10 июня 1969 года. Вторник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 14-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Динамо» (Хмельницкий) – 4:0

«Днепр» (Днепропетровск) – «Динамо» (Хмельницкий) 4:0 (1:0).
10 июня 1969 (вторник). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 16000 зрителей.
Судьи: В. Жарков (Москва), В. Иванисов, Г. Дулин (оба – Симферополь).
«Днепр» (футболки красные, трусы и гетры белые): Пильгуй – 3 Дановский (к) – Сергеев, Шпаков, Грибенник – 6 Гринько, Шнейдерман,Пинчук (Кржечевский, 46), 10 Мирошин – 9 Лябик (Литовченко, 68), 11 Романюк
Запасные: Семёнов, Сарычев.
Старший тренер – В. Лобановский.
«Динамо» (футболки продольно-полосатые, трусы и гетры тёмные): В. Удовенко, К. Данилюк, Л. Лемещенко (к), И. Махно, А. Морговский, А. Заскальный (Ю. Бойко, 46), И. Шопа (Е. Даннекер, 50), А. Тимофеев, Р. Саркисов, А. Евтушенко, Г. Ковтун.
Запасной: А. Ионов.
Старший тренер – Е. Лемешко. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Романюк (8, гп Лябик), 2:0 Романюк (49, гп Дановский), 3:0 Кржечевский (61, гп Романюк), 4:0 Кржечевский (84).

ФУТБОЛ
«Днепровская правда» (11.06.1969)
Очередную встречу футболисты «Днепра» провели на своем поле. Наши земляки принимали спортсменов из г. Хмельницкого. Игра прошла при явном преимуществе днепропетровцев. Счёт матча 4:0 в пользу хозяев поля.

«ДНІПРО» СТАЄ ЛІДЕРОМ!
«Прапор юності» (12.06.1969)
Ці команди стояли поруч в турнірній таблиці. Обидві останнім часом здобули славу грози лідерів. На рахунку однієї перемоги над «Металістом» і «Суднобудівником», друга завдала відчутних поразок «Карпатам» і «Таврії». 10 червня вони зустрілись в Кривому Розі «Кривбас» і армійці Одеси.
Гра була гострою і цікавою. Перший тайм пройшов у рівній боротьбі і не дав переваги жодному з суперників. Початок другого ознаменувався спалахом активності «Кривбасу». Команда, що виступала без двох провідних гравців (Алексанов у попередньому матчі одержав травму, Жиряков пішов до лав Радянської Армії) знайшла нові сили в підтримці болільників. На 52-ій хвилині Трояновський і Миронов зіграли в «стінку», Миронов пройшов двох захисників і послав мяча в нижній кут воріт.
Дебют 23-річного Валерія Миронова, вихованця криворізької футбольної школи, пройшов успішно. Гол, забитий молодим півзахисником, виявився єдиним у цьому матчі, хоч одесити, змушені розпочати гру з центра поля, вдались до справжнього штурму воріт «Кривбасу». Хвилин 15-20 вони повністю володіли ініціативою і були близькі до успіху. В одній з їх атак Коротких заледве відбив сильний мяч. Він знову потрапив до суперника. Новий удар, і тепер вже захисник Бученко рятує свою команду, а потім Коротких вибиває мяч за межі штрафного.
Вистоявши, криворіжці (Коротких, Ткач, Бученко, Конафоцький, Солодкий, Соколов, Гладких, Миронов, Трояновський, Мухачов, Сприкут) зуміли перевести гру у спокійніше русло і мали ще дві вірні можливості збільшити рахунок. Мухачов не забив гола, вийшовши сам на сам з воротарем армійців, а Соколов влучив у штангу.
Гостем дніпропетровців 10 червня був значно слабший суперник. Хмельницьке «Динамо» до гри з «Дніпром» займало 17 місце серед українських команд другої групи класу «А». Тепер воно стоїть ще нижче в групі аутсайдерів, а наші вперше стали лідерами підгрупи.
Хмельничани нічого не могли вдіяти з агресивними господарями. Це їх щастя, що в першому таймі мяч лише раз побував у сітці воріт. Сталося це вже на 8-ій хвилині зустрічі. Лябік зліва вкинув мяч у штрафний майданчик, капітан «Динамо» центральний захисник Лемещенко пропустив його, і Романюк залишився прямо проти воротаря Удовенка. Мяч увійшов у правий нижній кут.
Наші і надалі атакували головним чином через лівий фланг, намагаючись останній хід зробити в центральній зоні штрафного. Тут дуже невпевнено діяли обидва стопери і раз у раз виникали голеві ситуації. Гринько, Дановський, знову і знову Романюк мають стопроцентні можливості збільшити особистий рахунок, але кожного разу мяч обминає ворота або стає легкою здобиччю Удовенка.
В середині тайму хмельничани спробували перехопити ініціативу, але, що грали вони короткими пасами, а технічної підготовки їм для такої гри явно бракувало, їх комбінації руйнувались неточними передачами. Лише одного разу, на 33-ій хвилині, півзахисник Міщихін на лівому фланзі обіграв наших захисників і точно віддав мяч центрфорварду Шевчуку, що знаходився прямо проти воріт. (ошибка в фамилиях игроков: Мищихин и Шевчук – игроки команды «Авангард» (Тернополь), предыдущего соперника «Днепра»  Р.Л.) Пільгуй кинувся навстріч, не вагаючись. І хоч взяти намертво мяча він не зміг, ворота були врятовані допомогли захисники.
Коли на початку другого тайму Пільгуй вибив мяч від воріт до воріт і Романюк забив головою другий гол, хмельничани, по суті, склали зброю. Надалі гра весь час проходила на їхній половині поля. На 61-ій хвилині після подачі Романюком кутового Кржечевський сильним ударом головою забив під перекладину третій гол, а на 84-ій він поставив крапку у цьому матчі, вигравши у воротаря боротьбу за високий мяч. Романюк був співавтором і цього гола, бо саме після його несподіваного і сильного удару створилась ситуація, в якій було забито четвертий гол.
Отже, 4:0 в матчі, в якому кольори «Дніпра» захищали Пільгуй, Сергєєв, Дановський, Шпаков, Гребеннік, Гринько, Шнейдерман, Пінчук (Кржечевський, 46), Лябік (Литовченко, 68), Мірошин, Романюк, в матчі, який поставив дніпропетровців на чолі турнірної таблиці.
А. БОРИСЕНКО.

ЛІДИРУЮТЬ НАШІ ЗЕМЛЯКИ
«Зоря» (13.06.1969)
В останньому матчі дніпропетровська команда «Дніпро», яка виступає в другій групі класу «А», зустрілася на своєму полі з динамівцями Хмельницька. Гості посідають одне з нижчих місць у турнірній таблиці, але успішно виступили проти ряду провідних команд і не могли вважатися слабим суперником. Тому наші земляки почали матч агресивно, з великим бажанням перемогти. Вже на перших хвилинах біля воріт хмельничан виникають небезпечні ситуації, а на восьмій хвилині Романюк відкрив рахунок.
Після перерви дніпропетровці продовжували наступати. Опір гостей став слабішим і голи посипалися в сітку їх воріт. Той же Романюк головою забиває другий м’яч. А потім Кржечевський знову ж таки головою посилає м’яч у дев’ятку. За п’ять хвилин до кінця матчу Кржечевський забиває у ворота гостей четвертий м’яч.
Дніпропетровці, які грали дружно, наступально, заслужено перемогли з сухим рахунком 4:0 і вперше в цьому році очолили турнірну таблицю.
Вдало виступив в останньому турі і «Кривбас». Гірницька команда приймала на своєму полі армійців Одеси, з якими в футбольній таблиці знаходилася поруч. Перший тайм проходив гостро й цікаво, але м’яч не побував у сітці воріт. Після перерви ініціативу захопили господарі поля. На 52-й хвилині Миронов пройшов двох захисників і точно пробив у нижній кут воріт. Рахунок став 1:0 і не змінився до кінця матчу. Після цієї перемоги «Кривбас» посідає дев’яте місце, але відстає від лідера на... одне очко.

На знімку: Кржечевський забиває головою гол.
Фото М. Дмитрієва.

ПРИ ЯВНОМ ПРЕВОСХОДСТВЕ
«Днепровская правда» (12.06.1969)
Большинство любителей футбола предполагало, идя на матч, что «Днепр» добьётся победы над динамовцами из г. Хмельницкого с перевесом в один мяч. И эти прогнозы не были беспочвенными. Ведь хмельничане сумели избежать поражения в играх с такими соперниками, как «Судостроитель», херсонский «Локомотив» и «Звезда», выиграть у «Буковины» и киевского СКА. К тому же перед встречей с «Днепром» они мирно поспорили на запорожском поле с «Металлургом». Так что рассчитывать на легкую победу воспитанники В. Лобановского не могли.
С первых же минут матча стало ясно, что гости предпочитают защитный вариант игры, а возможно, к этому их принудили футболисты «Днепра», атакующие ворота В. Удовенко беспрестанно и небезрезультатно. Уже на 4-й минуте Романюк имел реальнейшую возможность забить гол с подачи Шнейдермана. Свою оплошность он все же исправляет ровно через 4 минуты. Шнейдерман отлично вывел Лябика по левому флангу, тот не замедлил с передачей на открывшегося Романюка. Центральный защитник Л. Лемещенко попытался преградить дорогу нападающему «Днепра», но безуспешно. Романюк с трех-четырех метров без промаха направил мяч в левый от вратаря угол.
Темп игры не затихал до конца первого тайма. Вот хронология острых моментов. 9 минута: Лябик производит навесную передачу на штрафную площадку. Гринько с лету бьет, но удар слабый и Удовенко ловит мяч. 14-я минута: сольный проход Лябика вглубь штрафной площадки. Защитник явно сбивает с ног нападающего «Днепра», но судья В. Жарков не указывает на 11-метровую отметку. 20-я минута: стремительно проходит по левому краю Шнейдерман и тут же закручивает мяч по кривой вдоль ворот. Гринько не ожидал передачи. А ворота в этот момент были пустыми. Лишь на 30-й минуте гости впервые пробили по воротам Пильгуя. 33-ю минуту не использовал Романюк, еще через минуту Дановский с метра не попадает в пустой правый угол ворот. Ровно через 20 секунд Романюк, находясь в двух метрах от вратаря, не в силах обработать мяч, посланный Пинчуком. На 34-й минуте гости едва не забили ответный гол. Р. Саркисов находился в метре от Пильгуя. Ударил как-то робко. Мяч отскочил от груди упавшего вратаря, Г. Ковтун попытался использовать этот дуплет, но вовремя подоспел Дановский и ликвидировал угрозу.
Вторая половина матча оказалась драматичной для гостей. В боксе в таких случаях победу присуждают досрочно ввиду явного преимущества. Всё у наших земляков получалось. Вышедший вместо Пинчука Кржечевский сразу же создаёт у ворот динамовцев опасные ситуации. Но второй гол был забит как-то неожиданно. На 49-й минуте Сергеев сильным ударом переводит мяч на штрафную площадку гостей. Дановский, оказавшийся каким-то образом у ворот Удовенко, головой переадресовал передачу Романюку, который также головой перебросил мяч через выбежавшего вратаря. Автором третьего гола стал Кржечевский. На 61-й минуте Романюк отлично вывел его на ударную позицию, и стремительный форвард эффектным ударом головой посылает мяч в «девятку». За пять минут до конца матча все тот же Кржечевский сумел воспользоваться ошибкой вратаря.
Четыре гола, забитые нападающими «Днепра», еще не говорят об отменной их игре. На поле в тот день лучше всех проявил себя Лябик, выступавший в роли разыгрывающего нападающего, и Шнейдерман. Менее активен на сей раз был Гринько.
Приводим результаты остальных игр третьей подгруппы:
«Карпаты» — «Буковина» 0:0; «Таврия» — «Локомотив» (X) 0:0; «Кривбасс» — СКА (О) 1:0; «Звезда» — «Судостроитель» 0:0; СКА (К) — «Шахтёр» 5:1; «Автомобилист» — «Металлист» 2:0; «Десна» — «Химик» 1:2; «Строитель» — «Авангард» 1:1; «Металлург» — СКА (Л) 4:0; «Локомотив» — «Азовец» 0:0.
Таким образом, «Днепр» с 18 очками возглавил турнирную таблицу розыгрыша.
В. АСАЕВ.

На снимке: В. Романюк проводит второй мяч
в ворота динамовцев. Фото Н. Дмитриева.

«ДНІПРО» – «ДИНАМО» 4:0
«Спортивна газета» (Киев, 12.06.1969)
Це був один з найкращих матчів «Дніпра» в сезоні, і болільники, які цього дня ігнорували виступ рідної команди, можуть позаздрити тим, що сиділи на трибунах стадіону «Метеор». Господарі поля, здається, досягли тонкого взаєморозуміння, необхідного для класної, красивої гри. У нападі злагоджено діяли Лябик і Романюк. Трохи випадав з ансамблю Пінчук, який перетримував м’яч. «Головним диригентом» був Мірошин, що залишив найкраще враження, даючи точні й дотепні паси.
Перший гол було забито вже на 8-ій хвилині, коли точну передачу Лябика добре прийняв Романюк і, опинившись сам на сам з воротарем, відкрив рахунок. Після цього господарі заспокоїлися, і хмельничани врешті нагадали, що вони також присутні на полі.
Другий тайм проходив з іще більшою перевагою «Дніпра». На 49-ій хвилині Пільгуй сильно вибиває м’яч у поле, вітер несе його аж до воротарського майданчика суперників, Кржичевський віддає м’яч на Романюка, і той головою забиває другий гол. Загалом заміна Пінчука Кржичевським була вдалою — цей невеличкий на зріст форвард чудово обирав місце й забив ще два голи — віртуозним ударом голови після кутового, що його подав Романюк і... грудьми, після того, як Удовенко невірно прийняв сильний удар того ж Романюка.
В. ТРАВНЕВИЙ.
Дніпропетровськ.

НЕСПОКІЙНІ БУДНІ ЛІДЕРІВ

«Молодь України» (Киев, 13.06.1969)

За час, що минув після нашого попереднього огляду, сталося чимало цікавих подій. Жоден з клубів провідної групи не уникнув втрат. Та й коло лідерів помітно розширилося. Нині шість колективів майже з однаковим правом претендують на головну роль. Ще три команди відстають від передового секстету лише на очко. Така щільність результатів — свідчення надзвичайно гострої, безкомпромісної боротьби приблизно рівних за силами ансамблів.

У квітні-травні тон задавали львівські «Карпати» і харківський «Металіст». Цим клубам вдалося раніше за інших визначити свій ігровий почерк, налагодити зв’язки в ланках. Сьогодні і «Карпати», і «Металіст» теж радують досить зрілою майстерністю, але темп їхнього просування вперед помітно знизився. Чому? Гадаємо головна причина цього полягає в тому, що набули, нарешті, форми найближчі конкуренти перш за все «Дніпро», «Металург», київський СКА.

Агресивність форвардів «Дніпра» — добрий приклад для нападаючих інших колективів. Передня лінія дніпропетровців, очолювана Андрієм Бібою, майже у кожнім матчі примушує суперників розв’язувати складні завдання. Інший козир у запорізького «Металурга» — сильний захист. І тут перше слово належить досвідченим футболістам — стоперу Борису Сороці та воротареві Олександрові Прохорову. А от київські армійці намагаються досягти успіху, синтезуючи надійні дії оборони з комбінаційною грою форвардів. Зокрема, останній поєдинок киян з кадіївським «Шахтарем» дає підстави вважати, що армійці обрали вірний шлях.

...Зіграно лише дві третини матчів першого кола. І, загалом, немає нічого дивного у тім, що нерозв’язаних проблем безліч. Та одне дуже важливе відкриття чемпіонат уже зробив, висунувши з лав команд другого ешелону загін обдарованих футболістів, здатних, як на нас, успішно спробувати свої сили у вищій лізі. Це воротарі Володимир Пільгуй («Дніпро») Віктор Собковський («Авангард»), захисник Ростислав Поточняк («Карпати»), півзахисник Віктор Маслов («Будівельник»), нападаючі Едуард Козинкевич (СКА Львів), Олександр Борисенко («Металіст») та деякі інші.

Ю. ГАЄНКО.

«Спортивна газета» (Киев, 17.06.1969)

Воротар хмельницького «Динамо» Віктор Удовенко пропускає м’яч після удару нападаючого дніпропетровського «Дніпра» Віктора Романюка. Матч між цими колективами закінчився перемогою «Дніпра» – 4:0. Фото М. Дмитрієва.