12 апреля 1968 года. Пятница
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 2-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Шинник» (Ярославль) – 1:0

«Днепр» (Днепропетровск) — «Шинник» (Ярославль) — 1:0 (0:0).
12 апреля 1968 (пятница). 18:30. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 35000 зрителей.
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры красные с белой полосой): 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Биба, 7 Шнейдерман, 9 Гринько – 8 Кржечевский, 10 Крюковский (Сизов, 73), 11 Снитько.
Старший тренер – Л. Родос.
«Шинник» (футболки, трусы и гетры белые): В. Чистяков, В. Санин, М. Афонин, А. Корнеев, А. Кирюхин, Ю. Фалин (Новиков, 82), Г. Шилин, В. Панков, Ген. Забелин, В. Клещев (В. Николаев, 73), В. Быстров.
Старший тренер – Н. Дементьев. – составы из «Прапора юності».
Гол: 1:0 Биба (54).
Дублёры — 0:2.

Острая ситуация у ворот «Днепра».

Слева направо: Георгий Городенко, Владимир Панков (№ 8),

главный судья матча, Анатолий Гринько (№ 9),

Борис Дановский (№ 3), Владимир Сергеев, игрок «Шинника».

Фотография из архива Василия Пятакова

любезно предоставлена его дочерью Зоей

НА ПЕРШІСТЬ КРАЇНИ З ФУТБОЛА

«Зоря» (13.04.1968)
Учора на Дніпропетровському стадіоні «Метеор» відбувся черговий матч на першість країни. Зустрічалися команди другої групи класу «А» — «Дніпро» (Дніпропетровськ) — «Шинник» (Ярославль).
Поєдинок двох старих суперників закінчився з рахунком 1:0 на користь «Дніпра». Гол забив Андрій Біба.

НЕ ВСЕГДА ПОМОГАЮТ СТЕНЫ
«Днепровская правда» (13.04.1968)
Вчера командами второй группы класса «А» был сыгран второй тур. О том, как выступили в нём наши земляки, мы рассказываем ниже.
Днепропетровск. Стадион «Метеор» был переполнен. Окрылённые успехом любимой команды в первом туре, болельщики ожидали и на этот раз её победы.
Начался матч разведкой боем. Противник «Днепра», ярославский «Шинник», очень хотел увезти домой два заветных очка. Гости с первых минут игры пытались взять ворота хозяев. Но наши спортсмены тоже имели большие виды на победу. Они всё чаще и чаще проходят к воротам «Шинника». В конце первой половины встречи ярославцам больше приходится играть в обороне, чем атаковать. Сорок четвёртая минута едва не стала для гостей роковой. Крюковский с выгоднейшей позиции пробил прямо в руки вратарю «Шинника».
Во второй половине «Днепр» атаковал чаще и напористее. На пятьдесят четвёртой минуте Биба точным ударом посылает мяч в ворота гостей.
Успех окрылил хозяев. Они атакуют снова и снова. На шестьдесят седьмой минуте ворота «Шинника» спасает от второго гола штанга.
Матч так и закончился со счётом 1:0. «Днепр» вписал в турнирную таблицу ещё два очка.

ПЕРШИЙ ГОЛ АНДРІЯ БІБИ
«Прапор юності» (16.04.1968)
Матч проти «Шинника», що приніс «Дніпру» два переможних очка, навряд чи запишеться в його актив. Зустріч ця залишила враження невлаштованості передніх ліній, а відтак поставила під сумнів доцільність того варіанту нападу, коли Кржечевський змушений виступати на фланзі. Флангова боротьба вимагає окрім швидкості і агресивності ще й неабиякої технічної різнобічності. Кржечевський же форвард іншої формації, форвард таранного типу. Його місце, як показав минулий сезон — на вістрі атаки, в самому пеклі її, де завше цінувались блискавичність реакції і вміння добре триматись на ногах навіть тоді, коли кілька чоловік намагаються завадити тобі продертись навстріч мячеві. Незвичність, точніше сказати, «забутість» ролі, яку тренери примушували грати Кржечевського у матчі проти ярославців, вичікувальний характер почерку Крюковського призвели до непогодженості дій передньої лінії і її беззубості. Усі спроби Снітька знайти спільну мову і завязати комбінаційну гру зі своїми партнерами закінчувались втратою мяча.
А що й півзахисники в першому таймі не показали притаманної їм агресивної гри, то гості мали можливість контролювати м’яч більшу частину першого тайму. Завдяки довгому пасу, вони швидко проходили центр поля і навязували «Дніпру» боротьбу в межах його штрафного майданчика. Щоправда, тут вони подовгу розігрували мяч, дозволяючи нашим захисникам вжити необхідних заходів для ліквідації небезпеки. І все ж таки на 8-й хвилині Городенко мусив продемонструвати усю свою майстерність, аби взяти мяч, посланий в його ворота Шиліним. На 15-ій хвилині непогодженість у діях наших захисників надала чудову позицію для атаки Бистрову, але й тут воротар виявився вправнішим форварда.
В середині першого тайму глядачі стали свідками цікавої дуелі Забєліна і Гринька. Забєлін чотири рази зряду подав кутові незвичайної сили і підступності. Тричі Гринько вибивав м’яч з ближнього верхнього кута, відправляючи його за лінію воріт. Припинив поєдинок Городенко, взявши чергові мячі намертво.
Після цього наші зробили нову спробу перехопити ініціативу. Особливо активними були у ці хвилини захисники. Та все ж мяч далі штрафного не йшов. Лише перед відпочинком один з проходів Снітька міг завершитись голом, але форвард забарився з ударом, і Чистяков, воротар «Шинника», зумів врятувати свою команду.
Більш гостро пройшов другий тайм, коли наші півзахисники Біба і Гринько зголосились піти вперед на поміч нападові. Вже на 49-й хвилині Біба чудовою передачею вивів вперед Крюковського. Воротар «Шинника» вийшов навперейми форвардові, але Крюковський не зумів прицільно ударити. За хвилину Біба сам перевіряє майстерність Чистякова. Той встигає зреагувати.
Нові атаки «Дніпра», і Бібі, нарешті, вдається його коронний удар зходу. Мяч влітає в ліву «дев’ятку».
54-та хвилина — 1:0.
«Дніпро» грає ще завзятіше. На 68-й хвилині удар Гринька відбиває хрестовина воріт, а незабаром Чистяков в нижньому лівому кутку воріт зупиняє мяч, посланий Бібою.
Решту часу активнішими знову були ярославські хлопці, які і право на дві заміни використали для посилення своїх атакуючих лав. Але Городенко і захисники зіграли надійно і зуміли втримати переможний рахунок до фінального свистка.
В цьому матчі суперники виступали в таких складах:
«Дніпро» — Городенко, Сергєєв, Дановський, Саричев, Гребеннік, Біба, Шнейдерман, Гринько, Кржечевський, Крюковський (73-тя хвилина — Сизов), Снітько; «Шинник» — Чистяков, Санін, Афонін, Корнєєв, Кирюхін, Фалін (82-га хвилина — Новіков), Шилін, Панков, Забєлін, Клещов (73-тя хвилина — Ніколаєв), Бистров.

РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ ЗНИЗИЛАСЬ
«Зоря» (16.04.1968)
У другому турі знизилась у порівнянні з першим результативність форвардів команд другої підгрупи. Якщо в першому турі було забито 18 м’ячів, то в другому на три менше. Зросла кількість нульових нічиїх, яка була зафіксована в трьох зустрічах. Так і залишився невідкритим рахунок у поєдинках «Авангарду» з «Текстильником», херсонського «Локомотива» з «Суднобудівником», «Таврії» з «Ростсельмашем». Для сімферопольців, як і для жовтоводців, це вже була друга нічия на старті.
В семи перемогах, які зафіксовані в цьому турі, шість припадає на долю господарів. Вони виявились не дуже гостинними. Крім «Дніпра», що, як відомо, з рахунком 1:0 переміг «Шинник», такий же результат став кінечним у матчах «Кубані» з «Соколом», запорізького «Металурга» з їх липецькими одноклубниками. До речі, в Запоріжжі гол уже на першій хвилині провів В. Чаплигін, на рахунку якого тепер три мячі, забитих в нинішньому сезоні. Добра заявка на звання кращого бомбардира.
Найрезультативнішим став матч між двома дебютантами — кременчуцьким «Дніпром» і рязанською «Звездою» — 3:0 на користь українських футболістів. Щоправда, три мячі забили також і динамівці Ставрополя у ворота «Труда», але й самі господарі пропустили один мяч (3:1). Після великого розгрому, зазнаного в попередньому турі, спартаківці Нальчика зуміли цього разу перемогти куйбишевський «Металург» (2:1).
І, нарешті, про «Металіст». До його виступів ставляться з особливим інтересом. Харківяни, на відміну від попередніх років, добре підготувалися до чемпіонату. І хоч в першому турі «Металіст» не зумів подолати опір «Таврії» і задовольнився одним очком, в Севастополі харків’яни по всіх статтях переграли моряків, забивши в їх ворота два «сухих» мячі.
Після двох турів по чотири очки мають три команди: запорізький «Металург», «Дніпро» і «Кубань». Запоріжці забили чотири мячі і пропустили один. У наших земляків і в «Кубані» по два забитих і жодного пропущеного гола.

На знімку М. Дмитрієва ви бачите момент, коли заслужений майстер спорту Андрій Біба готується зробити удар, який вирішив долю матчу «Дніпра» і «Шинника».