«Днепр» (Днепропетровск) — «Автомобилист» (Житомир) – 0:1

«Днепр» (Днепропетровск) — «Автомобилист» (Житомир) 0:1 (0:1).
Судья: Б. Стрелецкий (Донецк).
«Днепр» (футболки, трусы, гетры белые): Пильгуй – 3 Гринько (к) (Сизов, 72) Сергеев, Сарычев, Грибенник – 6 Литовченко, Шнейдерман, 10 Биба – 8 Лябик, Кржечевский, 11 Романюк (Пугач, 70).
Старший тренер – В. Лобановский.
«Автомобилист» (футболки тёмные, трусы белые, гетры тёмные): М. Форкаш, В. Жуков, В. Горбач, Н. Бузницкий, Ф. Кокольник, И. Шандор, В. Чирва, В. Попов, В. Сладковский, А. Горелов, Л. Кобрин.
Старший тренер – В. Жилин. – составы из книги «Кубок СССР по футболу в цифрах и фактах».
Гол: 0:1 Попов (39).

НЕ В ГОСТЯХ, А ДОМА
«Зоря» (05.04.1969)
Небувале запізнення весни переплутало всі карти організаторів змагання на Кубок Радянського Союзу. Перші матчі пройшли на вологих стадіонах, а в деяких містах не виявилось придатного поля для проведення і другого туру.
«Дніпро», наприклад, за жеребкуванням мав грати учора в Житомирі з «Автомобілістом», та несподівано суперник прислав телеграму, що вдома приймати гостей ніде. І матч перенесли до Дніпропетровська, на поле стадіону «Металург».
«Автомобіліст», який торік вперше виступав у класі «А», зарекомендував себе з найкращого боку. Вчорашня його зустріч з «Дніпром» знову підтвердила добру репутацію цієї команди. Поєдинок, який судив донецький арбітр — суддя всесоюзної категорії Борис Стрелецький, закінчився з рахунком 1:0 на користь гостей.
Черговий тур відбудеться 20 квітня. Він зведе «Автомобіліст» з переможцем у грі «Хімік» (Сєверодонецьк) — «Кривбас».

КРЕПКИЙ ОРЕШЕК
«Днепровская правда» (05.04.1969)
— Мы не будем отчаиваться, если проиграем первую же кубковую встречу, — сказал старший тренер «Днепра» В. Лобановский перед матчем с тернопольским «Авангардом». — Наша главная цель — изучить манеру игры соперников.
Но если 1 апреля плохое поле стадиона «Металлург» не дало возможности футболистам проявить свои лучшие скоростные и технические качества, то во вчерашнем матче с командой «Автомобилист» (Житомир) наши земляки продемонстрировали незаурядное мастерство в укрощении кожаного мяча. Но лишь в первом тайме. Долгое время они пытались найти брешь в защите соперников. Гол назревал. Только влетел он в ворота наших футболистов. Гринько притупил бдительность и выпустил к воротам левого крайнего «Автомобилиста». Пильгуй не ожидал такого удара. Финальный свисток судьи прозвучал при счёте 1:0 в пользу «Автомобилиста».
Итак, второй тур кубковых поединков завершён. 9 апреля начинается главный экзамен — календарные игры очередного первенства СССР. «Днепр» готовится к поездке в Черновцы, где померяется мастерством с местной командой «Буковина».
«Днепровская правда» предлагает болельщикам предсказать исход предстоящего матча. В конце сезона будет подведён итог «Конкурса футбольных провидцев». Победителей ожидают специальные призы.

«ДНІПРО» ВИБУВАЄ З БОРОТЬБИ
«Прапор юності» (08.04.1969)
Молодий капітан «Дніпра» Анатолій Гринько вийшов на кубковий матч з житомирським «Автомобілістом» у незвичайній для себе ролі центрального захисника. Це був його дебют у ролі стоппера, і, скажемо одразу, — дебют невдалий. Важко сказати, чому наші тренери пішли на цей крок, але він був невиправданим. В жодній тренувальній грі Гриньку не довіряли цього відповідального поста. Навіть коли припуститись думки, що ні Шпаков, ні Дановський (а він дійсно хворий) не могли вийти на цей матч, то і за цих обставин можна було б зробити кращий вибір.
Житомиряни приїхали на матч до Дніпропетровська, перемігши у Севастополі з рахунком 2:0 армійців Львова. Вони не розраховували після зустрічі з «Дніпром» продовжувати боротьбу за кубок і виставили на гру запасного воротаря. Однак дуже швидко зрозуміли, що суперник не настроєний на перемогу. Вже перші атаки, проведені на ворота Пільгуя, примусили Шнейдермана відтягнутись до самісінького свого штрафного майданчика і грати лише в захисті.
Біба цього разу дуже неохоче повертався за мячем. Таким чином, лінія півзахисту розпалась, по суті, вже на початку матчу. Центр поля, який завжди для «Дніпра» є стратегічним плацдармом, було віддано суперникам без помітної боротьби.
Всі наші атакуючі дії в першому таймі були на лівому фланзі. Тут активно грав Лябік. Він сміливо вступав в боротьбу за м’яч, досить впевнено обігрував суперників, але не мав належної підтримки серед партнерів. Романюк перетримував м’яч, а Кржечевський безрезультатно намагався відірватись від своїх опікунів, і передачі рідко знаходили його. Самовідданість Лябіка підтримувалась лише Литовченком, який намагався навести міст між захистом і нападом, та все настирливішим підключенням в атаку лівого захисника Сергєєва. Активність цих трьох, здавалось, мала, врешті-решт, принести результат. На 32-й хвилині під удар Біби, рятуючи ворота, по-хокейному лягає захисник, але м’яч знову у наших. Литовченко мусив його лише перекинути через стінку захисників та послав вище воріт.
Гості відповідають масованим штурмом воріт «Дніпра». На 25-й хвилині Пільгуй ледве встиг зреагувати на несподіваний удар з лівого флангу Чирви, а потім у високому стрибку перехопив його небезпечну подачу з кутового.
І хоч нашим знову вдалось захопити контроль над м’ячем, воротар «Автомобіліста» у гру не вступає – до кінця тайму дніпропетровці не зробили жодного прицільного удару.
Гості теж не тримають Пільгуя у напруженні. І все ж на 39-й хвилині добиваються успіху. Помилився капітан, помилився грубо, давши можливість В. Попову проштовхнути м’яч у нижній ближній кут воріт після передачі з правого флангу.
Тренери не поспішають перешиковувати лави «Дніпра». Лише в середині другого тайму замість Гринька на полі з’являється Сизов, а Романюка замінює Пугач. Тепер Шнейдерман цілком зайнятий у захисті, а Сизов разом з Литовченком висувається вперед.
Наші мали у другому таймі кілька можливостей змінити результат матчу. Небезпечного удару зумів завдати в одній з атак Литовченко. Форкаш зіграв блискуче. Потім через кілька хвилин мав змогу зрівняти рахунок Кржечевський. Сергєєв пройшов до кута штрафного майданчика і точно послав м’яч центральному нападаючому. Воротар гостей знову зіграв надійно.
Надалі вдається створити ще кілька небезпечних моментів для воріт гостей. Дніпропетровці значно розширюють фронт атаки, часто користуються флангами. Однак, як і в попередньому матчі, форварди не знаходять цікавих кінцівок, б’ють дуже неточно.
Гості не поспішають. Їм вдається знову уповільнити гру і закінчити її з переможним для себе рахунком 1:0.
Шість футболістів «Дніпра» одержали за цей матч двійки, решта – трійки.
Суперники виступали в таких складах:
«Дніпро»: Пільгуй, Сергєєв, Гринько (Сизов, 72), Саричев, Гребеннік, Литовченко, Шнейдерман, Лябік, Кржечевський, Біба, Романюк (Пугач, 70).
«Автомобіліст»: Форкаш, Жуков, Горбач, Бузницький, Кокольник, Шандор, Чирва, Попов, Сладковський, Горєлов, Кобрін.
Дніпропетровці прийняли холодний душ, який має позбавити їх деякої самовпевненості і по-бойовому настроїти на важку і відповідальну боротьбу в ХХХІ-ій першості СРСР з футбола. Стартує «Дніпро» завтра в Чернівцях. Його суперником буде дебютант класу «А» «Буковина». Від імені численної армії болільників хочеться побажати лідерові футбола Дніпропетровщини красивої і натхненної гри.
А. БОРИСЕНКО.

На знімку: чергову атаку на ворота
«Автомобіліста» ліквідовано. Фото В. Шеховцова.
(крайний справа  Георгий Кржечевский  Р.Л.).

ДРУГА ПЕРЕМОГА «АВТОМОБІЛІСТА»
«Радянська Житомирщина» (Житомир, 06.04.1969)
Відбулися чергові матчі на Кубок СРСР з футбола. Однією з найцікавіших була гра в Дніпропетровську, де зустрічалися фіналісти розиграшу призу «Пролісок» — футболісти місцевого «Дніпра» і команда «Автомобіліст» (Житомир).
Нелегку, але почесну перемогу з рахунком 1:0 здобули житомирці, які продовжуватимуть боротьбу за кришталевий Кубок СРСР.