Литовкін. Гості відіграли один м’яч лише в другому таймі (зробив це їх капітан Трояновський), а перед фінальним свистком авангардівець Мухачов закріпив успіх «Авангарду», довівши рахунок до 3:1.
Поразка позбавила «Локомотив» лідерства, бо в армійців Києва, які перемогли «Шинник» (2:0), теж стало 14 очок. Але в армійців краща різниця забитих і пропущених м’ячів.
Решта матчів десятого туру дала такі результати: «Металіст» — «Сокіл» — 2:0; «Волга» (Г) — «Зірка» — 0:0; СКА (Л) — «Локомотив» (К) — 2:0; «Таврія» — «Молдова» — 0:1; «Суднобудівник» — СКА (О) — 0:0; «Металург» (З) — «Труд» — 0:0; «Металург» (Т) — «Волга» (К) — 2:0.

ВСЕ ВИРІШИВ ПОЧАТОК
«Ленінська молодь» (Львов, 26.05.1967)
Долю матчу, фактично, було уже вирішено на перших трьох хвилинах. Не встигла велика стрілка годинника зробити коло, як Кржичевський головою направив мяч у ворота Власенка. Через дві хвилини захисник Дановський зробив рейд через усе поле і подвоїв рахунок.
Львів’яни довго не могли отямитися. Лише на 30-й хвилині вони створили реальну загрозу воротам господарів, але Городенко зняв мяч з ноги Булгакова. Через хвилину відзначився захисник Гребінник. А на 36-й хвилині той же Кржичевський довів рахунок до 3:0.
Після перерви рахунок не змінився.
За суперечки з суддею Данильчуку та Басалику записано попередження.
«Карпати» виступали в такому складі: Власенко (Турпак), Данильчук, Коцюмбас, Кульчицький, Покора, Крючков, Грещак, Поточняк, Булгаков, Крощенко, Басалик (Лихачов).
Дніпропетровськ (телефоном).

ДВА ЛІДЕРИ
«Вільна Україна» (Львов, 26.05.1967)
В одному з наших оглядів ми писали про малу результативність нападників. Гра при різних «бетонах» і «защипках» значно збіднює сучасний футбол. Тур, що минув, приніс певні зрушення, форварди стали більш агресивними. Так, у восьми іграх (без зустрічей у Харкові й Запоріжжі) забито загалом 14 мячів, правда, половину їх зафіксовано лише у двох матчах.
Після львівського «шоку» не може отямитись вінницький «Локомотив». Залізничники знову зазнали великої поразки, причому з таким же рахунком, як і в нас, — 1:3. Вони програли авангардівцям Жовтих Вод. Новачок класу «А» цією перемогою значно поліпшив своє турнірне становище.
Невдача вінничан дала змогу армійцям Києва наздогнати їх. Виступаючи у Ярославлі, столичні футболісти примусили господарів поля двічі починати з центру, забезпечивши недоторканність власних воріт. Тепер залізничники Вінниці та київські армійці мають однакову кількість очок — по 14.
Від туру до туру вдосконалюється гра і другого дебютанта вищої ліги — тульського «Металурга». В останньому турі туляки перемогли на своєму полі калінінську «Волгу» — 2:0. А ось сімферопольська «Таврія» міцно закріпилась на неприємному місці аутсайдера. Черговий тур приніс чергову поразку — кримчани програли кишинівській «Молдові» — 0:1.
Не обійшлося й без нульових результатів. Не був відкритий рахунок у поєдинках «Волга» (Горький) — «Зірка» (Кіровоград) і «Суднобудівник» (Миколаїв) — СКА (Одеса).
Звичайно, наших читачів найбільш цікавлять зустрічі львівських команд. Як ми вже повідомляли, армійці перемогли калузький «Локомотив» — 2:0.
Перший гол забив з пенальті А. Шандор, другий провів у ворота молодий півзахисник В. Мережко. Треба сказати, що гості, незважаючи на програш, продемонстрували, особливо після перерви, технічно грамотний, раціональний футбол.
Львівські «Карпати» зазнали чергової поразки у Дніпропетровську — 0:3. Рахунок говорить сам за себе. Невже криза в команді триває?!
О. МАТОВ.

ФУТБОЛ
«Львовская правда» (Львов, 25.05.1967)
…Неудача постигла «Карпаты»: они проиграли «Днепру» с крупным счётом — 0:3.
А вот результаты остальных матчей команд второй подгруппы: «Шинник» — СКА (Киев) — 0:2, «Волга» (Горький) — «Звезда» (Кировоград) — 0:0, «Таврия» — «Молдова» — 0:1, «Судостроитель» — СКА (Одесса) — 0:0, «Авангард» (Жёлтые Воды) — «Локомотив» (Винница) — 3:1, «Металлург» (Тула) — «Волга» (Калинин) — 2:0.