Предсезонная подготовка в Сочи 1970 Первый сбор11 января «Днепр» выехал в Сочи.


 Товарищеский матч
«Днепр» (Днепропетровск) — «Динамо» (Ленинград) — 1:1 (0:1).
18 января 1970 (воскресенье). Сочи.
Судьи: 
«Днепр» (футболки, трусы, гетры красные): 1 Семёнов – 4 Найда (Ермаков) – 2 Цунин (Сергеев), 5 Шпаков, 3 Санин – 6 Торопов (Мирошин), 7 Гринько, 8 Бутенко,Федоренко (Назаров) – 10 Пинчук (Соколов), 11 Снитько (Романюк). Старший тренер – В. Лобановский.
«Динамо» (футболки белые, трусы синие, гетры синие с белой полосой):                                                Старший тренер – В. Соловьёв.
Голы: 0:1 ? (1 т.), 1:1 Мирошин (2 т., с пенальти). 


ПРЕМЄРА
«Дніпро» — «Динамо» (Ленінград)
«Прапор юності» (20.01.1970)
11 січня футболісти дніпропетровського «Дніпра» виїхали на зимовий тренувальний збір до Сочі. Відповідальний сезон чекає на них попереду. Значні зміни в складі команди потребують копіткої роботи, контрольних зустрічей, які тільки і дають змогу корегувати характер і методи підготовки.
Минулої неділі відбулась південна прем’єра «Дніпра», команди першої групи класу «А». Проти ленінградського «Динамо» виступали Семенов, Цунін (Сергєєв), Санін, Найда (Єрмаков), Шпаков, Торопов (Мірошин), Гринько, Бутенко, Федоренко (Назаров), Пінчук (Соколов), Снітько (Романюк).
Динамівці відкрили рахунок, але В. Мірошину вдалось реалізувати одинадцятиметровий штрафний удар і спаррінг-партнери розійшлись мирно — 1:1. 


ФУТБОЛЬНІ НОВИНИ
«Зоря» (20.01.1970)
Футболісти «Дніпра», які перебувають на Чорноморському узбережжі Кавказу, провели тут першу пробу сил. У товариському матчі вони зустрілися з динамівцями Ленінграда. Наша команда виступала в такому складі: Семенов, Цунін (Сергєєв), Санін, Найда рмаков), Шпаков, Бутенко, Торопов (Мірошин), Гринько, Федоренко (Назаров), Пінчук (Соколов), Снітько (Романюк).
У першому таймі динамівці забили м’яч у ворота «Дніпра», а в другому Мірошин з одинадцятиметрового удару встановив рівновагу (1:1).


 КОНТРОЛЬНІ ПОЄДИНКИ
«Спортивна газета» (Киев, 12.02.1970)
На знімках, які ми вміщуємо в газеті, ви можете побачити картинки з «південного життя» футбольних команд. На фото вгорі — київські динамівці вибігають на поле стадіону в Леселідзе. Внизу — момент контрольного матчу дніпропетровського «Дніпра» і ленінградського «Динамо», який закінчився внічию — 1:1. У «Дніпра» гол забив В. Мірошин.

Фото І. Алексєєнка. (Крайний слева – Александр Шпаков, крайний справа – Пётр Найда – Р.Л.)


Товарищеский матч
«Днепр» (Днепропетровск) — «Динамо» (Минск) — 2:2 (0:0).
24 января 1970 (суббота). Сухуми. Стадион «Динамо». Ливень.
Судьи: 
«Днепр»: 1 Семёнов – 3 Найда – 2 Цунин (Сергеев, 46), 4 Ермаков, 5 Грибенник – 6 Гринько, 7 Соколов (Литовченко, 46), 8 Мирошин, 9 Шнейдерман (Бутенко, 46) – 10 Снитько (Кржечевский, 46), 11 Романюк (Пинчук, 46). Старший тренер – В. Лобановский.
«Динамо»: В. Хрусталёв, Е. Кузнецов, А. Гребнев, А. Спикин, Ю. Прудников, М. Фокин, В. Сахаров, Г. Глеб, А. Васильев, Г. Нагорный, Э. Малофеев. Старший тренер – И. Мозер.
Голы: 0:1 Малофеев (2 т.), 1:1 Кржечевский (2 т.), 2:1 Пинчук (2 т.), 2:2 Васильев (84).
Дублёры – 0:2.  Голы: В. Гирко, О. Волох.


ЗУСТРІНЕМОСЬ 11 КВІТНЯ
«Прапор юності» (27.01.1970)
11 квітня, в суботу, всі ми, прихильники «Дніпра», зустрінемось на першому в історії нашого міста офіціальному матчі чемпіонату СРСР для команд першої групи класу «А». Дніпропетровські футболісти вступлять в боротьбу за путівку до вищої ліги радянського футбола. Першим суперником «Дніпра» нового рангу буде карагандинський «Шахтар».
Як повідомили нам з Федерації футбола СРСР, календар змагань складено, вчора його мали затвердити, і найближчими днями читачі «Прапора юності» зможуть познайомитись з ним.
Три перші гри «Дніпро» проведе вдома. Після «Шахтаря» наші прийматимуть алма-атинський «Кайрат» (15 квітня) і хабаровських армійців (19 квітня).
Характер підготовки «Дніпра» до нового сезону дещо відмінний від минулорічного. У звязку з тим, що команди вищої ліги як ніколи рано вступають в боротьбу на першість країни (15 березня), турнір «Пролісок» в Сочі не відбудеться. Щоправда, Федерація футбола на місцях зборів планує провести передстартові турніри, але вони, природно, будуть позбавлені того інтересу, який викликав «Пролісок», і матимуть чисто тренувальний характер.
Отож, щоб якнайкраще підготуватись до поєдинків з суперниками по групі, тренери «Дніпра» вже зараз прагнуть зустрітись з командами вищої ліги.
24 січня наші футболісти, які тренуються на Центральному стадіоні Сочі, виїздили на матч з мінським «Динамо» в Сухумі.
Проти Хрустальова, Кузнєцова, Гребнєва, Спікіна, Пруднікова, Фокіна, Сахарова, Глєба, Васильєва, Нагорного, Малафєєва В. Лобановський виставив Семенова, Цуніна, Найду, Єрмакова, Гребенніка, Гринька, Соколова, Мірошина, Шнейдермана, Снітька, Романюка. Команди вийшли на поле під зливою. В першому таймі гра у суперників «не пішла». Заклопотані налагодженням зв’язків в своїх лавах, вони майже не загрожували воротам. Погода теж не сприяла комбінаційній грі.
Після відпочинку «Дніпро» продовжував боротьбу в значно зміненому складі. На правому крилі захисту замість Цуніна з’явився Сергєєв. Соколова замінив Литовченко, а Шнейдермана — Бутенко. Повністю була поновлена лінія нападу. Снітька і Романюка змінили Кржечевський і Пінчук.
Рахунок відкрив динамівець Малафєєв. Та невдовзі Пінчук чудово виконав кутовий і Кржечевський встановив рівновагу. Наші хлопці, добившись успіху, посилили темп і розірвали захисні порядки мінчан. Мірошину вдалось несподіваною передачею за спини захисників вивести на ударну позицію Пінчука і він примусив Хрустальова вийняти другий мяч з сітки воріт. Недбалість захисників «Дніпра», які в кінці матчу почали грати «на відбій», дозволила Васильєву звести матч внічию — 2:2.
29 січня дніпропетровці зустрінуться двома складами з харківським «Металістом». Ворота має захищати учасник чемпіонату світу в Лондоні Віктор Банніков, який 22 січня приступив до тренувань у складі «Дніпра». Наступного дня — нове випробування: спаррінг-партнером наших земляків будуть армійці Ростова-на-Дону.
А. БОРИСЕНКО.


«ДНІПРО» ПРОБУЄ СИЛИ
«Зоря» (27.01.1970)
Футболісти «Дніпра», які проходять підготовку в Сочі, минулої суботи їздили до Сухумі, де на місцевому стадіоні провели товариський матч з динамівцями Мінська. Погода не балувала спортсменів. Гра проходила під безперервним дощем.
Після матчу кореспондент «Зорі» зв’язався по телефону з старшим тренером «Дніпра» В. Лобановським і попросив його прокоментувати гру. Ось що він повідомив:
— Динамівці провели зустріч без замін у такому складі: Хрустальов, Кузнєцов, Гребнєв, Спікін, Прудников, Фокін, Сахаров, Глєб, Васильєв, Нагорний, Малафєєв.
Наша команда, враховуючи заміни в другому таймі, мала такий вигляд: Семенов, Цунін (Сергєєв), Найда, Єрмаков, Гребеннік, Гринько, Соколов (Литовченко), Мірошин, Шнейдерман (Бутенко), Снітько (Кржечевський), Романюк (Пінчук).
В першому таймі команди діяли обережно, придивляючись один до одного. Нікому так і не вдалося добитись успіху. Після відпочинку гра пожвавішала і незабаром динамівець Малафєєв відкрив рахунок. Наші хлопці його швидко зрівняли. Після кутового з подачі Пінчука м’яч, завдяки удару Кржечевського, опинився в сітці. Ініціатива на деякий час перейшла до нас, і тепер вже Пінчук з гарного паса Мірошина вивів «Дніпро» вперед. Приблизно за 6 хвилин до фінального свистка Васильєв, скориставшись розслабленістю нашого захисту, зрівняв рахунок (2:2).
— Гра була для нас дуже корисною, — сказав на закінчення В. Лобановський. — Ми краще відчули, які ланки слід особливо відточувати. Тут, в Сочі, нас чекають цікаві матчі. 29 січня зустрінемося двома складами з «Металістом», а 30 січня основним складом — з армійцями Ростова. До цього ми зараз готуємось. Приступив до тренувань і новий воротар «Дніпра» В. Банников, який перейшов до нас з київського «Динамо».


РАЗВЕДКА БОЕМ
«Днепровская правда» (27.01.1970)
Сухуми. Футболисты команды «Днепр», находящиеся на зимнем учебно-тренировочном сборе, провели вторую товарищескую встречу. Как известно, в первый раз соперником «Днепра» были ленинградские динамовцы. Теперь экзаменаторами стали представители высшей лиги — минчане.
Игра проходила с переменным успехом. Счет — 2:2. У «Днепра» мячи забили Кржечевский и Пинчук.


ПЕРВЫЙ МАТЧ НА ЮГЕ
«Физкультурник Белоруссии» (Минск, 25.01.1970)
В Сухуми начали подготовку к сезону футболисты минского «Динамо». Здесь же они провели свой первый контрольный матч. Соперниками минчан были футболисты днепропетровского «Днепра». Встреча основных составов закончилась вничью — 2:2. Голы у минчан забили Васильев и Малафеев. «Динамо» выступало в этой встрече в таком составе: Хрусталев, Кузнецов, Гребнев, Спикин, Прудников, Фокин, Сахаров, Глеб, Васильев, Нагорный, Малафеев.
Дублирующие составы этих команд также провели матч. Его выиграли динамовцы со счетом 2:0. Голы забили Гирко и Волох.


«Знамя юности» (Минск, 27.01.1970)
Свой первый контрольный матч динамовцы Минска провели в Сухуми с днепропетровским «Днепром». Счет — 2:2. У минчан голы забили Васильев и Э. Малофеев. А вот состав «Динамо»: Хрусталев, Кузнецов, Гребнев, Спикин, Прудников, Фокин, Сахаров, Глеб, Васильев, Нагорный, Э. Малофеев.


Товарищеский матч
«Днепр»-д (Днепропетровск) — «Металлист»-д (Харьков) — 2:2 (1:1).
28 января 1970 (среда). Сочи. Центральный стадион (гаревое поле).
Судьи: 
«Днепр»-д: В. Ганжа, Н. Гриневич, А. Ермаков (В. Ермоленко), В. Санин, А. Васюта, Б. Дановский, Г. Выштеюнас, Ю. Хиль, Е. Куликов, Е. Кондратенко, А. Кошлатенко.
«Металлист»-д: В. Удовенко, В. Марченко (В. Гунько), В. Несмиян, Л. Аптерман, В. Зайцев (Курбатов), А. Панов, Ю. Еськин, Ю. Пузик, В. Бондаревский, В. Трубчанинов, Б. Панков.
Голы: 0:1 Панков (29), 1:1 Дановский (40), 1:2 Пузик (55), 2:2 Ермоленко (88).


Товарищеский матч
«Днепр» (Днепропетровск) — «Металлист» (Харьков) — 0:2 (0:1).
29 января 1970 (четверг). Адлер. Стадион «Труд».
Судьи: 
«Днепр»: 1 Семёнов (Банников) – 3 Ермаков – 2 Сергеев, 4 Цунин, 5 Шнейдерман – 6 Соколов, 7 Федоренко, 8 Пугач, 11 Торопов – 9 Кржечевский (Пинчук), 10 Снитько. Старший тренер – В. Лобановский.
«Металлист»: А. Савченко, В. Зайцев, В. Аристов, И. Матвиенко, В. Марченко (В. Гунько), Н. Коновалов, А. Кафаджи, В. Пестриков, А. Гулаков (В. Бондаревский), А. Майборода, А. Борисенко. Старший тренер – В. Каневский.
Голы: 0:1 Пестриков (20? 25?), 0:2 Майборода (60).


ЗНАЙОМСТВО
«Прапор юності» (31.01.1970)
Цього року в зв’язку з дальніми переїздами команд 1-ї групи класу «А» і зв’язаними з цим великими витратами, Федерація футбола прийняла рішення не проводити серед них змагань дублерів. Ось чому є особливий сенс у тому, що задовго до початку першості тренери «Дніпра» перевіряють боєм молодих футболістів, запрошених на тренувальний збір до Сочі.
29 січня «Дніпро» зустрічався двома складами з харківським «Металістом», майбутнім своїм суперником. В матчовій обстановці тренери познайомились зі своїм резервом і одержали деяке з’явлення про силу суперників, хоч, природно, основних козирів вони не відкривали.
Молодіжна команда «Дніпра», яку очолив ветеран Борис Дановський, зіграла з харків’янами внічию — 2:2. Голи у нас забили Дановський і Єрмоленко (спортсмен з Придніпровська).
У другій грі кольори «Дніпра» захищали Семенов, Сергєєв, Єрмаков, Цунін, Шнейдерман, Соколов, Федоренко, Пугач, Кржечевський (Пінчук), Торопов, Снітько. Дві помилки Семенова дозволили Майбороді і Пєстрікову забити два м’ячі, на які наші не відповіли жодним.
А. БОРИСЕНКО.


ВІСТІ З СОЧІ
«Зоря» (31.01.1970)
Футболісти «Дніпра» змішаними складами провели зустріч з харківським «Металістом». У першій грі в нашій команді в основному була молодь, яка вийшла на поле разом з тренером Б. Дановським. Він цього разу знову грав центральним захисником. Зустріч закінчилась внічию — 2:2. М’ячі у ворота харків’ян забили Дановський і Єрмоленко.
Другий матч «Дніпро» грав у такому складі: Семенов, Сергєєв, Єрмаков, Цунін, Шнейдерман, Соколов, Федоренко, Пугач, Кржечевський (Пінчук), Торопов, Снітько. Переміг «Металіст». Голи у ворота «Дніпра» провели Майборода і Пєстриков. 


СМЕШАННЫМ СОСТАВОМ
«Днепровская правда» (31.01.1970)
В четверг на сочинском стадионе футболисты «Днепра» провели две товарищеские игры с харьковским «Металлистом». На первый поединок команду вывел Борис Дановский, ушедший в этом году на тренерскую работу. И теперь он провел игру в амплуа центрального защитника. Дановский не только отлично исполнял функции капитана команды, но и забил один из двух голов. Встреча завершилась ничейным результатом — 2:2. Второй мяч в ворота харьковчан провел Ермоленко.
А вот команде, в составе которой были Семенов, Сергеев, Ермаков, Цунин, Шнейдерман, Соколов, Федоренко, Пугач, Кржечевский (Пинчук), Торопов, Снитько, пришлось испытать горечь поражения. «Днепр» проиграл — 0:2.


ПОДАРУНОК ІМЕНИННИКАМ
«Вечірній Харків» (Харьков, 02.02.1970)
…Коли під час вечері колектив поздоровляв іменинників — Владислава Гунька і Панаса Гулакова — лікар команди Олександр Григорович Шуб, вручаючи їм торт, сказав:
— Прийміть наші щирі поздоровлення і скромний подарунок.
Та перш, ніж пролунали оплески, Віктор Пестриков і Анатолій Майборода додали:
— І наш.
Справа в тому, що в сьогоднішньому матчі з дніпропетровським «Дніпром» було забито два переможні голи. Авторами їх були Пестриков і Майборода. Як це сталося? Розповімо по порядку.
Футболісти «Металіста» і «Дніпра» — давні знайомі. Кожна їх зустріч завжди проходить у цікавій спортивній боротьбі. Минулого року, як відомо, агресивнішими були гості. В Харкові перемогли дніпропетровці — 2:0, а в місті на Дніпрі харків’яни — 2:1.
За домовленістю старших тренерів обох команд спершу помірялись силами молодіжні склади. На поле сочинського стадіону вийшли такі гравці.
«Дніпро»: Ганжа, Гриневич, Єрмаков (Єрмоленко), Санін, Васюта, Дановський, Віштаюнас, Хіль, Куликов, Кондратенко, Кашлатенко.
«Металіст»:      Удовенко, Марченко (Гунько), Несміян, Аптерман, Зайцев (Курбатов), Панов, Єськін, Пузик, Бондаревський, Трубчанінов, Панков.
Як і в попередніх матчах, установка В.І. Каневського була та ж сама: грати широко, використовуючи діагональні передачі, розтягувати по фронту захист суперника і рухатися, рухатися якомога більше.
Гравці «Металіста» виконали це завдання. Вони домінували на полі, часто обстрілюючи ворота суперників. На 29-й хвилині Панов, одержавши м’яч від Несміяна, негайно пасує Бондаревському, а той відразу ж Панкову. Сильний удар з ходу — 1:0 веде «Металіст». Проте через 11 хвилин ветеран Дановський встановлює рівновагу.
На 55-й хвилині сольний прохід Пузика від центра поля завершується другим голом. Здавалось, харків’янам вже забезпечена перемога. Та варто було їм на якусь мить втратити пильність, як тут же Єрмоленко на 88-й хвилині зрівнює рахунок — 2:2. Так внічию і закінчилась гра.
Наступного дня в Адлері зустрілись основні склади. За «Дніпро» виступали: Семенов (Банников), Сергєєв, Єрмаков, Цунін, Шнейдерман, Соколов, Пугач, Федоренко, Кржичевський (Пінчук), Торопов, Снітко.
«Металіст» представляли: Савченко, Марченко (Гунько), Аристов, Матвієнко, Зайцев, Пестриков, Коновалов, Гулаков (Бондаревський), Кафаджі, Борисенко, Майборода.
Матч пройшов при повній перевазі харків’ян. Вони вміло використовували довгі передачі з фланга на фланг, весь час розхитуючи захист «Дніпра». В.І. Каневський після поєдинку сказав: «Задоволений ігровою дисципліною команди. Сьогодні я вже бачив накреслення майбутньої злагодженої системи гри. Поки все йде добре».
Ми вже сказали, що зустріч закінчилась перемогою «Металіста» — 2:0. А як були забиті м’ячі? Обидва після багатоходових красивих комбінацій в одне торкання м’яча.
На 20-й хвилині відкривається Пестриков. Йому хутко адресує м’яч Борисенко. Воротар «Дніпра» кидається в ноги Пестрикову. Та дарма — Віктор холоднокровно перекидає через нього м’яч у сітку.
Другий тайм. 60-та хвилина. Стрімкий розиграш комбінації завершується сильним ударом Коновалова. Воротар неспроможний втримати м’яча, і Майборода спрямовує його у ворота.
Що показала ця контрольна зустріч? Злагоджену гру середньої лінії, в якій відзначились Кафаджі, Коновалов і Пестриков. Добре провели поєдинок також Борисенко і Майборода.
А. КОРОБЕЙНИКОВ,
наш спецкор.
м. Сочі.


ЗНОВУ ПЕРЕМОГА
«Соціалістична Харківщина» (Харьков, 31.01.1970)
Перебуваючи на тренувальних зборах в Сочі, харківський «Металіст» посилено готується до чемпіонату країни з футбола. Ми уже повідомляли, що у трьох проведених іграх наші земляки вийшли переможцями. Чергову контрольну гру двома складами «Металіст» провів 28 і 29 січня з командою «Дніпро». Зустріч других складів закінчилася внічию з рахунком 2:2. Дебютанти «Металіста» Панков і Пузік забили по голу.
За перший склад «Металіста» грали: Савченко, Зайцев, Арістов, Матвієнко, Марченко (Гунько), Коновалов, Кафаджі, Пестріков, Гулаков (Бондаревський), Майборода, Борисенко. Гра відразу прийняла обопільно-гострий характер. Під час однієї з атак харків’ян на 25-й хвилині Пестріков використав помилку голкіпера «Дніпра», і спрямував м’яч у пусті ворота. З рахунком 1:0 команди пішли на перерву.
У другому таймі дніпропетровці, намагаючись відігратись, перейшли в атаку. Захист «Металіста» діяв чітко і витримав натиск. А на 16-й хвилині нападаючий харків’ян Майборода здійснив сольний прохід, обійшов кількох захисників і точно пробив по воротах «Дніпра». М’яч в сітці. З рахунком 2:0 на користь «Металіста» так і закінчився цей цікавий матч.
Г. ШУБ.


Товарищеский матч
«Днепр» (Днепропетровск) — СКА (Ростов) — 1:2 (1:1).
30 января 1970 (пятница). 12:00. Сочи. Центральный стадион (гаревое поле).
Судьи: 
«Днепр»: 1 Банников – 3 Найда – 2 Цунин, 4 Шпаков, 5 Грибенник – 6 Гринько, 7 Бутенко, 8 Мирошин, 11 Литовченко – 9 Пинчук (Снитько), 10 Кржечевский (Литовкин). Старший тренер – В. Лобановский.
СКА: А. Иванов, Б. Серостанов (Ю. Романов, 46), А. Миронов, В. Казачёк, В. Абрамов, В. Трембач, А. Еськов, В. Корнеев, А. Попов, А. Зинченко (В. Тляругов, 60), В. Буров. Старший тренер – Г. Матвеев.
Голы: 0:1 Еськов (8), 1:1 Кржечевский (10), 1:2 Еськов (88).


ЗНАЙОМСТВО
«Прапор юності» (31.01.1970)
…Наступного дня в Сочі дніпропетровці мірялись силами з армійцями Ростова-на-Дону. Цього разу на поле вийшли Банніков, Цунін, Найда, Шпаков, Гребеннік, Гринько, Бутенко, Мірошин, Пінчук (Снітько), Кржечевський (Литовкін), Литовченко. Гра була цікавою.
Перший мяч забив ростовчанин Єськов. Кржечевському вдалось зрівняти рахунок, але за 5 хвилин до кінця зустрічі Єськов забив переможний гол – 2:1.
1 лютого «Дніпро» поміряється силами з московським «Динамо».
* * *
Стало відомо, що команди першої групи класу «А» вступають в боротьбу на Кубок СРСР з футбола 7 квітня. Положенням передбачено, що до 1/32 фіналу учасники кубкових поєдинків зустрічатимуться між собою двічі — на своєму полі і на полі суперника. Наступний кубковий день — 23 квітня. Жеребкування — 3 лютого.
А. БОРИСЕНКО.


ВІСТІ З СОЧІ
«Зоря» (31.01.1970)
…А вчора, 30 січня, опівдні на Сочинському стадіоні наші земляки провели ще один матч з командою вищої ліги — армійцями Ростова. «Дніпро» провів гру в такому складі: Банников, Цунін, Найда, Шпаков, Гребенник, Гринько, Бутенко, Мірошин, Пінчук (Снітько), Кржечевський (Литовкін), Литовченко. Рахунок зустрічі 2:1 на користь армійців. Голи забили: у СКА Єськов — обидва, у «Дніпра» — Кржечевський. Напередодні ростовчани виграли у московського «Торпедо» 1:0.
1 лютого «Дніпро» гратиме з московським «Динамо».


СМЕШАННЫМ СОСТАВОМ
«Днепровская правда» (31.01.1970)
Вчера наши земляки провели матч с ростовским СКА. Состав команды: Банников, Цунин, Найда, Шпаков, Гребенник, Гринько, Бутенко, Мирошин, Пинчук (Снитько), Кржечевский (Литовкин), Литовченко. Игра закончилась со счетом 2:1 в пользу ростовчан. Голы забили: Кржечевский, Еськов (2).
1 февраля «Днепр» встречается с московским «Динамо».


КТО ЗАБЬЁТ ГОЛ?
СКА (Ростов)  «Днепр» (Днепропетровск)  2:1
«Вечерний Ростов» (Ростов-на-Дону, 31.01.1970)
Рано утром наш корреспондент связался с турбазой Сочи, где проводят учебно-тренировочный сбор футболисты ростовского СКА. К телефону подошел старший тренер Г.М. Матвеев.
— Геннадий Михайлович, вчера вы провели второй контрольный матч с футболистами днепропетровского «Днепра». С каким счетом он закончился?
— 2:1. Победили армейцы.
— В каком составе выступал СКА?
— Иванов, Серостанов (46-я минута Романов), Миронов, Казачек, Абрамов, Трембач, Еськов, Корнеев, Попов, Зинченко (60-я минута Тляругов), Буров.
— Как проходила встреча?
— Мы играли в Сочи на гаревом поле, а когда играешь на таком поле, трудно даже говорить о каком-либо рисунке. Да и противник наш рангом пониже, раздражитель, как говорится, не тот. Поэтому ростовчане начали матч несколько расслабленно.
В первой половине днепропетровцы, пожалуй, имели преимущество. Они хорошо сыграли в центре поля, подолгу контролировали мяч.

Но во втором тайме наши соперники устали. Физически армейцы выглядят посильнее, мастерство их тоже выше. Все это сказалось на заключительной стадии матча.
— Как были забиты голы?
— Первый гол был забит ростовчанами на 8-й минуте. Красивую многоходовую комбинацию разыграли нападающие. Попов вывел на удар Зинченко. Анатолий мог пробить сам, но заметил, что Еськов находится в более выгодной позиции, и передал ему мяч. Вратарь не ожидал передачи, растерялся. Еськов технично обработал мяч и послал его в ворота.
Затем, как я уже говорил, некоторое территориальное преимущество было на стороне «Днепра». Одна из атак днепропетровских футболистов закончилась точным ударом Пинчука. 1:1.
До конца встречи оставалось две минуты, когда ошибся защитник «Днепра» и тот же Еськов забил второй гол.
— Что вы можете сказать об игре линий армейцев?
— Об этом еще рано говорить, сбор только начался. Армейская защита по существу создается заново. В ней один «старожил» — Серостанов, Казачек пришел в команду позже. Миронов и Абрамов только начинают вживаться в коллектив.
Неплохо выглядела наша средняя линия — Еськов, Корнеев, Трембач. Хорошей оценки заслужил в матче Виктор Тляругов. За полчаса до финального свистка он заменил травмированного Зинченко. Из-за болезни не выступали Проскурин и Васенин.


МЕТКИЕ УДАРЫ ЕСЬКОВА
«Комсомолец» (Ростов-на-Дону, 04.02.1970)
Сочи. (По телефону). Вторую контрольную игру на Черноморском побережье футболисты СКА провели с командой «Днепр» из Днепропетровска. Первая состоялась с командой «Торпедо» (Москва) и закончилась со счетом 1:0 в пользу ростовчан. В матче с украинскими футболистами армейцы выступили в таком составе: А. Иванов, Б. Серостанов, В. Абрамов, А. Миронов (А. Романов), В. Трембач, А. Еськов, В. Корнеев, А. Попов, А. Зинченко (К. Тляругов), В. Буров и В. Тляругов.
Уже на третьей минуте А. Еськов заставил вратаря днепропетровцев вынуть мяч из сетки. Но дальнейшие попытки ростовчан пройти к воротам противника разбивались о мощную защиту. А на 10-й минуте центр нападения «Днепра» Георгий Кржечевский сквитал мяч. До конца первой половины территориальное преимущество было, пожалуй, на стороне украинских футболистов, которым ростовчане часто уступали в борьбе за мяч.
Команды ушли на отдых при счете 1:1.
Во втором тайме ростовчане произвели замену и тактический порядок футболистов «Днепра» стал расшатываться. Сказалась, кроме того, хорошая физическая подготовка армейцев. За две минуты до окончания встречи А. Еськов умело использовал ошибку защитника днепропетровцев и забил второй мяч.
Нужно отметить, что в этой контрольной встрече неуверенно сыграли некоторые защитники ростовчан, а также Попов в первом тайме и Зинченко во втором.
П. ТКАЧЁВ,
наш спец. корр.


 Товарищеский матч
«Днепр» (Днепропетровск) — «Динамо» (Москва) — 2:2 (1:2).
1 февраля 1970 (воскресенье). Гагра. Городской стадион. Ясно.
Судья: П. Гаврилиади (Сочи).
«Днепр»: 1 Банников – 3 Найда – 2 Цунин, 4 Шпаков, 5 Грибенник – 6 Гринько, 7 Бутенко (Шнейдерман, 46), 8 Литовченко (Ермаков, 46), 9 Мирошин (Федоренко, 46) – 10 Кржечевский (Соколов, 46), 11 Снитько (Литовкин, 46). Старший тренер – В. Лобановский.
«Динамо»: В. Пильгуй, В. Штапов, Г. Рябов, В. Аничкин, В. Зыков, В. Долбоносов, В. Эштреков, Ю. Сёмин, Ю. Авруцкий, В. Ларин, Г. Еврюжихин. Старший тренер – К. Бесков.
Голы: 1:0 Кржечевский (7), 1:1 Авруцкий (сер. 1 т.), 1:2 Ларин (41, с пенальти), 2:2 Федоренко (55). 


НІЧИЯ, АЛЕ БОЙОВА
«Прапор юності» (03.02.1970)
Це був найцікавіший матч, проведений дніпропетровцями на півдні. «Дніпро» — «Динамо» (Москва).
На динамівському стадіоні в Гаграх зібрались футболісти і тренери усіх команд, дислокованих на час зимово-весінніх тренувальних зборів в районі Сочі. Інтерес до зустрічі підігрівався тим, що москвичі вперше виходили на поле і ще ніхто цього року не бачив їхньої гри.
Банніков, Цунін, Найда, Шпаков, Гребеннік, Гринько, Бутенко (Шнейдерман), Литовченко (Єрмаков), Мірошин (Федоренко), Кржечевський (Соколов), Снітько (Литовкін) — таким був склад дніпропетровців, які в боротьбі з Пільгуєм, Штаповим, Рябовим, Анічкіним, Зиковим, Долбоносовим, Ештрековим, Сьоміним, Авруцьким, Ларіним, Єврюжихіним добились бойової нічиєї.
Дебют зустрічі — за нашими земляками. На 7-ій хвилині з подачі Мірошина Кржечевський головою забиває гол, доводячи особистий рахунок до 3 мячів. На зборах він — найрезультативніший футболіст.
Через кілька хвилин Кржечевському знову вдалось відірватись від опікунів, але вразити ціль форвард не зміг. Потім чудову можливість забити другий гол мав Гринько. Він не влучив у залишені Пільгуєм ворота.
Поступово гра вирівнялась, а на кінець тайму ініціативу перехопили москвичі. Спочатку Авруцький зрівнює рахунок, скориставшись помилкою захисників, які завадили Баннікову перейняти м’яч, відбивши його прямо в ноги суперникові, а за 4 хвилини до перерви суддя всесоюзної категорії Гавриліаді призначає одинадцятиметровий штрафний удар. «Динамо» виходить вперед. Ларін ударив сильно і точно.
Провівши кілька замін, В. Лобановський вніс свіжий струмінь у гру своєї команди. На 55-ій хвилині, скориставшись з тактичної помилки Пільгуя, Федоренко під гострим кутом посилає другий мяч у динамівські ворота (Владимир Федоренко: «В этом моменте Рябов, последний защитник, попытался меня обвести, но я перехватил мяч, вышел один на один с Пильгуём и ударил прямо в девятку» – Р.Л.). Надалі гра проходила з перемінним успіхом, і жодному з суперників не вдалось добитись переваги — 2:2.
До кінця зимового етапу підготовки «Дніпро» проведе ще три зустрічі і повернеться на короткий термін додому. Черговими спаррінг-партнерами дніпропетровців будуть миколаївський «Суднобудівник» (6 лютого), куйбишевські «Крила Рад» (11 лютого) і московський «Спартак» (15-16 лютого).
А. БОРИСЕНКО.


СУВОРИЙ ЕКЗАМЕНАТОР
«Зоря» (03.02.1970)
У неділю в Гагрі видалася чудова погода, і трибуни місцевого стадіону були заповнені любителями футбола. Їх привело сюди бажання подивитися матч московського «Динамо» з «Дніпром». Приїхало і багато футболістів, які в складі своїх команд проходять передсезонну підготовку на Чорноморському узбережжі Кавказу. На трибунах можна було бачити гравців київського «Динамо».
Матч пройшов цікаво, в гострій боротьбі, а головне — з повною викладкою сил. За «Динамо» виступали Пільгуй, Штапов, Рябов, Анічкін, Зиков, Долбоносов, Ештреков, Сьомін, Авруцький, Ларін, Євружихін. Замін не було.
Наставник «Дніпра» В. Лобановський, навпаки, вирішив використати цей суворий екзамен для ширшої перевірки своїх гравців і в ході матчу зробив у другому таймі п’ять замін. «Дніпро» мав такий вигляд: Банников, Цунін, Найда, Шпаков, Гребенник, Гринько, Бутенко (Шнейдерман), Литовченко (Єрмаков), Мірошин (Федоренко), Кржечевський (Соколов), Снітько (Литовкін).
Наші земляки швидко добилися успіху. Вже на сьомій хвилині з хорошої подачі Мірошина Кржечевський головою забив гол. Через хвилину він упустив ще одну таку ж можливість, а незабаром Гринько не влучив у порожні ворота. Динамівці лише незадовго до кінця тайму змогли внести перелом у гру, і Авруцький зрівняв рахунок, а на 41 хвилині арбітр Гавріліаді (Сочі) призначив у ворота «Дніпра» 11-метровий удар, який реалізував Ларін.
Початок другого тайму позначився новим натиском «Дніпра». Федоренко, помітивши, що Пільгуй займає неправильну позицію, направив другий м’яч у ворота «Динамо». Рахунок став 2:2. Він залишився без змін до кінця зустрічі.
Тепер у «Дніпра» на черзі ще три зустрічі: 6 лютого — з «Суднобудівником», 11 — з «Крилами Рад» і 15 або 16 лютого — з чемпіоном країни — московським «Спартаком», після чого команда на короткий час повертається додому.


И СНОВА КРЖЕЧЕВСКИЙ
«Днепровская правда» (03.02.1970)
Сочи. Как уже сообщалось в газете, команда «Днепр» в очередном товарищеском матче встретилась с московскими динамовцами. Первый гол на 7 минуте в ворота «Динамо» забил Кржечевский. Через некоторое время Авруцкий сравнял счет. А незадолго до конца первого тайма в ворота «Днепра» был назначен 11-метровый штрафной удар, который четко реализовал Ларин.
Вышедший во втором тайме вместо Мирошина Федоренко провел ответный мяч в ворота москвичей, защищаемые Пильгуем. Игра закончилась ничейным результатом — 2:2.
Составы играющих команд. «Днепр» — Банников, Цунин, Найда, Шпаков, Гребенник, Гринько, Бутенко (Шнейдерман), Литовченко (Ермаков), Мирошин (Федоренко), Кржечевский (Соколов), Снитько (Литовкин).
«Динамо» — Пильгуй, Штапов, Рябов, Аничкин, Зыков, Долбоносов, Эштреков, Семин, Авруцкий, Ларин, Еврюжихин.


 Товарищеский матч
«Днепр»-д (Днепропетровск) — «Судостроитель»-д (Николаев) — 1:2 (0:0).
5 февраля 1970 (четверг). 13:30. Сочи. Центральный стадион (гаревое поле). 200 зрителей. Ясно. 9 градусов.
Судьи: В. Ищенко (Николаев), Макаров, Васильев (оба Сочи).
«Днепр»-д: В. Ганжа, Н. Гриневич, А. Ермаков, В. Санин, А. Васюта, В. Федоренко, В. Бутенко, В. Пугач, Е. Торопов, В. Литовкин, В. Назаров + Е. Кондратенко, А. Кошлатенко (вышли на замену).
«Судостроитель»-д: А. Новиков, В. Карлаш, В. Феофанов, А. Еремеев, Н. Кононов, Н. Некрасов, В. Богатырь, А. Норов, А. Аверьянов, А. Щукин, В. Хлевной + В. Степанов (вышел на замену).
Голы: Кондратенко (2 т.) Ермаков (2 т., в свои ворота), Щукин (2 т.).


Товарищеский матч
«Днепр» (Днепропетровск) — «Судостроитель» (Николаев) — 0:1 (0:1).
6 февраля 1970 (пятница). 14:00. Леселидзе. Тренировочное поле. 150 зрителей. Ясно. 14 градусов.
Судьи: Акахадзе (Сочи), А. Норов (Николаев), Р. Канафоцкий (Днепропетровск).
«Днепр»: 1 Семёнов (Банников, 46) – 3 Найда – 2 Цунин, 4 Шпаков, 5 Грибенник – 6 Гринько, 7 Шнейдерман, 8 Соколов (Бутенко, 46), 9 Мирошин – 10 Кржечевский, 11 Снитько (Пинчук, 46). Запасные: Ермаков, Литовкин. Старший тренер – В. Лобановский.
«Судостроитель»: И. Галимов, Д. Киселёв, Р. Совейко, В. Шеховцев, В. Непомилуев, В. Силецкий, А. Морарица (Е. Сатаев, 46), Е. Деревяга, В. Егорович, А. Кималов, И. Петров. Запасные: Н. Степанов, Н. Кононов, В. Феофанов. Старший тренер – О. Ошенков.
Гол: 0:1 Петров (27).


ВІСТІ З ПІВДНЯ
«Зоря» (08.02.1970)
У черговому контрольному матчі, який відбувся позавчора у Леселідзе, «Дніпро» виступав проти «Суднобудівника» у такому складі: Семенов (Банников), Цунін, Найда, Шпаков, Гребенник, Гринько, Шнейдерман, Соколов (Бутенко), Мірошин, Кржечевський, Снітько (Пінчук). Усі заміни було зроблено у другому таймі.
Територіальну перевагу в обох таймах мали дніпропетровці. Та їх темп був повільним. Розвиток атак затримувався на підступах до воріт суперника. В діях дніпропетровців в порівнянні з матчем проти московських динамівців відчувалась втомленість. Двічі хороші можливості добитися успіху не використав Кржечевський. А одного разу після хорошого і точного удару Шнейдермана воротар миколаївців врятував становище. Поки дії розвивалися безрезультатно для «Дніпра», суперник на двадцятій хвилині провів контратаку і гравець «Суднобудівника» Петров послав м’яч у ворота наших земляків, який і вирішив долю матчу.
На жаль, з різних причин «Дніпро» ніяк не може зібратися повним складом. Так, в останній грі не брали участь Назаров, Федоренко, Литовченко, Романюк, Сергєєв, Єрмаков.
11 лютого наші земляки зустрінуться з «Крилами Рад», які ще в нинішньому сезоні нікому не програвали. 15 лютого матч з чемпіоном країни, а 10 березня — з «Чорноморцем».
Вдало виступає на півдні київське «Динамо», в якому тепер багато молоді. Матч екс-чемпіона з донецьким «Шахтарем» закінчився перемогою киян 2:0. Хорошу гру демонструє в усіх матчах В. Лябик, який з «Дніпра» перейшов у «Динамо».


«СУДОСТРОИТЕЛЬ» НА ТРЕНИРОВКЕ
«Южная правда» (Николаев, 10.02.1970)
Сочи. (По телефону). Здесь проходит тренировочный сбор николаевская футбольная команда «Судостроитель». Помимо теоретической подготовки и отработки физических упражнений, тактических приемов игры, команда проводит двухсторонние футбольные встречи.
5 и 6 февраля состоялись два первых товарищеских матча. Игра дублирующих составов «Судостроителя» и днепропетровской команды «Днепр» закончилась со счетом 2:1 в пользу николаевцев. В матче основных составов этих команд победили также футболисты города корабелов со счетом 1:0. Гол забил И. Петров. 11 февраля «Судостроитель» встретится с московскими динамовцами.


ГРАЄ «СУДНОБУДІВНИК»
«Ленінське плем’я» (Николаев, 14.02.1970)
Команди класу «А» проводять інтенсивну підготовку до нового футбольного сезону, який цього року почнеться як ніколи рано. Готується до наступних футбольних баталій і «Суднобудівник». На навчально-тренувальних зборах у Сочі він вже провів два контрольних матчі.
В першій грі «Суднобудівник» зустрівся з дніпропетровським «Дніпром», ворота якого зараз захищає прославлений воротар В. Банников. Гол, забитий нашим нападаючим І. Петровим, був єдиним у цій зустрічі. 1:0 — перемогли наші земляки.
О. БІЛИК.


Товарищеский матч
«Днепр» (Днепропетровск) — «Крылья Советов» (Куйбышев) — 1:0 (0:0).
11 февраля 1970 (среда). Сочи. Дождь.
Судьи: 
«Днепр»: 1 Банников – 3 Найда – 2 Цунин, 4 Шпаков, 5 Грибенник – 6 Гринько (Торопов, 70), 7 Шнейдерман, 8 Соколов, 9 Мирошин – 10 Пинчук, 11 Кржечевский (Назаров, 46). Старший тренер – В. Лобановский.
«Крылья Советов»: А. Блохин (Ю. Котляров), Майоров, Г. Сахаров, Н. Мартынов, Б. Вальков, А. Зинченко (И. Зуев), Е. Гецко, В. Панфилов, Р. Аряпов (Петров), Б. Казаков, А. Воронин. Старший тренер – В. Блинков.
Гол: 1:0 Пинчук (83).
Дублёры – 1:0. Гол: Бутенко.


ПЕРЕМОГА «ДНІПРА»
«Зоря» (13.02.1970)
Для наших земляків позавчорашня зустріч з футболістами команди «Крила Рад» мала важливе значення. Справа в тому, що куйбишевці не програли ще жодного контрольного матчу в нинішньому сезоні і залишають про себе дуже приємне враження. А «Дніпро», добре показавши себе в матчах з колективами вищої ліги, все ж не мав у своєму активі жодної перемоги.
На думку старшого тренера «Дніпра» В. Лобановського, його команда провела матч з куйбишевцями вдало.
— Гра була цікавою, — сказав він, — наші хлопці проявили багато винахідливості, що дало їм змогу протягом двох таймів мати перевагу.
Гол, забитий Пінчуком на 83 хвилині з подачі Мірошина приніс «Дніпру» перемогу з рахунком 1:0. Куйбишевці зазнали першої поразки.
Команди виступали у таких складах:
«Крила Рад» — Блохін, Майоров, Сахаров, Мартинов, Вальков, Зінченко, Аряпов, Гіцко, Корабльов, Б. Казаков, Воронін.
«Дніпро» — Банников, Цунін, Найда, Шпаков, Гребенник, Гринько (Торопов — 70 хвилина), Шнейдерман, Соколов, Мірошин, Пінчук, Кржечевський (Назаров — 46 хвилина).
У дублерів теж перемогли наші земляки — 1:0. Гол забив Бутенко.
Матч з московським «Спартаком» перенесено на 16 лютого.
Сочі. (Телефоном).


«ПОРОГИ» «ДНЕПРА»
«Днепровская правда» (14.02.1970)
В очередном матче наши земляки встречались со своими будущими соперниками по группе футболистами «Крыльев Советов». Игра проходила на одном из сочинских стадионов при дождливой, холодной погоде. Первый тайм не принес желаемого результата ни одной из команд. Но за семь минут до конца встречи Пинчуку с подачи Мирошина всё же удалось поразить ворота, защищаемые Блохиным.
Таким образом, волжане впервые за время прохождения учебно-тренировочного сбора потерпели поражение в товарищеских играх, которое сумел нанести им «Днепр».
Составы играющих команд: «Днепр» — Банников, Цунин, Найда, Шпаков, Грибенник, Гринько (Торопов), Шнейдерман, Соколов, Мирошин, Пинчук, Кржечевский (Назаров).
«Крылья Советов» — Блохин, Майоров, Сахаров, Мартынов, Вальков, Зинченко, Аряпов, Гицко, Кораблев, Казаков, Воронин.
А. ВЛАДИМОВ.


ЧЕТВЕРТЫЙ МАТЧ НА ЮГЕ
«Волжская коммуна» (Куйбышев, 15.02.1970)
Четвертый тренировочный матч провели находящиеся на черноморском побережье Кавказа футболисты «Крыльев Советов». Соперником их была команда «Днепр» (Днепропетровск). На последних минутах игры волжане пропустили мяч в свои ворота.
Куйбышевцы выступали в таком составе: Блохин (Котляров), Майоров, Сахаров, Мартынов, Вальков, Зинченко (Зуев), Гецко, Панфилов, Аряпов (Петров), Казаков, Воронин.
А. АНДРЮШКИН.


Товарищеский матч
«Днепр» (Днепропетровск) — «Спартак» (Москва) — 1:1 (0:1).
16 февраля 1970 (понедельник). Гагра. Городской стадион. Ясно.
Судьи: 
«Днепр» (футболки и трусы белые, гетры красные с белой полосой): 1 Банников – 3 Найда – 2 Цунин, 4 Шпаков, 5 Грибенник – 6 Гринько, 7 Шнейдерман, 8 Соколов, 9 Мирошин – 10 Назаров (Кржечевский), 11 Пинчук. Старший тренер – В. Лобановский.
«Спартак» (футболки красные, трусы белые, гетры красные): В. Лисицын, С. Ольшанский, В. Иванов, Н. Абрамов, В. Петров, В. Калинов, Н. Осянин, В. Янкин, Г. Хусаинов, И. Григорьев, Д. Силагадзе. Старший тренер – Н. Симонян.
Голы: 0:1 Калинов (30), 1:1 Пинчук (50).
Дублёры – 1:2.


ЧЕМПІОН ЕКЗАМЕНУЄ «ДНІПРО»
«Зоря» (18.02.1970)
Перед самим від’їздом з Сочі додому наші земляки провели на прощання матч з чемпіоном країни — московським «Спартаком». Матч проходив у Гагрі, де позавчора стояла сонячна, тепла погода.
Чемпіон країни вийшов на зелене поле в такому складі: Лисицин, Ольшанський, Іванов, Абрамов, Петров, Калінов, Осянін, Янкін, Хусаїнов, Григор’єв, Сілагадзе і провів весь матч без замін. За «Дніпро» грали: Банников, Цунін, Найда, Шпаков, Гребенник, Гринько, Шнейдерман, Соколов, Мірошин, Назаров (Кржечевський), Пінчук.
Спартаківці відразу ж запропонували високий темп, прагнучи за рахунок швидких комбінацій і несподіваних ходів повністю заволодіти ініціативою. Задуми чемпіона руйнувалися активними діями середньої ланки «Дніпра», де атаки москвичів, як правило, гасли. Високу пильність проявили захисники. Лише на 30 хвилині півзахисник «Спартака» Калінов несподівано сильно і точно пробив по цілі. М’яч, мов стріла, влетів у далекий від Банникова верхній кут воріт.
З рахунком 1:0 команди пішли на перерву. А після відпочинку картина на полі змінилася на користь «Дніпра». Вже на 50-й хвилині Пінчук із-за меж штрафного майданчика зробив удар. Лисицин ніяк не міг спинити політ м’яча, який влучив у «дев’ятку».
Екзаменатор «Дніпра» все більше почав відчувати, що його молодший партнер може завдати йому нових неприємностей. І тепер уже поводив себе обережніше. Матч тривав з перемінним успіхом, хоч дніпропетровці створили більше небезпечних моментів у воріт чемпіона. Результат 1:1 не змінився.
2 березня «Дніпро» знову відправиться до Сочі, де, як повідомив старший тренер команди В. Лобановський, продовжить підготовку і проведе кілька контрольних матчів, які дадуть змогу зробити «розвідку боєм» перед чемпіонатом.
Сочі. (Телефоном).


И ОПЯТЬ НИЧЬЯ
«Днепровская правда» (18.02.1970)
Гагра. Команда «Днепр» провела заключительную встречу зимнего учебно-тренировочного сбора. На сей раз соперниками наших земляков были чемпионы страны — футболисты московского «Спартака».
На 30-й минуте Калинову удалось «распечатать» ворота, защищаемые Банниковым. Однако на 50-й минуте Пинчук сравнивает счет. 1:1 — так и закончился матч, прошедший в острой борьбе. А вот дублеры «Днепра» не смогли противостоять своим московским коллегам. Они проиграли со счетом 1:2.
Основные составы играющих команд: «Днепр» — Банников, Цунин, Найда, Шпаков, Грибенник, Гринько, Шнейдерман, Соколов, Мирошин, Назаров (Кржечевский), Пинчук.
«Спартак» — Лисицын, Ольшанский, Иванов, Абрамов, Петров, Калинов, Осянин, Янкин, Хусаинов, Григорьев, Силагадзе.
А. ВЛАДИМИРОВ.


 ФУТБОЛЬНІ НОВИНИ
«Спортивна газета» (Киев, 19.02.1970)
...А в Гагрі дніпропетровський «Дніпро» провів контрольну зустріч з московським «Спартаком». У першому таймі півзахисник чемпіонів СРСР Калинов відкрив рахунок, після перерви Пінчук зрівняв його. Отже, 1:1.


«Спортивна газета» (Киев, 28.02.1970) 

Момент тренувальної зустрічі дніпропетровського «Дніпра» і московського «Спартака». Її рахунок — 1:1. Фото І. Алексеєнка.
(На заднем плане справа – Анатолий Гринько – Р.Л.)


ЗАПАСНЫЕ КОНТУРЫ
«Футбол-Хоккей» № 8 (Москва, 22.02.1970)
…А на следующий день, снова при переполненных трибунах, там же, в Гагре, проходил контрольный матч московского «Спартака» с «Днепром». И здесь соперники поделили инициативу и активность. В первом тайме тон задавал «Спартак». Полузащитник Калинов эффектно с лёту в верхний угол забил мяч. Во втором лучше выглядели футболисты «Днепра». Они сейчас покрепче физически. «Днепру» удалось сравнять счет, удар Пинчука оказался почти близнецом того, что нанес Калинов.
Г. РАДЧУК,
наш специальный корреспондент.


18 февраля «Днепр» вернулся домой.

Комментариев нет:

Отправка комментария