1 июля 1968 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 16-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Динамо» (Ставрополь) – 2:0

«Днепр» (Днепропетровск) «Динамо» (Ставрополь) — 2:0 (2:0).
1 июля 1968 (понедельник). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 25000 зрителей.
«Днепр»: Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, Канафоцкий, Грибенник Гринько, Шнейдерман, 10 Биба Снитько, 9 Кржечевский (Литовченко), 11 Романюк (Сизов).
Старший тренер – Л. Родос.
«Динамо»: А. Мозгин, Б. Журавлёв, В. Гарбуз, А. Максимов, Г. Гришин, А. Черненко, В. Мешков, В. Белобров (Н. Каргатьев), В. Костенко, Ю. Соловьёв (А. Моисеев), Ю. Васенин.
Старший тренер – А. Родионов. – составы предоставлены Владимиром Хорошиловым.
Голы: 1:0 Шнейдерман (38), 2:0 Биба (44).
Дублёры – 2:1.

«Днепровская правда» (02.07.1968)
Команда «Днепр» вчера принимала на своём поле ставропольское «Динамо». Матч закончился победой наших футболистов со счётом 2:0.

ТАКТИКА ДВОХ ЛІНІЙ
«Прапор юності» (04.07.1968)
Два ешелони атаки і дві лінії захисту при одному «чистому» півзахиснику. Чи не правда, дивно? Дивно і незвичайно. І радісно для прихильників «Дніпра», бо завдяки тактиці, що її наші тренери застосували в матчі проти ставропольського «Динамо», дніпропетровці мали можливість грати з найбільшим коефіцієнтом віддачі.
Посудіть самі. Дановський, центральний захисник, результативністю не поступається перед багатьма форвардами. Завидна працездатність дозволяє йому багато рухатись по полю, встигаючи підключатись і в напад, і в захисті грати надійно. Шнейдерман — півзахисник, який вміло діє у захисті, цупкий у відбиранні м’яча. У зустрічі з ставропольцями обидва вони при атаці «Дніпра» сміливо йшли вперед, разом з Гриньком утворюючи другу лінію атаки. При контратаках гостей Дановський і Шнейдерман зустрічали їх уже всередині поля, виконуючи роль подвійного «хвилеріза». Якщо динамівцям вдавалось пройти перший рубіж захисту «Дніпра», Дановський і Шнейдерман продовжували переслідувати їх, і біля штрафного майданчика проти атакуючих діяло пятеро наших. Гринько залишався в центрі поля і разом з Бібою, який у такі моменти відтягувався назад, виконував роль звязківця між захистом і нападом. Як тільки напад суперника зривався, Біба одразу ж ішов вперед, у лінію форвардів, а до Гринька приєднувались усе ті ж Дановський і Шнейдерман.
Така тактика стала можливою ще й завдяки виключній активності Біби і Дановського у цьому матчі. Приємною несподіванкою було, зокрема, вміле диригування Дановського атаками. А активність Біби у нападі, його несподівані ривки внесли ще один істотний штрих у цю тактику — необхідність своєчасної і точної передачі на вихід, причому, передачі найчастіше від гравців задньої лінії.
Не все, звичайно, вдавалось дніпропетровцям. Біба не раз залишався без мяча у вигідних ситуаціях через неточність передач, не знайшли свого маневру форварди Снітько, Кржечевський і Романюк. Зблякла гра «Дніпра» у другому таймі, коли ставропольці застосували пресінг. Так, матч не вдалось провести на «одному диханні». Але ми побачили спробу творчого пошуку. І саме це, врешті, принесло перемогу.
Перший гол забив Шнейдерман на 38-ій хвилині, підключившись до атаки. Його удар метрів з 35 був несподіваним і сильним. Мяч увійшов у правий нижній кут воріт. На 44-ій хвилині Біба послав невідпорний м’яч у праву «дев’ятку».
На початку другого тайму наші могли ще двічі взяти ворота «Динамо». Спочатку Романюк, знаходячись між позначкою одинадцятиметрового і воротарським майданчиком, одержав точний пас Кржечевського, але послав м’яч поруч зі штангою. Згодом Біба перекинув мяч через «стінку» на ногу Кржечевському, але той влучив у нижню частину перекладини.
Динамівців загроза розгромної поразки примусила вдатись до пресінга. Гра поступово вирівнялась, і ставропольці часом мали навіть перевагу, але нашому захисту і Пільгую вдалось відстояти недоторканість своїх воріт.
Ця перемога підняла «Дніпро» на шосту сходинку турнірної таблиці, бо найближчі його суперники «Кубань» і «Сокіл» зазнали невдач. Краснодарців обіграли минулого понеділка жовтоводці, а саратовців — севастопольці. В обох зустрічах зафіксовано результат 1:0. І «Авангард», і СКЧФ здобули в цих матчах свої другі перемоги в сезоні. За кількістю втрачених очок дніпропетровці випереджають нині і запоріжців, які вдома програли воронезькому «Труду» — 0:1.
Лідер підгрупи — «Суднобудівник» — поступився очком «Шиннику» — 0:0, «Металіст» — «Ростсільмашу» — 1:1. Кіровоградська «Зірка» виграла у «Текстильника» — 3:1. З таким же рахунком херсонський «Локомотив» переміг рязанську «Зірку». «Таврія» вирвала перемогу у куйбишевського «Металурга» — 3:2, кременчуцький «Дніпро» забив два «сухі» мячі у ворота спартаківців Нальчика.

БЛИЖЧЕ ДО ЛІДЕРІВ
«Зоря» (04.07.1968)
Перемога з рахунком 2:0 над динамівцями Ставрополя дала змогу «Дніпру» скоротити розрив в очках між ним і лідерами. Цей матч, особливо першу його половину, дніпропетровці провели досить вдало. Велику активність проявив А. Біба, який виконував властиву йому роль атакуючого півзахисника. Він дуже тонко і розумно відпасовував мяч своїм партнерам, завжди був у потрібному місці і сам часто обстрілював ворота. Свою перевагу наші земляки зуміли реалізувати лише на 38 хвилині, коли удар півзахисника Р. Шнейдермана з далекої відстані виявився точним і мяч влетів у нижній кут воріт. А через 6 хвилин А. Біба, після розиграшу вільного удару, майстерно послав мяч у верхній кут воріт.
На початку другого тайму «Дніпро» не використав дві можливості забити гол. Відчувши реальність поразки, динамівці значно активізувалися, а дніпропетровці, відтягнувшись ближче до своїх воріт, зуміли зберегти переможний рахунок 2:0.
З інших результатів минулого туру слід відзначити поразку запорізького «Металурга», який вдома програв «Труду» 0:1, а також перемогу «Авангарда» над сильною командою «Кубань» 1:0. «Таврія», завдяки одинадцятиметровому штрафному удару на останній хвилині, виграла в аутсайдера — куйбишевського «Металурга» 3:2.
В інших матчах зафіксовано такі рахунки:
«Суднобудівник» — «Шинник» — 0:0, «Локомотив» — «Звезда» (Рз.) — 3:1, «Зірка» (Кр.) — «Текстильник» — 3:1, СКЧФ — «Сокіл» — 1:0, «Дніпро» (Кр.) — «Спартак» — 2:0, «Ростсельмаш» — «Металіст» — 1:1.