1 апреля 1969 года. Вторник
Кубок СССР. 1/128 финала
«Днепр» (Днепропетровск) – «Авангард» (Тернополь) – 1:0

«Днепр» (Днепропетровск) – «Авангард» (Тернополь) 1:0 (1:0).
1 апреля 1969 (вторник). 16:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». Перед матчем снег. Программка матча не выпускалась.
«Днепр» (футболки, трусы, гетры белые): Пильгуй – 3 Шпаков – Сергеев, Сарычев, Грибенник – 6 Гринько (к), Шнейдерман, Литовченко, 10 Биба – 9 Лябик (Кржечевский, 46), 11 Романюк (Снитько, 63).
«Авангард» (футболки тёмные, трусы белые, гетры тёмные с белой полосой): В. Собковский, В. Щегольков (к), Г. Колцун, В. Першин, В. Сапельников, А. Шандор, Н. Коновалов, Б. Мищихин, А. Козлов, В. Науменко, Т. Пфайфер.
Старший тренер – В. Онисько. – составы из книги «Кубок СССР по футболу в цифрах и фактах».
Гол: 1:0 Биба (26).

ПЕРШИЙ МАТЧ — 30 БЕРЕЗНЯ
«Зоря» (08.03.1969)
Федерація футбола СРСР затвердила положення про Кубок Радянського Союзу. Проведено жеребкування. Футболісти «Дніпра» в першому кубковому матчі на своєму полі 30 березня прийматимуть дебютанта другої групи класу «А» — тернопільський «Авангард». Переможець цього матчу зустрінеться з переможцем зустрічі СКА (Львів) — «Автомобіліст» (Житомир).

«Зоря» (28.03.1969)
…Як відомо, на 30 березня було призначено матч «Дніпра» з тернопільським «Авангардом» на Кубок Радянського Союзу. Тепер Федерація футбола перенесла цю гру на 1 квітня.

В ДАРУНОК – ПЕРЕМОГА
«Прапор юності» (03.04.1969)
Відгомін впевнених виступів «Дніпра» у турнірі «Проліска» на Чорноморському узбережжі Кавказу створив йому добру репутацію ще до появи самих футболістів у рідному місті на берегах Дніпра. Цього року преса приділяла багато уваги дніпропетровцям, їх молодому тренеру Валерію Лобановському, підкреслюючи комбінаційний стиль гри, високу технічну підготовленість, наявність талановитої молоді.
Лише за березень дніпропетровці провели 8 матчів, у тому числі і з командами вищої ліги, з яких 5 виграли: «Металург» (Липецьк) — 4:2, «Зеніт» (Іжевськ) — 2:0, «Іртиш» (Омськ) — 3:1, «Терек» (Грозний) — 3:1, «Локомотив» (Москва) 1:0, два (з «Кубанню» — 0:0, і красноярським «Світанком» — 1:1) звели внічию і в рівній боротьбі програли тбіліським динамівцям в фіналі «Проліска» — 0:1. Команда забила у ворота суперників 14 м’ячів, пропустивши у свої 6. Найрезультативнішим показав себе Андрій Біба, який забив п’ять м’ячів. Ключовий гравець команди, він зараз знаходиться у повній боєготовності.
Удар А. Біби приніс «Дніпру» перемогу і в першому матчі на Кубок Радянського Союзу з тернопільським «Авангардом», що відбувся 1 квітня на Дніпропетровському стадіоні «Металург».
Гра відбувалась на дуже важкому полі і не давала можливості господарям поля скористатись зі своєї переваги в технічній підготовці. Наші хлопці намагались зав’язати багатоходову комбінаційну гру, просуваючись вперед за допомогою коротких передач.
Поява в передній лінії, окрім Лябіка, Романюка, Біби, Литовченка, ще й Гринька у першому таймі створювала зайву скупченість на штрафному майданчику гостей. По суті, до 26-ої хвилини, коли капітан гостей В. Щегольков необачно відкинув м’яч воротареві Собковському, а його перехопив Біба і під дуже гострим кутом зумів точно послати у ворота, наші не турбували голкіпера авангардівців, хоч мали явну територіальну перевагу.
У другому таймі наші повністю замінили лінію нападу. Але якщо Снітько при бажанні міг включитись у те хитросплетіння мережив, яке плели півзахисники, то Кржечевський вимагав деякої зміни тактики. Це форвард гостроатакуючої тенденції таранного типу, що може скористатись з несподівано створеної гострої ситуації на самому вістрі атаки. На перших хвилинах другого тайму Литовченко швидко пройшов на правий фланг атаки і сильно послав м’яч у воротарський майданчик. Раніше інших до м’яча встиг Кржечевський, але не зумів завдати прицільного удару. Більше таких гострих передач Кржечевський не одержував. Щоправда, завдяки тому, що він ще якийсь час знаходився далеко попереду, він привертав до себе увагу воротаря і захисників. Це дало змогу Литовченку кілька разів ударити здалека, але Собковський зіграв надійно. Надалі Кржечевський в пошуках м’яча змушений був повертатись назад і загубився в коловороті, закрученому нашими на підступах до штрафного майданчика гостей.
Кінцівка гри — за «Авангардом». Він діє швидше і гостріше. На 39-ій хвилині Гребеннік заледве встиг вибити м’яч у Козлова, який вже поминув одинадцятиметрову позначку і готувався завдати удару, а на 43-ій центрфорварду гостей вдалося вийти сам на сам з Пільгуєм, та з лінії воротарського майданчика він послав м’яча поруч зі штангою.
1:0. «Дніпро» подарував своїм прихильникам перемогу у важкій боротьбі з суперником і полем.
Команди виступали в таких складах:
«Дніпро»: Пільгуй, Сергєєв, Шпаков, Саричев, Гребеннік, Гринько, Шнейдерман, Литовченко, Лябік (Кржечевський, 46), Біба, Романюк (Снітько, 63).
«Авангард»: Собковський, Щегольков, Колцун, Першин, Сопельников, Шандор, Коновалов, Міщихін, Козлов, Науменко, Пфайфер.
4 квітня «Дніпро» в кубковій грі зустрічається з житомирським «Автомобілістом». Гра відбудеться на стадіоні «Металург».

На знімку: атакує В. Литовченко (праворуч).
Фото В. Шеховцова.

КУБКОВІ МАТЧІ
«Зоря» (02.04.1969)
Незвичайно рано почалися в цьому році змагання на кубок Радянського Союзу з футбола.
«Кривбас» приймав на своєму полі сильну команду харківського «Металіста». Наші земляки провели матч організовано, проявили велику волю до перемоги і зуміли взяти верх над своїм суперником. С. Соколов забив м’яч, який приніс «Кривбасу» право продовжувати боротьбу за кубок. Суперником криворіжців буде сєверодонецький «Хімік», на полі якого і проходитиме матч.
У зв’язку з тим, що «Дніпро» брав участь у фіналі змагань на приз газети «Советский спорт» — «Пролісок», його кубковий матч з тернопільським «Авангардом» перенесено на 1 квітня. Зустріч відбулася у Дніпропетровську на стадіоні «Металург».
Густий сніг, який пройшов у неділю, швидко розтанув і поле стадіону стало малопридатним для гри. Маневреність футболістів обмежувалась, м’яч їм не підкорявся.
Поєдинок закінчився з рахунком 1:0 на користь «Дніпра». Гол забив Андрій Біба.
«Дніпро» гратиме 4 квітня з «Автомобілістом» в Житомирі.

Перший в нинішньому році футбольний матч в Дніпропетровську.
В змаганнях на Кубок Радянського Союзу зустрічаються «Дніпро»
і тернопільський «Авангард». На фотознімку, зробленому
Ю. Серадським, ви бачите момент цього матчу.

ТРУДОВАЯ ПОБЕДА
«Днепровская правда» (02.04.1969)
Составы команд: «Авангард» (Тернополь) — Собковский, Щегольков, Колцун, Першин, Сапельников, Шандор, Коновалов, Мищихин, Козлов, Науменко, Пфайфер. «Днепр» — Пильгуй, Сергеев, Шпаков, Сарычев, Гребенник, Гринько, Шнейдерман, Литовченко, Лябик (Кржечевский во втором тайме), Биба, Романюк (Снитько).
С первых же минут футболисты «Днепра» предприняли штурм ворот тернопольцев. Наши земляки пытаются больше действовать по левому флангу. Часто здесь появляется А. Биба, и правому защитнику В. Щеголькову приходится иногда менять своё амплуа. Преимущество «Днепра» было очевидным, но гол влетел в сетку ворот Собковского лишь на 26 минуте. Защитник «Авангарда» отпасовал мяч вратарю, а Биба перехватил его, обвёл Собковского и направил мяч в левый от себя угол.
На перерыв футболисты ушли со счётом 1:0 в пользу «Днепра». Второй тайм не принёс изменений. Правда, доминировали на поле уже противники.
Теперь нашим футболистам 4 апреля предстоит встретиться в очередном матче с «Автомобилистом» (Житомир). Игра состоится на поле соперника.

Первый гол сезона (крайний справа  Андрей Биба).
Фото Ю. Серадского.

На снимке: момент игры; слева – заслуженный мастер спорта СССР, автор гола Андрей Биба. Фото Ю. Серадского.

КУБКОВИЙ ПОЄДИНОК У ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ
«Вільне життя» (Тернополь, 04.04.1969)
На футбольні поля України прийшла весна. Команди, що виступають у другому ешелоні майстрів класу «А», почали боротьбу за кубок.
Тернопільські авангардівці першого квітня схрестили зброю у Дніпропетровську з командою «Дніпро».
Єдиний гол, забитий у ворота авангардівців, вирішив долю цього спортивного поєдинку.