10 сентября 1971 года. Пятница
Чемпионат СССР. Первая лига. 31-й тур
«Жальгирис» (Вильнюс) – «Днепр» (Днепропетровск) – 0:0

 


«Жальгирис» (Вильнюс) — «Днепр» (Днепропетровск) — 0:0.

10 сентября 1971 (пятница). 18:30. Вильнюс. Центральный стадион «Жальгирис». 7500 зрителей (Советский спорт и Спортивна газета – 9000). Пасмурно. 16 градусов.

Судьи: Г. Багдасаров (Ташкент), В. Левитин (Москва), А. Коновалов (Ленинград).

Телетрансляция – прямая, 1-я программа, на Литву.

«Жальгирис» (футболки зелёные): В. Катейва, Э. Ляуданскас, К. Бирета, А. Жилинскас, С. Рамялис, В. Бривинскас, Г. Калединскас, Г. Пабяржис, В. Лидека, Б. Зелькявичус (к), А. Вайткус.

Запасные: Й. Станкус, Й. Ракаускас, В. Гедгаудас, А. Пашкявичус, С. Трайнавичус.

Старший тренер – А. Восилюс.

«Днепр»: Собецкий – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Богданов, 5 Федоренко – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман, 8 Евсеенко, 9 Назаров (Лябик, 60) – 10 Христян, 11 Романюк.

Травмированы Пилипчук, Шалычев.

Запасные: Колтун, Цунин, Артюх, Самойленко.

Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.

Дублёры – 1:1. 



ПЕРЕД ВАЖКИМ ТУРНЕ

«Зоря» (08.09.1971)

Учора з Дніпропетровська в турне до Прибалтики і Ленінграда відправилися футболісти «Дніпра». Вони зустрінуться там 10 вересня з «Жальгірісом», 14 — з «Даугавою», 18 — з «Динамо».

Перед від’їздом старший тренер «Дніпра» майстер спорту В. Лобановський сказав нам:

— Ми розглядаємо це турне як важливий етап на шляху до поставленої мети і наполегливо готувалися до цього. Нас чекає виключно важка боротьба. Про її характер нагадують і результати двох позавчорашніх матчів, пропущених у 30 турі. В обох іграх зустрічалися аутсайдери з командами, що перебувають у верхній частині турнірної таблиці. І в обох випадках перемогли аутсайдери, які докладають відчайдушних зусиль, щоб перемогти. Так, наприклад, «Чорноморець», який теж претендує на путівку до вищої ліги, у напруженій боротьбі програв «Спартаку» 0:1.

Не зміг вистояти проти «Волгаря», що замикає таблицю, і «Металург», який останнім часом демонструє хорошу гру. Тут рахунок 2:1.



«ЛОКОМОТИВ» И «ДНЕПР»?

Размышления болельщика

«Днепровская правда» (08.09.1971)

Близится к концу чемпионат страны по футболу среди команд первой лиги класса «А». Большинство болельщиков уже не сомневаются в том, что лучшие шансы завоевать «золотые» путёвки имеют московский «Локомотив» и днепропетровский «Днепр». Чтобы не «гадать на кофейной гуще» и более реальнее ставить прогнозы, мною «разработана» таблица предполагаемого исхода оставшихся игр лидирующих команд.

При составлении её были проанализированы результаты матчей 27 предыдущих туров, проведенных «Локомотивом», «Днепром» и «Черноморцем». По предположениям «Днепр» должен был набрать 39 очков (за 12 игр дома по два очка и в среднем по одному за 15 матчей на выезде). Команда в основном подтвердила мои прогнозы, набрав 38 очков. «Локомотив» сыграл дома 14 матчей и в гостях — 13, набрав 42 очка, что лишь на очко больше, чем я предполагал. А вот «Черноморец» недобрал до предполагаемых 40 очков целых три. В среднем же прогнозы оправдались.

Итак, осталось 12 туров. «Днепру» предстоит провести шесть игр на выезде и шесть на своём поле. Берём за основу, что дома команды набирают по два очка, в гостях — по одному (в среднем). Значит, у «Днепра» должен быть запас в 18 очков, а в целом за весь сезон — 62. «Локомотив» на своём поле проведёт семь игр (14 очков) и пять на выезде (5 очков). Если приплюсовать эти 19 к имеющимся уже 45 очкам, то получится 64, т. е. первое место. У «Черноморца» положение сложнее. Ему, как и «Днепру», остаются шесть игр на чужом и столько же на своём полях (18 очков). Теперь сложите уже имеющиеся очки с предполагаемыми. Получается 58.

Таким образом, расчеты показывают, что в высшую лигу должны попасть «Локомотив» и «Днепр». «Черноморец» в этой борьбе оказывается лишним.

П. ПАВЛОВСКИЙ,

лектор общества «Знание».

 

Примечание. Расчеты тов. Павловского основаны на теории вероятности. Но как показали прошедшие игры, он в основном прогнозировал верно. Расхождения в очках минимальны. Однако футбол — это спорт, который не живет по разработанному сценарию. Даже проигрыш «Черноморца» «Спартаку» со счётом 0:1 не значит, что он уже «третий лишний». Правда, одесситам предстоит сложное турне по городам Российской Федерации, но ведь и «Днепру» не отдыхать в Прибалтике...



ОДЕСИТИ ВІДСТАЮТЬ ВСЕ БІЛЬШЕ

«Прапор юності» (09.09.1971)

Дніпропетровці вилітали до Вільнюса на зустріч з «Жальгірісом», якою 10 вересня розпочнуться їхні ігри в Прибалтиці, з хорошим настроєм. Напередодні відбулись останні матчі 30-го туру і результат одного з них збільшив шанси «Дніпра» в боротьбі за вихід до вищої ліги: «Чорноморець» у винятково гострому поєдинку поступився в Орджонікідзе «Спартаку». Єдиний гол у цій зустрічі забив на 52-ій хвилині Тарасян.

Одесити відстають тепер від дніпропетровців на 4 очка, від москвичів — на 5. Чи подолають вони цю відстань? Найближчі матчі мають дати відповідь на це запитання. Якщо «Чорноморець» в поїздці до Ярославля, Москви та Іваново не зуміє наблизитись до лідерів, йому слід буде сподіватись лише на випадок.

Попередня боротьба підтверджує це. «Дніпро» з 19-го туру займає другий рядок турнірної таблиці. І якщо дніпропетровці за 11 турів впритул наблизились до москвичів (але все-таки не змогли обійти їх), то успіхи одеситів були скромнішими — вони ще більше відстали від «Дніпра».

У зв’язку з цим не зайвим буде нагадати ситуацію, яка склалась минулого року. Тоді теж три команди вели боротьбу за перепустки до вищого класу. Тоді теж на фініші першого кола (після 20-го туру) вперед вийшли команди («Кайрат» і «Карпати»), які вже не дозволили обійти себе третій («Дніпру»), хоч після 30 турів дніпропетровці відставали від лідерів на 2 (а не на 4) очка.

Про високий клас дніпропетровців свідчать і симпатії глядачів нинішнього року: на матчах найрезультативнішої (59 м’ячів) команди радянського футбола побувало більше 623 тисяч чоловік (одесити зібрали на свої зустрічі 596 тисяч), і найбільша кількість перемог (7), здобутих з перевагою в три і більше м’ячів.

Результати виступів на чужих полях (дивіться таблицю) теж наводять на думку, що лідери фінішують у сезоні 1971 року в тому порядку, який займають зараз. Їм залишилось провести на виїзді майже однакову кількість зустрічей (по 6 «Дніпру» і «Чорноморцю», 5 — «Локомотиву»), а це в умовах загострення боротьби на фініші (в 28 і 29 турах гості, а серед них був і московський «Локомотив», не виграли жодної зустрічі) має виключне значення.

Теоретично «Дніпро» має стояти вище «Чорноморця» в підсумковій таблиці боротьби за вихід до вищої ліги. Та якими б не були передбачення, все залежить сьогодні виключно від самих футболістів, від їхньої волі, зібраності, від їхньої самовідданості.


Результати виступів команд першої ліги класу «А»

 на полях суперників станом на 9 вересня




ФУТБОЛ

«Зоря» (11.09.1971)

Вчора відбулися чергові матчі на першість країни серед команд класу «А» першої ліги. «Дніпро» зустрівся у Вільнюсі з місцевим «Жальгірісом». Гра закінчилася внічию з рахунком 0:0.



ФУТБОЛ

«Днепровская правда» (11.09.1971)

Вчера состоялся очередной тур команд класса «А» первой лиги. «Днепр» встречался с вильнюсским «Жальгирисом». Игра проходила в острой борьбе и закончилась со счётом 0:0.

«Днепр» уверенно следует к намеченной цели, набрав 45 очков. 14 сентября наши земляки встречаются в Риге с местной «Даугавой».



«ЖАЛЬГИРИС» — «ДНЕПР» — 0:0

«Комсомольская правда» (Вильнюс, 11.09.1971)

Вчера в Вильнюсе, на стадионе «Жальгириса», матч первенства СССР по футболу в классе «А» провели «Жальгирис» и днепропетровский «Днепр». Встреча закончилась мирно — 0:0.

За день до этого играли дублёры. Встреча закончилась со счётом — 1:1.



ТИСЯЧНИЙ ВІДКЛАДАЄТЬСЯ…

«Зоря» (12.09.1971)

25 років у першостях країни різних рангів потрібно було провести вільнюсцям, щоб 10 вересня 1971 року вийти на поле рідного міста з надією послати 1000-й гол у ворота суперників.

Двома тижнями раніше кращий бомбардир кращої литовської команди Лідяка записав у ленінградському матчі з «Динамо» 999-й гол на рахунок «Жальгіріса».

Тепер перед «Жальгірісом» стояв «Дніпро». Навряд чи якась інша команда принесла прибалтійцям більше неприємностей, аніж дніпропетровська. Усім пам’ятний сімферопольський турнір чотирьох претендентів, в першому ж матчі якого українські футболісти позбавили одного з фаворитів надій на перехід до вищого класу. Кожного разу це були поєдинки високого напруження, жодного очка не віддав у них «Дніпро».

С. Холодков, наставник «Жальгіріса», не кривив душею, коли по закінченні зустрічі 10 вересня сказав:

— У Вільнюсі ще ніколи так ретельно не готувались до поєдинку. Забити тисячний м’яч саме у ворота «Дніпра» було мрією кожного, хто виходив на поле у зелених футболках. Тисячний відкладається. І все ж ми задоволені — команда яскравих індивідуальностей змушена була поділитись з нами успіхом.

0:0 — результат цього безкомпромісного матчу, в якому героями були воротарі. На 68-ій хвилині Лябик у своїй звичній елегантній манері проскочив по центру і вивів на удар Євсєєнка. Вирішальне слово сказав голкіпер «Жальгіріса» Катейва. Він мав багато роботи. Особливо в першому таймі. На 16-ій хвилині Назаров залишився з ним віч-на-віч. Футбольний діалог виграв воротар. Удари Гринька і Христяна могли б застати іншого зненацька. Катейва ж виявився пильним. Та на 45-ій хвилині і він нічого б не зміг зробити, аби дуже незручний для вільнюсців Романюк послав м’яча трохи нижче, проскочивши поміж двох стоперів.

Коли в кінці зустрічі «Жальгіріс» кинув усі сили на штурм воріт суперника, болільники аплодували не тільки стрімким проходам Брівінскаса і несподіваним ударам Зелькявічуса. Собецький поділив з ними захоплення трибун, взявши «мертві» м’ячі. Ще раніше, на 61-ій хвилині, автором тисячного гола міг стати Рамяліс, але не став і він. Собецький виявився вправнішим.

«Дніпро» виступав у такому складі: Собецький, Сергєєв, Найда, Богданов, Федоренко, Гринько, Шнейдерман, Назаров (Лябик, 60), Євсєєнко, Христян, Романюк.

Конкуренти дніпропетровців в боротьбі за перепустки до вищої ліги виступили в тридцять першому турі успішніше. «Локомотив» вдома розгромив «Молдову» — 4:1, а «Чорноморець» переміг в Ярославлі «Шинник» — 3:0, вже в першому таймі добившись вирішальної переваги (2:0).

Наступний суперник «Дніпра» ризька «Даугава» дещо вгамувала спрагу, обігравши після серії невдач харківський «Металіст» — 1:0. В інших зустрічах зафіксовано такі результати: «Динамо» — «Торпедо» — 1:0, «Текстильник» — «Металург» — 1:1, «Крила Рад» — «Памір» — 2:0, «Уралмаш» — «Алга» — 1:0, «Кузбас» — «Шахтар» — 1:1, «Волгар» — «Спартак» — 1:3, «Рубін» — «Будівельник» — 0:0.



РЕЗУЛЬТАТЫ ОЧЕРЕДНОГО ТУРА

«Днепровская правда» (12.09.1971)

Федерация футбола СССР сообщает результаты матчей чемпионата страны среди команд первой группы класса «А», состоявшихся 10 сентября:

«Даугава» (Рига) — «Металлист» (Харьков) — 1:0, «Динамо» (Ленинград) — «Торпедо» (Кутаиси) — 1:0, «Локомотив» (Москва) — «Молдова» (Кишинёв) — 4:1, «Текстильщик» (Иваново) — «Металлург» (Запорожье) — 1:1, «Шинник» (Ярославль) — «Черноморец» (Одесса) — 0:3, «Крылья Советов» (Куйбышев) — «Памир» (Душанбе) — 2:0, «Уралмаш» (Свердловск) — «Алга» (Фрунзе) — 1:0, «Кузбасс» (Кемерово) — «Шахтёр» (Караганда) — 1:1, «Волгарь» (Астрахань) — «Спартак» (Орджоникидзе) — 1:3, «Рубин» (Казань) — «Строитель» (Ашхабад) — 0:0.  (ТАСС).



«ЖАЛЬГИРИС» — «ДНЕПР» — 0:0

«Советская Литва» (Вильнюс, 12.09.1971)

Футболисты вильнюсского «Жальгириса» в очередном матче на первенство страны среди команд первой группы класса «А» принимали на своём поле днепропетровский «Днепр». Боевой, интересный поединок закончился вничью — 0:0. Также мирно (1:1) сыграли и дублирующие составы этих команд.

Результаты остальных поединков: «Даугава» (Рига) — «Металлист» (Харьков) — 1:0, «Динамо» (Ленинград) — «Торпедо» (Кутаиси) — 1:0, «Локомотив» (Москва) — «Молдова» (Кишинёв) — 4:1, «Текстильщик» (Иваново) — «Металлург» (Запорожье) — 1:1, «Шинник» (Ярославль) — «Черноморец» (Одесса) — 0:3, «Крылья Советов» (Куйбышев) — «Памир» (Душанбе) — 2:0, «Уралмаш» (Свердловск) — «Алга» (Фрунзе) — 1:0, «Кузбасс» (Кемерово) — «Шахтёр» (Караганда) — 1:1, «Волгарь» (Астрахань) — «Спартак» (Орджоникидзе) — 1:3, «Рубин» (Казань) — «Строитель» (Ашхабад) — 0:0.



І ЗУСТРІВ НА ШЛЯХУ «ДНІПРО»

«Прапор юності» (14.09.1971)

Григорій Багдасаров, арбітр зустрічі «Жальгіріс» — «Дніпро» (до речі, він провів її бездоганно), сказав по її закінченні:

— Гра була по-справжньому бойовою. Прикро, що в ній не було забито м’ячів. А той гол, що його не забив в кінці першого тайму Романюк, міг стати окрасою усієї першості. Мені ще не доводилось бачити такого удару.

Задоволений поєдинком з «Дніпром» і новий старший тренер «Жальгіріса» Серафим Холодков.

— Ми готувались до перемоги, але задоволені і нічиєю. «Дніпро» — команда яскравих футбольних обдарувань. Грати з нею цікаво, а перемогти почесно. Жаль, що не зуміли забити гола в цій зустрічі. Він був би тисячним на рахунку «Жальгіріса».

Литовська столиця жила цим матчем. У грі з динамівцями в Ленінграді Лідяка забив 999-й м’яч вільнюсців у першостях країни. 25 років ішов «Жальгіріс» до тисячного гола. І в останній момент став на його шляху «Дніпро».

Перший тайм пройшов з деякою перевагою гостей. Господарі не були достатньою мірою холоднокровними у своєму бажанні забити тисячний, щоб реально загрожувати воротам Собецького. Більше роботи мав Катейва. На 16-ій хвилині Назаров прямо в центрі штрафного залишився сам-на-сам з голкіпером господарів, але програв поєдинок. Христян і Гринько атакували його небезпечно, але і їм не вдалося добитись успіху. Нарешті, на 45-ій хвилині Романюк залишився в позиції, яку потім згадував Багдасаров. Форвард опинився поміж високих стоперів, але зумів обробити м’яч і в ривку завдати сильного удару. М’яч пролетів над самісінькою штангою. Катейва навіть не встиг зреагувати на удар. Однак він врятував команду, коли після стрімкого проходу Лябика на 68-ій хвилині м’яч у, здавалось, невідпорній позиції одержав Євсєєнко. Воротареві вдалось відвести небезпеку, парирувавши м’яч на кутовий.

Собецький теж не стояв без діла, але по-справжньому вступив у боротьбу на 61-ій хвилині, коли після атаки Рамяліса ледве встиг відбити м’яч. А в кінці зустрічі він уже не мав часу на перепочинок. «Жальгіріс» кинув усі сили на штурм. Удари Зелькявічуса головою з одинадцятиметрової позначки після флангових проходів Брівінскаса вимагали тієї блискавичної реакції, якою відзначається Собецький.

Валерій Лобановський вважає, що воротарі були кращими на полі.

«Дніпро» виступав проти «Жальгіріса» в такому складі: Собецький, Сергєєв, Найда, Богданов, Федоренко, Гринько, Шнейдерман, Назаров (Лябик, 60), Євсєєнко, Христян, Романюк.

Сьогодні наші виступають в Ризі проти «Даугави», яка зуміла добитись перемоги (1:0), реалізувавши одинадцятиметровий в зустрічі з «Металістом». Але загальна увага буде прикута, безперечно, до Москви, де «Локомотив» прийматиме «Чорноморця». Обидві команди успішно пройшли 31-й тур. Залізничники вдома розгромили «Молдову» — 4:1, а одесити в Ярославлі добились не менш переконливої перемоги над «Шинником» — 3:0.

Інші зустрічі закінчились такими результатами: «Динамо» — «Торпедо» — 1:0, «Текстильник» — «Металург» — 1:1, «Крила Рад» — «Памір» — 2:0, «Уралмаш» — «Алга» — 1:0, «Кузбас» — «Шахтар» — 1:1, «Волгар» — «Спартак» — 1:3, «Рубін» — «Будівельник» — 0:0.




Таблица после 31-го тура




Комментариев нет:

Отправить комментарий