«Десна» (Чернигов) – «Днепр» (Днепропетровск) – 0:4

«Десна» (Чернигов) – «Днепр» (Днепропетровск) – 0:4 (0:1).
10 мая 1969 (суббота). 18:00. Чернигов. Стадион им. Ю. Гагарина. 8000 зрителей.
Судьи: А. Горбылёв, В. Чиж (оба – Минск), В. Вяткин (Бобруйск).
«Десна» (футболки белые): Ю. Грузнов, В. Зайцев, В. Кравчинский (к), Ю. Глухих, В. Валионта, В. Налесный, Г. Пунченко, М. Чабайда (В. Беляков, 75), О. Сопельняк (А. Процко, 35), А. Бордаков, Ю. Панов.
Запасные: Л. Белкин, К. Шульга, М. Кошевой.
Старший тренер – В. Тугарин.
«Днепр» (футболки красные): Семёнов – 3 Дановский Сергеев, 4 Шпаков, 6 Сарычев, Грибенник – 7 Гринько (Кржечевский, сер. 2 т.), Пинчук (Литовченко, 53), 10 Биба (к) – 9 Лябик, 11 Снитько.
Запасной: Пугач.
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Голы: 0:1 Дановский (9, гп Биба), 0:2 Пинчук (48), 0:3 Гринько (64, гп Лябик), 0:4 Лябик (77).

СТРИБОК ВГОРУ
«Прапор юності» (13.05.1969)
Великі зміни вніс восьмий тур першості СРСР з футбола в турнірне становище українських команд другої групи класу «А».
Минулого разу ми писали, що нічия в матчі з «Карпатами» у Львові підвищує шанси харківського «Металіста» у боротьбі за лідерство. Чекати довелось недовго. Сьогодні «Металіст» очолює турнірну таблицю. На найвищий щабель харків’ян поставила перемога над «Буковиною» в Чернівцях — 1:0. «Карпати» ж зазнали першої поразки в сезоні, до того ж на своєму полі. Їх обіграв кадіївський «Шахтар» — 2:1.
Як і після сьомого туру, дніпропетровців від лідера відділяє чотири очка. Але тоді у «Дніпра» була нульова різниця забитих і пропущених м’ячів і він перебував на десятому місці. Чотири забитих у Чернігові м’ячі підняли його на третє місце.
Перемога в матчі з «Десною» дісталась «Дніпру» нелегко. Важке поле і агресивність господарів примусили наших хлопців грати з повною віддачею сил. Боротьба за м’яч велась по всьому полю. У ці хвилини повністю виправдала себе тактика трьох центральних захисників, до якої наші вдаються вдруге (вперше Дановський, Шпаков і Саричев вийшли разом на матч у Житомирі). «Дніпро» не тільки руйнував усі атаки «Десни», а й сміливо контратакував. На 20-ій хвилині Біба точно послав м’яча Дановському, який увірвався до штрафного майданчика суперників і рахунок було відкрито — 1:0. Чернігівчани ще більше посилили темп гри, буквально штурмуючи ворота Семенова.
Після відпочинку «Дніпро» переводить гру на половину суперників. На 51-ій хвилині Пінчук вийшов сам на сам з воротарем — 2:0. Одразу ж після гола Пінчук одержав травму і його замінив Литовченко. «Десна» ще деякий час боролась, та коли через кілька хвилин Лябік і Гринько розіграли блискавичну комбінацію і останній забив третій гол, господарі склали зброю.
Четвертий м’яч побував у їх воротах після удару Лябіка.
Вірні можливості збільшити рахунок мали Снітько і Кржечевський. Снітько обіграв захисників і воротаря, ударив і піднявши руки, кинувся приймати поздоровлення товаришів. Але… м’яч влучив у штангу і викотився в поле. Кржечевський на останній хвилині не забив гол з лінії воротарського майданчика.
«Дніпро» у цій зустрічі виступав в такому складі: Семенов, Сергєєв, Дановський, Шпаков, Гребеннік, Саричев, Біба, Гринько (Кржечевський), Пінчук (Литовченко), Лябік, Снітько.
Дещо перешикували в останніх іграх свої лави і криворіжці. В лінію захисту перейшов Ткач, а в нападі з’явився 18-річний вихованець групи підготовки «Кривбасу» В’ячеслав Ковальов.
В матчі з армійцями Львова наші земляки мали явну перевагу. На 10-ій хвилині триходова комбінація Трояновський Ткач Крюковський закінчилась точним ударом центрфорварда — 1:0. На 75-ій хвилині Соколов забив другий гол.
Перемігши з рахунком 2:0, «Кривбас» зайняв десятий рядок турнірної таблиці. Кольори «Кривбасу» в цьому матчі захищали Коротких, Ткач, Бученко, Алексанов, Солодкий, Соколов, Гладких, Трояновський, Мухачов, Крюковський, Ковальов (Сприкут).
Блискучого результату добились форварди «Суднобудівника» в матчі з ждановським «Азовцем». Вони забили п’ять «сухих» м’ячів, стільки ж, скільки за 7 попередніх турів. Вінницький «Локомотив» з рахунком 3:1 виграв у сєверодонецького «Хіміка», житомирський «Автомобіліст» завдав поразки полтавському «Будівельнику» — 2:0.
Решта зустрічей закінчилась внічию: «Таврія» — «Авангард» — 2:2, «Зірка» — «Динамо» — 0:0, СКА (Київ) — «Металург» — 1:1.

ДВІ ПЕРЕМОГИ
«Зоря» (13.05.1969)
Чернігів. (Телефоном). Матч між «Дніпром» і місцевою «Десною» викликав великий інтерес. Подивитися його зібралося понад 10 тисяч чоловік. Гості виставили на матч такий склад: Семенов, Сергєєв, Дановський, Шпаков, Гребенник, Саричев, Біба, Гринько (Кржечевський), Пінчук (Литовченко), Лябик, Снитько.
На початку матчу «Десна» чинила дніпропетровцям достойний опір і сама часто переходила в дуже гострі контратаки. Гостям в ці хвилини було досить важко. Але впевнено, крок за кроком дніпропетровці нарощували темп, який виявився чернігівцям не під силу. На 20 хвилині Біба зі штрафного удару легко навісив м’яч у межі штрафного майданчика, і Дановський головою забив перший гол.
Коли після відпочинку команди знову вийшли на поле, «Дніпро» відразу ж кинувся в атаку. На 51 хвилині Пінчук вийшов сам на сам з воротарем і подвоїв рахунок. Активність «Десни» стала спадати, а дніпропетровці тим часом ще сильніше розвинули темп гри. Ще через кілька хвилин блискавичну комбінацію розіграли Лябик і Гринько, що дало змогу останньому зробити сильний і точний удар. Рахунок став 3:0. Четвертий м’яч в цьому матчі у ворота «Десни» послав уже Лябик, закріпивши остаточну перемогу «Дніпра» — 4:0. Щоправда, результат міг би змінитися, бо під саму завісу Кржечевський не влучив в ціль з лінії воріт.
Завдяки перемозі «Дніпро» впритул підійшов до лідерів.
Тепер у «Дніпра» на черзі матч з армійцями Києва, який відбудеться 14 або 15 травня.
«Кривбас» приймав армійців Львова. В кожному з таймів наші земляки забили по одному м’ячу (Крюковський і Соколов), здобувши перемогу з рахунком 2:0.

«Днепровская правда» (13.05.1969)
Восьмой тур первенства СССР по футболу «Днепр» провел на поле черниговской команды «Десна». Редакция получила много писем участников «Конкурса футбольных провидцев», в которых предпочтение отдавалось нашим землякам. Но вот правильный результат поединка никто не угадал. Только учащийся Криворожского горного техникума Н. Коваль был ближе всех к истине: он предсказал победу «Днепру» со счетом 3:0. В действительности же футболисты Днепропетровска выиграли с результатом 4:0! Эта победа сразу же вывела «Днепр» с девятого на третье место.
А вот результат игры «Кривбасса» с львовским СКА Н. Коваль угадал верно. 2:0 в пользу хозяев поля. Такого же мнения был и криворожанин Н. Галаган.
Остальные игры закончились со следующими результатами: «Карпаты» (Львов) — «Шахтёр» (Кадиевка) — 1:2, «Буковина» (Черновцы) — «Металлист» (Харьков) — 0:1, «Локомотив» (Винница) — «Химик» (Северодонецк) — 3:1, «Таврия» (Симферополь) — «Авангард» (Тернополь) — 2:2, «Звезда» (Кировоград) — «Динамо» (Хмельницкий) — 0:0, СКА (Киев) — «Металлург» (Запорожье) — 1:1, «Автомобилист» (Житомир) — «Строитель» (Полтава) — 2:0, «Судостроитель» (Николаев) — «Азовец» (Жданов) — 5:0, СКА (Одесса) — «Локомотив» (Херсон) — 0:2. (РАТАУ).

З ЯВНОЮ ПЕРЕВАГОЮ
«Деснянська правда» (Чернигов, 13.05.1969)
10 травня в Чернігові на стадіоні імені Ю.О. Гагаріна відбулася чергова календарна зустріч команд другої групи класу «А».
Господарі поля — футболісти «Десни» приймали гостей з Дніпропетровська — команду «Дніпро».
Матч пройшов при явній перевазі гостей. Вже на дев’ятій хвилині вони відкрили рахунок.
Після перерви гості ще тричі примушували господарів починати гру з центра поля.
Матч закінчився з рахунком 4:0 на користь команди «Дніпро». Зазначимо, що це перша поразка деснянців на своєму полі.
Наступний матч чернігівські футболісти проведуть 14 травня. Цього дня вони гратимуть з полтавською командою «Будівельник».

ГІРКИЙ УРОК
«Комсомольський гарт» (Чернигов, 13.05.1969)
Як не прикро, а дніпрянці дали гіркий урок нашим футболістам. Гринько, Пінчук, знову Гринько і Лябік послали чотири сухі м’ячі у ворота «Десни». Сталося це на 9, 48, 64 і 77 хвилинах матчу.
Тренер гостей В. Лобановський при рахунку 0:3 спокійно пішов до роздягальні, небезпідставно сподіваючись, що його вихованці самі доведуть гру до логічного кінця.
Урок справді гіркий. І завтрашня зустріч «Десни» з полтавським «Будівельником» покаже, чи можуть деснянці робити вірні висновки.