11 апреля 1970 года. Суббота
Чемпионат СССР. Первая лига. 1-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Шахтёр» (Караганда) – 0:0




«Днепр» (Днепропетровск) — «Шахтёр» (Караганда) — 0:0.
11 апреля 1970 (суббота). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 17000 зрителей (Советский спорт и Спортивна газета  20000). Солнечно. 20 градусов.
Судьи: В. Ковалёв, Э. Тиханович, В. Чиж (все — Минск).
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры белые с красной полосой): 1 Семёнов – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Шпаков, 5 Цунин – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман, 8 Соколов, 10 Мирошин – 9 Назаров (Кржечевский, 70), 11 Романюк (Пинчук, 46). 
Запасные: Собецкий, Грибенник. 
Старший тренер – В. Лобановский.
«Шахтёр» (футболки белые, трусы и гетры тёмные): А. Зарапин, В. Круглыхин, С. Аширбеков, Е. Герасименко, В. Гойкалов, А. Котов, А. Ченцов, В. Иванов, В. Гусаров (Г. Глеб, 72? 77?), Е. Кузнецов (к), А. Савченков (Е. Пиуновский, 61). 
Запасные: Н. Усманов, Е. Павлов, С. Косембаев. 
Старший тренер – В. Корольков. – составы из протокола матча.

Первый удар по мячу нанёс закончивший карьеру многолетний капитан «Днепра» Борис Дановский. 

Борис Дановский прощается с большим футболом


ЧЕМПІОНАТ РОЗПОЧАВСЯ
«Зоря» (12.04.1970)
Учора в Дніпропетровську було піднято прапор чемпіонату країни з футбола серед команд першої групи класу «А». З цієї нагоди на стадіоні «Метеор» відбулося велике спортивне свято. Голова обласної федерації футбола О.М. Ніколаєв поздоровив любителів футбола з початком нового сезону.
В першому календарному матчі футболісти «Дніпра» приймали у себе команду карагандинського «Шахтаря». Матч закінчився з рахунком 0:0.


ПЕРВАЯ ВСТРЕЧА
«Днепровская правда» (12.04.1970)
Вчера на стадионе «Метеор» состоялась первая календарная встреча футбольных команд. «Днепр» принимал футболистов карагандинского «Шахтёра». Игра закончилась со счётом 0:0.


НА ТАБЛО ЗАЛИШИЛИСЬ НУЛІ
«Прапор юності» (14.04.1970)
За чудової сонячної погоди відбулось 11 квітня відкриття футбольного сезону 1970 року на стадіоні «Метеор» в Дніпропетровську. Голова обласної федерації футбола О.М. Ніколаєв привітав учасників матчу і урочистого параду і побажав їм високих спортивних успіхів. Капітани «Дніпра» і карагандинського «Шахтаря» під звуки Гімну Радянського Союзу підняли на щоглу прапор XXXII першості СРСР.
До мікрофону підходить голова Комітету по фізичній культурі і спорту при облвиконкомі П.М. Головко. Він тепло вітає Бориса Дановського, який востаннє вийшов на поле в складі «Дніпра», щиро дякує за той значний внесок, що його вніс незмінний капітан в розвиток футбола на Дніпропетровщині і вручає йому диплом І ступеню і подарунки. Від імені команди ювіляра вітає В.В. Лобановський.
Десять років ми захоплювались майстерністю, мужністю, виключною скромністю і самовідданістю Бориса Дановського. Він прийшов у команду майстрів 1961 року. Сім років виходив у складі дніпропетровців на кожний матч, сім років він не знав замін на посту центрального захисника. А всього в складі «Дніпра» він провів 326 ігор (на самом деле – 345 матчей – Р.Л.). Останній офіціальний матч майстер спорту Борис Дановський провів в Сімферополі 6 листопада 1969 року на турнірі чотирьох сильніших команд другої групи класу «А» проти армійців Хабаровська. Він був результативним захисником і записав на свій рахунок 22 мячі. Останні 2 з них — минулого року в зустрічах в Чернігові з «Десною» і в Києві з СКА.
І ось 11 квітня 1970 року. Борису Дановському надано право зробити перший удар по мячу в матчі, який починає історію «Дніпра» в першій групі класу «А». Учасники зустрічі тепло прощаються з ювіляром, а товариші по команді на руках проносять його повз трибуну.
Студент–заочник Київського інституту фізкультури Борис Іванович Дановський переходить на тренерську роботу. Він працюватиме з дітьми в групах підготовки при команді майстрів.
Увівши м’яч у гру, дніпропетровці одразу кинулись в атаку. В дебюті зустрічі їм вдалось створити кілька голевих ситуацій. На 4-ій хвилині дуже небезпечний простріл з лівого флангу зробив Мірошин, але завершити атаку було нікому. На 5-ій ціла серія ударів могла завершитись голом, але м’яч так і не побував у сітці. Спортивне щастя в цьому ігровому епізоді було на боці «Шахтаря». Спочатку воротар карагандинців Зарапін парирував сильніший удар Мірошина. М’яч потрапив до Романюка. Голкіпер і цього разу зреагував на удар і тепер вже Шнейдерман мав змогу двічі зряду послати м’яч у ворота з кількох метрів. І знову невдача.
На 6-ій — ще одна гостра атака по центру. Удар Мірошина і влучний, і сильний. Біля самісінької штанги Зарапіну вдається перепинити політ м’яча.
«Дніпро» шукає нових шляхів до успіху. Він відходить до центра поля, виманюючи противника з штрафного майданчика, щоб несподіваною атакою взяти ворота. Але, здається, занадто довго засиділись наші футболісти у відкритому полі. Підтягнувши тили, карагандинці самі починають перевіряти міцність захисних порядків господарів, а Романюк і Назаров не виявляють ініціативи і на кінець тайму зупиняються зовсім. Спроби півзахисників спонукати їх до активних дій марні.
Десь після 25-ої хвилини «Шахтар» від контратак переходить до планомірного наступу і Семенов раз-по-раз вступає в єдиноборство з агресивним центрфорвардом Гусаровим, який весь час рветься до його воріт, випереджаючи опікунів. Помітивши запальність Гусарова, захисники «Дніпра» все частіше створюють штучне положення «поза грою», зривають, одна за одною, кілька атак суперників.
Поява Пінчука дещо пожвавила гру «Дніпра» в нападі, але атакував він незначними силами, бо Назаров залишався осторонь боротьби, а Соколов у цьому матчі не знайшов себе.
На 56-ій хвилині красиву комбінацію розіграли Мірошин і Пінчук. В результаті м’яч потрапив до Шнейдермана, який перебував у вигідній для взяття воріт позиції. Удар півзахисника був неточним.
«Шахтар» теж посилив лінію атаки. У гру вступив Піуновський. Він забив переможний гол в кубковому матчі з «Алгою» і тренери сподівались, що він зуміє підтримати Гусарова. На 63-ій хвилині тільки стрімкий ривок Сергєєва перепинив Піуновському шлях до воріт в явно голевій ситуації.
Середина другого тайму пройшла в нервозній боротьбі. Цьому сприяла і нерішучість арбітра зустрічі, судді Всесоюзної категорії з Мінська В. Ковальова, який допустився багатьох помилок.
І все ж таки «Дніпро» міг перемогти. За 5 хвилин до фінального свистка Пінчук з правого флангу точно переадресував м’яч Гриньку і той у високому стрибку головою завдав небезпечного удару у дальній верхній кут воріт. Врятувала карагандинців блискавична реакція Зарапіна.
Отже, нічия — 0:0.
Суперники провели свою першу зустріч в першій групі класу «А» в таких складах: «Дніпро» — Семенов, Сергєєв, Найда, Шпаков, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Соколов, Назаров (Кржечевський, 70), Мірошин, Романюк (Пінчук, 46); «Шахтар» — Зарапін, Круглихін, Аширбетов, Герасименко, Гайкалов, Котов, Ченцов, Іванов, Гусаров (Глєб, 77), Кузнєцов, Савченко (Піуновський, 61).
А. БОРИСЕНКО.


ВТРАТИ НА СТАРТІ
«Зоря» (15.04.1970)
Команди першої групи класу «А» минулої суботи взяли старт в чемпіонаті. В десяти матчах країни відбулися перші календарні зустрічі.
Як ми вже повідомляли у минулому номері нашої газети, «Дніпро», зігравши внічию (0:0) з карагандинським «Шахтарем», втратив на своєму полі очко. Втратив через те, що не зміг реалізувати свою повну територіальну та ігрову перевагу, яку він мав протягом двох таймів.
Гості з Казахстану не приховували, що їх цілком влаштовує нічия, і обрали захисний варіант. Та, навіть в умовах насиченої оборони «Шахтаря», господарі могли б виграти, якби діяли більш розумно, а не сумбурно. Головне, чого бракувало — це точних завершальних ударів. Вже на початку матчу протягом кількох секунд двічі Шнейдерман і одного разу Романюк з близької відстані не влучили в ворота. А скільки ще було подібних ситуацій! Погано провів матч В. Назаров, далеко не в повну міру своїх сил зіграли В. Мірошин, С. Соколов і В. Романюк.
В цілому склад «Дніпра» мав такий вигляд: Семенов, Сергєєв, Найда, Шпаков, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Соколов, Назаров (Кржечевський), Мірошин, Романюк (Пінчук).
Нульові нічиї, як і на стадіоні «Метеор», було зафіксовано в суботу також в зустрічах «Алги» і «Текстильника», «Молдови» і «Кайрата», тбіліського «Локомотиву» і «Уралмашу», «Волгаря» і «Жальгіріса». В двох випадках господарі поля виявились переможеними. «Крила Рад» в гостях взяли верх над «Паміром» (1:0), а московський «Локомотив» — над «Будівельником» (2:0).
Три українських колективи дома записали собі в актив по два очка. «Карпати» з рахунком 1:0 перемогли армійців Хабаровська, а «Металіст» завдав відчутну поразку ленінградським динамівцям — 3:1. В Києві армійці приймали «Даугаву» і легко виграли (3:0). Голи забили М. Артюх і двічі В. Верещак. Старший тренер «Даугави» С. Холодков у розмові з нашим кореспондентом дав високу оцінку киянам, які провели матч у бойовому наступальному стилі. Перемогу здобула і «Кубань», яка забила єдиний м’яч у ворота «Рубіна».
Сьогодні, 15 квітня, «Дніпро» приймає «Кайрат».


А НА ТАБЛО – ОДНИ НУЛИ
«Днепровская правда» (14.04.1970)
Днепропетровские болельщики привыкли, чтобы их любимая команда победой открывала весенний сезон. Поражение от московского «Локомотива» в кубковой встрече наложило свой отпечаток на настроение тех, кто после первой же неудачи «Днепра» пополнил ряды скептиков. Они не пришли на стадион «Метеор», чтобы стать свидетелями открытия чемпионата страны, не пришли, чтобы теплыми аплодисментами проводить на тренерскую работу бывшего капитана команды мастера спорта СССР Бориса Дановского, который в течение 10 лет радовал истинных поклонников футбола своей красивой и корректной игрой.
Да, «Днепр» впервые за время выступлений в классе «А» начал сезон не с привычной победы, а с нулевой ничьей. Но разве не аплодировали болельщики, занявшие полностью южную и северную трибуны, Мирошину, создававшему у ворот соперников много опасных моментов? Разве не вызвал восхищение едва не завершившийся голом удар Гринько, произведенный головой в акробатическом прыжке? А великолепные отборы мяча Сергеева у быстрых Пиуновского, Иванова, Гусарова! Захватывающих моментов было много, особенно у ворот «Шахтера». Семенов лишь дважды вступал в игру.
Что же мешало нашим землякам забить гол? Прежде всего, несогласованность в действиях нападающих и полузащитников, на удивление слабая игра Назарова, неумение использовать голевые ситуации и, если хотите, просто невезение. Более глубокие причины: сказывается пока отсутствие Лябика и такого дирижера, как Биба. Без них команда еще не успела научиться быстро решать многоходовые футбольные задачи. Авторитет Бибы и Лябика, привычка взваливать на их плечи основную тяжесть ведения игры пока что сказываются на самостоятельности некоторых игроков «Днепра». Но эта болезнь пройдет. Тогда напористость атакующих звеньев «Днепра», которую проявляли в прошедшую субботу Мирошин, Соколов, Гринько, Пинчук и Шнейдерман, заиграет более яркими, более приятными для глаз болельщиков красками.
С футболистами из Караганды наши земляки встречались шесть раз. Дважды «Днепр» торжествовал победу, три поединка завершались ничейным результатом, один раз выиграли горняки. Продолжение выяснения отношений между старыми знакомыми началось с мирной встречи. В ней приняли участие: со стороны «Шахтера» — Зарапин, Круглыхин, Аширбетов, Герасименко, Гайкалов, Котов, Ченцов, Иванов, Гусаров (Глеб, 77), Кузнецов, Савченко (Пиуновский, 61). «Днепр» представляли — Семенов, Сергеев, Найда, Шпаков, Цунин, Гринько, Шнейдерман, Соколов, Назаров (Кржечевский, 70), Мирошин, Романюк (Пинчук, 46).
В. АСАЕВ.
Результаты первого тура: «Локомотив» (Тбилиси) — «Уралмаш» 0:0, «Строитель» (Ашхабад) — «Локомотив» (Москва) 0:2, «Алга» — «Текстильщик» 0:0, «Памир» (Душанбе) — «Крылья Советов» 0:1, «Карпаты» — СКА (Хабаровск) 1:0, «Молдова» — «Кайрат» 0:0, «Кубань» — «Рубин» (Казань) 1:0, «Металлист» — «Динамо» (Ленинград) 3:1, СКА (Киев) — «Даугава» 3:0, «Волгарь» (Астрахань) — «Жальгирис» 0:0.

На снимке: острый момент у ворот гостей. Фото Ю. Серадского.


НЕПЕРЕДБАЧЕНА ВТРАТА
«Спортивна газета» (Киев, 14.04.1970)
У своїй першій грі «Дніпро», маючи повну перевагу, несподівано для всіх втратив удома очко. За найвигідніших ситуацій нікому було зробити прицільний удар. Уже на п’ятій хвилині протягом лічених секунд двічі підряд Шнейдерман і один раз Романюк не влучили у ворота з кількох метрів. Ще з півдесятка разів господарі нічого не добилися в аналогічних ситуаціях, бо в їхніх діях було багато сумбурності. Річ у тім, що гра передньої лінії команди поки що не ладиться. Романюк у порівнянні з минулим роком різко знизив свою активність, а Назаров, який уміє загострювати становище, був надто пасивним. Частіше за інших загрожував воротам «Шахтаря» капітан команди Гринько. На 85-й хвилині його красивий удар головою мав принести успіх, та воротар якимось чудом витяг м’яч з дев’ятки. Це був єдиний епізод, який викликав оплески на трибунах.
«Дніпро» минулого року на старті чемпіонату також зазнав ряду невдач. Але зумів швидко подолати труднощі і став першим у підгрупі. Нині ж підстав для турбот у тренерів набагато більше. Команда зазнала відчутних втрат, з різних причин її залишили кілька провідних футболістів. Замін поки що їм не знайшлося. На це потрібен час. І все ж не може не хвилювати, що найрезультативніша команда минулого сезону в обох офіційних матчах — кубковому і календарному — не зуміла забити жодного м’яча.
Я. НОВАК.
Дніпропетровськ (телефоном).



Таблица после 1-го тура

Комментариев нет:

Отправить комментарий