10 октября 1971 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. Первая лига. 37-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Памир» (Душанбе) — 5:2

«Днепр» (Днепропетровск) — «Памир» (Душанбе) — 5:2 (3:0).

10 октября 1971 (воскресенье). 18:30. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 35000 зрителей. Ясно. 18 градусов.

Судьи: К. Круашвили, О. Алавидзе, У. Пурцеладзе (все – Тбилиси).

«Днепр» (футболки и трусы белые, гетры белые с красной полосой): Собецкий – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Богданов, 5 Цунин – 6 Гринько (к),Шнейдерман, 8 Евсеенко, 10 Назаров (Шалычев, 46) 9 Лябик (Пилипчук, 82), 11 Романюк.

Травмированы Христян, Артюх.

Запасные: Колтун, Федоренко, Корженко.

«Памир» (футболки тёмные, трусы белые, гетры тёмные): С. Карасёв (В. Бубенец, 23), М. Салихов, Р. Шрайнер, Л. Кириленко, М. Христич (Т. Набиев, 69), В. Макаров (А. Петросов, 46), В. Белобров, В. Гулямхайдаров (к), Г. Мартьян, Ю. Пекшев, Г. Черевченко.

Вариант замены в «Советском спорте», «Спортивній газеті», «Прапорі юності» и «Днепровской правде» – Шрайнер (Петросов, 46).

Запасные: Н. Сапрыкин, А. Фомичёв.

Старший тренер – Я. Капров. – составы из протокола матча.

Голы: 1:0 Романюк (2), 2:0 Романюк (18), 3:0 Гринько (22, гп Евсеенко), 3:1 Мартьян (60), 3:2 Пекшев (66), 4:2 Романюк (80, гп Сергеев), 5:2 Романюк (88, гп Гринько).

Дублёры – 1:0.

Виктор Романюк сделал первый «покер» в истории «Днепра».

НА ФІНІШІ

«Прапор юності» (09.10.1971)

Зараз ми маємо змогу повною мірою оцінити своєчасність введення спортивного принципу в турнірі футбольних команд першої ліги класу «А». Якщо раніше більшість команд догравала сезон абияк, то тепер фінішні ігри принесли найвище напруження. Минулий тритуровий ігровий цикл — яскраве свідчення тому. Принаймні половина з 22-х команд прагне надолужити втрачене і втекти подалі від «зони п’яти», яка є, по-суті, зоною нижчої ліги класу «А». Додайте до цього боротьбу лідерів за перший рядок турнірної таблиці, і вам стане ясно, що нецікавих матчів не буде до самісінького фінального свистка сезону. Про що, як не про безкомпромісність, говорять шість (рекордна цифра) одинадцятиметрових 35-го туру, або втрата московським «Локомотивом» чотирьох очок в трьох іграх з командами значно гіршої спортивної долі.

Ігри набули кубкового характеру. І моральний фактор, уміння зібратись відіграють вирішальну роль. Все більшого значення набуває місце проведення поєдинку. Уже зіграно 396 матчів. Тільки в 69 з них перемагали гості. В останніх двох турах вони не здобули жодної перемоги, хоча серед них були майже усі провідні колективи ліги — «Локомотив», «Дніпро», «Шахтар», «Текстильник», «Крила Рад», «Уралмаш». Невдача на виїзді відкинула «Даугаву» і «Жальгіріс» в число п’яти гірших, тоді як «Будівельник» (7 очок в чотирьох домашніх іграх) і «Молдова» (6 очок з 6 можливих) зуміли поліпшити своє становище. З’явились надії на краще і в незмінного аутсайдера «Волгаря» (5 очок з 6 можливих).

Отже, фініш сезону 1971 року має бути як ніколи цікавим.

ПРОХІДНИЙ БАЛ

«Прапор юності» (12.10.1971)

Прийнявши до свого складу кількох досвідчених футболістів, душанбинський «Памір» на старті сезону добився сенсаційних успіхів. Він значний час знаходився в провідній групі і тільки в десятому турі остаточно втратив майку лідера. До тринадцятого туру душанбинці все ще стояли вище дніпропетровців у турнірній таблиці. Та тягар слави виявився їм не під силу. Порушення режиму пpивело до втрати спортивної форми деякими футболістами, і команда, яка багато в чому завдячувала своїм фізичним кондиціям, почала швидко втрачати весняні здобутки. Перше коло «Памір» закінчив на одинадцятому місці, а з загостренням боротьби в другому встиг побувати навіть серед п’ятірки аутсайдерів. Зараз йому загрожує небезпека переходу до нижчого класу і він прагне будь-що позбутись її.

Незважаючи на те, що вже на 2-ій хвилині зустрічі з дніпропетровцями душанбинці змушені були розпочати з центра поля (після помилки свого голкіпера Карасьова, який не зумів точно визначити траєкторію польоту м’яча і той, вдарившись в штангу, відскочив до Романюка), вони дуже агресивно провели дебют.

Собецький ще ніколи так не нервував, як цього разу. Швидкі нападаючі гостей Мартьян і Пекшев раз по раз залишали позаду своїх опікунів і реально загрожували воротам, а півзахисники обстрілювали їх з дальніх дистанцій. Одразу ж після гола Сергієві довелось парирувати дуже сильний удар Гулямхайдарова, а на 5-ій хвилині тільки поспішність Мартьяна врятувала дніпропетровців. Після проходу Черевченка по лівому краю Найда головою відбив м’яч до своїх воріт. Усі зупинились, думаючи, що Собецький візьме цей м’яч. Усі, крім Мартьяна, який на всяк випадок кинувся вперед. І не помилився. Собецький не зумів взяти м’яча і він відлетів до форварда, йому ніхто не заважав, але він вирішив вдарити з ходу і помилився. М’яч пролетів над перекладиною.

За хвилину наш воротар парирував дуже сильний і небезпечний удар Пекшева, який зліва увірвався до штрафного майданчика і атакував ближній кут. Головний бомбардир таджицької команди багато рухався на полі і його важко було стримати. На 13-ій він уже на правому розі штрафного зумів обійти Цуніна, а потім і Шнейдермана. Собецький зіграв самовіддано і відстояв недоторканість воріт.

Тільки другий м’яч, забитий Романюком зі штрафного на 18-ій хвилині, дещо охолодив запал гостей. Вони порушили правила в кількох метрах від штрафного трохи праворуч від сегмента. Було поставлено стінку, але Віктор точно розрахованим і дещо підрізаним ударом зумів послати м’яча через неї в дальній верхній кут. Карасьов і цього разу помилився. Тренери вирішили замінити його Бубенцем. Але поки той розминався, Євсєєнко пройшов правим флангом і навісив м’яча на ворота. Карасьов знову промахнувся, і Гринько головою забив третій м’яч. Йшла 22-а хвилина гострого поєдинку. Тепер «Дніпро» домінував на полі і на 30-ій хвилині тільки випадок (Гринько влучив прямо у Бубенця, одержавши чудовий пас від Романюка) врятував гостей від чергового гола.

На 49-ій хвилині Анатолій Гринько довгою передачею вивів вперед по місцю правого півсереднього Романюка, той обіграв воротаря, але на шляху м’яча стали захисники. Наступної хвилини Бубенець з дев’ятки витягнув м’яча після удару капітана дніпропетровців.

На жаль, тривала перевага на полі приспала пильність стоперів «Дніпра». На 60-ій хвилині Мартьян проскочив між ними і забив перший гол у відповідь. На 66-ій дочекався свого і Пекшев. Віктор Романюк не без допомоги захисників упав у штрафному майданчику, і хоч арбітр міжнародної категорії К. Круашвілі не зупинив гри, дніпропетровці зупинились. Мартьян втік від Найди і Богданова, відпасував праворуч Пекшеву і кращий бомбардир «Паміра» записав на особистий рахунок десятий м’яч — 3:2.

Положення було критичним. Обидві команди нервували, допускались помилок. Першими опанували себе господарі. На 80-ій хвилині Романюк одержав чудовий пас від Володимира Сергєєва, спокійно обіграв в центрі штрафного двох суперників і забив свій третій м’яч в матчі, ставши таким чином, шостим (після Шподарунка, Раздаєва, Шепеля, Назарова, Давидова) автором «хет-трика» в першій лізі. А на 88-ій хвилині швидка комбінація Гринько — Шнейдерман — Гринько — Романюк зробила Віктора першим у нинішньому сезоні автором чотирьох м’ячів, забитих в одному матчі. Тепер на його рахунку 18 голів і він поступається лише Р. Шподарунку (20 м’ячів) і Віт. Раздаєву.

5:2 — остаточний результат зустрічі «Дніпра» (Собецький, Сергєєв, Найда, Богданов, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Євсєєнко, Лябик (Пилипчук, 81), Назаров (Шаличев, 46), Романюк) з «Паміром» (Карасьов (Бубенець, 22), Саліхов, Шрайнер (Петросов, 46), Кириленко, Христич (Набієв, 69), Макаров, Белобров, Гулямхайдаров, Мартьян, Пекшев, Черевченко).

За 37 матчів забито 75 м’ячів. Ніколи раніше дніпропетровський футбол не відзначався такою високою результативністю (попередній рекорд належав «Дніпру» 1969 року — 73 м’ячі в 42 зустрічах турніру команд третьої підгрупи другої групи класу «А»).

Після 37-го туру прохідний бал до вищої ліги знизився до 58 очок. Це стало відомо, коли було одержано повідомлення з Ленінграда, де «Чорноморець» поступився місцевим динамівцям — 0:1. До фінішу лишилось 5 турів і одесити можуть набрати максимум 57 очок. Навіть за цієї умови дніпропетровцям належить взяти тільки два очка, щоб їх можна було офіціально поздоровляти з переходом до вищої ліги.

Та боротьба на цьому не закінчиться. Московський «Локомотив» після перемоги над «Рубіном» (3:1), відстає від «Дніпра» тільки на 2 очка і не віддасть без бою малі золоті медалі.

В нижній частині турнірної таблиці істотних змін ніби не відбулось. Хоч «Даугава» і «Жальгіріс», виступаючи вдома, здобули тільки по одному очку (в обох зустрічах зафіксовано нічиї: в Ризі — 0:0, у Вільнюсі — 1:1 (вільнюсці забили, нарешті, тисячний гол)), і не змогли залишити небезпечної зони, все ж у них з’явились деякі перспективи, бо погіршили своє становище «Уралмаш» і «Торпедо», які зазнали невдач вдома (свердловчани програли орджонікідзевському «Спартаку» — 0:1, а кутаїсці — фрунзенській «Алзі» — 1:2), а також «Памір» і «Будівельник» (програв у Куйбишеві «Крилам Рад» — 2:4).

Ярославський «Шинник» здобув важливі два очка в зустрічі з івановським «Текстильником» — 2:1, кемеровський «Кузбас» виграв у астраханського «Волгаря» — 1:0, харківський «Металіст» завдав поразки карагандинському «Шахтарю» — 2:0.

На знімку: атакує В. Романюк.  Фото Л. Бєляєва.

МЕТА БЛИЗЬКА

«Зоря» (12.10.1971)

«Дніпро» нині, як ніколи раніше, стоїть близько до своєї давньої мети — на порозі вищої ліги радянського футбола. Нашим землякам досить набрати в п’яти іграх, що лишились, два очка, і вони стануть недосяжними для своїх суперників.

Футбол, який демонструє «Дніпро», показує, як грунтовно і всебічно команда була підготовлена до сезону, правильно розподіливши свої сили на тривалу і напружену боротьбу. 35 тисяч глядачів, присутніх у неділю на «Метеорі», стали свідками справді захоплюючого футбольного спектаклю, який зіграв «Дніпро» зі своїм гідним суперником — «Паміром».

Відповідаючи на тепле привітання хліборобів села Миколаївки Новомосковського району, які з нагоди Дня працівників сільського господарства піднесли футболістам сніп дорідної пшениці, «Дніпро» показав красивий атакуючий футбол майже протягом усього матчу.

Уже в дебюті суперники обмінялися гострими випадами в бік воріт. І тут же, на 2-й хвилині, грубу помилку воротаря «Паміра» С. Карасьова вміло використовує кращий бомбардир «Дніпра» В. Романюк. Він відкриває рахунок. Та через кілька секунд уже голкіпер «Дніпра» С. Собецький відводить загрозу від своїх воріт. Так у взаємних атаках суперники шукають шлях до мети. І знову успіх «Дніпра». Одержавши право на штрафний, той же В. Романюк посилає м’яч через «стінку» в дальній від воротаря кут воріт. Йшла лише 15-а хвилина гри. А ще через сім хвилин С. Євсєєнко зробив хорошу навісну подачу в штрафний майданчик «Паміра», і А. Гринько головою спрямовує м’яч в сітку. Тепер уже 3:0!

Початок другого тайму відзначився натиском «Дніпра», але В. Бубенець, який після третього м’яча замінив С. Карасьова, грає безпомилково. Він вселяє своїм товаришам впевненість, і ті все частіше йдуть уперед. Тим часом захист «Дніпра», особливо в центрі, не готовий нейтралізувати швидких атакуючих. Вони двічі, на 60-й і 66-й хвилинах, безперешкодно пройшли до воріт господарів і Г. Мартян та Ю. Пекшев скорочують рахунок у м’ячах до мінімуму.

Тепер уже «Дніпро» в небезпеці, і команда в скрутну хвилину зуміла раціонально розпорядитися наявним у неї запасом сил. Шквал атак на ворота гостей. На 80-й хвилині В. Романюк, одержавши точний пас від В. Сергєєва, навіть будучи в оточенні захисників, зробив сильний влучний удар із-за меж штрафного майданчика. Гол! Під завісу, на 88-й хвилині, В. Романюк знову порадував глядачів. Він розумно завершив прохід А. Гринька з глибини поля і, опинившись сам на сам з воротарем, підвів підсумок у рахунку — 5:2 на користь «Дніпра».

Чотири м’ячі в одному матчі забив В. Романюк, встановивши рекорд на «Метеорі». І, мабуть, не лише на «Метеорі». Таке досить рідко трапляється, на жаль, у футбольній практиці. Маючи загалом 18 м’ячів на своєму рахунку, В. Романюк реально претендує на приз найрезультативнішого гравця першої ліги.

Склад «Дніпра» в матчі з «Паміром»: Собецький, Сергєєв, Найда, Богданов, Цунін, Шнейдерман, Євсєєнко, Лябик (Пилипчук, 81), Назаров (Шаличев, 46), Романюк.

Інші результати недільного туру: «Даугава» — «Металург» — 0:0, «Жальгіріс» — «Молдова» — 1:1, «Динамо» — «Чорноморець» — 1:0, «Локомотив» — «Рубін» — 3:1, «Шинник» — «Текстильник» — 2:1, «Крила Рад» — «Будівельник» — 4:2, «Уралмаш» — «Спартак» — 0:1, «Кузбас» — «Волгар» — 1:0, «Металіст» — «Шахтар» — 2:0, «Торпедо» — «Алга» — 1:2.

На знімках:  кращий бомбардир «Дніпра» В. Романюк.

А. Гринько забиває третій гол.  Фото Л. Бєляєва.

МАТЧ РЕКОРДОВ

«Днепровская правда» (12.10.1971)

— «Днепр» — команда напористая, техничная. Мне очень понравились футболисты линии нападения. А вот защитники, центральные защитники, должны играть внимательнее, — сказал после матча судья международной категории К. Круашвили.

С этой оценкой нельзя не согласиться. Наша команда провела игру уверенно, на высоких скоростях. Все звенья действовали слаженно, целеустремлённо, но стоило дважды Найде и Богданову, опытным и техничным в общем-то защитникам, на момент ослабить внимание, как гости сразу же воспользовались таким «подарком». Несмотря на то, что «Днепр» выиграл матч, В. Лобановский был неумолим в оценке игры Найды и Богданова, выставив им двойки.

С первой же минуты стало ясно, что поединок будет проходить интересно, остро. Болельщикам импонировало мастерство гостей. Действовали они с открытым забралом, точно и быстро разыгрывали мяч, избрав за основу зонный вариант. Первый гол в их ворота был забит довольно неожиданно. Метрах в семи от штрафной площадки Шнейдерман пробил в сторону Карасёва. Кто-то из защитников «Памира» изменил направление мяча, пытаясь разрядить обстановку. Мяч ударился в штангу, а набежавший Романюк успел добить его в сетку.

Через пять минут гости не использовали точно такую же ситуацию. Найда, стремясь выбить мяч за лицевую линию, угодил в перекладину. В штрафную площадку стремительно вскочил Мартьян и головой пробил выше пустых ворот. До 17-й минуты футболисты «Памира» чаще владели инициативой. За это время трижды над воротами Собецкого сгущались тучи, однако вратарь «Днепра» мастерски ликвидировал опасность. Одна из контратак позволила «Днепру» закрепить своё преимущество в счёте. В борьбе за мяч защитник «Памира» сыграл рукой. Круашвили назначил штрафной. Гости выстроили «стенку», но Романюк всё же сумел обхитрить и выставленный заслон, и вратаря. Он по-серебряниковски пробил в «девятку». (имеется в виду лучший исполнитель штрафных ударов в советском футболе тех лет киевлянин Виктор Серебряников – Р.Л.)

После второго гола игра в основном проходила на половине поля гостей. Днепровцы диктовали свою тактику. Всё им удавалось — и замысловатые комбинации, и точные передачи, и обводки защитных редутов душанбинцев. Особенно свободно действовал Евсеенко. Он без труда «справлялся» с тремя, а иногда и четырьмя игроками. Правда, не всегда это шло на пользу команде. Порой он так увлекался, что забывал о своих коллегах. Но на флангах Евсеенко был бесспорно лучшим. Одну из его передач использовал Гринько, забив на 22-й минуте неотразимый мяч, чего не удалось сделать Шнейдерману в самом начале второго тайма. Но из-за Евсеенко чуть было не влетел гол и в ворота «Днепра», когда Собецкий выкинул ему в ноги мяч, а Пекшев воспользовался оплошностью. Выручила штанга.

Второй тайм можно назвать драматическим. В течение пяти минут футболисты «Днепра» трижды могли поразить ворота гостей. Но опытный Бубенец не допускал ошибок. Одна из редких контратак «Памира» увенчалась успехом. Нашим защитникам показалось, что получивший мяч Мартьян находился вне игры. Богданов и Найда стали ждать свистка арбитра, а душанбинец точно реализовал возможность изменить счёт. Второй гол Пекшев забил с такого острого угла, что вратарь «Днепра» был не в состоянии что-либо сделать.

Минут пять потребовалось нашим землякам, чтобы вновь завладеть инициативой. Часто подключавшийся к атакам Сергеев на 80-й минуте, оттянув на себя двух защитников, точно адресовал мяч открывшемуся в центре Романюку, а тот не менее точно пробил в незащищённый Бубенцом угол ворот. Примерно в таком же стиле был забит и пятый гол. Гринько, отлично проведший весь матч, получив в центре поля мяч, стремительно ворвался в штрафную площадку. Он мог и сам нанести решающий удар, но увидев, что в лучшей позиции находится Романюк, отдал тому мяч.

В зрелищном отношении прошедший матч был одним из лучших. Он явился рекордным для Романюка, забившего четыре мяча, и позволил «Днепру» побить рекорд 1969 года, когда команда забила за сезон 73 мяча.

В. АСАЕВ.

Результаты остальных поединков: «Даугава» — «Металлург» 0:0, «Жальгирис» — «Молдова» 1:1, «Динамо» — «Черноморец» 1:0, «Шинник» — «Текстильщик» 2:1, «Крылья Советов» — «Строитель» 4:2, «Уралмаш» — «Спартак» 0:1, «Кузбасс» — «Волгарь» 1:0, «Металлист» — «Шахтёр» 2:0, «Торпедо» — «Алга» 1:2.

На снимке:  четвёртый  гол  в  ворота  «Памира».

Фото  В.  Жука.

«ДНІПРО» – «ПАМІР» – 5:2

«Спортивна газета» (Киев, 12.10.1971)

З нагоди Дня працівників сільського господарства хлібороби села Миколаївка Новомосковського району піднесли футболістам «Дніпра» великий сніп дорідної пшениці, побажавши команді такого ж врожайного року, який видався нині у них.

А «Дніпро» відповів на це хвилююче побажання красивою результативною грою. Особливо відзначився кращий бомбардир команди Романюк, який в кожному таймі забив по два м’ячі. Він тепер має на своєму рахунку 18 голів.

Та й матч в цілому видався на славу. «Памір», як і «Дніпро», грав у відкритий футбол, прагнучи до перемоги. Атаки з обох боків велися широким фронтом, а ворота обстрілювалися з далеких і близьких дистанцій. Воротарям роботи вистачало, і оплески раз у раз лунали то на адресу Собецького, то Бубенця, який вдало замінив Карасьова, після припущених ним помилок.

Маючи після першого тайма велику перевагу в рахунку, «Дніпро» в якійсь мірі розслабився, і його центральні захисники дозволили гостям без перешкод скоротити розрив у м’ячах до мінімуму.

Та зрештою далася взнаки краща фізична підготовка «Дніпра» і майстерність його гравців, які не дали змоги гостям розвинути свій успіх. Фінал матчу був зіграний, як по нотах. Романюк знову відзначився точністю завершальних ударів після того, як Сергєєв і Гринько без затримки віддали йому м’яч. А сам Гринько ще в першому таймі після відмінної подачі Євсєєнка теж забив гол.

Пшеничний сніп новомосковців виявився прикрашеним красивими голами.

М. ВОЛЬНОВ.

Дніпропетровськ (телефоном).

«ДНЕПР» – «ПАМИР» – 5:2

«Советский спорт» (Москва, 12.10.1971)

Встречавшимся командам приходится решать диаметрально противоположные задачи («Памир» ведёт тяжелую борьбу за место в первой лиге). Но путь к достижению цели у них один. Он лежит через победы. Поэтому соперники были настроены довольно агрессивно, и семь забитых мячей — лучшее тому подтверждение.

Гостей подвёл вратарь Карасёв. Уже на второй минуте он допустил грубый промах, позволив хозяевам открыть счёт. Не лучшим образом сыграл он и на 15-й и на 22-й минутах, хотя нельзя отказать в мастерстве и Романюку и Гринько, последовательно забившим два красивых гола.

Нелегко приходилось и голкиперу «Днепра». Пекшев, Гулямхайдаров, Мартьян всё время были нацелены на его ворота. Били они по голу неожиданно и точно. Дважды удары нападающих «Памира» отражала штанга. А после перерыва, когда днепропетровцы упустили несколько отличных возможностей увеличить счёт, гости и вовсе перехватили инициативу: за короткий промежуток времени им удалось сократить разрыв в голах до минимума.

Только после этого «Днепр» заиграл активно. Хозяева перехватили инициативу, и Романюк, получив отличные передачи от Сергеева и Гринько, заставил гостей ещё дважды начать с центра.

Я. НОВАК.

20-ИЙ ГОЛ РОМАНА ШПОДАРУНКА

«Молодь України» (Киев, 12.10.1971)

Ще торік цей молодий гравець виступав за колектив бучацького «Колоса», а сьогодні в складі харківського «Металіста» він рідко залишає поле без «свого» гола. За манерою гри, інтуїтивним відчуттям гострої ситуації, вмінням вибрати потрібну позицію на штрафному майданчику суперників, яким би насиченим гравцями він не був, Роман Шподарунок нагадує колишнього футболіста київського «Динамо» Михайла Комана.

У попередньому турі Р. Шподарунок забив єдиний гол у ворота казанського «Рубіна» (до речі, це перший виграш «Металіста» у казанців за два роки їхніх виступів у першій лізі), а у звітному турі він знову відзначився, забивши невідпорний м’яч карагандинському «Шахтареві». Ще один гол записав на свій рахунок Володимир Чаплигін. Так, Роман Шподарунок із 20 голами очолив список кращих бомбардирів першої ліги.

«Металіст» закріпився на четвертому місці, бо запорізький «Металург» добився у Ризі тільки нульової нічиєї. Невдача ж «Чорноморця» у Ленінграді — 0:1 дає харків’янам певні шанси і на третє. Правда, і для одеситів, і для харків’ян зайняте місце матиме швидше престижне значення, бо надій на повернення до вищої ліги (причому для харків’ян навіть теоретичних) у них не лишилося.

Красиву перемогу здобув лідер — дніпропетровський «Дніпро». Нападаючі господарів, підтримані потужним півзахистом, буквально розтрощили оборону «Паміра». Але оскільки гра складалася для дніпропетровців доволі легко, вони дозволяли собі грати трохи недбало і поплатилися голами.

75 м’ячів провів у ворота суперників «Дніпро». Це вже рекорд для першої ліги, який, звичайно, буде поліпшено. У лідера немає яскраво вираженого бомбардира, такого, як той же Роман Шподарунок, але тут уміють забивати всі — і нападаючі Олексій Христян, Віктор Романюк, Василь Лябик, і півзахисники Анатолій Гринько, Віктор Назаров, Володимир Федоренко, Роман Шнейдерман. Це і робить атаку лідера такою грізною, бо суперникові важко розібратися, звідки ж буде завдано удару. (После матча с «Памиром» на счету Виктора Романюка стало 18 мячей, всего на два гола меньше, чем у Романа Шподарунка. Поэтому рассуждения об отсутствии у «Днепра» ярко выраженного бомбардира выглядят несколько неуместно – Р.Л.)

Так, основне питання турніру у першій лізі практично вияснене. Боротьба триває лише у нижній частині таблиці, де. принаймні, половині команд загрожує перспектива потрапити до п’ятірки невдах.

Технічні результати туру: «Локомотив» (Москва) — «Рубін» — 3:1, «Даугава» — «Металург» (Запоріжжя) — 0:0, «Жальгіріс» — «Молдова» — 1:1, «Динамо» (Ленінград) — «Чорноморець» — 1:0, «Шинник» — «Текстильник» — 2:1, «Крила Рад» — «Будівельник» (Ашхабад) — 4:2, «Уралмаш» — «Спартак» (Орджонікідзе) — 0:1, «Кузбас» — «Волгар» — 1:0, «Дніпро» — «Памір» — 5:2, «Металіст» — «Шахтар» (Караганда) — 2:0, «Торпедо» (Кутаїсі) — «Алга» — 1:2.

ДО СЧАСТЬЯ ОСТАЛОСЬ НЕМНОГО

«Комсомольское знамя» (Киев, 12.10.1971)

Днепропетровск. Только два очка нужны «Днепру» в заключительных пяти матчах, чтобы обеспечить себе место в высшей лиге нашего футбола. Это положение создалось после очередного выигрыша команды в воскресенье на своём поле у душанбинского «Памира» со счётом 5:2 и поражения «Черноморца» в Ленинграде — 0:1.

Героем матча в Днепропетровске стал Виктор Романюк. Он четырежды поражал ворота гостей. Соперника не спасла и смена голкипера. Днепропетровский форвард «распределил» мячи между ними поровну: два в первом тайме — Сергею Карасёву и столько же во втором — Вячеславу Бубенцу. Пятый гол забил Анатолий Гринько. Дважды попали в цель душанбинцы Григорий Мартьян и Юрий Пекшев. Теперь на счету «Днепра» 75 забитых мячей.

КАК НЕ ЛЮБИТЬ ТАКУЮ КОМАНДУ?

«Правда Украины» (Киев, 12.10.1971)

Вот где в этом году ещё получают особое удовольствие от футбола — в Днепропетровске. Местная команда «Днепр», под занавес сезона уверенно завладевшая лидерством в первой группе класса «А», на своём стадионе не ведает поражений, выиграла уже 16 матчей из 18. В очередном туре «Днепр» одержал дома двенадцатую победу подряд. На этот раз подопечные В. Лобановского одолели футболистов «Памира» (Душанбе) — 5:2. В домашних играх днепропетровцы забили соперникам 52 гола, пропустив всего 11.

ЩАСЛИВЧИКИ БУЛИ НА СТАДІОНІ

«Спортивна газета» (Киев, 23.10.1971)

Цього разу футбольний матч на дніпропетровському стадіоні «Метеор» між місцевою командою «Дніпро» і «Паміром» з Душанбе розпочався розиграшем... шістки щасливих цифр популярної гри — «Спортлото».

А за кілька днів до цього на багатьох площах і вулицях міста тисячі дніпропетровців і гостей купували квитки «Спортлото», щоб під час тиражу самим спробувати щастя. І не дивно, що задовго до початку матчу на трибунах зібралося майже тридцять тисяч відвідувачів, у руках яких були блакитні квитки.

І ось настав урочистий момент. Над стадіоном лунає мелодія пісні «Спортлото» — хороша гра». Перед центральною трибуною з’являються члени тиражної комісії. Голова обласного комітету по фізичній культурі і спорту П. Головко, який очолює комісію, пропонує заложити кулі до великого барабана заслуженому майстрові спорту, чемпіонці Олімпійських ігор у Римі Л. Гуревич і начальникові оргрекламного відділу зонального управління «Спортлото» В. Євстратенку. 49 куль з назвами різних видів спорту опускаються на дно барабана. А потім шість піонерів однієї з найспортивніших шкіл міста — № 34 — визначили шість щасливих номерів. Нагадаємо їх: 1 (авіаспорт), 4 (альпінізм), 14 (волейбол), 30 (парусний спорт), 40 (туризм), 41 (теніс).

Цікаво, що серед присутніх на стадіоні виявилися десятки тих, хто вірно закреслив три, чотири і навіть п’ять цифр.

Найближчими днями вони одержать свої виграші.

Л. БЄЛЯЄВ.

Дніпропетровськ.

На знімку:  після тиражу «Спортлото» «Дніпро» зустрівся з «Паміром». Капітан господарів Анатолій Гринько забиває головою третій гол у ворота гостей.  Фото Л. Бєляєва.

ЛОТО РОЗШИРЮЄ ГЕОГРАФІЮ

…«Спортлото» прагне брати активну участь у спортивному житті міста. Зокрема, ми нагородили своїми призами кращих футболістів матчу «Дніпро» (Дніпропетровськ) — «Памір» (Душанбе). Наші подарунки отримали дніпропетровський нападаючий Віктор Романюк та воротар команди гостей Василь Бубенець.