26 мая 1968 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 10-й тур
«Металлург» (Запорожье) — «Днепр» (Днепропетровск) – 1:1

«Металлург» (Запорожье) «Днепр» (Днепропетровск) 1:1 (1:0).
26 мая 1968 (воскресенье). 19:00. Запорожье. Стадион «Металлург». 20000 зрителей. Перед матчем дождь.
Судья: М. Пинский (Харьков).
Телетрансляция – прямая, на Запорожье.
«Металлург»: В. Гургач, А. Чучко (Б. Сорока), В. Лукашенко, С. Медведев, А. Метейко, Г. Вуль, В. Сарыгин, В. Ерёменко (к), С. Вовк, В. Чаплыгин, В. Латышев.
Старший тренер – С. Коршунов.
«Днепр»: Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, Сарычев, Грибенник – 6 Биба, Шнейдерман, 10 Гринько – 8 Снитько (Литовченко, 46), Кржечевский, 11 Романюк.
Старший тренер – Л. Родос. – составы из "Спортивної газети".
Голы: 1:0 Латышев (33), 1:1 Гринько (76, гп Биба).
Дублёры – 1:0.

ДНІПРОПЕТРОВЦІ ЧЕКАЮТЬ ПЕРЕМОГИ
«Прапор юності» (23.05.1968)
...У другій підгрупі виступають два наші колективи. Жовтоводський «Авангард» програв дебютанту класу «А» і аутсайдеру — херсонському «Локомотиву» — 0:1 і займає позицію в нижній частині турнірної таблиці. В неділю «Авангард» гратиме в Севастополі проти СКЧФ, команди, що забила у ворота суперників у 8 іграх лише 1 мяч і не має на своєму рахунку жодної перемоги.
Зовсім іншого характеру зустріч чекає на дніпропетровський «Дніпро»: запорізький «Металург» не тільки знаходиться в трійці лідерів (в останньому турі перемога над «Таврією» в Сімферополі — 2:1), а має й чисто психологічну перевагу над нашими земляками, яким ні разу не програв за час виступів у класі «А».
«Дніпро» вже давно плекає надію на реванш. Чекають перемоги і всі дніпропетровці. Нехай їх любов і віра будуть підтримкою футболістів «Дніпра» у цьому матчі престижу.
Лідер у другий підгрупі не змінився. «Кубань» у важкому поєдинку вирвала 2 очка у липецького «Металурга» — 3:2. Ще важливішу перемогу здобули миколаївці: вони завдали поразки кременчуцькому «Дніпру» — 1:0 і піднялись на другий щабель, поступаючись «Кубані» очком, але маючи гру в запасі.

Бойова нічия
«Прапор юності» (28.05.1968)
Зустріч давніх суперників запорізького «Металурга» і «Дніпра», яка відбулась минулої неділі, закінчилась з нічийним результатом — 1:1.

ЗАПОРІЗЬКИЙ РУБІЖ
«Зоря» (28.05.1968)
Запорізький рубіж у психологічному відношенні є чи не найважливішим для дніпропетровських футболістів в змаганнях на першість країни. Ось і позавчора, граючи в Запоріжжі, наші земляки непогано провели в цілому весь матч, але на 34 хвилині опинилися в незавидній ролі тих, кому доводиться відігруватись на чужому полі. Мяч у ворота «Дніпра» забив нападник «Металурга» В. Латишев.
Треба віддати належне нашим хлопцям. Гол не вніс паніку в їх ряди. Вони продовжували методично тиснути на ворота господарів і на 76 хвилині були нагороджені за це вдачею. Черговий рейд захисника «Дніпра» В. Сергєєва закінчився тим, що він добре навісив мяч на воротарський майданчик «Металурга», де А. Гринько у високому стрибку головою забив гол. Воротар запоріжців В. Гургач цього разу виявився безсильним врятувати становище. Незабаром він мав вдруге виймати мяч з сітки, але наші форварди не влучили у пусті ворота.
Гра «Дніпра» порадувала шириною атак, їх розмахом, а головне — вмінням міцно володіти центром поля. Добре зіграли крайні захисники А. Гребінник і В. Сергєєв, які сміливо брали участь в атаках.
Може, подолавши запорізький рубіж, «Дніпро» сміливіше піде вперед?
В інших матчах недільного туру зафіксовано такі результати:
«Суднобудівник» — «Спартак» — 0:0; «Текстильник» — «Шинник» — 1:0; «Таврія» — «Дніпро» (К) — 1:0; СКЧФ — «Авангард» — 1:0; «Сокіл» — «Металург» (Л) — 4:0; «Металург» (К.) — «Металіст» — 0:2; «Зірка» (К) — «Динамо» — 1:0; «Труд» — «Ростсельмаш» — 1:0; «Локомотив» — «Кубань» — 0:0.

«Днепровская правда» (28.05.1968)
Сообщаем результаты матчей чемпионата страны по футбол среди команд второй подгруппы второй группы класса «А», состоявшихся 26 мая:
«Судостроитель» (Николаев) — «Спартак» (Нальчик) 0:0, «Металлург» (Запорожье) — «Днепр» (Днепропетровск) 1:1, «Текстильщик» (Иваново) — «Шинник»рославль) 0:1, «Таврия» (Симферополь) «Днепр» (Кременчуг) — 1:0, СКЧФ (Севастополь) — «Авангард» (Жёлтые Воды) 1:0, «Сокол» (Саратов) «Металлург» (Липецк) 4:0, «Металлург» (Куйбышев) — «Металлист» (Харьков) – 0:2, «Звезда» (Кировоград) — «Динамо» (Ставрополь) — 1:0, «Труд» (Воронеж) — «Ростсельмаш» (Р0стов-на-Дону) 1:0, «Локомотив» (Херсон) — «Кубань» (Краснодар) — 0:0.

«МЕТАЛУРГ» – «ДНІПРО» 1:1
«Спортивна газета» (Киев, 28.05.1968)
Для дніпропетровських і запорізьких футболістів зустріч була ювілейною — команди грали свій 25-й офіційний матч у чемпіонатах країни. Статистика явно не на користь «Дніпра». Йому тільки одного разу в 1958 році вдалося подолати «Металург», 8 зустрічей переможця не виявили, а 16 виграли запоріжці.
Бажаючи порушити неприємну традицію, гості почали матч атаками, відрядивши вперед Гринька, Кржичевського і Романюка. Їх підтримували Шнейдерман і Снітко. Чимало неприємностей завдавали запоріжцям й рейди з глибини, які виконував Сергєєв. Гургачу не раз довелося рятувати свої ворота сміливими виходами й кидками в ноги суперників.
Лише десь з 20-ї хвилини «Металург» збив темп й перевів гру в потрібне йому русло. Чаплигін, Латишев і Вовк невтомно маневрували по фронту. З глибини поля їм допомагали 3 півзахисники. Раз у раз біля воріт «Дніпра» подаються кутові. Нарешті один з них закінчився голом.
Після перерви гості діяли динамічніше. Литовченко вдало замінив пасивного Снітка і став заспівувачем комбінацій своєї команди. Успіх приніс черговий рейд Сергєєва, після якого Біба точно навісив м’яч на ворота. Гринько стрибнув вище за всіх і забив гол.
М. ЗОЛОТИХІН.
м. Запоріжжя (телефоном).

НЕ УДЕРЖАЛИ…
«Индустриальное Запорожье» (Запорожье, 28.05.1968)
В воскресенье, несмотря на прохладную погоду и сообщение о том, что по телевидению будет спортивная передача, на стадионе «Металлург» зрителей собралось значительно больше, чем обычно. Дело в том, что наш «Металлург» в двадцать пятый раз принимал в чемпионатах страны своих старых друзей-соперников — футболистов днепропетровского «Днепра». Любители помнят, что до сих пор в этих матчах 15 раз побеждал «Металлург», 8 встреч закончилось вничью и только одна десять лет тому назад в Днепропетровске — закончилась победой «Днепра». Чем закончится эта юбилейная встреча?
Хотя поле было очень мягким (с утра был дождь), матч начался быстрыми атаками гостей. Они, без сомнения, хотели сразу же продиктовать свои условия игры — стремительно прорывались к воротам В. Гургача, били из любых положений, создавали численный перевес у наших ворот. Но удары были неточны, да и защитники наши не только разрушали их комбинации, но и старались сами создавать условия для не менее острых контратак.
Лишь после 20-й минуты наши футболисты, активно борясь за каждый мяч, сумели перевести игру в нужное для них русло. В. Чаплыгин, В. Латышев и С. Вовк, часто меняясь местами, хорошо поддерживаемые Г. Вулем и В. Еременко, стали реально угрожать воротам гостей. Вот С. Вовк, а затем и В. Сарыгин из выгодных позиций не успевают послать мяч в ворота днепропетровцев. И лишь на 33-й минуте, после углового, использовав прострел В. Еременко, точным ударом В. Латышев открывает счет. 1:0.
Гости стремятся наносить удар по правому флангу, который охраняет наш молодой защитник А. Чучко (В. Марченко все еще не поправился после травмы). С предельным напряжением играют наши защитники, подстраховывая друг друга. Бдительно следит Г. Вуль за действиями основного диспетчера днепропетровцев А. Бибы. И тому так и не удается сделать что-либо существенное.
Во втором тайме днепропетровцы заменили несколько инертного А. Снитко молодым, энергичным, напористым В. Литовченко. (Литовченко на четыре года старше Снитько. – Р.Л.) Он активизировал, еще более обострил действия гостей. И наша команда постепенно уступает в середине поля. На 76-й минуте правый защитник «Днепра» В. Сергеев, который часто совершал рейды к штрафной «Металлурга», перехватил мяч, отдал его А. Бибе. Того защитники не успели нейтрализовать, он точно навесил мяч на вратарскую площадку. В прыжке выше всех оказался А. Гринько. Точный удар головой – и счет сравнялся. В. Гургач непростительно запоздал среагировать на мяч.
Затем обе команды хотели изменить счёт в свою пользу, но этого им не удалось сделать. Итак, девятая ничья во встречах между «Металлургом» и «Днепром».
А у дублёров выиграл «Металлург». Единственный гол редким по красоте ударом с большого расстояния забил Б. Сорока.
М. ЗОЛОТИХИН.

ДВАДЦЯТЬ П’ЯТА, ЮВІЛЕЙНА
«Комсомолець Запоріжжя» (Запорожье, 28.05.1968)
Зустріч футболістів «Металурга» і «Дніпра» була не тільки черговою десятого тура чемпіонату 1968 року, вона була ще й ювілейною, двадцять пятою зустріччю двох давніх суперників. 24 рази до цього зустрічались між собою команди. Ось що говорить статистика: 15 перемог у запоріжців, вісім матчей між ними закінчились нічиєю і тільки раз виграли дніпропетровці.
Двадцять пята, ювілейна зустріч привабила до себе велике число любителів футбола. Багато їх приїхало на матч з Дніпропетровська. Як завжди перед грою, болільники піднесли своїм улюбленим гравцям букети квітів.
За свистком судді з Харкова Матвія Пінського команди ввели мяч у гру. Напочатку невелика територіальна перевага у гостей, але вони не можуть налагодити стрункість у своїх атаках. Поступово ініціатива переходить до господарів поля. Біля воріт «Дніпра» створюються гострі гольові моменти, але через млявість нападаючих вони не реалізуються. Тільки на 33-й хвилині Латишеву з близької відстані вдається відкрити рахунок. З таким результатом і закінчується перший тайм.
У другому таймі гості збільшили темп гри, ворота «Металурга», які захищав Гургач, частіше бувають під загрозою. Захист допускає помилки. У «Металурга» відчувається також відсутність Марченка. На 65-й хвилині нападаючий Гринько з навісної подачі головою забиває гол. Рахунок 1:1 не змінився до кінця гри.
В цьому матчі запоріжці побачили заслуженого майстра спорту А. Бібу, який виступав за «Дніпро». Але його гра не залишила хорошого враження. Бібу надійно опікав Вуль.
В ювілейній зустрічі команди виступали в такому складі: «Дніпро» — Городенко, Сергєєв, Дановський, Саричев, Грибінник, Біба, Шнейдерман, Гринько, Кржечевський, Романюк, Снітко (Литовченко); «Металург» — Гургач, Чучко (Сорока), Лукашенко, Медвєдєв, Метейко, Вуль, Саригін, Єременко, Вовк, Чаплигін, Латишев.
О. КАЛІНІН.

ХВИЛЯ «ДНІПРОВА» БЄ…
«Запорізька правда» (Запорожье, 28.05.1968)
Говорячи мовою болільника, у неділю увечері всі шляхи в Запоріжжі вели на стадіон. І хоча матч можна було подивитися вдома, по телебаченню, все ж численні прихильники «Металурга» заповнили стадіон. Ще б пак, зустрічалися сусіди і давні суперники — наш «Металург» і дніпропетровська команда «Дніпро». Крім того, це був своєрідний ювілей: двадцять п’ятий раз в офіційних матчах зустрічалися суперники. Треба було чути и бачити, як прихильники «Металурга» зустріли передювілейну статистику. Ось вона: з усіх зустрічей у 15-ти перемагали запоріжці, вісім були нічийними і лише одна — десять років тому — була виграна дніпропетровцями.
Ясна річ, уже склалася певна традиція, яка викликає гордість у запорізьких болільників за свою команду, дає надії на нові успіхи. Але біда, коли гадати, що традиція продовжуватиметься сама собою без особливих напружень команди.
А втім — свисток судді всесоюзної категорії М. Пінського і баталія розпочалась. У гостей, певне, був свій погляд на традицію. З перших хвилин вони пішли в атаку. І варто сказати, двадцять хвилин вони безперестанку вели натиск, завдаючи неабияких турбот запорізьким захисникам.
Та ось гра вирівнюється, наші земляки беруть ініціативу у свої руки. Перша реальна можливість взяти ворота гостей: Єременко прийняв м’яч, воротар «Дніпра» Городенко кинувся назустріч, капітан запоріжців перекидає через нього м’яч, і він… проходить у кількох сантиметрах від штанги.
Запоріжці проводять цілу серію гострих атак, гра біля воріт «Дніпра». Але «м’яч не йде».
Та ось Чаплигін виходить один на один з воротарем і... м’яч за воротами. Єременко подає кутовий. До речі, в попередньому матчі його кутові були «щасливими». Подача на ворота, набігає Латишев – і на табло, нарешті, з’являється рахунок — 1:0.
Словом, традиція продовжувалася. Гості, правда, зрідка робили небезпечні рейди до воріт запоріжців. Але захисники і воротар Гургач були на висоті.
Другий тайм розпочався атаками запоріжців. Треба закріпити успіх. Та все частіше хвилі атак «Дніпра» накочуються на ворота господарів, гості заграли небезпечно, швидко. На 77-й хвилині правим краєм проходить Андрій Біба і влучно подає на воротарський майданчик. Набігає Анатолій Гринько і головою забиває красивий гол у ворота запоріжців. Варто було Гургачу тільки кинутися вперед, і могло бути все інакше. Через кілька хвилин ситуація майже повторилася. Знову Біба навісив м’яч, але цього разу Гургач вчасно вибіг уперед і в падінні забрав м’яч з ноги нападаючого.
Атаки гостей продовжуються. І треба сказати, атаки чіткі, по-спортивному красиві, з певним малюнком. Словом, «Дніпрові» хвилі завдають турбот і захисникам, і воротареві запоріжців.
Лише за кілька хвилин до кінця матчу знову настав перелом. Запоріжці навально ведуть атаку, здавалось, от-от рахунок збільшиться. Але час матчу виходить. І нічого вже не вдіяти. Отже, очки поділено порівну.
Що ж це – продовження традиції чи натяк на певний відступ від неї? Так чи інакше, але прикра помилка В. Гургача завдала жалю тисячам болільників.
Загалом гра була цікавою, напруженою. Та все ж, очевидно, варто зробити висновок, що у спорті традиції продовжуються не самі собою.
У дублерів перемогли запоріжці — 1:0.