12 апреля 1965 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 3-й тур
"Днепр" (Днепропетровск) – "Кайрат" (Алма-Ата) – 0:2



«Днепр» (Днепропетровск) — «Кайрат» (Алма-Ата) — 0:2 (0:1).
12 апреля 1965 (понедельник). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 26000 зрителей. Перед матчем буран. Пасмурно. 2 градуса. С 60-й минуты электрическое освещение.
Судьи: П. Гаврилиади (Сочи), В. Григорьян (Армавир), В. Фардман (Ейск).
«Днепр» (футболки красные, трусы голубые): Шпак Дановский Кузовенков, Белолюбский, Ануфриенко (Канафоцкий, 46) Добрянский, Северухин Пинчук, Юлгушев, 10 Савельев (к), 11 Кравчук. Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Кайрат»: В. Бубенец, Э. Нечистик, В. Степанов, А. Федотов, С. Каминский (к), Л. Остроушко, А. Ченцов, С. Квочкин, А. Зотов, Т. Сегизбаев, О. Мальцев (Д. Омаров, 60). Старший тренер – А. Келлер. – составы из протокола матча.
Голы: 0:1 Зотов (32), 0:2 Квочкин (49).
Дублёры – 2:1.


ЗА БРАКОМ ЕНТУЗІАЗМУ
«Прапор юності» (14.04.1965)
У поєдинку «Дніпро» — «Кайрат», що зібрав на дніпропетровському стадіоні «Металург» понад 30 тисяч глядачів, розвідка захисних ліній суперників велась боєм. Вже на першій хвилині гри казахські футболісти реально загрожували воротам «Дніпра». І це примусило нападаючих господарів поля вдатись до контрзаходів. Своїми активними діями вони примусили алма-атинців шукати шляхів забезпечення свого тилу. І гості знайшли їх, пішовши на зміцнення лінії півзахисту за рахунок одного з форвардів. У той же час у захисті в них навіть у найважчі хвилини грали лише чотири футболісти. Цей тактичний хід дав змогу «Кайрату» зустрічати суперників на далеких підступах до свого штрафного майданчика, і з цієї ж причини відкривав шляхи до швидких контратак. А якщо додати до цього, що гості і в середині поля вступали в боротьбу в момент прийому м’яча суперником і тим самим давали змогу своєму захисту діяти в спокійній обстановці, то стане зрозумілим, що «Дніпро» будь-що мав заволодіти центром поля, або, в крайньому разі, посилати в атаку своїх форвардів довгим пасом.
На жаль, боротьбу за центр поля дніпропетровці цього разу програли. Особливо невдало виступив В. Сєвєрухін. Цей футболіст любить потримати м’яч, виманюючи на боротьбу з собою навіть захисників. І коли Сєвєрухін не зловживає індивідуальною грою, зайвою обводкою, він багато допомагає форвардам. У матчі ж з «Кайратом» він не знав міри і майже завжди втрачав м’яч, так і не пославши його в лінію атаки. Лівий крайній «Дніпра» В. Кравчук змушений був відтягуватись назад, щоб одержати м’яч. Але цим він послаблював сили атакуючих і, природно, звужував фронт атаки. На 16-ій хвилині йому все ж вдалось точним довгим пасом вивести в штрафний майданчик гостей свого капітана В. Савельєва, але на його дуже небезпечний простріл Кравчук не встиг вийти, і захисники вибили м’яч на кутовий. Надалі алма-атинці були дуже уважними, і наші спортсмени так і не змогли реально загрожувати їх воротам, бо до штрафного увійти не могли, а ударів здалеку не було. Гості, навпаки, особливо у другому таймі били по воротах Є. Шпака при першій же нагоді. Основною зброєю їх атаки були несподівані удари з-за меж штрафного майданчика. Саме так вони забили на 49-ій хвилині гри другий гол. Одержавши м’яч метрах в 32-ох від воріт, С. Квочкін без підготовки послав його в дев’ятку.
Перший м’яч, який побував у воротах «Дніпра», — результат помилки його захисників. Вони дуже необережно повелись з м’ячем і дали змогу центрофорварду гостей О. Зотову в далеко не голевій ситуації відкрити рахунок.
Але навіть за таких помилок захисту напад «Дніпра» міг зіграти краще, аби настирливіше турбував воротаря гостей. Цей матч не можна записати в актив команди, бо навіть проти сильнішого і тактично грамотнішого суперника вдома можна грати з більшим ентузіазмом.
Отже, «Дніпро» зазнав першої поразки — 0:2.
У грі дублерів перемогли дніпропетровчани — 2:1.
А. КОЛОМИЙЧЕНКО.


ЗУСТРІЧ З КАЗАХСЬКИМИ ФУТБОЛІСТАМИ
«Зоря» (13.04.1965)
Квітень не балує погодою футболістів. Сніговий буран, який пронісся над Дніпропетровськом, завдав багато клопоту працівникам стадіонів. І все ж завдяки вжитим заходам футбольне поле виявилось придатним для чергової календарної зустрічі з «Кайратом».
Першу «розвідку боєм» зробили дублери. Їх гра, яка проходила на стадіоні заводу імені Кірова, пройшла цікаво. В першому таймі рахунок не було відкрито. Після відпочинку дніпропетровці Крюковський і Гринько вивели свою команду вперед. Лише перед фінальним свистком казахські футболісти відіграли один м’яч. Рахунок 2:1 на користь дублерів «Дніпра».
Учора при переповнених трибунах стадіону «Металург» зустрілися основні склади алма-атинського «Кайрата» і нашого «Дніпра». Це була перша офіціальна зустріч суперників.
Гості, яких не без підстав вважають основними претендентами на вихід у вищу лігу, в перших двох колах набрали три очка. Вони зіграли внічию з луганцями і перемогли 2:0 «Ростсельмаш».
Гості на протязі всього матча мали відчутну перевагу і цілком заслужено перемогли з рахунком 2:0. Близькі до успіху були і наші футболісти після ударів Савельєва, але в першому випадку гості врятувались кутовим ударом, а в другому м’яч потрапив в штангу.


ПЕРШІ РАДОСТІ ДЕБЮТАНТІВ
«Зоря» (14.04.1965)
Перша радість перемоги прийшла до футболістів колгоспу «Політвідділ» з Ташкентської області – дебютантів і єдиних представників сільських спортсменів у рядах учасників чемпіонату країни серед команд другої групи класу «А». На своєму полі в матчі третього туру «Політвідділ» виграв у вільнюського «Жальгіріса» — 2:0. Також першу перемогу і з таким же рахунком здобули в Душанбе футболісти місцевого «Енергетика» над івановським «Текстильником». А от фрунзенська «Алга» після двох нічиїх програла: на своєму полі вона віддала перемогу калінінській «Волзі» — 0:1.
А ось результати інших матчів.
Перша підгрупа: «Молдова» (Кишинів) — «Локомотив» (Челябінськ) — 1:0, «Локомотив» (Вінниця) — «Уралмаш» (Свердловськ) — 1:1, «Локомотив» (Тбілісі) — «Волга» (Горький) — 0:2, «Терек» (Грозний) — «Шахтар» (Караганда) — 2:0, «Будівельник» (Ашхабад) — «Авангард» (Харків) — 2:1, «Трактор» (Волгоград) — «Труд» (Воронеж) — 0:0, «Металург» (Запоріжжя) — «Спартак» (Гомель) — 1:1.
Друга підгрупа: «Кубань» (Краснодар) — «Динамо» (Таллін) — 0:0, «Зоря» (Луганськ) — «Динамо» (Ленінград) — 1:0, «Ростсельмаш» (Ростов-на-Дону) — «Шинник» (Ярославль) — 0:1, «Карпати» (Львів) — СКА (Новосибірськ) — 0:2, «Арарат» (Єреван) — «Даугава» (Рига) — 2:1.
Отже, жодній з 32 команд не вдалося в усіх трьох турах здобути перемоги. Найкраще становище у футболістів «Уралмашу», «Кайрата», «Зорі» і калінінської «Волги», які набрали по 5 очок. А от команди «Авангард», «Локомотив» (Тбілісі), «Динамо» (Ленінград), «Жальгіріс» і «Ростсельмаш» не завоювали ще жодного очка. (ТАРС).


ВСТРЕЧА С СИЛЬНЫМИ
«Днепровская правда» (13.04.1965)
Вчера состоялись очередные календарные игры на первенство страны по футболу между командами класса «А» второй подгруппы.
Наш «Днепр» встретился на своем поле с алма-атинским «Кайратом». Матч закончился со счетом 2:0 в пользу гостей.
Дублирующие составы команд сыграли со счётом 2:1 в пользу «Днепра».


«ДНЕПР» ФОРСИРОВАН. ВПЕРЕДИ – «КАРПАТЫ»...
«Казахстанская правда» (Алма-Ата, 14.04.1965)
«Кайрат» отлично начал игры XXVII чемпионата страны по футболу. Пять очков, записанных алма-атинцами в свой актив, говорят о том, что уже на старте команда настроена по-боевому. Иначе и нельзя. Условия розыгрыша и система зачета очков во второй группе класса «А» заставляют всех с самого начала чемпионата играть с полным напряжением сил. Ведь в заключительной стадии соревнований командам зачтутся очки, полученные ими только от тех коллективов, которые войдут в финал.
Волею календаря первые пять состязаний алма-атинцам пришлось проводить на полях наиболее возможных финалистов. Пусть не подумает читатель, что мы преувеличиваем возможности соперников «Кайрата». И когда стартовый матч в Луганске закончился нулевой ничьей, многие этот результат отнесли к разряду неудачных. Стоит напомнить любителям футбола, что тренер «Зари» заслуженный мастер спорта К. Бесков собрал в своем коллективе опытных игроков — таких, как Доронин, Проданец, Шкляр, Балаба. Футболисты Луганска, не маскируя своих планов, сами метят в высшую лигу, и полученное «Кайратом» в Донбассе очко все же больше повергло в уныние болельщиков «Зари», нежели их коллег в Алма-Ате.
В «Ростсельмаше» — полсостава из СКА. Заводская команда давно жаждет доказать своим старшим землякам — армейцам, что она «не лыком шита», а кайратовцы сумели забить в ее ворота два безответных мяча.
Ну, а позавчерашний матч с «Днепром» явился своеобразным психологическим поединком лидера со старожилом класса «А». Днепропетровцы в первых двух встречах собрали богатый урожай мячей, победив динамовцев Ленинграда (4:2) и ярославский «Шинник» (2:1).
Кайратовцы в этой игре решали две задачи. Первая — обыграть и остановить лидера. Вторая — добыть два финальных очка (есть все основания предполагать, что «Днепр» в этом сезоне окажется в числе 16-ти финалистов). Обе задачи «Кайрат» выполнил, и это вселяет уверенность, что команда может и впредь показывать результативный, наступательный футбол. Счет 2:0 говорит сам за себя.
Приятно, что у кайратовцев в первых же матчах не оказалось единоличного бомбардира. Лучше, когда мячи забивают все. Можно поздравить Анатолия Ченцова, Тимура Сегизбаева, Алексея Зотова и Сергея Квочкина с первыми голами.
Ближайший соперник кайратовцев — львовские «Карпаты» — неожиданно проиграли армейцам Новосибирска.
После двух туров нога в ногу с «Кайратом» в своей подгруппе шел карагандинский «Шахтер». Но осечка в Грозном (0:2) отбросила горняков на 12-е место. В этом нет ничего удивительного. Еще не раз даже у ведущих команд победы будут чередоваться с проигрышами. Разве стартовые провалы динамовцев Ленинграда, харьковского «Авангарда», железнодорожников Тбилиси, вильнюсского «Жальгириса» уже обрекли эти команды на беспросветное прозябание во второй группе?
Итак, кайратовцы успешно форсировали «Днепр». На трассе — «Карпаты».
В. ДАВЫДОВ.


«ДНЕПР» — «КАЙРАТ» — 0:2
«Советский спорт» (Москва, 13.04.1965)
Победа «Кайрата» явилась логическим завершением преимущества, которое команда имела на протяжении всего матча. Гости действовали широким фронтом. Использовав растерянность в оборонных порядках «Днепра», Зотов открыл счет.
После перерыва казахские футболисты продолжали прочно удерживать ключевые позиции в центре. На 49-й минуте Квочкин издали послал мяч в девятку. Дважды были близки к успеху и днепропетровцы. После прохода Савельева гости с трудом отбили мяч на угловой, а в другом случае их спасла штанга. «Кайрат» в третьей игре подряд сумел отстоять неприкосновенность своих ворот.


НЕВДАЛИЙ СТАРТ «АВАНГАРДУ»
«Спортивна газета» (Киев, 15.04.1965)
Дніпропетровський «Дніпро», який на старті два матчі виграв, на цей раз залишив поле переможеним. Він програв алма-атинському «Кайрату». Казахські футболісти переважали суперників з усіх поглядів футбольного мистецтва. У першому таймі Зотов відкрив рахунок, а після перерви Квочкін подвоїв його — 2:0.



Таблица после 3-го тура


Комментариев нет:

Отправить комментарий